Polibek

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní...
A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249218/after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4.1490

After (1.)

After (2014)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Makulka1992

Kniha se kraaásně četla. Dějově super. Hlavní postavy mi byli hooodně sympaticke... A ten koneec mě posadil totálně na zadek.... Takže za mě 5* a jdu se začísst do druhého dílu.

sebemi

Čte se dobře, ale štvaly mě stejné hádky mezi hl. hrdiny a ten konec, no nevím. Čekala jsem nějaké pořádné tajemství Hardina a ne toto. No další díl číst nebudu, protože vím, jak to skončí :D

lucie2952

Úžasná kniha. Neuvěřitelně mě vtáhla do děje. Autorka skvěle píše. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Četla jsem a četla. Když Tess byla naštvaná na Hardina, tak já taky. Když se do něj zamilovala, tak já taky. Prožívala jsem s hlavní postavou všechno. Jdu se vrhnout na druhý díl a snad se do něj zamiluju jako tady do tohoto dílu.
Jinak jméno Hardin mi ze začátku vadilo. Ale za chvilku jsem si zvykla a už si nedokážu představit, že by tam bylo jiný jméno.

KaileyBlot

Skoro ani nevím, co si o tom myslet. Celé to bylo vlastně o tom, jak se něco kazilo, pak se to urovnalo a takhle pořád dokola. Nějakým zvráceným způsobem to bylo dokonce v tomto úseku poutavé, protože mě na tom lákalo to, že nevím, co se stane dál.
Ikdyž mě někdy opravdu štvaly Hardinovy výkyvy nálad. To bylo dost divný. Všechno má ale na konci své odůvodnění.

Konec. Tam se k mému zklamání zkazilo úplně všechno. Už už jsme si myslela, že to bude aspoň trochu originální příběh, jak se k tomu schylovalo, ale ta poslední kapitola to úplně potopila, protože se vlastně jedná o naprosto ohrané téma. Už zase.

Sice mě zajímá, jak série bude pokračovat dál, ale nemůžu ohodnotit jinak než průměrně.

Stilinski_xoxo
24. lednaodpad!

Knížku jsem četla na internetu ještě než jí autorka vydala jako knihu. Zde Hardin, na netu Harry, je úplně normální bad boy, a Tessa, šedá myška popisována jako úplná husa. Četla jsem ještě druhý díl, v domění že se konečeně dočkám něčeho zajímavého. No, také jsem ho přečetla po dlouhé době. třetí díl jsem dočetla asi tak do třetí kapitoly a měla jsem chuť telefon vyhodit okna. Prostě hrůza.

jitka7
13. lednaodpad!

Nemůžu si pomoct, ale tohle je knížka do koše. Hrůza. Začátek třeba trošičku, trošičku ušel. Sem tam to bylo vtipné. Tak jsem si říkala, dobrý... ona puťka, on typický grázlík, bude sranda, dá ji čočku, ona jemu, zasměju se. NO, tak to jsem se spletla. Ten kluk nebyl drzý, ale vypatlaný a totálně emocionálně nevyrovnaný. Ani to nebyl grázlík, ale byl to vyloženě fakt sráč. Tessa... no ta nebyla jen puťka, ale naivní, pitomá pipka, která by si od Hardina fakt nechala nadělat i na hlavu.

lenkahousle
17.12.2016

Parádní knížka... Šíleně moc vtáhla do děje :D

sarahmoon
13.11.2016

Kniha se mi líbila, čte se velmi dobře a ani si nevšimnete a jste na konci ... no a že tato kniha pár stránek má :o)
Nejsem, žádný skalní fanoušek One Direction ... takže jsem nepochopila spojitost mezi touto skupinou a knihou ... díky tomu jsem si mohla postavy představovat tak jak jsem to cítila. :o)
Vůbec mi nevadilo, že se v knize dokola opakují hádky a usmíření. (S tím jaký Hardin byl to ani jinak nejde) Pokaždé Vás na tom konfliktu něco zaujme nebo překvapí ... a prostě nejde nedočíst ... stránku, kapitolu ... knihu. Vážně pokud se Vám tento druh knih líbí, dejte si pozor aby jste měli po ruce druhý díl. ... Nebo pro jistotu celou sérii. ;o)

luciesara
10.11.2016

Miluji Hardina!!!

sara363
02.11.2016

nemůžu si pomoct,ale hrozně mi ten začátek a trochu i postavy připomínali 50 odstínů šedi

Radka2110
01.11.2016

Kniha byla čtivá, vzhledem k místu děje bych i věřila,že se něco takového může stát a vztah dvou protikladů - super,občas jsem se i zasmála.

sara572
31.10.2016

Celkově kniha ušla. Příběh měl jedinečnou pointu, ale s hlavními postavami (Tessa a Hardin) jsem si nesedla. Tessa mi chvílemi přšla jako ubožačka, co nemá svou hrdost-to se v druhém díle ještě zhorší. A Hardin-kromě toho že má děsné jméno :-D jeho povaha je z větší části odporná...ale občas je milý. V druhém díle je také hrozný (já bych mu neodpustila-rozhodně ne tak jednoduše).
Také mi kniha přišla místy příliš vulgární. Myslím, že by se to bez toho obešlo. Navíc se ty části opakují víckrát a skoro stejně.
Nesedí mi ani to, že je kniha tak zdlouhavá a stále jde o to samé-děj by se měl více posouvat dopředu. Mohl by mít klidně 1. díl a 2. dohromady.
I přes všechny tyto "mínusy" musím dát 3 hvězdy, kdyby to šlo, dala bych spíš 2,5. Některé části byly zábavné, nápadité a měly jiskru ;-).

