Válka s mloky

Autor ve svém slavném románu popisuje nezadržitelnou invazi nepřátelské síly, která byla zpočátku bezvýznamná, ba směšná. Zároveň však upozorňuje na skutečnost, že demokratické síly ji ve svém důsledku podporovaly a tím pádem se spolupodílely na svém zničení. Touto kritikou postihuje především politické, průmyslové a obchodní kruhy. Ve smírné ukončení už nedokáže věřit – spoléhá na to, že se „mloci\" postaví jedni proti druhým a vzájemně se vyhubí. Čapek dokázal své poselství vyjádřit s nenapodobitelným vtipem, ironií a postřehem pro detail. Díky tomu je Válka s mloky i po více než šedesáti letech jeden z jeho nejčtivějších románů a právem patří do literárního odkazu dvacátého století. Nové vydání je kvalitně provedená kniha, která nesmí chybět v žádné knihovně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160/valka-s-mloky-6Zv-160.jpg 4.32499
Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Millennium Publishing , Millennium Publishing
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (1)

R.E.M.
19.02.2015

Dva mloci byli podrobeni vyšetření ultrazvukem a potvrdilo se, že Šmíca je "kluk" - sameček. Ovšem velkým překvapením bylo zjištění, že Boleslav Jablonský je ve skutečnosti "holka".
Upozornění: Tato informace nesnižuje ani kvalitu knihy, ani důvěryhodnost Karla Čapka vzhledem k novým poznatkům vědy, které v době napsáni knihy rozhodně nebyly k dispozici.