Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226510/divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 4.6915

The Girl You Left Behind (2013)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Bomah
včera

Úplně nesdílím okolní nadšení...Kniha mne zklamala. Námět hezký, ale zpracování povrchní. Hlavní hrdinka jedná hystericky, místy až schizofrenně. Autorka si pravděpodobně načetla spíše problematiku 2.sv. války, kterou ale implementovala do období 1.sv.války, ať už to bylo stran zbraní, automobilů, či chování a kompetencí vojáků a důstojníků. Český překlad bohužel také pokulhává, ve třech za sebou jdoucích větách používán výraz "v tom případě", i přes to, že se nejedná o výčet...myslím, že čeština je krásná a bohatá a je nepřeberné množství slov, kterými lze děj vykreslit. Pravděpodobně nejsem správná cílová skupina, nicméně milovníci červené knihovny si asi mohou přijít na své :-)

Aleh
předevčírem

Je to první kniha od Jojo Moyes, která se mi dostala do rukou a velmi mile mě překvapila. Autorka představila svým čtenářkám opravdu silný lidský příběh Sophie, jejíž osud začíná sledovat v období 1. světové války , v době, kdy její muž - francouzský malíř - odchází do války... Sophii zůstává doma na památku její vlastní portrét.
Druhou dějovou linkou je příběh Liv, kterou poznáváme v roce 2006. Doma jí na stěně visí portrét mladé dívky, který dostala od svého manžela... Dojemný příběh, který stojí za to si přečíst. Moc se mi to líbilo.

Zuzka2002

Nádherný zajímavý příběh, čtivě napsaný, zkrátka dokonalost ♥

Ráčkajda

Přečteno jedním dechem, napínavé až do konce. Nemohla jsem se dočkat, až se dozvím, jak dopadla Sophie.

misicenka

Krásný příběh :-)

Martina23275

Na začátku jsem nevěděla co od knížky čekat, ale potom jsem se do toho příběhu tak začetla, že jsem nevěděla, kdy přestat. Musím říct, že po všech knížkách, které jsem od JoJo přečetla, takhle se mi líbila teda hodně. Velice silný příběh z války, kdy je popisovaná doba jak to bylo a co se vlastně dělo. Pořád až do poslední kapitoly jsem doufala, že to dopadne dobře, ať už u Liv tak se Sofii.

amanek

Moje první knížka od této spisovatelky a 5 hvězdiček. Krásný, sílný a dojemný příběh. Hlavně se mi líbilo, že člověk fakt do poslední chvíle netuší, jak to se Sofii dopadne.

M100

Krásná kniha nemohla jsem se odpoutat.

julie1989

Prvních cca 30 stran jsem se nemohla začíst, pak jsem se nemohla odtrhnout... prostě wooowwhhh... láska, napětí, dojetí... na konci jsem měla slzy v očích... jedna z nejlepších knih za poslední dobu

jarka2222

Jedním slovem PARÁDA. Příběh Sofie mě uchvátil tak, že když se děj posunul v čase, nemohla jsem si na příběh Olívie zvyknout. Stále jsem listovala, kolik stránek o Liv ještě musím přečíst, abych se dozvěděla, jak to bude ve Francii pokračovat. Pak jsem se začetla i do nového příběhu, jehož závěr by pro mne předvídatelný. Překvapením pro mne bylo až těžko uvěřitelné rozuzlení příběhu dívky z obrazu. Ale autorka vypráví silný romantický příběh na pozadí války, nikoliv válečný román, tak je jedno, že zvítězí pohádka nad fakty. Proto musím dát všech pět hvězdiček a přečtení knížky jen doporučit. Ženský, určitě se Vám to bude líbit jako mně.

MosKat

To je tak úžasná kniha! Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nedokázala jsem ji odložit, prostě jsem to musela dočíst!

romca3001

Neuvěřitelně silný příběh. Člověku je až těžko u srdce, čím si lidé za války museli procházet. Tuto autorku mám čím dál raději :).

Kíťovec

Toto je moje první kniha od Jo ... a musím říci, že jsem ji přelouskala s lehkostí, napětím a nadšením.

kytarka

Wow... nemám slov. Pro mě neskutečně nádherný příběh. Historický román spojený s románem součastnosti. Vtáhlo mě to do děje, tak že se mi v mysli odehrával celý děj jako na filmovém plátně. Za mne krása.... více už neni třeba dodávat.

