Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Knížku jsem se rozhodla přečíst až poté, co jsem zkoukla film. Je to taková klasická romance dvou dospívajících s tím rozdílem, že se k sobě kvůli cystické fibróze nemůžou přiblížit...trošku ale jenom opravdu trošku mi to připomnělo knihu Hvězdy nám nepřály. V podstatě od začátku je jasné (i pro ty, co film neviděli), že to nedopadne úplným happyendem...to se mi na tom ale líbí. Není to žádná smyšlená snůška keců jak se zázračně uzdravili a žijí spolu dodnes. Je to od začátku do konce reálné. Tak jak to probíhá a tak jak to skončilo...tak to prostě pro lidi s touto nemocí je.

14.03.2023 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Další skvělý díl. Tentokrát to nejsou povídky ale klasický příběh, hlavně o výchově Ciri. Přemýšlím, co se mi líbí víc. Zda první a druhý díl (povídky) nebo tento příběhový...každý má něco do sebe a hlavně tímto dílem se všechno hezky spojilo...jsem zvědavá na další díly

10.03.2023 5 z 5

Javorové listí Javorové listí Vasyl Stefanyk

Velmi krásné a velmi smutné povídky. Je pravda, že jsou napsané postaru (jiná mluva) a trošku jsem kvůli tomu měla problém a trvalo mi to celé déle než normálně, ale to je jen drobnost.
Je to celé takové hodně smutné a i dost depresivní, kolikrát se mi chtělo až brečet, ale udělalo to na mě nakonec dobrý dojem.
Je ale pravda, že nebýt čtenářské výzvy, tak bych asi v životě tuto knížku nečetla....a o dost bych přišla.

09.03.2023 4 z 5

Konec knihy jsem dočítala se slzou v oku, ale ta slza se objevila několikrát během čtení, speciálně když Tom psal tak krásně o lidech, kteří tu už nejsou. Musím říct, že Tom Felton umí psát opravdu krásně. Celá knížka se mi četla moc dobře a dozvěděla jsem se spoustu věcí nejen o zákulisí Harryho Pottera ale i přímo o Tomovi. A děsně moc se mi líbí slovo káchat....asi ho začnu používat ;)

28.02.2023 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Kniha se mi moc líbila a ještě víc se mi líbí, že upozorňuje na tak velký problém jakým je závist na alkoholu. I já sama jsem si v určitém období svého života až moc často ,,tykala" s alkoholem ale nikdy to naštěstí nezašlo tak daleko jako v případě paní Michaely. O to víc musím smeknout, že našla odvahu a chuť se svou závislostí bojovat a povedlo se jí to a ještě k tomu začala pomáhat dalším. Kniha je podle mě v podstatě vodítkem k tomu, jak se ze závislosti (jakékoliv) dostat a o to šlo určitě především.

22.02.2023 5 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Zase další YA fantasy, které mě moc bavilo. Bylo tam tolik WTF momentů, že jsem až do konce knihy byla napjatá, co se ještě může stát. To se mi na knihách líbí. Nenechají čtenáře ani na chvilku si oddechnout, nutí ho číst dál.

18.02.2023 5 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

I druhý díl mě moc bavil ale přece jen trošku méně než díl první a proto ta jedna hvězda dolů. I tak to bylo fajn oddechové čtení s hláškami u kterých jsem se mohla potrhat smíchy :) Těším se na další díl

13.02.2023 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Další skvělý díl z pera Andrzeje Sapkowskeho. Tak jako u prvního dílu se mi i tady líbí ,,skryté" náznaky pohádek a příběhů (Malá mořská vílá, Atlantida....).

Nejvíce se mi asi líbila povídka trochu se obětovat a už se moc těším na další díl.

10.02.2023 5 z 5

To To Stephen King

tak jo...to byl děs...zlaté filmy oproti tomuhle....nepopírám, že S. King má svoje kvality....ale tohle fakt ne :( abych se moc nerozepisovala tak to popíšu v bodech:

-popisné části!!!! bože to bylo strašné...některé popisné sekvence jako například jízda na kole trvala i přes 3! stránky....jako fakt ne

-bez těchto popisných částí si troufám tvrdit, že by kniha byla klidně o 400 stran menší a vůbec by to neuškodilo

-podle popisů se mi Pennywise nezdál tak strašidelný jak by měl být (ani žádná jiná jeho forma)...prostě jsem to nežrala a to mám fakt velkou představivost

-čtení této knihy bylo zdlouhavé a namáhavé - fakt fyzicky jsem z toho byla vyčerpaná....přemýšlím, že to asi tak i S.King zamýšlel....je to horor...asi to i má být obtížné, má to být náročné....ale na mě to mělo asi jiný účinek...

