Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Vítejte i vy mezi jeho příznivci, nepatříte-li k odkouzleným nudným mudlům! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29794/harry-potter-a-kamen-mudrcu-6x3-29794.jpg 4.67934

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher's Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

mysiouxsie
včera

Nemám ráda pohádky, kouzelníky ani fantasmagorie, ale to je chyba mé osobnosti a ne této knihy. Je však jisté, že série o Harry Potterovi naučila minimálně jednu generaci dětí číst.

galadrielin

Kámen mudrců jsem dostala k Vánocům před 17 lety, tehdy mi bylo 12 let. Ofrňovala jsem se nad ním, protože jsem přeci byla už skoro dospělá a vadilo mi, že mi mamka dává dětskou knížku o nějakém přiblblém kouzelníkovi. Dodnes jsem ráda, že ten můj dospívající mozeček zíval nudou a nakonec po Harrym sáhl (když už nebylo co jiného číst). A páni! Tak strašně mě to vtáhlo, tak hrozně jsem chtěla svůj vlastní dopis z Bradavic! A vlastně dodnes chci. :) S Harrym jsem opravdu vyrůstala, netrpělivě čekala na každé vydání dalšího dílu. Je to moje srdeční záležitost, tím světem jsem uchvácena dodnes, i když už jsou všechny knížky dávno umazané, očtené. Čas od času si najdu chvilku a čtu všechny díly znovu. A pokaždé, skutečně pokaždé, mě to zase pohltí.

Když nic jiného, znám minimálně 2 lidi, kteří díky Harrymu začali číst knihy. A to je přece skvělé!

kikidok

Geniálně promyšlený příběh. Oproti filmu je to opravdu pohádka pro děti, je jednodušší, ale vůbec to nevadí. Příběh je poučný, veselý, přesto napínavý a opravdu by mě, nebýt toho, že ten příběh znám, nenapadlo, že to není tak, jak se celý příběh zdá. Přesto bych ohodnotila 4,5 *, protože se nevysvětlili některé nesrovnalosti.

DUNIKO

Úžasné čtení.

oskli

Tak jsem si knihu přečetla po 15 letech :-) Tentokrát máme krásné ilustrované vydání... a taky jsem si to tentokrát nečetla sama, ale předčítala jsem šestiletému synovi. Oba jsme si to moc užili a už frčíme v Tajemné komnatě :-)

Voda1

Moc hezká knížka.

Laf

Kniha se mi líbila a úplně mě vtáhla do děje. Už se těším na pokračování :)

katkavasik2908

Už chápu co na tom všichni mají :D Opravdu skvělí příběh jsem ráda, že jsem si Harryho konečně přečetla :)

KateChatt

Poté co se rozmohl fenomén Harry Potter a prokleté dítě, jsem zjistila, že mám spoustu kamarádek, které milují Harryho Pottera. A i když jsem neviděla filmy (neukamenujte mě, prosím), tak mě napadlo, že bych si mohla přečíst knihy, abych věděla co všichni na tom Harrym Potterovi mají. Tento první díl mě trošinku zklamal, byl na mě trochu moc dětinský, ale pořád to bylo skvělé překvapení. Teď když už mám přečtenou celou sérii, a jsem velká fanynka, jen lituji že už nemám možnost si to přečíst znovu a být překvapená a tak, určitě to chápete.

Atanone

Paradoxně jsem se stala fanynkou Harryho Pottera až poté,co jsem viděla první díl v kině. Kniha mě nenadchla, nakoukla jsem do ní ze zvědavosti,když jsem zjistila,že kamarád se svojí dcerou se o ni hádali tak,že si stopovali kdo a jak dlouho ji bude číst. Celý ten humbuk mi připadal docela směšný.
Ke knize jsem se vrátila až poté,co jsem měla přečtené všechny díly,což bylo za pěkných pár let. Možná ten problém byl v tom,že Rowlingová se na svět dívá očima Harryho. Všimněte si,jak se vnímání světa i dospělých kolem něj mění,jak roste. Tohle mi připadá od ní opravdu velmi dobře udělané a vymyšlené. Když jsem si to uvědomila,přehodnotila jsem svůj názor na tuto knihu a když ji čtu,snažím se dívat na svět jako by mi bylo jedenáct. A je to fajn.