Mikejla19
29.10.2016

Příběh jsem četla před pár lety na internetu v angličtině, ještě předtím, než ho autorka vydala jako knížku a byla jsem z něj nadšená, už kvůli tomu, že to byla fan fiction :) Tessa a Har- Hardin (hrozné jméno) jsou tak rozdílní a přesto jim to občas funguje. První kniha je zajímavá, já jsem přestala číst někde na konci druhé, děj už se příliš opakoval, ale stejně je to bomba. Naivní holka, která se zamilovala do toho sexy kudrnatého a potetovaného bad boye. Asi si to přečtu znovu. Doporučuju.

kalinka99
16.10.2016

Teď mě nejvíc mrzí, že mám doma jen první díl a musím čekat do dalšího dne abych si zašla do knihkupectví pro další. Sice to mělo moc stránek, ale při deštivém víkendu je to ideální a nějak jsem se od toho nemohla odtrhnout.

Booker
08.10.2016

Knihu jsem původně začala číst ze zvědavosti, obal se tváří tak všelijak,ale hned na začátku mě zaujal děj knihy. Trochu sem se děsila postav, Hardin a jeho přátelé mě šokovali,takže jsem znejistěla,ale velice rychle jsem se ponořila do děje a moc se mi to líbilo.

Sam99
06.10.2016

Knihu jsem přečetla jedním dechem, ani jsem si neuvědomila, že je tak "tlustá". Knihu velice doporučuji.
SPOILER:

Jsem ráda rad kniha dopadla, a že se nakonec pohádali. Prvně jsem to tušila,ale pak se blížil konec knihy a oni stále byli spolu, takže už jsem si myslela, že další kniha bude o jiném páru. Ale jsem ráda, že to tak nebude (aspoň doufám, protože jsem ještě nečetla anotaci pro druhý díl). Jinak se na další díl moc těším a hned se jdu do něj začíst.

Karlicechnapu
03.09.2016

Jsem naprosto uchvácena . Kniha je velmi čtivá .

Lucie18
01.09.2016

Knížku jsem přečetla za jeden den. Nešlo se od ní odtrhnout. Velmi dobře se knížka četla a těším se na další díl.

Kikuli
28.08.2016

Naprosto parádní knížka ! Holky která měla v životě to co chtěla kromě otce - matku , která jí dá všechno co může , "úžasného přítele " . Jde na vysokou školu kde potká kluka o kterého by si neopřela oni kolo podle prvního pohledu . Číst jak se do sebe zamilovávají jak Hardin chce bojovat proti sobě samému ale nejde nejde mu to . Jasně někdy by si zasloužil takovou facku. Konec jsem sice vůbec nečekala ale bylo to dobře udělané na další díl , který jsem si musela hned stáhnout na telefon a pokračovat ve čtení. Nicméně na to kolik má kniha stránek jsem jí přečetla za jeden den. Opravdu mě pohltila :)

nikola9330
25.08.2016

Kniha mi trochu připomněla Krásnou katastrofu, ale to nic nemění na tom, že byla skvělá! Nabrala svoje tempo v trochu jiném stylu. Líbilo se mi, jak si Tessa s Hardinem dokázala poradit a nic mu neprošlo. Tak na ně! :D Teda až na jednu věc, která mě na konci velmi zaskočila a jsem zvědavá na další díl.Velmi mě rozesmálo, když na něj Tessa už někdy neměla nervy a prohodila něco vtipného na Hardinův účet. Za mě plný počet ☺

mišaša16
19.08.2016

Po dočtení mi pořád v hlavě zní otázka: JAK TO MOHL UDĚLAT ?!
Příběh byl vcelku zajímavý, ale postupem už mi to přišlo furt dokola.
Pohádali se = usmířili se.
Hardin mě někdy fakt vytáčel svou proměnlivou náladou.
Na můj vkus se kniha až moc podobala Fifty shades. Přišlo mi to jako taková mladší verze.
Každopádně jsem zvědavá jak celý děj dopadne :)

tynka65
12.08.2016

Pro mne dokonalé spojení Stmívání a Fifty shades :) Ať si tyhle knížky uráží kdo chce a jak chce - já je mám prostě ráda. ♥ Hned se jdu pustit do dalšího dílu...

