Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Ten den Ten den Blanka Lipińska

celkem se to i dalo ;) co bych na to víc řekla....šuk sem a šuk tam ;) pořád mi dost vadí to popisování té a oné značky oblečení (já na to fakt nejsem)....ale jinak to celkem šlo ;)

11.01.2022 4 z 5

Kouzelné karamelky na dobrou noc Kouzelné karamelky na dobrou noc Kateřina Kubalová

skvělá knížka a miluju, že každý příběh je s poučením ;) navíc autorku znám osobně ;) takže nejde jinak než dát 5 hvězd ;) ale to bych dala i kdybych jí neznala :)

Sonety Sonety William Shakespeare

I když normálně nečtu knihu celou složenou z básní (tuto jsem musela kvůli maturitě)....bylo mnoho básní, které se mi líbily :)

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

četla jsem Děti z Bullerbynu jako malá a moc se mi to líbilo....jsou tam věci i k poučení, pobavení....v podstatě taková oddechová knížka ;)

05.01.2022 5 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

tak tady se asi musím omluvit všem, kdo psal recenze přede mnou...sice je ve správném pořadí čtvrtá, ale já jí četla jako předposlední...bohužel se mi tento díl ale vůbec nelíbil, přečetla jsem to jen abych to už měla za sebou. Vůbec jsem se do toho nemohla dostat :(

04.01.2022 2 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Ať si říká kdo chce co chce...Lev, čarodějnice a skříň je beze sporu nejlepší díl celé série (alespoň pro mě)....děj krásně plyne, je to srozumitelně napsáno i pro malé dítě a i popisné věci nejsou nijak zdlouhavé a naopak z nich člověk dokáže v mysli vykreslit přesný obrázek toho co zrovna čte....

04.01.2022 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Celou sérii jsem přečetla někdy ve třetí třídě (cca před 20 lety) a jelikož jsem nevěděla, jak knížky jdou za sebou tak Čarodějův synovec byla první knížka ze série, kterou jsem četla. Možná je to dobře, protože to tak u mě mělo vzrůstající hodnocení, kdežto když bych to měla brát opravdu podle toho jak to jde za sebou tak je to spíš trochu klesající....samotná knížka se mi celkem líbila a připravila tzv. půdu pro další díly

04.01.2022 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Kniha se mi opravdu moc líbila, mám moc ráda styl psaní Jane Austen. Její knihy se vždy čtou dobře :)

04.01.2022 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Je jasné, že bude spoustu lidí kterým se tato kniha nebude líbit...že začátku to i pro mě bylo těžší, autorka popisuje pomalu každý prd, ale postupem času se děj trochu rozjel a pak už se to četlo velice dobře.

04.10.2021 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

I poslední díl se četl velice dobře... prostě celá série byla skvělé napsaná a velmi mě bavila.

24.09.2021 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Opět skvěle napsané, hezky to odsýpá a musím říct že mě to bavilo víc než jednička. Navíc musím uznat velké plus pro filmaře protože opět až na maličké drobnosti se drželi knihy.

16.09.2021 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knížku jsem četla hodně dlouho po tom co jsem viděla film a tak jsem si celou dobu musela říkat, že kniha tu byla dřív a že to nesmím porovnávat... musím říct že je to skvěle napsané a čte se to opravdu dobře a rychle...a musím uznat že až na opravdu maličkosti byl film natočený skoro přesně podle knihy což je vždy jen dobře

09.09.2021 5 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Nádherné, upřímné čtení...jsem ráda, že jsem si knížku vybrala. Strašně dobře se četla a alespoň trochu teď pana Lustiga znám, za to jsem moc ráda.

30.08.2021 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Jako musím říct že takovou knihu jsem ještě nečetla...ani 50 odstínů není takové jako toto...ale to jak často se tam odehrává sex je spíš na škodu, ačkoliv jinak je to velmi dobře napsané.

27.08.2021 3 z 5

Gabrielův slib Gabrielův slib Sylvain Reynard

Opět jedním dechem přečtené... skvěle napsané a musím říct že celá série tak hezky postupně graduje. Ale trošku si myslím že to skončilo dost otevřeně, klidně by autor mohl ještě jeden díl napsat ;)

25.08.2021 4 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

pro mě rozhodně lepší než druhý díl...zhltla jsem ho a bavil mě....nebyla tam ani jedna slabá chvilka...tím koncem mi to trochu připomíná 50 odstínů....malinko ;)

23.08.2021 4 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

tady jsem si musela dát v půlce knížky pauzu...za boha se mi nechtělo strašně dlouho číst dál....ale pak jako bych chytla druhý dech a druhou půlku jsem přečetla za dva dny....takže první půlka nic moc a až ta druhá byla dobrá ;)

20.08.2021 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Dávám o jednu hvězdu méně, protože jsem si Kytici přečetla s tím, že jí musím přečíst kvůli maturitě. Takže to byla trochu četba z donucení, ale na druhou stranu je to klasika, kterou by měl znát každý Čech...

19.07.2021 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knižní Pýchu a předsudek jsem si přečetla až po tom, co jsem viděla film. Většinou to nedělá dobrotu, ale tady jsem si dokázala udržet film stranou a velmi jsem si četbu užila. Jane Austen byla skvělá spisovatelka (podobně jako sestry Brönteovy).

19.07.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Miluju, miluju, miluju....a takhle do nekonečna....Jana Eyrová je naprosto skvělý román, skvěle napsaný, skvěle promyšlený. Čte se tak lehce a docela i rychle ;) opravdu doporučuji každému

19.07.2021 5 z 5