Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

čtu tu komentáře o tom, že knížkám chybí akčnost filmových zpracování....takové komentáře nechápu...pokud se rozhodnete číst takový druh knih, musíte mít alespoň malou představivost. Myslím, že celá trilogie je psaná velmi živě a tak aby si každý alespoň trochu představil dané situace. Někdo dokonce psal, že v knížkách chybí některé pasáže filmů....proboha co za blba to psalo (pardon)....vždyť knihy byly psané o desítky let dříve než byly natočeny filmy. Je jasné, že si P. Jackson něco připsal (podobně jako v Hobitovi, viz. elfka Tauriel nebo Galadriel, které v knize vůbec nejsou).....za mě je knižní pokračování neméně skvělé jako první díl ;)

02.02.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Myslím, že tato knížka je úplně první opravdovou knihou, kterou jsem kdy přečetla. Myslím, že mi bylo okolo 8 let a koupila mi jí moje nejmilovanější babička. S celou trilogií jsem vlastně vyrostla, jak s knížkami tak s filmy. Miluju psaní J.R.R.Tolkiena, vždy se do knížky začtu a nejde s tím přestat ;) První díl byl pro mě vlastně bránou do Středozemě ve které jsem až dodnes, čili nějakých 20 let. Nejde jinak než dát plný počet hvězdiček.

01.02.2021