Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 4.1743
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

Bylina
dnes

Výborná knížka! Dobře se četla, měla spád, vtip a celkově mě moc bavila. Začala jsem číst Jáchymem a udělala jsem dobře. U některých komentářů zde přemýšlím, jestli jsme vůbec četli stejnou knížku. :-)

Alča I.
včera

Můj oblíbený spisovatel a když ho spousta čtenářů kritizuje mě se jeho poslední kniha moc líbila. Přesně styl, který se ukázal i v jeho knize Malý pražský eritikon. Je to příběh ze života dnešní doby včetně všech návnad, proher a úspěchů. Už teď se těším na další knihu.

anickalysano

Po Prazskem erotikonu jsem dost zklamana - najednou je z humorne mozaiky utahana a nenapadita telenovela. Docitala jsem to horko tezko a po dalsim Hartloi asi nesahnu.

Jolina

Musím říct, že spíš málo, než mnoho...část o Veronice se mi četla dobře, i když jsem si říkala, že teď životních zádrhelů tam bylo na můj vkus a jenom tak nějak povrchně promyšlených...ale Jáchyma už jsem skoro nedávala, dlouhé plácání....

klarik

Tato kniha mě docela zklamala. Je to první knížka, kterou jsem od Patrika Hartla četla a asi po jeho knihách už nesáhnu. Nejprve jsem přečetla Jáchyma a přibližně v polovině příběhu Veroniky jsem se čtením skončila. Mrzí mě, že je právě tato kniha tak populární... Nicméně, jako oddechové čtení pro někoho, kdo od příběhu moc nečeká a nepotřebuje u čtení více přemýšlet, se tato kniha hodí.

kika 13

Mě byl sympatický více Jakub.Veronika mě opravdu místama vadila.

princesse

Skvělé pohodové čtení. Četla se stejně výborně jako moje první od Patrika Hartla Malý pražský erotikon. Zkrátka něco ze života. Samozřejmě nelze čekat žádné hlubokomyslné a poučné dílo, což ostatně není záměrem. Jako čtení na dovolenou nebo prostě jen tak pro oddech určitě doporučuji.

Lemurka

Kniha mě zklamala, čekala jsem více. Nápad dobrý, bohužel styl psaný velmi jednoduchý pro nenáročné čtěnáře. Začla jsem Veronikou, už v půlce mě to nebavilo, těžko uvěřitelné situace, navíc mi byla dost nesympatická. Působilo to na mě jako průměrný dívčí románek. S Jáchymem už jsem nehodlala ztrácet čas, dám přednost lepším dílům.

Pavlnka

Opět úžasná pohodovka. Jsem ráda, že jsem se s touto knihou setkala

Hannik

Na knížku jsem se těšila, ale po dočtení jsem byla trošku v rozpacích. Určitě bych začla Veronikou. Jáchym by toho asi víc prozradil. A právě konec Jáchyma byl pro mě takové klišé a docela zklamání. Jinak pěkná a čtivá knížka.

moho

Konečně jsem se v knihovně dočkala, začala příběhem Jáchyma. Veronika pak pěkně dovyprávěla. Překvapením je rychlost, kterou se příběh odvíjí, doba, která uplyne mezi kapitolami, najednou je o dva a půl roku víc.... Nálož životních situací, ale líbilo se. Škoda, že nejde zjistit, jak by se mi líbila, kdybych začala Veronikou....

Alex.rrr

Okamžiky štěstí mě mile překvapily. Byla jsem zvědavá na příběh z dvou perspektiv. Milé pro mě bylo, že se nejedná o milostný pár, ale o sourozence. Osud si s nimi zahrál nemilou hru a pohled z dívčí i klučičí strany byl dost zajímavý. I tím, že každá z postav se na chvíli dějově odkloní po své dráze osudu. Hodně věcí se přečtením obou částí vysvětlí. Někdy mi situace přišly trochu moc, ale v celku to vůbec nevadilo. Celý příběh se příjemně a rychle četl. Můžu doporučit. Jen malé doporučení - začala jsem číst Veronikou a pro pochopení Jáchyma mi to přišlo lepší, než kdybych začala obráceně. :)

helča5

Skvělé čtení,taky jsem začala příběhem Veroniky,výborně se čte a doporučuji

anezkasztw

Úžasná knížka. Četla se velmi rychle, téměř sama. Začala jsem příběhem Veroniky a udělala jsem podle mě dobře. Přečetla si ji i mamka a přestože je jiná generace, moc ji bavila a ráda se k ní vrátí. Doporučuji. :-)

Leniii

Příjemné a pohodové čtení. Začala jsem nejdřív číst příběh Veroniky a příběh Jáchyma to všechno už jen dokreslil...pokládám si otázku, jestli opravdu existují takové náhody, které se v knížce staly..? Asi je to reálné, život je někdy pes a všechno tohle se stává...každopádně za mě doporučuji :)

dmvr

Velmi příjemné a pohodové čtení.

hanka0308

Okamžiky štěstí byla první kniha od tohoto autora a už nemám chuť od něho číst nic jiného, bylo to velké zklamání! Kniha se čte celkem rychle, což je asi jediné plus. Nechápu, že se stala tak populární.

