Návrat krále

Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Hobit Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. Tento díl je doplněn letopi...celý text

Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Hobit Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. Tento díl je doplněn letopisy, rodokmeny, a rejstříkem ke všem částem. Navazuje na titul Dvě věže. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260/pan-prstenu-navrat-krale-Alf-260.jpg 4.83738
Série:

Pán prstenů (3.)

Originální název:

The Return of the King (1955)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Sci-fi a fantasy
Vydáno:, Argo
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (180)

Přidat komentář
Mercatino
předevčírem

Hodně silný díl, který vyvrcholí Frodovou závislostí na prstenu. Z Froda se stal typický prstenový feťák, který se svou abstinencí nedokáže vyrovnat ani po ztrátě svého miláčka. Nejsilnější a rozhodující postavou v tomto díle je nedoceněný Samvěd Křepelka, který to všechno zachraňuje svou věrností. Gandalf v tomto díle ustoupí do pozadí, a Aragorn bez mrtvých by nezvládl nic jiného než, že by padl v bitvě. Armádá mrtvých mi přijde jako největší slabina této knihy. Jakoby Tolkien nevěděl kudy kam a uchýlil se k této odbočce, ke které narychlo vymyslel příběh.

Lolila
17. ledna

Krásne ukončenie trilógie. Nádherne prepracovaný fantasy svet s krásnym príbehom, v ktorom sa stretlo toľko úžasných postáv. A záver milo prekvapil. Tam, kde sa začal príbeh, autor ho zaujímavo aj ukončil. Vo filme ho nenájdete. Ale aj napriek tomu, je to jeden z mála sfilmovaných príbehov, ktorý sa naozaj vydaril.

Jednoznačne - Top kniha v rebríčku!!!

JankoSvec
15. ledna

Tretia časť svetoznámej trilógie je dielo ktoré sa nezmazateľne zapísalo do zlatého fondu literatúry a aj do sŕdc mnohých ľudí, je úžasným vyvrcholením už tak dokonale rozpracovaného príbehu.Tolkien konečne rozhoduje o osude prsteňa a celej bájnej Stredozeme!
Geniálne dielo, úžasné zakončenie celej trilógie ... To je Návrat Kráľa.

Riccia
07. ledna

Četla se stejně tak jedním dechem, jako předchozí dva díly. Už jen zopakuji, že knihy jsou podle mého názoru mnohem hezčí než film, ale filmu vděčím za to, že jsem tuto trilogii objevila. Fantasy není můj oblíbený žánr, ale v tomto případě činím velkou výjimku. Vyprávění ze Středozemě je skutečně kouzelné.

Kosters
05. ledna

Jako u každého dobrého příběhu, který jsem kdy slyšel či četl, bych si přál, abych jej mohl celičký zapomenout a žasnout od začátku. Jedna z nejlepších knih co kdy byly napsány.

eva-lupen
29.12.2016

Poslechnuto jako audiokniha (celá trilogie) krásně načtená Alešem Procházkou. To bylo tak nádherné, že jsem se vždy těšila už jen na ten jeho hlas. Věřím, že ty knihy musí také milovat. Kdo nemá odvahu pustit se do jejich čtení, moc doporučuji pustit si audioknihy.
Celý svět Středozemě je krásný, dokonale propracovaný, a jen lituji, že jsem ho pro sebe neobjevila už dřív. Ale třeba jsem k němu musela "dospět" :-). Rozhodně však není pro každého! Čtenář musí mít obrovskou fantazii a představivost, aby se v příbězích orientoval a neztratil se ve jménech a všech postavách. Já se zamilovala, i když jsem filmy ještě neviděla.
Poslech mne donutil kouknout se na Hobita, a jeho zhlédnutí zase k zakoupení audioknihy Hobit, abych zjistila jak do bylo doopravdy, protože filmy (myslím ty bitvy) byly takové matrixové, a vůbec mi k tomu neseděly. Teď se chci ještě podívat na filmy Pán Prstenů, koupila jsem si knihu Silmarillion, mapu a jak to tak vypadá zřejmě dojde i na klasické knihy Pán Prstenů :-)

Anet1994
28.12.2016

Příběh super, ale zbytek za moc nestojí. Hlavně ten konec, kde se rozepisuje o historii. To se moc číst nedalo. Celkově to bylo až moc zdlouhavé a často jsem se musela do čtení nutit.

