Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 4.2547
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon
Více informací...

Žanténa
včera

Měla jsem štěstí a po knížce sáhla ve správnou chvíli. Jde ve směs o oddechovku s pár silnými momenty. Byla místa, kde jsem přeskakovala odstavce a na druhou stranu byla místa, která jsem hltala. Zajímavý moment pro mě byl, když jsem se těžce prokousala nepříjemnými momenty ve Veroničině životě, otočila knížku a uvědomila si - teď se s těmi momenty setkám znovu!

JaKa1974
předevčírem

Kniha je krásná, začala jsem ji číst jak se ji náhodně vzala, takže od Jáchyma, pak Veroniku. Ta kniha je prostě " GIŠTIRIBILIGI". To pochopíte, až si jí přečtete.

trdlo1
předevčírem

I když už jsem "dáma v létech", knížka se mi velmi líbila. Jako většina jsem začala číst Veroniku pak Jáchyma. Jdu do knihovny pro další kousky od pana Hartla, abych mohla porovnávat. :-)

julie1989

oddechová knížka, zajímavé "oboustranné" pojetí a vyprávění sourozenců, které se chvílemi prolínalo, vysvětlovalo toho druhého, mě se líbila, ikdyž Pražský erotikon je číslo 1

KatarínaJ.

Kniha mě šokovala tím, jak je špatně napsaná. Nechme stranou děj, to je až příliš neuvěřitelný spletenec osudů, náhodných setkání, nechtěných těhotenství a rozpadlých vztahů, v podobném stylu jako příběhy Radky Třeštíkové. Rychle přečtená oddechovka. Co je ale nejhorší, je jazyk, kterým to autor vypráví. Buď má Patrik Hartl neuvěřitelně chudou slovní zásobu, což je s podivem, vzhledem k jeho profesi scénáristy, režiséra a autora divadelních her. Jinak si ale neumím vysvětlit, proč v pasážích, kde mluví vypravěč (což by měl být spisovný a květnatý jazyk) se opakují neustále slova jako totální, brutální, mega, mini. Nemusím číst knihy, abych se dozvěděla, že "měli složenek jak nasráno", "byl to totální megaprůser" nebo "svůj první orgasmus měli už za chvíli". To si můžu vyposlechnout někde v MHD nebo v hospodě s kamarády. Tahle kniha podle mého názoru znásilnila češtinu tak, že si už od stejného autora nic dalšího nepřečtu, ačkoli mi byl jeho projev v různých talkshow v televizi velmi sympatický.

vavria01

Začala jsem Veronikou. Pohodová "oddychovka", která se čte příjemně a rychle.

kokina74

Knihu jsem zhltla během týdne, naprosto mě pohltila. Knihy Patrika Hartla mě prostě baví.

Janinho

Začala jsem Veronikou, nejdřív jsem nebyla nadšená, ale postupem času jsem se začala přistihovat u toho, že se těším, až budu se "svými" hrdiny :-) Pro mě nejhezčí čtení od Hartla.

Ivetka65

Knihu od Patrika Hartla jsem četla poprvé - Okamžiky štěstí. Začala jsem číst Veroniku a poté Jáchyma. Moc se mi kniha líbila, překvapila a pocítila okamžiky štěstí. Děkuji. Určitě přečtu od tohoto autora další knihy.

asterixka

Přesto, že jsem začala Jáchymem, po několika desítkách stran otočila na Veroniku (na zdejší mnohá doporučení) a poté dokončila Jáchyma, jsem se u knihy příšerně nudila a dočíst ji byl pro mě problém. Velmi přeceňované dílo...

HollyGolightly

S Patrikem Hartlem se člověk prostě nenudí. Po poslední stránce si říkáte: Neee, ještě nechci konec. :)

Veronika248

Tak docteno a opet pan Hartl nezklamal ... Zacala jsem prvni cist pribeh veroniky a prijde mi , ze to byla dobra volba, ze to pak do sebe lip zapada nez kdybych si prvni precetla jachyma ale muze to byt i naopak a to uz bohuzel nezjistim a o to vic je mozna ta knizka zajimavejsi ze si clovek rika jaky pocit bych mel kdybych to cetl naopak .. Kazdopadne davam hvezdy 4 a to z duvodu ze se mi maly prazsky erotikon libil vic

wiolca

Nečetla jsem si předem žádné recenze a udělala jsem jedině dobře. Knížka se mi moc líbila a Hartl se začíná řadit mezi mé oblíbené autory. Brečela jsem, smála se, fandila Jáchymovi i Verče ať to všechno zvládnou. Je pravda, že konec mi přišel už trochu překombinovaný, ale čtení mě bavilo. Zas po dlouhé době, kdy jsem četla do 1 hodiny v noci a ráno po otevření očí rovnou šahala po knížce a v posteli zůstala do půl 12 :)

