Koupit knihy

Martin Petiška

Eduard Martin · Eduard P. Martin · Martin P. Edwards · Martin P. Edward · Jan M. Dolan · Jan Vanis · Josef Jaroslav Marek pseudonymy

česká, 1951


Nahrávám...

Nová kniha

Pohádková maminka

Pohádková maminka - Martin Petiška

Jsou děti, které nechtějí spát. Taková je i Alenka z naší knížky. Naštěstí má ale maminku, která si s ní umí krásně povídat. A z toho povídání pak vymýšlí nádherné pohádk... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 76 knih

Komentáře (5)

lidunka1
10.12.2016

Jeho knížky, které vydává Karmelitánské nakladatelství jsou plné moudrosti, něhy a lásky. Je to výborná duševní strava.

pepouch
30.11.2016

Po cca 25ti letech mně najednou něco "donutilo" najít tyto stránky a na nich Eduarda Martina a znovu si pořídit několik jeho knih, které jsem kdysi četl, stále dokola. Naprosto jsem jim propadl, mnohem více než v mládí, kdy jsem je bral jen jako zajímavé sci-fi. Nyní v nich nacházím kromě úžasných nápadů, zcela specifické poetiky, napínavosti děje, zajímavého literárního stylu v něčem mi připomínajícího raného Bradburyho, především velmi hluboké, existenciální myšlenky. Vyústění těchto myšlenek směřující k lásce jako základní síle lidské existence i celého vesmíru je geniální a přitom jak už to tak bývá to základní a samozřejmé. Snad stále více a více lidí dospěje a docení autora světové úrovně a především filozofa v něm.

krabat4
28.12.2015

Kde jste vzal tu odvahu prznit českou klasiku?

Koškin
10.02.2014

Kdybychom v 80. letech znali žánr fantasy, byl by Eduard Martin jeho českým (možná československý či světovým) povídkovým králem. Byl velmi blízko stvořit alternativní svět stejně jako Terry Pratchett. Ochutnejte povídky z knihy Manželka z Venuše - první dvě, Manželka z Venuše, Slova s křídly, a pak třeba Král a já. Propadnete kouzlu jiných světů. Jednoduché a originální nápady, velmi zvláštně a přemýšlivě vedená dynamika textu, vianovská poetika.

Baruška
10.03.2011

K panu Martinovi mohu napsat jen jedno... Úžasný skrytý talent české literatury, naprosto "chroustám" všechno, co napsal... v jeho tvorbě je tolik hlubokých myšlenek, které už od první knihy, kterou jsem přečetla asi v 16 letech formovali můj názor na život. Jednoduše shrnuto bych řekla, že jsem se našla! Jen jediné přání mám, aby toho ještě spoustu napsal a abych měla to štěstí ho jednou potkat a říct mu, jak jeho knížky změnily můj život.