Raszkulce Raszkulce komentáře u knih

Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci Giles Milton

No .. přechozí knížka se mi líbila více .. tohle bylo semtam poměrně nechutný a zas takové zajímavé informace to nebyly .. docela zklamání.

23.03.2020 2 z 5

Merde po evropsku Merde po evropsku Stephen Clarke

Takhle :) V Bruselu jsem pracovala a někdy mi přišlo poměrně dost zarážející jak přesná ta knížka může být. :-D moc dobré čtení na odlehčení, tak jako vlastně všechny knížky od Clarka.

03.03.2020 4 z 5

Mráz přichází z Kremlu Mráz přichází z Kremlu Zdeněk Mlynář

Popis samotného dění dní které přecházely srpnu 1968 a následného dění poté byly velmi zajímavé a poučné. Doporučuji. Nicméně tyto pasáže začínají až v druhé třetině knížky, ta první část byla spíše k odrazení. Ale pokud se jí přesoukáte, tak zaručuju, že další část Vás bude bavit.

27.02.2020 3 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Mě ta kniha prostě neoslovila ... zpropagovaná byla nejspíš dosti ale ten "hype" kolem ní doopravdy moc nechápu. Za mě zklamání a ty některé popisy sebelítosti, sexuálních scén a stěžování si na život .. nene díky.

07.02.2020 2 z 5

Parchant z Jižní Karolíny Parchant z Jižní Karolíny Dorothy Allison

Ten konec knihy podle mě symbolizoval to, jak si autorka přála aby vše skončilo. Když si přečtete její biografii tak je vše poněkud jinak a ona na Floridu odjela s otčímem a matkou taky. Kniha se mi líbila, skvělý popis white trash Ameriky. Dávám pět hvězdiček. :)

28.01.2020 5 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Jako dobrý, četla jsem ale i lepší cestopisy. Začátek byl poněkud zdlouhavý, některé popisy událostí, milostných eskapád na mě byly až příliš ALE potom se styl vyprávění zlepšoval a konec se mi hodně líbil :) Proto tři hvězdičky! Určitě si zajděte na přednášku od Toma, je lepší než knížka :)

22.01.2020 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Škoda, že tak dobré knížky člověk hnedka přečte :-( Moc dobrá knížka, líbilo se mi jak byl text prokládán fakty.

30.12.2019 5 z 5

Za objektivem Za objektivem Laura Magni

Až na ten někdy poněkud špatný překlad do češtiny se mi knížka líbila :-) Zajímavé osudy jednotlivých fotografů, chybí mi tam třeba pan Koudelka.

27.12.2019 4 z 5

Knížka dobrá, především začátečních 100-150 stran. V momentě kdy se to převrátilo do teenagerské love story, tak se mi to úplně nelíbilo, proto jen čtyři hvězdičky. Nicméně velký respekt každýmu kdo se na PCT vydá.

23.12.2019 4 z 5

Svět Chasidů - Portréty a legendy Svět Chasidů - Portréty a legendy Elie Wiesel

Nejspíš jsem od knížky očekávala něco více, byla až moc popisná a málo zaměřena na příběhy. Docela zklamání.

29.11.2019 3 z 5

Woodstock 69: Rocková revoluce Woodstock 69: Rocková revoluce Ernesto Assante

Nejlepší na té knize byly ty fotky! Příliš mě nazaujal jednotlivý popis písní, které na Woodstocku zazněly ale aspoň mě tímto donutily si poslechnout záznam z festivalu.

23.11.2019 5 z 5

Pivní království Belgie Pivní království Belgie Filip Nerad

Přečteno během jednoho víkendu. V Belgii jsem žila, takže belgická piva mám odzkoušená a ráda se k nim vracím a tahle kniha přinesla plno nových informací a zajímavých detailů o jednotlivých pivech a belgické pivní kultuře. Doporučuji :)

23.11.2019 5 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Smíšené pocity .. takový netradiční cestopis, který spíš staví na jménech těch co cestu podnikli než na obsah a vyprávění, protože přiznejme si to .. víc než o popis cesty jde o popis každodenních věcí a toho, co jednoho na druhém štve.. velká škoda a podle mě nevyužitý potenciál. Moc nechápu to docela vysoké hodnocení.

23.09.2019 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Ten styl psaní knihy ... název kapitoly nikdy moc neřekne o čem daná kapitola bude ..ten styl psaní mě nejprve docela iritoval ale když si na to člověk zvykl, tak lze říci, že i tímhle byla tato knížka víc zajímavější. Docela nesouhlasím s podobností ke Švejkovi (vždyť Yossarin byl jediný při smyslech když se chtěl z války vymanit :-D).

10.09.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Trošku nechápu ten hype, který se kolem této knihy šíří. První tři části super, zajímavé a velmi čtivé ale další v kvalitách těch prvních docela zaostávají. A konec dle mého docela rychle uspěchaný a popravdě čekala jsem od něj víc .. Od Tučkové tedy více oceňuji Vyhnání Gerty Schnirch.

23.08.2019 4 z 5

Super perličky z historie :-) Moc mě bavila třeba část o zvířatech a jejich službě během války .. to by jeden nečekal :)

10.08.2019 4 z 5

Všichni lžou Všichni lžou Seth Stephens-Davidowitz

Zajímavý pohled na svět skrze data. Myslím, že si knížka právem zaslouží titul bestseller. Já dobrým příkladem populárně naučné literatury. :-) Doporučuji

10.08.2019 5 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Zajímavá knížka, nutí člověka trošku se odtáhnou ze zažitého vnímaní věcí a myslet trošku jinak ... na pocity lidí, kteří něco takového prožívali a prožívají. Škoda toho otevřeného konce ...

24.06.2019 4 z 5

Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů Don Thompson

Proč se žralok napuštěný ve formaldehydu prodá za 12 milionů dolarů? Co hýbe světem současného umění a co to vlastně současné umění je? Stačí, když známý malíř prodá jiný obraz se svým podpisem a zvýší tak jeho hodnotu trojnásobně? A jsou současní umělci vůbec umělci ve správném slova smyslu, když své obrazy nevytváří ale je to práce jejich asistentů? … Světem umění hýbou peníze, jedná se jen o hon o prestiž. Současné umění= hra monopoly pro ty nejbohatší.... knížka, kterou si musíte přečíst, pokud Vás svět umění aspoň trochu zajímá! :-)

01.06.2019 5 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Pokud hledáte nějakou knihu na pobavení a zároveň máte rádi hory.. je tato knížka přesně pro Vás. :-) Trekařské desatero je naprosto přesné!

20.05.2019 5 z 5