Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Grey Grey E. L. James (p)

rozhodně lepší než z pohledu Anny ( ta její vnitřní bohyně mě nepřestane sr... asi nikdy)...je to víc surové a víc realistické....za mě bezva myšlenka napsat to i z jeho pohledu ;)

Pouto Pouto Anna Todd

tak jako nevím co k tomu ještě dodat....komentář jsem už napsala k první knížce a vlastně se hodí na celo sérii ;) pohodové čtení když nemáte co dělat a chcete si odpočinout od těžkých myšlenek a věcí kolem Vás ;) teď už jen ctrl+c a pak ctrl+v a hodit to do zbytku série ;)

Tajemství Tajemství Anna Todd

Přiznání Přiznání Anna Todd

Polibek Polibek Anna Todd

haha...z celé téhle série zaplesalo moje srdéčko, protože jsem pořád tak trochu puberťák (i v 27 letech ;) ) a hlavně to zalepilo trošku mezeru po 50 odstínech...a přece je to trošku jiné....opravdu se není čemu divit že tomu říkají 50 odstínů pro mládež, protože to tak je ;) teda kromě BDSM praktik ;) nutno říct že Tessa je někdy pěkný poděs a Hardinovi bych občas jednu ubalila za to jakej je kretén ale jinak je to prostě pohodové čtení u kterého si odpočinete a na nic nemusíte myslet

04.02.2021 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Přeci jen, příběh Cilky je o dost jiný než příběh Laleho. Ten Osvětim přežil a mohl s Gitou začít žít podle toho jak oni sami chtěli. Cilka naproti tomu šla z bláta do louže, protože po hrůzách z koncentračního tábora musela do gulagu....Když jsem to začala číst říkala jsem si, že chudák holka má neuvěřitelnou smůlu. Ale taky je to holka, která má neuvěřitelné odhodlání přežít. Velmi silný příběh s naštěstí dobrým koncem a také knížka, kterou jsem musela přečíst od začátku do konce jedním dechem.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Celkově moje druhá přečtená knížka s osvětimskou tématikou....velmi silný příběh. Je pozoruhodné jak dokázal Lale přežít a ještě se snažil pomáhat lidem okolo sebe i když to ne vždy šlo...nemám slov a jsem ráda že jak on tak Gita přežili, našli se a nakonec spolu i žili.

04.02.2021 5 z 5

také velmi vtipné, ale četlo se mi to trochu hůř než první díl...ale je hezké si díky tomu vzpomenout na vlastní mateřské ;) naštěstí pro mě já žádného Čeňka doma nemám :D

03.02.2021 4 z 5

první díl :D jen si vzpomenu a už se zase chlámu :D skvěle napsané ;) až jsem si vzpomněla na svoje dvě mateřské ;)

03.02.2021 5 z 5

no...co si budeme povídat...podle mě je deníček moderního fotra lepší a proto sražené 2 hvězdy. Ale pořád byly pasáže kdy jsem se za břicho popadala ;)

03.02.2021 3 z 5

U Hobita přeci jen musím dát jednu hvězdu dolů...ale je to spíš můj problém....jde o to, že jsem nejprve četla Pána prstenů a až po čase přišel na řadu Hobit. přeci jen jsem měla nějaké očekávání a trošičku nebylo naplněno....příběh je pořád dobrý, je tam i akce, ale knížka se mi prostě nečetla tak dobře jako Pán prstenů.

03.02.2021 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

nemohla jsem uvěřit tomu když jsem konečně četla poslední díl...v ten čas jsem už byla skoro na střední a podle toho celý příběh vypadá....velmi temný, velmi silný. Zároveň jsou zde i dojemné pasáže....prostě správná tečka za celým dětstvím a dospíváním ;) Moje srdce má dvě části složené z Pána prstenů a Harryho Pottera....díky nim bylo dětství a dospívání o moc kouzelnější a fantastičtější....nikdy nezapomenu.....aneb jak by řekl Severus Snape....ALWAYS :*

03.02.2021 5 z 5

(SPOILER) skvěle čtené a nakonec jsem si i poplakala...mám docela slušnou představivost (což by člověk, který čte fantasy měl mít) takže jedna smrt mnou velmi otřásla....již od první knížky a vlastně celé dětství to byl jeden z těch dobrých hrdinů připomínající hodného kouzelného dědečka....takže se pak člověk nemůže divit, že mě jeho smrt dostává pokaždé....jeden z nejsilnějších momentů celé série samozřejmě.

03.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

pátý díl a potvora Dolores Umbridge :D díky tomu je celý díl až skvěle zákeřný a člověk si přeje aby ta mrcha dostala do huby ;) nemám slov ;)

03.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

a zase o trochu dospělejší vyprávění a o trochu strašidelnější příběh ;) je to až k nevíře jak J. K. Rowling pracovala s tím, jak může postupně víc a víc strašidelněji a dospěleji....super ;)

03.02.2021 5 z 5

ono je těžké hodnotit nějak přísněji knížky se kterými člověk roste ;) co díl, to o rok starší já a o rok lepší představivost :D tzn. čím dál lepší zážitek z četby

03.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

tak jak píšou ostatní hodnotitelé ;) velká rychlovka ;) a super rychlovka :D

03.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Příběh Harryho Pottera pro mě začal ve druhé třídě. Myslím si, že první díl je opravdu psaný pro věkovou skupinu 5-7 let, ale zároveň si k ní najde cestu i dospělý, což je velmi pěkné. První díl je velmi dobře propracovaný, je to začátek čili je tam i dost popisných částí ale to je pochopitelné a ani to není nudné. Za mě super ;)

02.02.2021

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Poslední díl a uzavření cesty po Středozemi....myslím, že poslední díl je nejlepší, vlastně celá trilogie je psaná na velmi vysoké úrovni. Nevím o slabých pasážích a proto nechápu některé komentáře...hold fantasy asi není pro každého. Jelikož jsem četla biografii J. R. R. Tolkiena tak vím, jak vnímal celý svět, který tvořil. Jak dlouho mu trvalo každé rozhodování, každá postava, jazyk, místo...tento člověk dal Středozemi celý svůj život a proto si myslím, že každý kdo haní jeho dílo by si nejprve měl přečíst o samotném autorovi než něco takového vypustí z pusy...to, že celou trilogii proslavili spíše filmy P. Jacksona je proto, že jen málo lidí má takovou představivost aby si v mysli představili celý příběh...je to škoda. I já jsem fanda filmů, a dokonce veliká. A myslím, že by pan Tolkien byl nadšen z toho, jak je jeho dílo zpracováno a zfilmováno. Já jeho dílo miluji a budu ho bránit dokud budu žít, protože vím jak tomu podřídil celý život a jakou práci mu to vše dalo....

02.02.2021

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

čtu tu komentáře o tom, že knížkám chybí akčnost filmových zpracování....takové komentáře nechápu...pokud se rozhodnete číst takový druh knih, musíte mít alespoň malou představivost. Myslím, že celá trilogie je psaná velmi živě a tak aby si každý alespoň trochu představil dané situace. Někdo dokonce psal, že v knížkách chybí některé pasáže filmů....proboha co za blba to psalo (pardon)....vždyť knihy byly psané o desítky let dříve než byly natočeny filmy. Je jasné, že si P. Jackson něco připsal (podobně jako v Hobitovi, viz. elfka Tauriel nebo Galadriel, které v knize vůbec nejsou).....za mě je knižní pokračování neméně skvělé jako první díl ;)

02.02.2021 5 z 5