DooFooS

Kniha je jak časosběrný dokument o životě sourozenců. Pěkně akčních a osudem zmítaných sourozenců, se kterými se život ani trochu nemazlil. Dva příběhy z pohledu Veroniky a Jáchyma, které se protínají a zase rozcházejí, si dokážu představit i jako zcela samostatné knihy a ani u jedné bych se nenudil. Druhý rozměr, který knize dodává náhled na příběh z jiné strany je fajn. Pravdou je, že některé krkolomné eskapády mi připadaly až za hranou možného, ale život je pes, občas se to asi semele. Začal jsem Veronikou a jsem za to rád, mám pocit, že Jáchymův příběh by mi některé překvapivé zvraty prozradil dopředu. Jáchymův příběh je více samostatnější a při průletu tím Veroničiným jen vyjasní některé dopady jejího jednání, které si do té doby můžete jen domýšlet. Inu, za mě dobrý.

janulka1310

Knihu jsem přečetla celkem rychle, což svědčí o tom, že je čtivá a docela mě bavila. Ze začátku mě velmi zaujala forma knihy a to, že se setkám s různymi dvěma pohledy na stejný příběh. Tak to ale nakonec dle mého vůbec nebylo, spíše se oba příběhy doplňovaly a vyvstávaly tak na povrch nové skutečnosti, což se mi ve výsledku i líbilo. Nicméně, co se mi nelíbilo vůbec, bylo to, že snad žádná postava v knize neměla normální vztah. Vím, že dnešní doba je hodně hektická a vztahová inteligence se příliš nevidí, ale aby opravdu každá postava (že jich bylo určitě přes 20), byla rozvedená, podváděná nebo sama podváděla, to mi prostě přijde až moc. Možná jsem naivní, ale stále věřím, že existuje spousta milujících se věrných párů...Co se mi naopak velmi líbilo, že oba hlavní hrdinové se nebáli rozjet svá podnikání a zkoušet nové příležitosti :)

Faila

Někdy na mě příběh a postavy působily velmi autenticky, až bolestivě, někdy mi to celé přišlo hodně přitažené za vlasy. Méně je někdy více a tady těch dramat bylo na můj vkus opravdu moc. Kvůli tomu jsem se v ději také občas ztrácela a zvláště při čtení "druhé části" jsem už nebyla schopná zavzpomínat, co se v jaké pasáži dělo v "části první". Navíc jsem ani neměla pocit, že bych se seznamovala s dvěma pohledy na jeden příběh (což jsem očekávala a na což jsem se moc těšila) jako spíše s dvěma různými příběhy. Takže pro mě je tahle kniha trochu zklamání, ale ne zas tak velké, abych si její čtení neužila vůbec - většinou mi přišla zábavná a zajímavá, takže určitě doporučuji!

Ivulik7

Zacala jsem cist od Veroniky a bylo to uzasne cteni. Ani se mi nechtelo odkladat. Melo to uzasny spad. Do Jachyma se mi uz tolik nechtelo, stejny smutny zacatek me nelakal. Nakonec bylo zajimave zjistit pohled chlapa. Po par strankach me ovsem Jachym nudil. Ale zvedavost me premohla a Jachym prekvapil. Docteno a bylo to super.

Blanka1964

Dočetla jsem včera a docela se divím zdejším komentářům. Ale samozřejmě máme každý jiný vkus, ale za mě ANO. Mně se to fakt líbilo, uznávám, je to oddychové čtení, ale moc příjemné a čas od času taková kniha potěší. A potěšila. A hodně. Skoro mi bylo včera večer líto, že už je přečtená a budu se začítat do jiné...souhlasím a taky mi to bylo tak doporučeno, že je dobře začít příběhem Veroniky.

gonzikcz

Okamžiky štěstí od Patrika Hartla je nejpopulárnější knihou v ČR stejně jako je smažák nejpopulárnějším jídlem v ČR. Nikoho to asi neurazí, ale opravdu kvalitní to fakt není. Připadá mi taky dost smutné, že takovou popularitu si získá kniha, která je plná nevěry, podvodů, chyb a přešlapů. Asi to lidem připadá takové "ze života", ale kniha by dle mého měla inspirovat a přinést něco víc než jen tupě sondovat momentální stav společnosti.
Myslel jsem, že to bude aspoň vtipné - začal jsem Jáchymem, kde mi začátek trošku připomínal Mládí v hajzlu - ale veškerý humor se rychle vytratil a zbyla jen vztahová rozvařená kaše. Veronika byla v tomhle ještě horší a některé části jsem už přeskakoval. Osudy hrdinů mi byly víceméně ukradené, protože jsem si k nim nevytvořil žádný vztah. Navíc některá rozhodnutí především Veroniky byla tak hloupá, až byla těžko uvěřitelná. Rodinou tragédií se kniha snaží vytvořit nějakou hloubku, ale spíš to celé klouzá po povrchu.