Nielada
12.12.2016

Já nechápu, jak to ten pan Tolkien dělal, ale celé tři díly mi promlouval skrze různé postavy do duše a vysvětloval různé situace v mém životě. A to mě vůbec neznal! S těžkým srdcem jsem se rozloučila se silným, bohatým příběhem, který navždy poznamenal mé literární vnímání. Děkuji, pane Tolkiene.

Ellissabeth
05.12.2016

Nejkrásnější ze všech třech knih. Podrobná, moc krásná :-)

jakub6611
30.11.2016

Jako všechny knihy od pana Tolkiena je to moje Edda!

TheTara18
09.11.2016

Třetí pokračování války o prsten v tomto díle vrcholí a my se konečně dozvíme, jak to vše dopadne. Kniha je už od samého začátku skvělá a vyvrcholení celé trilogie člověka pohltí. Celá trilogie od pana Tolkiena se pro mne stala mou biblí a pokud bych měl někdy někomu doporučit autora nebo knihy, měl bych v tom jasno. Za mne pět hvězd za tuto knihu a rozhodně také pět hvězd za celý svět Středozemě.

Karoli282
26.10.2016

Geniální dílo. Tento díl mě opět pohltil a mně nezbývá nic jiného než přes den snít o elfech a Středozemi. Teď se vrhnu na další Tolkienovy příběhy.

Meredith
14.10.2016

Nejkrásnější knihy, které jsem kdy četla. Poprvé jsem trilogii Pána prstenů přečetla v deseti letech a myslím, že máloco ovlivnilo můj život tak, jako Tolkienovy knihy psané úžasně vytříbeným jazykem, ve kterých Středozemě doslova ožívá před očima...

Dymond
28.09.2016

K této knize snad není co dodat... Určitě si ji ještě přečtu...

Nestorkea
05.09.2016

Jedinečné, propracované dílo od geniálního autora. Musím dát pozitivní hodnocení i filmu, což se mi zatím ještě nikdy nestalo :-)

VojtěchI.
22.08.2016

Překvapivý konec, který ve filmu úplně vynechali. Navíc velmi povedený.

Vlastina67
24.07.2016

Plně souhlasím s předchozím komentářem - mluví mi z duše. Mou nejoblíbenější postavou je Sam, který prokázal obrovskou odvahu a statečnost. Ve chvílích, kdy byl na pokraji svých sil a mnohý z nás by to vzdal, se zvedl a šel dál. Bez něj by Frodo ve svém poslání selhal. Sam se z naivního chlapce stal silným mužem (hobitem :-)).
Trilogie je silným příběhem a ačkoliv to Tolkien ve své předmluvě popírá, pro mě má mnohem hlubší význam.

Eumenida
21.07.2016

Nejemotivnější část trilogie. Nikdo nevyjde bez škrábance na těle i na duši. Nikdo už není schopný žít tak jako dřív, zejména Frodo, který si sáhl na dno svých sil a dokonce i vlastního selhání. Největší hrdina v tomto příběhu je Sam, nenápadný nebojovný Sam, kterého drží nad vodou hlavně věrnost a tak trochu víra v lepší budoucnost. A vlastně na konci, kdy už sám věděl, že se nevrátí, stejně šel dál. Nádherný příběh, velký smutek nad ztrátou nevinnosti, iluzí a ranami, které nejsou vidět. A neuvěřitelná, pro nás moderní zhejčkané lidi nepochopitelná odvaha zemřít pro věc, která je možná ztracená, ale která se jeví jako správná - bojovat za svou zemi, za své rodiny, je ta nejnormálnější věc na světě.
Výborně natočená byla i filmová adaptace, Jackson si své Oskary zasloužil víc než oprávněněn a s ním celý jeho štáb a všichni ti lidičkové, kteří dělali neuvěřitelné věci a vydrželi někdy dost vyčerpávající natáčení. I ve filmu bylo několik emočně vypjatých scén, kdy nezůstalo oko suché a to už nejsem dávno typ, který se jen tak nad něčím dojme. Sáhli si na dno, dá se říct, všichni co tam byli, Frodem počínaje, Samem konče. I Eowyn, i Boromir (v prvním díle), i Arwen, u které mě těší, že jí ve filmu dali daleko víc prostoru než v knize.

Gandalff007
19.07.2016

Brilantní zakončení trilogie, která vešla do dějin jako jedna ze stavitelek žánru fantasy.

RudýOnkel
14.07.2016

Celá tato trilogie je pro mě jako nějaký oblíbený seriál, na který se šeredně těšíte. Jste celí bez sebe - když to začne, hltáte jeho děj a nakonci si řeknete: "Ne nadarmo jsem ztrácel čas". Ještě dlouho jsem se v mysli obracel k těmto knihám a někdy si ještě vybavím část pasáže. Za mě jsou tyto knihy společně s "Kmotrem" 4 nejlepší knihy a právem stojí na místech vítězů...

