Válka s mloky

od:


KoupitKoupit eknihu

Autor ve svém slavném románu popisuje nezadržitelnou invazi nepřátelské síly, která byla zpočátku bezvýznamná, ba směšná. Zároveň však upozorňuje na skutečnost, že demokratické síly ji ve svém důsledku podporovaly a tím pádem se spolupodílely na svém zničení. Touto kritikou postihuje především politické, průmyslové a obchodní kruhy. Ve smírné ukončení už nedokáže věřit – spoléhá na to, že se „mloci\" postaví jedni proti druhým a vzájemně se vyhubí. Čapek dokázal své poselství vyjádřit s nenapodobitelným vtipem, ironií a postřehem pro detail. Díky tomu je Válka s mloky i po více než šedesáti letech jeden z jeho nejčtivějších románů a právem patří do literárního odkazu dvacátého století. Nové vydání je kvalitně provedená kniha, která nesmí chybět v žádné knihovně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160/valka-s-mloky-6Zv-160.jpg 4.32618
Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Millennium Publishing , Millennium Publishing
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (2)

tomas7320
11. listopadu

Jak již psal hasan4604 níže, originální název je Válka s Mloky!!!

R.E.M.
19.02.2015

Dva mloci byli podrobeni vyšetření ultrazvukem a potvrdilo se, že Šmíca je "kluk" - sameček. Ovšem velkým překvapením bylo zjištění, že Boleslav Jablonský je ve skutečnosti "holka".
Upozornění: Tato informace nesnižuje ani kvalitu knihy, ani důvěryhodnost Karla Čapka vzhledem k novým poznatkům vědy, které v době napsáni knihy rozhodně nebyly k dispozici.