Jitulevrtule

Pro mě velké zklamání :(. Kniha, která byla vychvalovaná, ve výsledku bych vyzdvihla pouze obousměrné zpracování.
Začala jsem číst od Jáchyma - šlo to rychle, ale ke konci jsem se musela ke čtení nutit, protože se v příběhu prakticky nic nedělo a nebo jak tu už někdo psal, dělo se hodně věcí v rychlém sledu, takže to ve čtenáři nestihne vyvolat ani žádné emoce či názor. Do Veroniky se mi už vůbec nechtělo, nakonec jsem ji přečetla celou spíše ze setrvačnosti. Čekala jsem, že budou některé zajímavé situace z jejího pohledu více rozebrány - autor je však osekal či i přešel, což bylo zajímavé, protože to mi moc nepřišlo jako ženský pohled.
Jako oddechovku bych nedoporučila, dle mého se v příběhu zaseknete, ať už začnete číst z jakékoliv strany.

SymonaHa

Bohužel jen pro puberťáky. Inteligentní čtenář to snad prokoukne během první poloviny knihy. Těm ostatním to zvedne sebevědomí, že jsou schopní tak rychle zhltnout tak tlustou knihu...

Aneleh

Je to moje první kniha od tohoto spisovatele a jsem moc ráda, že jsem jej objevila. Čtení byl zážitek, bylo to vážné i vtipné. Pohled Veroniky doplňoval Jáchymův a naopak, skvěle vymyšleno! Je to ze života a čte se samo. Přimlouvám se za pokračování ještě jedné takové knihy ze dvou stran o Veronice a Jáchymovi a těším se na Erotikon, do kterého se hned pouštím.
A odmítám se nechat urážet od SymonaHa, že nejsem inteligentní čtenář! Ona zřejmě tuhle knihu vůbec nepochopila, tak nemusí urážet ani většinu ostatních zde, kterým se kniha prostě líbila, což neznamená, že nejsou inteligentní. A pochybuju, že by tohle četli puberťáci!

klara225

Tak trochu erotikon 2, ale ten se mi líbil víc. Udělala jsem dobře, že jsem začala Veronikou, v opačném případě bych se ochudila o některá překvapení. Jinak fajn oddychovka, když jsem si udělala na 2 týdny pauzu, nemusela jsem si před znovu začtením nic opakovat. Docela by mě zajímalo, s čím p. Hartl přijde příště, protože jsem měla dojem, že jeho poslední 2 knihy byly docela podobné. Možná by bylo zajímavé, kdyby měl v další knize v pozadí příběhu některé postavy ze všech 3 knih... když jsou to všichni pražáci. :)

Veve131

Začala jsem nejdříve číst příběh Veroniky a pak Jáchyma. Zajímavý nápad, napsat jeden příběh ze dvou stran. Pěkná oddychová kniha, líbila se mi.

magkotlikova

Knihu jsem začala číst z Veroničiny strany a přiznám se, že se mi její příhody líbily tak, že jsem litovala a říkala si, že jsem si měla nejdřív přečíst Jáchymovu stranu a Veroniku si nenechat nakonec.
Ovšem mé obavy byly zbytečné, nakonec se mi vyprávění ze strany Jáchyma líbilo trošku víc. Nejspíš to bylo tím, že jsem k němu věkově i charakterově blíž. To jak bylo všechno tak dokonale propojené, ty náhody, které se každou chvíli v knize objevovaly, skvělost!
Líbilo se mi, jak je kniha reálná a zároveň i vtipná. Četla velice dobře a rychle.

Danka1975

Myšlenka dobrá, provedení taktéž, ALE: nějak jsem možná čekala víc :-(, Erotikon mě chytil hned od první stránky (snad je to i tím, že hrdinové byli staršího data narození a mohla jsem se s nimi více ztotožnit :-)))).. . Žačala jsem číst Veroniku, což si myslím, že dle mě byla dobrá volba, ale je to věc názoru. Celou dobu pro čtení Veroniky jsem se těšila, jak budou zajímavé a rozdílné pohledy Jáchyma. Tam spíš příběh doplňoval mozaiku a chybějící věci, které byly Veronice "zatajeny" a naopak. Takže to u mě má plusové body :-)!!! A ten konec u Jáchyma je... no nebudu prozrazovat :-), už je kvůli tomuto si jej nechte na ten opravdový konec :-).

Praha společenské romány

Patrik Hartl