Raszkulce Raszkulce komentáře u knih

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Čekala jsem Atlas mraků, nedostala jsem atlas mraků ... a to ovlivňuje i moje hodnocení. Zajímavý příběh i popis 80. let v Anglii ale čekala jsem prostě víc.

02.11.2020 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Moc pěkná knížka o tom jak překonat samotu, sžívat se s ní. :-) Mě se to moc líbilo a respekt patří autorce knížky za to, že PCT dokončila. :)

20.10.2020 5 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Taková pohodová knížka před spaním. Povídky rozesmály a mají fakt nevšední témata! Další knížku od autora bych si klidně taky přečetla! (až bude) :-D

16.10.2020 4 z 5

Čekání na Roberta Capu Čekání na Roberta Capu Susane Fortes

Bylo to krásné, nicméně trošku smyšlené. :) Ale rozhodně stojí za to si knížku přečíst a ponořit se do doby, kdy fotky měly váhu a zdůrazňovaly něco jiného než selfie a kačeří obličeje. :-) A taky je to příběh o nezávislé ženě, která stavěla svoji práci do popředí ..velká škoda, že je stále spíše v zapomnění!

04.10.2020 5 z 5

Dějiny násilí Dějiny násilí Édouard Louis (p)

No.. prvotina se mi asi líbila více. Chápu, že kniha je některým trochu proti srsti .. nicméně i o těchle věcech by se mělo psát a trošku roztříštit to tabu.

21.09.2020 4 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Řekněmě to takhle, francouzská vesnice se vůbec neliší od vesnice české. Jsme si podobní víc než tušíme. Román, kterým naprosto přeletíte...a zakončení perfektní.

16.09.2020 4 z 5

O Pavlovi O Pavlovi Daňa Horáková (p)

Já nevím, strašně těžce se mi píše komentář k této knize vlastně stejně těžce jak se mi četla kniha (prolouskávala jsem ji asi 1,5 měsíce). Zajímavý byl rozhodně vhled do toho šíleného vztahu, do celého disidentského světa a života chartistů. Ale to věčné skákání z jednoho tématu k něčemu jinému, popisy věcí, které s tím nesouvisely...to se mi vůbec nelíbilo (těšila jsem se na určité kapitoly ale pak to byl vleklý popis úplně o ničem). Někdy být editorem hodně text zkrátím protože pravda a jak se tady psalo níže .. v některých zápiscích Juráčka a Dany je více než v xtero kapitolách.

05.09.2020 3 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Tak jako to bylo v anglii cca 60. let, tak takové je školství v ČR stále. :-) (píše student doktorského studia) Ale kniha dobrá, hlasité salvy smíchu proběhly.

29.07.2020 4 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

To byla super kniha! Těžko popsat takový nával slov a pocitů. Myslím, že to je kniha a styl psaní autorky, který buď miluješ anebo ne. :-) A mě se to teda šíleně líbilo.

29.07.2020 5 z 5

Tyhle absyntovky jsou prostě super! Vždycky když si koupím knížku z edice prokletých reportérů, tak vím, že je to zaručená kvalita. Prozatím mě ještě ani jedna nezklamala, a ani tahle ne. :-) Knížka je velmi edukativní, zajímavá a moc se mi líbí jak popisuje extremismus z obou stran. Já jsem v USA byla vždycky jen na východním pobřeží a i tam mě někdy dost překvapovaly nějaké názory američanů ale teda biblický pás .. to je jiný svět.

07.07.2020 5 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Povídky o zcela banálních situacích, které ale mají potenciál změnit celý život. No po prvních dvou povídkách jsem si říkala, že to je trošku silnější kafe ale vcelku se mi to líbilo i když nejspíš bych si knihu podruhé již nepřečetla. Mě moc Salingerův styl prostě nesedí.

28.06.2020 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Knížka se mi dost líbila, ale je to spíše takové odlehčenější čtení. Japonsko moc nemusím, nicméně knížka nastínila jeho krásy a ráda bych se zde i podívala (doufám, že se neztratím na Šibuji :-D). Takže za mě velké plus ale jako mnoho komentářů tady, musím říct, že z té češtiny a těch chyb mi bylo trošku ouzko.

15.06.2020 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Už to není sranda, už je to jen spíše o sexu ... už mě to nebaví. A ty šťastné konce jako z červené knihovny? .. no za mě strašně přeceňovaná knížka, která nedosahuje kvalit prvních "Hartlovek".

16.05.2020 2 z 5

Svobodná a divoká 90. léta Svobodná a divoká 90. léta Dušan Radovanovič

Jak tady psali už mnozí - je to trošku návrat do dětství ale zároveň vhled do všech událostí, kterou tu dobu formovaly. :-) Dozvěděla jsem se hodně nových informací a za to jsem ráda.

04.05.2020 4 z 5

Hlavní město Hlavní město Robert Menasse

Knížka se mi moc líbila. :) Je to možná tím, že jsem v Bruselu nějaký ten rok pracovala a město a evropskou hantýrku znám a autor ji v knize velmi dobře reflektoval. Nevadilo mi ani střídání dějů a myšlenek jednotlivých postav. Za mě fakt dobrá a zajímavá knížka.

02.05.2020 5 z 5

Černá labuť Černá labuť Nassim Nicholas Taleb

Než jsem se prokousala touto knihou, tak uplynulo dosti dnů. Nicméně jako absolvent ekonomické fakulty musím říct, že hlavní myšlenka knihy je velmi povznášející. Mám za sebou obhajobu výpočtů pomocí směrodatné odchylky, ekonomické modely ve kterých přepokládáme pořád jen normální chování ... a tím si ospravedlňujeme to, že někdy prostě pouhá statistika a zjednodušené ekonomické modely nereflektují realitu. Takže myšlenka jako taková je dost zajímavá a chápu, že hodně vědcům a akademikům je proti srsti, protože tím narušuje jejich běžnou činnost a vnímání světa. Nicméně kdyby byla kniha tak o polovinu kratší a kdyby její autor nebyl tak chvástající se a egoistický .. celé by se to četlo lépe a i ta kniha by pro mě byla jiným zážitkem. Troufnu si říct, že tu knihu snad nikdo nerevidoval protože Taleb díky velikosti svého ega tuto možnost zamítnul. Dávám tři hvězdičky.

26.04.2020 3 z 5

Krvavý Bronx Krvavý Bronx Petra Soukupová

Taková pohodová knížka, nic náročného a čte se rychle. :) Některé povídky jsou lepší než jiné (za mě vyhrála Fajnová Frajlenka, Jeden den Eduarda Pospíšila a Élév). Pro ty co znají Cejl má ještě knížka přidanou hodnotu popisem "jiného" brněnského světa. :-)

24.04.2020 4 z 5

Dělníci moře Dělníci moře Victor Hugo

Jeden z mála nedoceněných milostných příběhů za mě. :-) Moc pěkný knížka ale rozhodně je to náročnější četba, která se ale vyplatí.

12.04.2020 4 z 5

Geekův rok - 365 zajímavostí ze světa sci-fi a fantasy Geekův rok - 365 zajímavostí ze světa sci-fi a fantasy James Clarke

No .. ta grafika byla pěkná .. a to je tak vše. :-)

29.03.2020 odpad!

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Jasmina Trifoni

Nádherné fotky doplněné o zajímavé informace. :-)

26.03.2020 4 z 5