Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Klidná odpočinková knížka. I když bych často Lauře nafackovala...ale to je můj osobní názor.

14.11.2022 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

ach můj bože....skvělá kniha, skvělé vyprávění. Je pravda, že Kiva se mi v tomto díle zdála trošku naivní...ale to co se stalo...ten konec....zanechalo to ve mě opravdový smutek.

11.11.2022 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Sice je tato kniha brána jako klasika, ale mě prostě nebrala. Jelikož ale když už něco čtu tak to i dočtu, dokončila jsem i tuto knihu. Nečetla se mi moc dobře, hlavně kvůli stylu jakým byla kniha napsaná. Byla dost popisná a hlavně části, kde mluví nebo ,,píše" Van Helsing pro mě byly dost dlouhé a těžko se četly.

08.11.2022 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Byla jsem na tuhle knížku celkem zvědavá už jen kvůli tomu názvu ;) a moc mě to bavilo. Většinu času šlo o zábavné a jiskřící situace mezi hlavními postavami a to se mi moc líbilo

06.10.2022 5 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Jedním dechem přečteno... musím říct že dřív tyhle nemravnosti uměli psát moooc dobře;)

30.09.2022 4 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Bože, to bylo tak úžasné, že jsem se od toho neodtrhla a přečetla jí celou za nějakých 5 hodin :D pro mě byly skvělé obě linky, všechno co se tam dělo i jak to skončilo ;) hodně dlouho mě nic tak nechytlo jako tato kniha.

30.09.2022 5 z 5

Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Chimamanda Ngozi Adichie

Moje první knížka o feminismu :) a moc se mi líbí jak je napsaná. To že je to v podstatě dopis, že to není moc dlouhé, že je to napsané srozumitelně i pro někoho kdo (i když jsem žena) moc feminismus nezná (nebo spíš neumí). Určitě si odnáším pár velmi dobrých poznatků do života a jako matka dvou dcer můžu říct, že tyto poznatky uplatním i ve výchově ;)

29.09.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Naprostá paráda. Musím říct, že se kniha četla naprosto skvěle a opravdu se těším na další díl.

23.09.2022 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Jednu hvězdu srážím za prostřední část knihy (Indie)....to se fakt nedalo....ale začátek a konec (Itálie a Indonesie) se mi opravdu líbil. Je pravda, že autorka se opravdu hodně, hodně zaobírá různými náboženství a svými problémy ale dá se to pochopit a hlavně to krásně spojuje všechny části knihy ;)

04.08.2022 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nejdříve jsem před pár lety viděla film a hrozně jsem si chtěla přečíst i knihu, ale došlo na ní až teď. Musím říct, že je kniha napsaná velice dobře a velice dobře se čte, krásně to utíká a zároveň je čtenář stále ve střehu co se může ještě stát a jak si s tím Ben a Ashley poradí. Velice se mi líbilo i zakončení knihy a vlastně je tam i jedno překvapení, které se postupně odhaluje a tak nějak to čekáte, ale stejně vás to dostane :)

09.06.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

jednu hvězdu dolů dávám za tolik odborné terminologie, že jsem vůbec ráda, že jsem to přečetla ;) je mi jasné, že k příběhu to patří, ale bylo velmi obtížné tyto věci číst a neztratit soustředění....jinak příběh je velmi zajímavý a kniha celkově skvělá ;)

01.06.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Skvělá kniha, bezvadně napsaná... odteď jedna z mých nejoblíbenějších :) děj jde krásně plynule kupředu a není šance se někde zaseknout ;)

25.05.2022 5 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

(SPOILER) narovinu...slabota...četla jsem to asi tři dny a pak se mi normálně udělal blok a nemohla jsem číst dál...úplně jsem se musela donutit a dočíst to...fakt to už postrádalo smysl...mrzí mě, co autorka udělala s Massimem :(

08.04.2022 2 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

(SPOILER) Naprosto úžasná kniha, četla jsem jí pomalu, vychutnávala si příběh Sophie i příběh Liv a doufala, že to dopadne všechno tak jak to nakonec dopadlo ;) ;) vřele doporučuju ;) ;) je to kniha pro romantické duše, jako jsem já

