Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Vítejte i vy mezi jeho příznivci, nepatříte-li k odkouzleným nudným mudlům! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29794/harry-potter-a-kamen-mudrcu-6x3-29794.jpg 4.67401

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher's Stone (1997)

Romány, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

Petkona

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější vůbec i když si myslím že je výborná tak z této série jsou i lepší a napínavější ale nějak to přece začít muselo ne?Myslím si že tato kniha je výborně zpracovaná a originální. Četla jsem ji několikrát , a myslím si že u nikoho by neměla chybět na seznamu přečtených knih.A kdo si ji ještě nepřečetl tak myslím že by měl! =)

Irsaf

Četlo se to samo :)

Michelle018

Harryho Pottera jsem četla poprvý (já vím, jsem strašnej loser) a to rovnou v originále. A naprosto, ale naprosto to miluju, ještě víc než filmy :3

Hellrampage

Prvý diel Harryho Pottera bola moja prvá kniha vôbec. Doslova som hltal každú vetu, každý nový zázrak, ktorý autorka vymyslela a prečítal som ju takmer hneď a chcel som ďalšie. S odstupom času sa dívam, že svet, ktorý napísala Rowlingová je predovšetkým pre mladších a tak už starší čitatelia budú ohrňovať nos. Keď prišiel film, stal sa zo série už stereotyp a nebolo to ono. Ide o objavovanie sveta a nových zázrakov a kúziel a tak je kniha predovšetkým určená mladším čitateľom.

ManujuSeElis

I přesto, že jsem knihu četla až teď a na film se prokoukala celé své dětství mě kniha velmi mile překvapila

brzda.

Film byl super ale s knihou se nemůže srovnávat.

EnaryFeniel

Na filmové sérii jsem vyrůstala. Knížku jsem poprvé četla až teď v jednadvaceti a má fantazie nadšeně jásá. :) Jsem ráda, že jsem se k tomu konečně dostala. Dozvím se věci, které se do filmu nevešly, nebo byly úplně vynechány. Jako třeba Protiva. :)) Krása

hancakladno

Jedním slovem, srdcovka. Dá se říci, že se světem HP jsem skoro vyrostla. První knihu, jsem přečetla, když mi bylo 15. Absolutně jsem tomuto světu propadla. Četla jsem již několikrát, přesto se ráda ke knihám vrácím. Je to pro mě příjemné odreagování a i když znám knihu skoro nazpaměť, dokážu ji hltat jedním dechem a stále objevovat nové věci :-)

LoverBooks

Srdcovka! Zbožňuji!

Vlastula.P

Filmy Pottera miluju! A jsem ostuda, že ke knížkám se dostávám až teď. :) O to víc jsem si čtení užívala. První díl přečten na jeden nádech.

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

--Eri--

Úžasná knížka. Už vím proč mi jí všichni doporučovali. :-)

Nixa

Harry je moje srdcovka. Doma mám všechny klasické díly a i tyhle ilustrované si chci postupně pořídit. Ty ilustrace jsou nádherné a dotváří k příběhu úplně magickou atmosféru :)

MarianP

Jedným slovom KULT pre minulé, súčasné aj budúce generácie.

Tynule

Mám ráda filmy s Harrym Potterem, tak jsem si říkala proč si neudělat změnu a přečíst si knihu. Hned jsem si jí zamilovala a teď hurá na další

vonMalik

Upřímně? Knihu mám od svých 7 let, kdy vyšla, přečtenou asi 10x a stále ji miluju stejně jako na začátku. Díky J.K. Rowling za tenhle svět a za úžasné dětství :).

arthera

Klasika ke které jsem se dostala asi jako nejposlednější člověk, v mé věkové kategorii, na této planetě :-) četla jsem ji dětem před spaním a moc nás bavila, jedna z knih, která je snad pro všechny věkové kategorie. Nemusím snad vyjmenovávat ostatní benefity této knihy: jako dobrý příběh, čtivost, originalita, výtečný fantaskní svět, silná dějová linka a vypravěčská poutavost. Už teď se těším na čtení dalších dílů!

klacek4320

Asi byl dlouho u Dursleyových a ta kniha není tak zajímavá jako ostatní díly.

Davina
31.12.2016

Stydím se, stydím se, stydím se!! Ve svém věku čtu tuto knihu poprvé... Proč jsem něco tak úžasného nečetla jako dítě? Proč proboha? J.K. je úžasná spisovatelka. Kvůli filmu jsem se připravila o všechny ty wow efekty, ale s tím už se nic neudělá. Knížka je i tak nádherná a já ji budu předčítat jednou i svým dětem a vnoučatům!

Nikiny
30.12.2016

Upřímně lituji, že jsem si Harryho Pottera nezačala číst, když mi bylo tak 11 let. Bylo by to parádní četba. I když mi není už 11 let a jsem o něco starší a Harryho jsem viděla ve filmovém zpracování několikrát, můžu s radostí říct, že kniha je napsána perfektně a prostě mě bavila!

ivanice70
29.12.2016

Předčítám jí mé 9 leté dceři....Bude se nám tento příběh líbit na věky věků :)

ochwey
29.12.2016

Postopadesáté a stejně objevím nové věci - pro není teta Petunie ve filmech blondýna?!

Vlahoš
28.12.2016

Je tu již 606 komentářářů a já si myslím, že už je jen málo slov jenž je potřeba k této knize dodat, možná žádná. Každopádně je to kniha jenž dobyla svět a má miliony fanoušků po celém světě. Musím uznat že se jedná o hodně kvalitní kousek literatury, jenž se těší oblibě již 20 let. Jo a těch komentářů tu teď už bude asi 607.

KacenkaS
27.12.2016

Knihu jsem četla už jednou, ale je to hódně dlouho, tak jsem si řekla, proč ne ? a pustila se do této kouzelné knihy znovu.
Harryho Pottera miluju (knihy/filmy). Jako postavu moc Harryho nemusím. Knihy jsem ještě nečetla, takže nevím, jak to bude, ale ve filmech mi Harry docela vadí, to jeho : Nechoďte se mnou, já jsem Harry Potter, všechno zvládnu sám, zachráním svět ... atd, ale zase tak strašný to není :D.
Každopádně, tato kniha je úžasná. Poprvé nás zavede do tajemných Bradavic, kde by chtěl studovat snad každý :D (já chci, já chci, já chci !!)
Filmové zpracování se podle mého názoru taky dost povedlo :D

čtenářka4
26.12.2016

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

janii0943
12.12.2016

At už je Vám deset nebo jste už máma od rodiny, tato "pohádka" si vás získá a to po prvních stránkách.
Příběh Harryho je tak krásně napsaný, že se každý musí vrátit do dětství a přát si být v Bradavicích s ním.

Nesmí chybět v žádné knihovně

123Lussy
11.12.2016

Doporučuju všem. :) Tohle by nemělo chybět nikomu v knihovničce.

hana4834
08.12.2016

super kniha, osvěžující je to super kouzlení a tak

sarinna
08.12.2016

Nelze hodnotit jinak než plným počtem. Kouzelný příběh spolu s krásnými ilustracemi tvoří dokonalou kombinaci.

exitus
07.12.2016

Nekomentuji příběh - komentuji zpracování a to je opravdu nádherné. Možná je to jen pěkný trik jak prodat více knih s HP, ale kvalita tohoto vydání je nepopiratelná. Krása!