Ewilka

Třetí kniha od Jojo Moyes, potřetí velký doják. Nic jiného ke knížce nemůžu napsat, tohle si prostě musíte přečíst.

marieke

Rozhodla jsem se dát autorce poslední šanci, protože první dvě knížky, které jsem od ní četla (Poslední dopis od tvé lásky a Stříbrná zátoka) mě moc nenadchly, zejména druhá jmenovaná byla teda hodně přehnaná a přeslazená červená knihovna. Dívka... je rozhodně o pár tříd lepší, především linie odehrávající se za 1. světové války ve Francii je krásný smutný příběh, ale i "soudní drama" ze současného Londýna se četlo velmi dobře. Šanci tedy Moyes ještě dám :-)

sebemi

Krásná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Držela jsem palce všem hlavním hrdinům a i slza ukápla. Snad i o fous lepší než Než jsem tě poznala.

K4t13

Přenádherná kniha, která mě vtáhla a nepustila.

stastnyandel

Krásná...Za mě po Než jsem tě poznala nejlepßí

Petra1420

Opět krásný, napínavý a dojemný příběh autorky:) Trochu mi dělalo na začátku problém začíst se ale pak už mě příběh vtáhl a nechtěla jsem knihu odložit. Bála jsem se, jak bude děj ze současnosti na ten minulý navazovat, ale nakonec se mi prolnutí moc líbilo a krásně na sebe oba navazovaly. Postavy jsem si oblíbila, konec se mi moc líbil a dočítání bez slz se (jako vždy) neobešlo:) Ráda se v budoucnu ke knihám Jojo Moyes vrátím.

hrubik

Krásné, dojemné, napínavé.

PinkAlicorn

Silný příběh, který se mi vepsal do srdce. Když si představím, co musela Sophie vytrpět... Musím se přiznat, že části s ní jsem si zamilovala od první věty o jídle (zajímavé je, že si pamatuju první větu knížky, to se mi často nestává... jsem prostě žrout...) a když přišla část s Liv, byla jsem hrozně zklamaná. Nakonec jsem si ale oblíbila i ji a celá knížka byla moc hezká. Byla jsem strašně ráda, že se Sofie se svým manželem setkala, vážně jsem si celou knížku myslela, že umře... No, pro shrnutí, tuhle knížku doporučuju snad úplně všem, protože mě nenapadá nikdo, komu by se neměla líbit :)

Leniii

Začátkem jsem se musela trochu prokousat a pak přišel zlom a začala jsem opět hltat jednu stránku za druhou...velmi čtivý příběh, kde se prolíná minulost s přítomností, romantika s historií...povedené, doporučuji :)

EvikU.

Naprosto a jednoznačně 5 hvězdiček. Je to silný příběh, doporučila bych ho přečíst všem. Jaký hrůzy lidi zažívali a dokázali přežít. V dnešní době bereme jako samozřejmost, že máme co jíst a všeho dostatek...

zdenulkavac

Příběh se mi líbil. Začátkem jsem se musela trochu prokousat, ale pak už jsem hltala jednu stánku za druhou.

Colletka

První kniha od spisovatelky, první takový román vůbec. Jako milovnice historie a umění velmi oceňuji námět. Romantiku jsem stavěla v tomto případě až na druhou kolej. Začátkem jsem se musela trochu prokousat a od poloviny knihy mi bylo jasné, jak vše dopadne. Ale kniha se mi i přesto líbila, hezké čtení, můžu doporučit.

EternityLove

Bravurní námět, ještě bravurnější zpracování! Rozhodně druhá nejlepší kniha od Jojo. Žádné ohrané téma, za mě teda ohromně záživný námět zpět v čase a takolik logických faktů, které tvoří překrásný celek. Doporučuji!! :)

tess.de.veles

...tak tohle je srdcovka !!!! Cetla jsem od tehle aurorky uz skoro vse, ale tohle a pak Jeden+Jedeb jsou pro me poklady. Dekuju za ne :)

NikolP.

Po dlouhé době jsem našla knihu, která mě chytila za srdíčko. Část z první světové se mi velmi líbila, docela mě mrzí že nebyla kniha celá z tohoto období, ale jinak není co dodat! S ženami v knize jsem velmi soucítila, příběh je napsán velmi realisticky a čtivě. K této knize se budu ráda vracet...

novina

Líbilo se mi prolínání času. Příběh je poutavý a strhující konec je jenom třešnička na dortu. Zasloužených 5*