Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Samec Samec Alice Clayton

tak tohle byl za mě nejslabší díl série (zatím, chybí mi přečíst poslední díl)...vůbec jsem se do toho nemohla dostat, to popisování všeho možného přes pomalu dvě strany tomu vůbec nepřidalo a celkově mě to moc nebavilo :(

29.09.2023 2 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Další parádní díl této série. Musím říct, že jsem se často hlasitě smála jak to bylo vtipné. Byla jsem i ráda, že se v tomto díle ukázali stáří známí z dílů předchozích a krásně to celé propojili.

27.09.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

O můj bože. To bylo naprosto skvělé zakončení celé série. Musím říct, že poslední díl se mi líbil ze všech knih nejvíc. Dokonce bych řekla, že co se týče Kivy, tak u mě o dost stoupla oproti předchozímu dílu ;) dokázala bych to číst donekonečna, škoda, že kniha nemá třeba tisíc stran :D hodně by mě potěšilo, kdyby se rozhodli celou sérii zfilmovat, ale tak aby se drželi knižní předlohy ;) snad se jednou zadaří ;)

25.09.2023 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Těšila jsem se na pokračování Nabíječe a Košilky a musím říct, že mě to i tentokrát moc bavilo, i když první díl byl podle mě o trošku lepší.

22.09.2023 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Tak tohle bylo super :) Bylo to tak vtipné, že jsem se několikrát popadala za břicho ;) celá interakce mezi hlavními postavami byla neuvěřitelně dobře napsaná, vlastně celý příběh byl dobře napsaný. Celou dobu člověk žije s dějem, s postavami, čeká že už a ono zas nic a pak ví a víc a tak se to celé neuvěřitelně vystupňuje :D těším se na další díly :D

30.08.2023 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Celkem mě kniha velmi bavila, ale přeci jen není to Marťan (na to bacha!). Jazz je ovšem postava, která mě dost bavila. Její chování, její ironické poznámky, dokonce i její machrování (které lidi moc nenadchlo).

Od Andyho Weira jsem zatím přečetla dvě knihy (Marťana a Artemis) a už se velmi těším na další knihy a musím říct, že se z něj stává můj oblíbený autor :)

28.08.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Knihu Půlnoční knihovna jsem se rohodla číst proto, protože jí najednou bylo všude plno, najednou jí každý četl a upřímně jsem byla zvědavá co to je zač. Plus se mi hodila do čtenářské výzvy ;) Začátek knihy je v celku dost depresivní ale hned se mi zalíbilo, že kapitoly odehrávající se v knihovně jsou krátké a že je knížka poměrně hezky čtivá i přes její vážnost. Jelikož nerada spoileruju tak přejdu rovnou k celkovému dojmu. První věc je, že každý by si podle mě přál zažít to, co zažila Nora. To je podle mě bez debat. Další věc, určitě si každý může vzít nějaké ponaučení. Jsem ráda jak to s Norou nakonec dopadlo :)

18.08.2023 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Naprosto úžasný příběh. Nejdříve jsem sice viděla film z roku 2021 a jelikož mě ten film opravdu nadchl, rozhodla jsem se i pro knižní předlohu :) a rozhodně jsem udělala dobře. Děj je velmi propracovaný a přesto je vše srozumitelné a velmi dobře čtivé. F.Herbert mi přijde jako takový J.R.R.Tolkien sci-fi :) Už teď se těším na další díly.

16.08.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto úžasný a zároveň smutný příběh. Toto byla moje první kniha od paní Mornštajnové a díky procítěnému psaní této knihy určitě ne poslední. Čekala jsem celou dobu všechno ale osud Hany a hlavně konečné rozuzlení celého příběhu mě velmi šokovalo.

04.08.2023 5 z 5

Matthew se s tím nijak nemaže a rovnou začíná tím nejhorším

Je velmi upřímný a podle všeho vůbec nic netají ani okolo všeho nechodí po špičkách, což je dobře, protože píše, že chce pomoci lidem, kteří jsou také na něčem závislí = je dobře ukázat i to nejhorší, tím spíš to pomůže

I když jsem věděla, že na tom byl jednu dobu opravdu zle, to jak popisuje svou skorosmrt bylo velmi mrazící. K tomu musím napsat, že kdyby ho v té léčebně opravdu zdrželi, tak je dnes po smrti.

I po tom všem co se mu stalo, je z knihy cítit, že neztratil smysl pro humor, spoustu věcí napsal jakoby to psal Chandler...sarkasticky až vtipně.

Fun fact pro mě: Matthew se narodil ve stejný den jako já :) jen o 24 let dříve :)

Je jasné, že trošku jeho problémům pomohlo těžší dětství. Chybějící otec, mladá matka, která musela zastat práci za dva, pravděpodobně málo citu od dospělých atd. Určitě to položilo základy pro budoucí psychické a s tím spojené závislácké problémy (především alkohol).

Jeho problém s tím, že se bál aby mu někdo milovaný neublížil a neodešel od něj a tak radši on ukončoval vztahy první jen kvůli tomu strachu...to je tak strašně smutné a zároveň hluboké...ten chlap dodnes nemá děti a nikdy nebyl ženatý...mám obavu aby právě kvůli tomuto strachu nezůstal nadosmrti sám.