Jana_Hlus

Tak se mi potvrdilo, že zřejmě nejsem Hartlova cílová skupina. Červená knihovna 21. století fakt asi není pro mne. Styl vyprávění by mi spíš seděl k Blesku pro ženy, případně Napsáno životem - všichni mladí, krásní, nadaní, bohatí a tolik nevěr, smrtí blízkých, rozchodů, návratů a nakonec happyend, to bylo na mě prostě trošku moc. Také mě zarazilo, že ani po jazykové stránce není kniha na vysoké úrovni, časté opakovaní slov, vlastních jmen, to vše jsou začátečnické chyby. A vadilo mi i detailní rozebírání nepodstatného balastu, zatímco některé zásadní věci byly popsány pár větami. Na druhou stranu ale hodnotím velmi pozitivně autorův nápad napsat příběh jak z pohledu Veroniky, tak i z pohledu jejího bratra. 2/5

nicol.s

Pěkný, čtivý příběh, který mě chytnul. Kniha se četla moc hezky, odpočinkové čtení, které překvapilo, je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla :)

zdehan

Kniha se mi líbila dobře se četla.

Hanin

Snad kdybych byla o 20 let mladší ☺.... příběh mi přišel příliš nereálný, nadsazený a místy až moc překombinovaný.

Ema22

Hm, ke knize mě přivedla kamarádka, začala Veronikou. Tak jsem zvolila Jáchyma, jak jinak. Prvních sto stran uteklo jako nic, až na trochu jalový začátek, pak smrt rodičů a zápletka začala vypadat nadějně. Sympatický kluk, který se navzdory prachbídným výsledkům ve škole plynně domluví anglicky, zřejmě i německy, okamžitě si sežene práci, nehledě k té další načerno. Veronika je těhotná, porodí, má ženatého milence (bývalého dlouholetého milence své matky), zhroutí, zamiluje, porodí, zase má milence. Ach jo. Jáchym létá sem a tam, najde si dívku, dceru milionáře. Zklame ji a střídá partnerky jak housky na krámě, tu dvě najednou, tu černošku, Asiatku, po jednom večeru cítí harmonické souznění duší, zamilovává se a odmilovává. Ale postavou Amy autor příběh úplně zabil. Na 250 stranách neskutečně mnoho náhod, gravidních žen a nesmyslných zvratů. Ani se mi do Veroniky nechce. Chválím krasoprsa a utržené ucho v rakouských Alpách. Hm...

Freemantle

Moje první knížka od Patrika Hartla, kterou jsem měl možnost číst. Autor mě nedávno zaujal v pořadu host Radiožurnálu Lucie Výborné, a to nejen svým verbálním projevem, ale zejména jeho originálním smíchem, přičemž mě natolik nadchl svým vyprávěním a pohledem na život, že jsem musel sáhnout po Okamžicích štěstí. Mile mě překvapilo rozdělení knihy na dvě strany, vyprávění z pohledu sourozenců Jáchyma a Veroniky. Má volba padla na Jáchyma. Ze začátku mě knížka bavila, říkal jsem si, že to bude kvalitní odpočinkové čtivo. Během několika stránek jsem pochopil, že tato kniha byla skok do tmy. Do čtení jsem se vyloženě nutil, vlastně jsem Jáchymovu část dočetl kvůli nějakému "pocitu úcty" k autorovi, kdy mě zaujal jako člověk. Příjemné množství postav, děj není nijak hluboký, naopak je plytký, nicméně ubíhá, text je psaný rychlou formou, skutečně to utíká, ale... nebaví. Žádné překvapivé zvraty, žádné skoky vpřed a vzad, jen popisování. Taková (dost neuvěřitelná) pohádka pro dospělé. Škoda. Veroničinu část už číst nebudu, ale předchozím Hartlovým dílům šanci dám.

1alena1

Zvláštní a zajímavé si přečíst několik let života dvěma pohledy. Já jsem začala Veronikou a po přečtení jsem si v první chvíli řekla, že už všechno vím, tak proč číst totéž znovu, ale pak jsem to vyhodnotila jako zajímavé srovnání a povedlo se. Už jsem četla příběh očima ženy i muže (Past na duši od Jitky Prokšové a asi by se našla další dílka), takže to není nápad zcela originální, ale knížka se mi líbila a bavila mě. Všem, komu se zdá, že je tam mnoho náhod, které se nemohly přihodit, musím sdělit, že mají asi nudný život. Já těch zvláštních náhod prožívám hodně! A nééé, že by se mi to vždy líbilo, ale svět je opravdu malý.

