Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

To byl tak neuvěřitelně milý a sladký příběh. Celou dobu jsem se jen usmívala a moc jsem si přála aby to dopadlo přesně tak jak to nakonec dopadlo.

07.02.2024 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Opět skvělé čtení :) dokonce bych řekla že mě příběh Anthonyho a Kate bavil víc než první díl se Simonem a Daphne. Těšila jsem se z toho příběhu, z toho jak se A a K špičkovali, jak si k sobě hledali cestu :) a konec byl přímo dokonalý :)

31.01.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Waaau...nemám slov. Tak strašně silný příběh. Nejdříve to vypadá, že to bude jen smutný příběh o holčičce, která to má doma těžké ale pak....prostě neuvěřitelné a přitom se takové věci fakt dějí :(

29.01.2024 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

páááni, vrátil se nám Mrakoplaš a hlavně ZAVAZADLO :) to je prostě paráda :) jen mě trošku zarazilo to s tím osmým synem osmého syna.....to už se řešilo v Čaroprávnosti...tak jen doufám, že se to nebude řešit v moc dalších dílech....jo a miluju jméno Konina - juuu a ona je dcera....no řekla bych že Magický prazdroj volně navazuje na Lehké fantastično :D víc neřeknu ;)

27.01.2024 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Naprosto úžasná kniha. Četlo se to úplně samo a díky tomu, že znám film jsem se kolikrát smála, hlavně díky strýci Pepinovi :) všechny postavy byly velice milé a moc se mi líbilo jaký byl jemný a vtipný děj....nic špatného, nic zlého :)

25.01.2024 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

skvělý díl, miluju Bábi a miluju Esk :) bylo to tak vtipné, vůbec nechápu kam na to pan Pratchett chodil :) a určitě bych chtěla být radši čarodějnice než mág ;)

23.01.2024 5 z 5

Věž Věž Skye Warren

Nemůžu si pomoct, ale mě se to prostě líbilo. Líbil se mi celý děj a i to jaký to mělo gradaci i spád. Ten konec byl pěkně hustej.

19.01.2024 5 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Chápu, že takové příběhy a to jak jsou napsané není pro každého, ale já to miluju...miluju jaký to má spád, že se od knihy nemohu odtrhnout. Miluju i ty chlípné pasáže a i ty nebezpečné pasáže. Těším se na poslední díl a jsem moc zvědavá jak to s Avery a Gabrielem dopadne.

19.01.2024 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Přečteno jedním dechem. Absolutně mě dostal příběh Avery, příběh Gabriela, to jak byl popsaný, to jak se choval on i ona...skvělý

18.01.2024 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Naprosto skvělý díl, dokonce mě bavil víc než první. Mrakoplaš i Dvoukvítek jsou super postavy a i ostatní jako Cohen a samozřejmě Smrť jsou k popukání. Několikrát jsem se smíchy málem počůrala :) těším se na další příběhy ze světa Úžasné Zeměplochy

17.01.2024 5 z 5

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

Miluju Gilmorova děvčata a miluju Lauren. Už jsem od ní četla Rychleji mluvit nedokážu a tak jakmile jsem viděla, že napsala knihu novou, musela jsem ji mít. Opět je plná zážitků, postřehů, vtipů a zkušeností. Myslím, že by tato kniha neměla chybět v knihovně každého kdo má styl Lauren rád a kdo má rád Gilmorky.

12.01.2024 4 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Kniha se mi celkem líbila, hodně jsem se vžila do Jitky, protože jsem na základce byla přesně jako ona - buclatá, svá a z těláku mi šla jen vybíjená :) první díl mě bavil o dost víc než díl druhý, tam už je Jitka trochu moc paličatá a trochu divná...navíc mě štve jak si jí Honza omotal kolem prstu...i když s ní nemluvil tak ona furt za ním a všechno pro něho...asi jako každá puberťačka

02.01.2024 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Je neuvěřitelné, že takový deník si vedla teprve 14ti letá dívka...a je neuvěřitelné co všechno zažila a přitom 2 roky nevylezla z domu ven...absolutně nechápu jak to mohli všichni vydržet a je mi moc líto jak to se všemi dopadlo. Hrozně by mě zajímalo jestli by spolu Anne a Pete byli, kdyby se dožili konce války a co rozhodně vím...z Anne by byla skvělá spisovatelka. Přijde mi zajímavé, že jediný kdo to ze zadního domu přežil byl její otec. Ten, kterého měla tak ráda a za kterého se nejvíc modlila...Nejsem věřící, ale tady musím napsat, že alespoň v tomhle Bůh vyslyšel její modlitby. Kdyby to jen vydržela o měsíc déle (v koncentračním táboře) mohla se dožít osvobození. To je na tom to hrozné.

16.12.2023 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Tak tohle bylo skvělý. Chechtala jsem se od začátku do konce. Je pravda že tam jsou některé věci jinak než jak byla kniha zfilmovaná, ale bože to bylo tak vtipný a občas jako bych četla o sobě, protože jsem podobné trdlo jako Bridget :D

30.11.2023 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Bylo zajímavé číst co se dělo po skončení Duny, Paul už není jen nějaký klouček, je to imperátor, má obrovskou moc a s tím spojené značné množství nepřátel....kniha jako pokračování se mi velmi líbila, jen mě docela vykolejil ten konec....upřímně, to jsem fakt nečekala

29.11.2023 4 z 5

Asi jako spousta lidí tady jsem si knihu chtěla přečíst poté, co jsem viděla film. Říkala jsem si, že když mě film tolik bavil tak kniha bude to samé....no a asi jako spoustu lidí tady jsem byla mírně rozčarována....musím říct, že je to až k nevíře, že podle takové povídky byl natočen tak zajímavý a úspěšný film....ale ne že by se mi kniha nelíbila....to říct nemůžu ;)

31.10.2023 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Tento díl se mi vcelku líbil :) byl napínavý a nebezpečný a díky tomu se kniha dobře četla. Vcelku mě v dobrém překvapila Evanlyn a samozřejmě jsem byla ráda jak tento díl dopadl :)

21.10.2023 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Tento díl mi přišel o trochu slabší než předchozí dva a tak doufám, že s dalšími díly ta tendence nebude sestupová jako dosud ;) jinak příběh byl celkem zajímavý, kupodivu se mi víc líbilo zápolení Evanlyn s Willem, ale i druhá dějová linka s Haltem a Horácem nebyla špatná.

10.10.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Druhá kniha, kterou jsem od paní Mornštajnové přečetla a chvílemi mi běhal mráz po zádech. Při představě, že by listopad 1989 dopadl podle knihy mi je opravdu těžko. Myslím si, že autorka si ani nijak extra vymýšlet nemusela. Věřím, že přesně takové by to tu bylo. Kniha končí smutně, ale tak nějak to člověk cítí celou dobu co knihu čte.

04.10.2023 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Myslím, že jde o celkem povedený konec série. Aby to nebylo úplně jen romantické tak autorka přidala trochu dramatu, ale nakonec se mi líbilo jak propojila všechny knihy skrze postavy.

29.09.2023 4 z 5