GaleW

Nikdy mě tenhle příběh nelákal, neviděla jsem dokonce ani film, až jsem si letos přečetla knihu Babička pozdravuje a omlouvá se, kde byly na Harryho postavu četné odkazy a protože "Babička" je jedna z mých nejoblíbenějších knih, vzala jsem na milost i Harryho a nyní jsem za toto rozhodnutí moc ráda. První díl série se četl výborně, má svižný, zajímavý příběh...už se těším na pokračování :-)

ThrisaManx

Mrzí mě, že jsem se ke knihám dostala až po několikátém zhlédnutí filmů. Kniha, která si získala takové množství srdcí, si našla cestu i k tomu mému. Nejraději bych to četla stále dokola a už nesáhla po jiné knize.

Ivuska97

J. K. Rowlingová musí být zkrátka mocná kouzelnice. Tak krásný, tajemný příběh plný čar a kouzel by nedokázal napsat jen tak někdo. Každá kniha ode mě dostane 5*, protože si ani netroufám najít na jejím příběhu nějakou chybu. Always!

Aki12

Jedna dekáda je pryč a kniha, která to všechno začala, nezestárnula ani o den. Těžko říct, jestli Rowlingová věděla, jak obrovský fenomén startuje, ale neskutečně ji děkuju. Bez ní bych se nikdy nedostal nejen k mojí milované knižní předloze, ale hlavně k filmům, které jsou také geniální.
Začátek doslova nejkouzelnějšího příběhu všech dob má velmi těžký úkol. Představení gejzíru nápadů a postav (Nástupiště devět a tři čtvrtě, Bradavický express, Příčná ulice, Olivanderův obchod a hůlky, Gringottova banka, Moudrý klobouk, Famfrpál, Zapovězený les, bradavické koleje, předměty, profesoři, duchové atd.), z nichž někteří navíc prokáží svůj význam až v dalších letech. Prakticky vše důležité svůj prostor v prvním knize dostane.
Není to nejlepší díl, ale je zkrátka první.

Richisa

Miluji Harryho Pottera. První knihu jsem četla až po shlédnutí filmu a od té doby jsem si velmi hlídala, abych nezmeškala další díly. Některé už v té době byly napsány, ty jsem přečetla hned, od pátého dílu jsem se vždycky těšila, až bude další napsán

evca7271

Me se Harry moc libil bez ilustrace,ale tohle je jeste lepsi

V.e.r.u.

První z příběhů o Harry Potterovi a uvedení do světa kouzel. Knihu jsem bohužel četla až po shlédnutí filmové adaptace, ale to nemění nic na tom, že je skvělá. Obdivuji a smekám před paní Rowlingovou, která mistrně vypráví o malém chlapci a jeho životě v Bradavicích. Příběh, který si sice vymyslela, ale svým pojetím mu vdechla život. Vše na sebe navazuje a i malé detaily jsou nepostradatelné a mají smysl. Člověk se až diví, jak je vše logické a ani neuvažuje nad tím, že by to nebylo reálné.

EvikU.

Harryho Pottera jsem začala číst jako dospělá. Věděla jsem, že ho děti a mládež rádi čtou. Také ho chtěla číst moje 9 letá dcera, tak jsem si řekla, že ho budu číst před ní, abych věděla jak moc je to děsivý. Mile mě překvapil. Je to čtivé, při každé volné chvíli jsem četla a četla. Takže nezklame ani dospělé.

Pafka643

Počátek mé nejoblíbenější fantasy serie v novém kabátku.

Nyní vám při čtení vévodí nespošet ilustrací. Každá vypadá zcela jinak, ale všechny jsou úžasné. Na jednu stranu sice můžou obrázky v knihách krapet přiškrtit vaši fantazii při čtení. na druhou stranu mi přijdou hodně příhodné právě pro serii Harryho Pottera. Zvlášť, když jsou tak moc pěkné :)
DOPORUČUJI
PS: Také patřím k těm smolařům, jejihž dopis z Bradavic se někde cestou vytratil :/

Dragita

Byla to krásná nostalgie, vrátit se po letech znovu do Bradavic. Už se těším na Tajemnou komnatu. :)

Heisenberg

Díl kterým to všechno začalo. J.K. Rowlingová vytvořila něco co nemá obdoby. Jedna z nejlepších knížek vůbec. PS: Vidím že píši 666 komentář.

