Raszkulce Raszkulce komentáře u knih

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Velká škoda, že autor zemřel a své dílo nedokončil. Kámen a bolest tak končí prvními dvěmi kapitolami druhého dílu. Nicméně se mi kniha velice líbila, byla dosti podrobná a opisná a díky tomu se člověk naučil mnoho nového a získal zajímavé informace. Na druhou stranu toho byla někdy také až příliš a děj by mohl plynout rychleji. Přičemž musím poznament, že postava Michelangela byla postavou, která mi vůbec nepřirostla k srdci. Ale i přesto knihu doporučuji k přečtení.

16.07.2017 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Jedním slovem nádhera, nejlepší dílo od Steinbecka. Krásně vykreslené postavy, celé Salinaské údolí a ta doba, která byla pomalejší , pohodovější než je ta naše :) Do knihy se musí člověk trošku začíst ale potom ji vůbec nechce odložit, tak moc ho zajímají konec příběhu a osud všech postav! Budu se opakovat! NÁDHERAA!

03.07.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po přečtení knihy moc nechápu proč byla tak propagovaná a dostala i přívěstek Světový bestseller a kniha roku. Postavy mi přišly velmi nedořešené a fádní ( alkoholička co chce zpátky manžela ehm, Meghan, která neví co chce .. really?). Mám detektivky moc ráda ale tahle mi přišla hnedka od začátku jasná .. kdo jiný by to taky mohl být ? .. ani žádné jiné postavy nad kterými bychom mohli polemizovat autorka neuvedla. Bohužel jsem dost zklamaná a knihu bych spíše nedoporučovala .

23.06.2017 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádherná knížka, víc takových knih popisujících historii o které nemáme velké zdání. Podle mě by tato kniha měla být povinnou na středních školách, kde by si žáci mohli přečíst jak komunistický režim v Rusku zacházel s nepohodlnou buržoazií. Doporučuji!

14.06.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Kniha překvapila, ale vrah byl dle mého poněkud jasný už od poloviny knihy. Motiv se mi líbil, pěkně popsaný typ záchvatového vraha taktéž, jen některé pasáže by zde být nemusely ( přestřelka s uprchlíky) ale i tak velmi dobrá kniha a napínavý děj :)

03.05.2017 5 z 5

Impérium Impérium Christian Kracht

Kniha na odpolední čtení, nic víc, chyběla mi zde nějaká myšlenka a celkově tempo.

23.04.2017 3 z 5

Antisovětské příběhy Antisovětské příběhy Oleg Valentinovič Panfilov

Kniha se skládá z článků novináře Olega Panfilova, které především popisují minulost Sovětského svazu, současnou politiku Ruska, ovládnutí Krymu a sovětskou propagandu. Zajímavé čtení, doporučují každému kdo se chce více v této oblasti vzdělat. Mě se líbila velmi a některé informace byly docela mrazivé ...

24.03.2017 3 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Knížka se zajímavou nábožensko-myteriózní tématikou od dob Šifry mistra Leonarda. Zajímavá, čtivá, možná ten konec byl trochu více přemrštěný ale jinak dobré zpestření deštivých jarních dnů:)

11.03.2017 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha se mi velice líbila, tím, že byly kapitoly krátké a děj se neustále měnil udržoval tak autor čtenáře neustále ve střehu. Doopravdy poutavá knížka, doporučuji :)

04.03.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ještě jsem nebyla překvapena dějem knihy tak jako v Orwellově 1984, zarážející je fakt, že autor už cca před 70 lety nastínil to co se děje dnes (KLDR, Trumpova Alternativní fakta). Šílený, nevím jak jinak to popsat více. 1984 je knihu, kterou by si měl každý přečíst aspoň jednou za svůj život! A povinně by se měla číst hlavně na středních školách!

29.01.2017 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Zajímavé téma knihy, nikdy by mě nenapadlo, že něco takového se doopravdy dělo a černoch si nemohl ani sednout na záchod kde chtěl. Moc poučné ohlédnutí se za minulostí! Kniha kterou by si měl každý přečíst :)

26.01.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Podle mě je velmi důležité poslání celé téhle knihy .. a to v tom, že historie odkrývá různá tajemství a sami bychom se z ní měli poučit, že nejsou jen zlí a dobří lidé a špatné a dobré národy .. a právě v takových historicky vypjatých situací se doopravdy projeví charakter lidí, jejich podlost, partajení, směřování za vlastním užitkem...

24.02.2016 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Kniha mi byla doporučena jako jeden z nejlepších romantických příběhů a nakonec musím prohlásit, že mě docela zklamala :/ Příběh sám o sobě se mi líbí a hlavně ty pasáže o Little people co staví kukly ve vzduchu, což je něco nového a zajímavého ale na druhou stranu styl psaní autora mě nijak moc neuchvátil. Nelíbilo se mi neustále omílání dokola stejných věcí a zážítků Tenga a Aomane :/ proto dávám tři hvězdičky :)

27.09.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Po Fault in our stars jsem prostě čekala víc ... možná jen ten konec překvapil protože neměl typický happyend ( což se mě na Greenovi líbí). Nicméně, jediné co mě na knížce zaujalo byla ta celá myšlenka papírových měst, které jsou schválně přidávány do map :)

08.06.2015 4 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Prozatím moje nejoblíbenější knížka od Hemingwaye :-) více se mi ale líbily pasáže, ve kterých popisoval válku.. další část milostný život s Catherine mě moc neoslovila. Hlavně se mi nelíbilo samotné vykreslení Catherine, jako nějaké husičky, která by pro něj udělala všechno a popírá samu sebe. Nicméně konec byl rozhodně překvapivý a knížka si zaslouží 4 hvězdičky.

21.04.2015 4 z 5

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

Netušila bych, že při čtení nějaké knížky mi bude opravdu fyzicky blbě ... ale rozhodně knížka sama o sobě stojí za to, vtáhla mě do děje. Na jednu stranu se mi to nechtělo číst, protože některé scény byly tak ehm nechutné ale na druhou stranu očekávala jsem v nějaký šťastný konec v tomhle případě dopadení psychopata ale to se nestalo ..Nicméně doporučuji, ale nic pro slabší povahy to rozhodně není.

21.04.2015 3 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Záhir - jedna z knížek od Coelha, která se mi doopravdy líbila :-) knížka učí o lásce, o tom, že láska není o závislosti o připoutání se k druhému ale o hledání vlastní cesty a ten, který by s námi měl kráčet by se k nám měl chovat jako k sobě samému :-) Konec konců, láska je choroba, jíž se nikdo nechce zbavit. Ten, koho postihne, se nesnaží zotavit, a kdo trpí, netouží po vyléčení.... :-)

21.04.2015 4 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Mě se knížka velmi líbila, to jak Márquez protíná realitu s prvky magična podle mě člověka hodně vtáhne do děje ! A vůbec ta idea napsat knížku a prokletí jednoho rodu samotou protože samota je podle mě jedna z nejhorších věcí .. prostě bomba !

27.03.2015 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Knížka se čte jedním dechem a příběh o Emmě, která asi vždycky domýšlí úplné opaky věcí, které nemají se skutečností nic společného mě pobavil ;) A postavy věčného hypochondra pana Woodhouse a štěbetalky slečny Batesové dodávají knížce větší nadhled a komičnost! Doporučuji ;)

20.11.2014 4 z 5