01.03.2022 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Velmi povedená divadelní hra. Je pravda, že jsem nejdřív viděla inscenaci s panem Donutilem a jako by to Goldoni napsal přímo pro něj ;) i během čtení jsem tu hru úplně viděla :D super pohodové, vtipné a rychle přečtené ;)

04.02.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Je vždy těžké hodnotit knihy, které jakkoliv pojednávají o holocaustu. Většina je založena na pravdivých příbězích a proto si úplně nemyslím, že máme právo je jakkoliv posuzovat. Ty věci se doopravdy staly a jediné co ty knihy nemají společného jsou autoři. Každý autor píše úplně jinak, ale nesmíme zapomínat, že takový člověk si pouze vybral to, že převypráví příběh někoho jiného nebo převypráví svůj vlastní příběh jako tomu bylo u Violy Sternové.
Tato konkrétní kniha je opravdu velmi ,,surová", ale to je dobře, protože tak by na tu dobu mělo být vzpomínáno. To co zažila sama Viola je (dalo by se říct) neuvěřitelné a přesto je to celé pravdivé. Člověk při četbě pokyvuje hlavou, slzí mu oči, má vztek, má strach, je mu špatně....všechny tyto reakce jsou správné. Musíme si připomínat jaké to tehdy bylo, musíme to vyprávět i dalším generacím....tohle už se nemůže opakovat, jinak bychom selhali....vařila se ve mě krev, když jsem četla, jak se k Židům i jiným obětem chovali lidé po válce. Vadilo mi i to jak se chovali během války, ale tady by se mohlo říct, že se báli o své životy a proto se k nim tak chovali. Ale to co se dělo i po válce....je mi zle. Už se neměli čeho obávat a místo aby těmto obětem pomohli nebo se alespoň omluvili, jim vykládali jak měli umřít a že už s nimi nikdo nepočítal.
Viola byla silná mladá žena, že dokázala všechno tohle přežít a byla jsem velmi ráda, že prožila dlouhý život, měla dvě dcery, muže a pak i vnoučata a pravnoučata. Vše přežila a mohla říct, že v jejím případě se Němcům a jiným nepovedlo to co chtěli.
Koncem bych chtěla říct jen jedno. Čest památce všem obětem holokaustu.

04.02.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

je to opravdu těžké hodnotit knihy, které jsou jakýkoliv způsobem o holocaustu....ale přeci jen to zkusím...vyrazila mi dech, je sice těžší na čtení, kvůli střídání dějových linek a postav jako vypravěčů...ale jakmile se do toho opravdu začtete, tak to už ani nevnímáte...vnímáte jen ten příběh...příběh ženy, která byla tak nesobecká a tak odvážná a tak bohabojná, že dokázala přežít útrapy Osvětimi a navíc pomohla mnoha ženám...ale zároveň musím říct, že jako matce se mi velmi těžko četly některé pasáže (zabíjení novorozeňat například)...ale bylo to celé tak silné a tak surové, že jsem se nedokázala odtrhnout...úžasné a přesto tak hrozné...nejsem věřící, ale Bože nedej ať se minulost opakuje...

28.01.2022 5 z 5

Freed Freed E. L. James (p)

Musím se opakovat...z pohledu Christiana je to mnohem lepší čtení, připadá mi to takové živější. Bonusem je samozřejmě pochopení všeho, co dosud nebylo úplně pochopeno. Je to vlastně taková opravdová tečka, kde do sebe zapadají poslední ,,dílky puzzlí". Jinak je sice pravda, že počet stran se zdá být trochu zastrašující, ale na druhou stranu to chápu a dokonce jsem za to ráda ;)

25.01.2022 5 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

celkem se to i dalo ;) co bych na to víc řekla....šuk sem a šuk tam ;) pořád mi dost vadí to popisování té a oné značky oblečení (já na to fakt nejsem)....ale jinak to celkem šlo ;)

11.01.2022 4 z 5

Kouzelné karamelky na dobrou noc Kouzelné karamelky na dobrou noc Kateřina Kubalová

skvělá knížka a miluju, že každý příběh je s poučením ;) navíc autorku znám osobně ;) takže nejde jinak než dát 5 hvězd ;) ale to bych dala i kdybych jí neznala :)

05.01.2022 5 z 5