DragonLover

"Každé dítě v našem světe bude znát jeho jméno."

Když mi bylo jedenáct, mým přáním samozřejmě nebylo nic menšího, než dopis z Bradavic. Opravdu jsem doufala až do posledního dne prázdnin. Samozřejmě, že se můj dopis ztratil na cestě, to je to moje pověstný štěstí.

Od čtení Harryho Pottera mě to však nikdy neodradilo. S touhle sérií jsem prožila kus dětství a teď jsem se rozhodla vrátit se tam, kde to všechno kdysi začalo. Co na to říct. Snad jen to, že paní Rowlingová by si mohla zažádat o místo učitele jasnovidectví, neboť tady, na úplném počátku, vyslovila věštbu, která daleko přesahuje celý kouzelnický svět. Harry Potter a jeho dobrodružství jsou zkrátka legendární. A to jsme teprve na začátku...

Ps. Pokud můžete, přečtěte si někdy tuto knihu v originále. Je to zase o něco kouzelnější zážitek ;)

katushah

Celá série začíná tímto dílem, jako dětská pohádka a končí sedmým, jako horror. :)

PinkAlicorn

Miluju celou tuhle sérii a vlastně nevím, co bych měla napsat, abych jen neopakovala, co už přede mnou zmínili jiní. Kdo nečetl Harryho, jakoby nikdy nežil!

Veronika95

Opravdu krásně napsaná knížka. Je trochu dětská, ale to se dá čekat, takže mě to nepřekvapilo a naopak jsem to uvítala. Myslím si, že kdybych knihu četla třeba ve svých 11 letech, moc a moc by se mi líbila (asi ještě víc než teď). Je kouzelná, čarovná, pohádková, poučná, vtipná a místy i strašidelná. Jedinou věcí, která se mi nelíbila, bylo rychlé ukončení třeba u prvního famfrpálového zápasu nebo u boje s Quirrellem. Ale to je jediná výtka, kterou k této knize mám.

carcassonna

Prvý krát som tento diel čítala, keď som mala 20 a teraz som sa k tomu vrátila po 14-tich rokoch so synom. Stále to má rovnaké čaro, len tentokrát to bolo o to lepšie, že sme čítali ilustrovanú verziu a na tú nemôžem povedať nič iné, len že je to pridaná hodnota, ktorá zvyšuje pôžitok
z čítania a hlavne mladších čitateľov drží v strehu.

Enessis

První díl Harryho jsem přečetla asi ve 12 letech. Pamatuji si, že jsem si moc přála, aby sova s dopisem přiletěla a já se mohla podívat do Bradavic a naučit se kouzlit. Propadla jsem tomu a postupně četla další a další díly. Filmy jsem taky viděla, ale s knižní podobou se to nedá srovnávat. Harry Potter je srdcovka ke které se i po letech ráda vracím :)

PeťkaW.

Vzpomínám si,že jsem se ke čtení musela doslova přemlouvat a nutit. V době, kdy jsem totiž knihu dostala do ruky, byl ten největší boom HP a já nechtěla jít s davem. Teď jsem ale pochopitelně ráda, že jsem se do čtení pustila, protože těch 10 s HP bylo vážně úžasných a já si každou knihu neuvěřitelně užívala a příběhy mi daly strašně moc krásných chvil.

Na tomto prvním díle je znát, že ač JKR tvrdí, že měla celý příběh dopředu promyšlený, není to tak docela pravda. Začátky HP jsou typickou pohádkou, naivní, dětskou a neškodnou. Až v průběhu dalších dílů se ze ságy stalo to, čím je dnes.

Charming

Tuhle knížku jsem četl asi už 5x a vždy se k ní rád vrátím :)

Vasilisek

Knížka která mě přivedla ke čtení. Byla mi nespočetkrát zabavena za ponocování. A doteď doufám že mi přijde hooooodně zpožděný dopis z Bradavic. :)