Některé pasáže jsou hrozně psychicky náročné na čtení...až jakoby nepříjemně, mě se třeba dělalo až špatně. Ale myslím, že tak je to přesně zamýšleno.

Fun fact: I když jsem viděla setkání Přátel, kde o tom mluvili, přišlo mi hodně zajímavé a celkem i vtipné a osudové, že Matt málem ani nedostal šanci ucházet se o roli Chandlera. Naštěstí se to změnilo.

To jak Matty popisuje poslední natáčecí chvíle Přátel mě dojalo tak, že jsem se skoro rozbrečela ve vlaku, nádherně napsáno.

Ke konci knihy jsem byla až psychicky vyčerpaná (jak jsem už psala výše), ale s tím prostě člověk musí počítat když chce číst takovou knihu. Jsem ráda, že Matthew svůj boj zatím neprohrál a vždy se dokázal vrátit zpátky na nohy. Přála bych mu aby už nikdy nepadl na dno, aby se oženil a měl pár dětí a aby byl prostě šťastný.

03.08.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Díky těmto Deníkům jsem se mohla dozvědět do podrobna o životě a osobě Alana Rickmana a celou dobu co jsem četla, jsem si dělala bodové zápisky:

Velký profesionál se svým názorem.

Je obdivuhodné, kolik (nejen) hereckých kolegů chodilo (volalo) pro radu

Myslím, že by byl i výborným spisovatelem.

Úžasný a plný život.

Nejsem si jistá, na kolik by byl z vydání Deníků nadšený.

Úžasný hlas.

Myslím, že měli Deníky více protřídit a vymazat záznamy, které čtenáři nic neřeknou.

Opravdu jsem se divila, že se mu líbil film Borat, ale na druhou stranu po přečtení celé knihy to trochu chápu.

Velký smysl pro humor a to nejen ten britský

Milým překvapením nakonec bylo, že i dost dobře kreslil.

Když se Deníky chýlily ke konci a zápisků bylo čím dál méně, bylo to velmi dojemné, protože jsem věděla, že brzy nastane konec. Věřím, že Alan Rickman chybí mnoha lidem a chybí i filmovému a divadelnímu průmyslu...čest jeho památce.

After all this time....ALWAYS

29.06.2023 4 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Miluju Středozem a miluju Tolkiena. Tím by to mělo skončit...jenže bohužel :( musela jsem dát jednu hvězdu dolů a to kvůli té spoustě jmen...ať to byly jména postav, krajin, hor...bylo toho opravdu hodně a už jsem se v tom bohužel ztrácela...ale příběh jako takový byl velmi zajímavý a jsem velmi vděčná Christopherovi Tolkienovi, že pokračoval a dokončil dílo svého otce :)

13.06.2023 4 z 5

Tolkienovi hrdinové Tolkienovi hrdinové David Day

Nádherné desky, nádherné ilustrace a velmi dobře sepsané informace o hrdinech Středozemě (Ardy)...myslím, že celou sérii by si měl mít každý fanoušek Tolkiena alespoň jednou přečíst ;)

15.05.2023 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tento díl se mi nevím proč tolik nelíbil....bylo to poměrně zdlouhavé, táhlo se to...snad budou zbylé díly lepší ;)

15.05.2023 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tento příběhový díl Zaklínače byl podle mě zatím nejslabší, ale pořád velmi dobrý (proto jedna hvězda dolů). Opět se trochu poskládaly dílky do příběhu a o to jde především. Některé pasáže byly poměrně zdlouhavé (Ciri na poušti, bitva mezi čaroději) ale i to se dalo přehlédnout. Těším se na další díl.

14.04.2023 4 z 5

Tolkienovy bitvy Tolkienovy bitvy David Day

Další krásná knížka o J.R.R.Tolkienovi a Středozemi. Jsem uchvácena tím jak knížka vypadá, jakou má vazbu a jaké krásné ilustrace zde jsou. Jsem ráda, že někdo tak hezky a zároveň jednoduše (aby celému tématu každý rozuměl) popisuje dějiny Středozemě.

29.03.2023 5 z 5

Perla Perla Tiffany Reisz

Celkem dobré uzavření celého příběhu. Ovšem ten konec byl tak pitomej, že jedna hvězda šla dolů. Jinak by to byl celkem i uvěřitelný příběh.

26.03.2023 4 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Další parádní díl a dokonce lepší než první díl (Rudá galerie). Líbí se mi, jak autorka propojila tento díl s dílem prvním. Musím říct, že děj i celkově psaní bylo mnohem lepší než v Rudé galerii. Opravdu jsem si čtení užila :) miluju sexy fantas magorii ;)

23.03.2023 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

ok, řekněme si to na rovinu...bylo to zvláštní, to jo....ale nic mě pane bože nepřipravilo na ten konec :O jakože cože? a proč dávám plný počet bodů? Asi proto že se mi to k....a líbilo ;) kromě děje to mělo všechno co od erotiky člověk chce ;)

16.03.2023 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Super příběh. Není to klasická erotická věc ve stylu šup sem, šup tam. Je to spíš humorný příběh dvou lidí, kteří mezi sebou mají takové to erotické napětí. Pár žhavých scén tam ale samozřejmě je.

15.03.2023 5 z 5