Kolem dokola

Kolem dokola https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55894/bmid_kolem-dokola-Q0z-55894.jpg 4 13 2

Tentokrát se Michael Palin rozhodl objet doslova kolem dokola Pacifik. Cesta mu trvala rok a za tu dobu projel osmnáct zemí - od Aljašky přes Japonsko, Čínu, Indonésii,Austrálii, Nový Zéland, Chile, Jižní Ameriku, USA, Kanadu až po eskymáckou osadu Malý Diomedes, kde jeho velká okružní cesta započala. Mrzl v Beringově úžině, pochutnával si na pečených larvách, plavil se po Amazonce. Spal ve stanu, na podlaze, v prachovém peří v zablešeném hotelu. Tohle všechno spolu s pořádnou dávkou humoru je dostatečnou zárukou, že cestopis pobaví a poučí i ty, kdo se sami zatím ještě nikam nevydali.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Metafora

Full Circle , 1997

pagac17
12.02.2018

Čtu již další cestopis od tohoto autora, opět jsem spokojený s jeho podáním a obsahem. Získávám opět další informace. Stále si připomínám, jak je svět nedostupný a neprobádaný. Překotná civilizace však připravuje nesmírné problémy v budoucnosti

bruntal
10.04.2017 5 z 5

Zvláštní, ale poutavý cestopis se spoustou zajímavých informací o navštívených místech. Příjemné čtení.