Michael Palin

britská, 1943 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Erebus - Příběh ztracené lodi

Erebus - Příběh ztracené lodi - Michael Palin

Loď Jejího Veličenstva Erebus byla jednou z prvních velkých průzkumných lodí, veteránka z přelomových plaveb na kraj světa. V roce 1848 zmizela v Arktidě a její osud s... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 12 knih

Komentáře (1)

mcleod
19.03.2016

V mém pohledu nejtalentovanější a tedy také můj nejoblíbenější z šestice Monty Pythonů. V literární tvorbě je známý především díky svým cestopisům, které jsou plné barvitých popisů lokalit různých zemí světa, místních lidí, příjemného nenápadného Palinova humoru a především jakési vším prostupující pozitivní atmosféry. Tohoto stylu psaní i osobní zkušenosti z nádherných lokalit pak hojně využívá ve výborném románu Pravda, který tak v určitém smyslu navazuje na jeho předešlou cestopisní tvorbu. Dokazuje tak ale navíc, že dokáže zaujmout jakýmkoli svým výtvorem a přinést chytré a neotřelé myšlenky a příběhy. Pro mě jako pro geografa je navíc neméně poutavou (a s cestopisy zřejmě související) informací, že v letech 2009-2012 Michael Palin zastával funkci prezidenta Royal Geographical Society... čímž v mých očích ještě více stoupl :-)
PS pro případné nakladatele :-) Doufám, že se někdy dočkáme překladu některých jeho cestopisných knih, které dosud vyšly jen v angličtině... překvapivě nebyla přeložena ani Nová Evropa, ve které autor navštívil Česko.