Aichah

Poslechnuto jako audiokniha. Příjemné, někdy vtipné, jen těch nevěr tam bylo trochu moc. Svět je malý, ale s Amy už to bylo trochu moc. Začala jsem Jáchymem a jsem za to ráda.

Aknel26

Poutavé a dějem nabité vyprávění o dvou sourozencích a lidech kolem nich. Nic víc, nic míň. V příběhu hraje velkou roli náhoda a literárně to není žádný šperk, ale je to výborná oddychovka, navíc oceňuji formu dvou příběhů, které se vzájemně doplňují. Jediné, co mě moc nebavilo a dost se vleklo, byl konec Veroničiny části, který mi hrozně připomínal jeden film s Tomášem Holým.
Těm, kdo váhají, z jaké strany se do knihy pustit, doporučuju začít Veronikou. Jáchym toho o sestřiných osudech prozradil příliš mnoho, takže při následném čtení její verze přijdete o řadu překvapení a zvratů.

knihomolka17

Začala jsem Veronikou, to se četlo dobře, mělo to spád. U Jáchyma už se to trochu vleklo a některé situace jsou přehnané, některé překombinované, ale každý životní příběh je nějaký. Oceňuji nápad 2 v 1.

eva1976

Pohádka pro dospělé. Čte se dobře, postav tak akorát na zapamatování.

Eifka

Styl vyprávění Patrika Hartla, mám ráda, a taky oceňuju nápad s prolnutím dvou příběhů sourozenců, které jsou oddělené jako samostatné knihy.
Na druhou stranu některé situace, které se v knize odehrávají, a bylo jich dost, mi přišly přehnané a nereálné, některé byly zas naopak velký klišé, takže kniha je pro mě po Eritikonu celkem zklamáním.

3 hvězdy za nápad "oboustranné knihy" a propletených příběhů"; jinak 2 hvězdy.

zlobiva.holka

Skvělá knížka !! Určitě všem doporučuji přečíst. Já osobně jsem četla nejdříve Jáchyma a až poté Veroniku. Měla jsem pocit, že kdybych četla jako první Veroniku, že by mi pak některé situace nedávaly smysl. Při čtení jsem měla pocit, že autor jako první napsal Jáchymův příběh a až podle něj sepsal příběh Veroničin. Ovšem má mamča si knihu přečetla hned po mně a schválně zvolila opačné pořadí než já. Ona naopak tvrdí, že jako první byla napsána Veronika. Zde člověk může vidět, že opravdu záleží na tom, kterou z postav si při čtení zvolíme jako tu první. Opravdu to značně ovlivní náš požitek z knihy :)

Petja

Mám ráda knihy, které přinášejí nové pojetí a "oboustranná" kniha mne nadchla. Nejde přitom o stejný příběh vyprávěný z pohledu Veroniky a Jáchyma. Stejná je sice hlavní dějová linie, daná tím, že na začátku knihy mladým sourozencům zemřou rodiče a ti se musí se svým životem najednou prát sami, ale je zde i spousta "vedlejších" linií, které jsou na jedné straně jen nastíněny a teprve na druhé straně se člověk dozví detaily.
Vyprávění má spád a obě strany knihy jsem četla v každé volné chvíli. Některé situace by mohly být sice propracovanější (např. když Jáchym spadne do šachty, kolem které nahoře štěkají hlídací psi, má zlomenou klíční kost a poraněné ruce, ale "nakonec se z toho přece nějak dostal") a některé náhody jsou hodně velké (např. to, že spolu nakonec začali chodit Jáchym s Amy), ale život přináší spoustu překvapení, takže proč ne.
Některé zápletky jsou opravdu neobvyklé (např. tajné pronajímání apartmánu Moničiných rodičů.
Ráda si přečtu další knížky od tohoto autora.

ŠílenýKůň

Kniha mne velice zklamala, nečekala jsem tak plytký děj se spoustou vulgarit - možná tak kniha do ženských časopisů pro nenáročné čtenáře - pro mne ztráta času - od p. profesora bych opravdu čekala víc - ztráta času a zbytečná mediální bublina !!!

lenya

Začala a skončila jsem pouze Veronikou. Pravdou je, že jsem si dala delší pauzu ve čtení a u Jáchyma se přetrhla nit..... Nicméně kniha s názvem Veronika se četla jedním dechem. S hlavní hrdinkou jsem prožívala všechny její trable, maléry, lásky a zklamání. Moc se mi první část líbila. Třeba se ke knížce někdy vrátím, dočtu Jáchyma a přidám další hvězdičku :) Krásný příběh.

Etelea

Tohle jsem se snažila přelouskat jen proto, že jsem chtěla ve výzvě splnit kolonku o rodičích. Tohle prý čte má matka. Hmm, nelíbí!

Patrik Hartl

Patrik Hartl