Allka
07.08.2016

Nuže... Kde začít? :-D K After: Polibek jsem nepřistupovala s žádnými předsudky a vůbec jsem neohrnovala nos nad knižně vydanou fanfikcí. Sama jsem totiž autorka a čtenářka takovýchto povídek - a dokonce především právě povídek ze světa skupiny One Direction (ačkoliv vyhledávám většinou trochu něco jiného než pár dívka/kluk :P). Fanfikce funguje na trochu jiných principech než klasická kniha a "projde" jí toho u čtenářů za splnění určitých podmínek o dost víc než příběhu z nefanovského břehu. OVŠEM - u After jsem si od první do poslední strany říkala: čeho je moc, toho je příliš. Příběh není jen jednoduchý, on je vyloženě hloupý, zápletka není v podstatě žádná (co se asi, proboha, může dít v těch dalších dílech, když už tady nápady došly po cca 100 stránkách?), postavy šustí papírem, jednají naprosto nevěrohodně (a hlavně pitomě) a čtenáři jsou celou dobu šumák, dialogy jsou téměř k smíchu. A autorčin styl také není zrovna na výši.
Okamžitě mě napadne tisíc povídek, které jsou o několik tříd lepší než After, a nechápu, proč ze všech děl zveřejňovaných na wattpadu dostalo svou šanci právě tohle (a prvně - čím si vůbec získalo tolik čtenářů). Ale je krásně vidět, že s tou správnou mediální kampaní se dokáže prodat naprosto cokoliv. Zlatý Christian Grey a jeho bičíky...
P.S.: No, a proč že jsem nakonec udělila alespoň dvě hvězdičky? Asi za to, že jsem si u knihy opravdu odpočinula. After do puntíku splňuje roli oddychovky - člověk při jejím čtení nemusí zapojit v podstatě ani jednu mozkovou buňku :-D

Maruš.D
25.07.2016

Po přečtení pár recenzí jsem se musela skoro nutit do zahájení číst tuto knihu, avšak, jak jsem jednou začala, nemohla jsem přestat. Kniha mne pohltila a hlavně bavila! :-) Nikdy se nenudíte a velice to připomíná opravdový život dvou mladých lidí..čeká mě už jen poslední díl, takže se nemohu dočkat..ani jeden díl mne nezklamal, takže za mě doporučuji přečíst :-)

Klarsik3
18.07.2016

Na co sem myslela když sem Polibek četla, bylo že je to opravdu dost dlouhá kniha. Nevěděla sem co by se tam ještě mohlo stát vše se opakovalo pořád dokola. Posledních pár stránek už sem si začínala myslet že to skončí opravdu přerůžověle ale nakonec mě to opravdu dostalo.

Mišík
15.07.2016

Asi v půlce jsem netušila o čem to asi dál může ještě být. Sama za sebe bych knihu vzala jako slátaninu knihy Krásná katastrofa a Padesát odstínů šedi.
I přes to vše ale musím přiznat, že jsem se do knihy začetla, párkrát jsem sice protočila oči nad opakujícími se spojeleními a dějovou osnovou, ale kniha mě i tak bavila. Asi právě konec knihy mě přesvedčil o tom, že kniha stojí za to. Během čtení jsem zažívala spousty pocitů a vlastní boj, kdo je dobrý a kdo zlý... Autorka také poukazuje na další významná díla světové literatury a jak ona porovnává je s Tessou a Hardinem, tak si myslím, že porovnávám nejen já svůj život s nimi...

Lucie.H
14.07.2016

kniha mě velice uchvátila ten konec mě ani moc překvapil něco podobného jsem čekala mám hlavu plnou otázek ale prostě je too uplně boží kniha sice dost perverzní ale jinak boží

lenus52
11.07.2016

Spoiler:
Kniha byla super do te doby nez se vse porad opakovalo a opakovalo. Zkamaradili se pak byl u ni v posteli pohadali Tessa se zacala chudera litovat pak tyden spolu nemluvili Hardin se po tydnu omluvil Tessa si rekla ze neni zas tak spatny a ze ho miluje, ona zas skonci u neho v posteli zase se pohadaji Tessa se lituje, tyden se nebavi, Hardin se omluvi Tessa mu to odpusti a tak je to v cele knize...

Marluksa
11.07.2016

Zvláštní dílo. Prvotina čiší z každé stránky na sto honů, přesto má dobré recenze a mě se líbila. Otřelé klišé dvou protipólů je zajímavě pojato a jsem zvědavá na pokračování.

DK197
09.07.2016

Já si nemůžu pomoct, já si tuhle knížku užila naplno. Dokonce naštvu všechny milovníky Padesáti odstínů šedi, ale přes můj pozitivní komentář k oné knize, oproti Polibku mi první díl o Christianovi a Aně přijde jako notná nuda.

Ty zápletky tady jsou mnohem barvitější, tempo knihy i polarita vztahu se neustále mění a pořád se něco děje. Navíc nesnáším potetované blbce - ale Hardin je Hardin. Nehledě na to, že přístup k "moje partnerka je panna" se mi také víc zamlouvá.

Ihned jsem otevřela druhý díl.