Koupit knihy

Johana Rottová

Karolina Světlá pseudonym

česká, 1830 - 1899


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 72 knih

Komentáře (5)

alimraj1
24.10.2021

Karolina Světlá je již od mého dospívání moje nejoblíbenější autorka. Ve svých dvanácti letech jsem doslova „hltala“ stránky Kantůrčice, o rok později Kříže u potoka. Dnes mohu říci, že je to možná tím, jaký jazyk Světlá používá (v tomto ohledu mi „vyhovuje“ nejvíce společně s Vladimírem Neffem) i dějem vhodným pro plachou duši vesnického děvčete.
PS: Jenom dílo Vesnický román mě vážně moc neupoutalo...

Vasobdivovatel
27.09.2020

Já mám paní Karolínu Světlou rád , ale trosku mi vadí , že své knihy nedokáže napsat tak napínavě jako Božena Němcová.Je od ní hezké , že nás sbližuje se svým oblíbeným prostředím. Zaujalo mě že napsala tolik knih a v databázi jsem našal i knihy které od ní vůbec neznám. Čím dál nalézám více příběhů které napsala. Je to moje jedna z nejoblíbenějších spisovatelek .

Monika1717
04.08.2020

Karolínu Světlou jsem měla ráda, i když jsem její knihy po přečtení odložila do knihobudky. Myslím, že dnes romány s ženskými hrdinkami nejsou tak vyhledávané. Přečetla jsem Černého Petříčka, Kantůrčici, Vesnický román, Romaneto z Jestěda a Poslední paní Hlohovskou, která se mi líbila nejvíce.

Alix
12.11.2017

Souhlasím s rtep.
Karolína Světlá sice píše pro nás archaickým jazykem, ale její názory jsou "moderní", problémy, o kterých píše, jsou stále aktuální a její hrdinky vždycky výjimečné. V jejích románech a povídkách je ústřední postavou vždycky žena a vždycky musí řešit morální konflikt, který se ale nedotýká jen samotné hrdinky, ale vždycky má význam pro společnost.

rtep
31.05.2012

Velice nedoceněná česká autorka, završitelka českého realistického románu. Vřele doporučuji alespoň jejích 5 velkých ještědských dramat! Jsou strhující!