Dep8
05.07.2016

"Spousta lidí chce vědět napřed, co bude na stole; ale ti, kdo se namáhali s přípravou hostiny, rádi zachovávají tajemství; údiv přece dává chvále hlasitější zvuk."

Velkolepý závěr úžasné trilogie. Pan Tolkien byl génius, který už se nenarodí.
Vždy říkám těm, kteří v Pánu prstenů vidí pouze to, "jak Frodo putoval k Orodruině", že v tom příběhu je toho mnohem víc. Obrovská, ničím nezničitelná láska, přátelství, věrnost a odvaha (nejen u Froda a Sama), na kterých je postavené celé vyprávění. Vzdávám hold panu Tolkienovi a všem jeho úžasně propracovaným postavám.

majík1
04.07.2016

Perfektní kniha líbila se mě i synovi,který velmi nerad čte,ale tuto knihu hltal.

Michal1999
24.05.2016

Nádherné zakončení celého příběhu. Oproti filmu je tu spoustu věcí navíc a řekl bych, že jsou dost důležité a v jistém smyslu mění charakter celého finále.

Arven2001
11.05.2016

Perfektní a dokonalá kniha

Arya26
04.05.2016

Návrat krále - co jen k tomu dodat. Tato kniha byla úžasný závěrem celého prstenvé trilogie a každý si v ní najde své. V tomto díle mě více oslovila linie Aragorn a spol, než vyprávění o zničení prstenů. Osobně si myslím, že Frodo je hrozných ufňukánek. Chápu jak to pro něj muselo být těžké, ale mohl se zkusit rvát jako Sam. Sam je hrozně věrný a nemyslí vůbec na sebe, VŠE se točí okolo Frodo. Radši mám Smíška a Pipina. Konec byl celkem šťastný , to že Frodo nezůstal v Stř. se dalo předpokládat, protože ho prsten poznamenal. Kniha se mi líbila a byla ještě lepší než ostatní. Nebavil měl ale dodatek, který byl místy až moc zdlouhavý a podrobný .

dadan44
30.04.2016

Troch víc se mi líbily Dvě Věže, a to proto, že v mém vidání od Arga je samotný příběh do 60% knihy, zbytek jsou dodatky,které jsou důležité jen tak z 50%, jinak by tam vůbec nemusely být.
Musím ale pochválit mapu Středozemě, na kterou jsem se často koukal.
Vzít to kolem a kolem,po Hraničářovu učni je to moje nejoblíbenější série.
Co říct, je to epické.
PS.Četl jsem od Tolkiena jen pár knih např. Hobit, Silmarilion a Nedokončené příběhy, které jsou opravdu nedokončené,ale Pán Prstenů je od něj prostě nej, o trochu lepší než excelentní Hobit.

Lessana
27.04.2016

Vyvrcholenie príbehu so všetkým, čo k tomu patrí! So správnou dávkou napätia (v bitke na Pellenorských poliach, v Mordore či v Kraji), krásnych opisov, pri ktorých si človek vydýchne, pocitu zadosťučinenia pri naplnení Aragornovho osudu, a napokon clivoty, že príbeh, hoci s víťazným dobrom, končí. Istou útechou sú dodatky v závere knihy, kde sa o (nielen) ďalšom živote obľúbených hrdinov čo-to dozvieme.

michalmatousek
19.04.2016

Epické. Dojemné. Nezapomenutelné. K téhle trilogii se zaručeně zase vrátím a s chutí se ponořím do kouzelného vyprávění mistra Tolkiena. Nutno podotknout, že závěr třetího dílu mě mile překvapil (možná až šokoval) - nečekal jsem totiž, že Saruman ještě vystrčí své temné růžky a potrápí naše hobity...

Palorizek85
13.04.2016

Výborná kniha, výborného spisovatele.

fmash
11.04.2016

S odstupem času (asi dvě dekády) vyprchala euforie z nepoznaného. Báječná kniha, kde mi málo vadí to "antické" přátelství mezi Frodem a Samem, ale hodně mě ruší servilnost a psí oddanost sluhy k pánovi, jenž mu mnohonásobně vděčí za život i duši, ale nikdy nedopustí setření třídní odlišnosti (i mezi hobity, sic!) a sebesrdceryvnější provolání vděku nezapomene zaobalit do blahosklonnosti. Jinak pánoprstenovská klasika a fajn čtení.