Závěrem: To už nikdy v životě nepřečtu, jsem ráda, že už to mám za sebou, ale i tak se těším na další díla S.Kinga protože pořád doufám, že už to tak hrozné jako v To nebude ;)

08.02.2023 1 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Další skvělý díl :) pořád se něco děje, nikde není žádná nudná pasáž a člověk je neustále v napění co se stane a jak to bude dál. A hlavně...chce si přečíst další díly ;)

04.02.2023 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Naprostá bomba. Samozřejmě jsem nejprve viděla seriál a jelikož je to skoro doslova opsané tak jsem věděla co a jak, ale to byla taková paráda. Četla jsem to v MHD a řechtala jsem se kolikrát, že si lidi museli myslet, že jsem magoooor ;)
Jelikož je to už celkem dlouho, co jsem seriál viděla, tak jsem byla moc ráda, že jsem se na Červeného trpaslíka mohla vrátit :)

02.02.2023 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Skvělý úvod série. Musím říct, že tento první díl splnil svůj účel, a to navnadit mě na další knihy a příběhy hraničářova učně Willa. Opravdu mě zajímá co se bude dít dál :)

28.01.2023 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Skvěle napsané fantasy povídky ;) nejvíce mě bavily ty odkazy na pohádky (Sněhurka, Čert a Káča.....) to byly takové milé momentky ;) ale i celkově se kniha moc povedla. Nikde se to nezadrhává, děj moc hezky plyne a rozhodně se člověk u toho nenudí. Těším se na další příběhy o Geraldovi z Rivie ;)

25.01.2023 5 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Velmi zajímavá kronika rodu Targaryenů...ovšem jednu hvězdu strhávám za všechna ta jména ve kterých se člověk po chvíli úplně ztratí. Trošku mě mrzí, že kniha není kronikou celého rodu, že v ní není obsažena vláda všech králů, celé linie...ale jinak jsem spokojená.

09.01.2023 4 z 5

Tolkienův atlas Tolkienův atlas David Day

Skvělá, i když neautorizovaná, kniha o dějinách Ardy čili Středozemě...velmi kladně hodnotím krásné ilustrace, které knize přidávají na hodnotě i dobře zapadají do vysvětlení celého děje....opravdu doporučuji pro všechny fanoušky Tolkiena. Nemusíte být úplně znalí všech knih, stačí pokud máte přečteného Pána prstenů a tato kniha vám kompletně výplní mezery.

31.12.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Rozhodla jsem se číst Bridgertonovi až poté, co jsem viděla první dvě série seriálu... musím říct že tento první díl se mi moc líbil, děj i to jakým stylem je kniha napsaná. Musím ale říct, že v knize je Simon mnohem (jak to říct) zlejší a tvrdší než v seriálu (je jasné, že tam bylo potřeba ho trochu víc zromantizovat)...a kupodivu se mi to tak líbilo víc

24.12.2022 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Tak jako většina knih z koncentračního tábora i tato mě chytila za srdce. Tak jako u většiny takových knih i tady jsem fandila hlavní hrdince aby to s ní dopadlo dobře... naneštěstí oproti jiným takovým knihám....no to už nechám abych nespoilerovala ;)

Co se týče stylu psaní jsem velice spokojená. Narozdíl od jiných já nesnáším zdlouhavé popisné pasáže a v této knize žádné takové nebyly. Četlo se mi moc dobře a děj krásně plynul.

02.12.2022 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Další parádní díl, jen tentokrát strhávám jednu hvězdu protože jsem si všimla (blesk) že autorka v podstatě stále opakuje stejný děj už ve třetí knize...jsem zvědavá jestli tomu tak bude i ve zbytku série. Ale jinak super počtení.

30.11.2022 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Moc se mi líbí styl jakým jsou knihy P.Bloom napsané, je to oddechové, hezky to plyne, nikde nejsou žádné zádrhele a navíc je to vtipné a milé.

29.11.2022 5 z 5

Velmi hluboká kniha. Ale také velmi těžce napsaná. Musím říct že jsem měla problém knížku přečíst a soustředit se. Ale povedlo se. Nakonec to skončilo tak jak jsem čekala.

24.11.2022 4 z 5