Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 4.3409
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon
Více informací...

Sova15
předevčírem

Nejprve jsem přečetla část Veronika. Moc se mi líbila. Potom jsem musela přečíst knihy, které jsem musela rychle vrátit do knihovny. A po "Ostrých předmětech" a "Sově" (krásné, ale drsné) se mi část Jáchym jevila jako pohlazení.
Je zajímavé, jak na stejnou situaci kouká každý jinak a každý ji jinak prožívá.
Patrika Hartla mám moc ráda, jeho divadelní hry jsou (jinak to nejde napsat) boží a i to, co režíruje. Naposledy nás dostal Cawmen. Určitě si od něj ještě něco přečtu.

hany77

Přečteno za velmi krátkou chvíli, stejně jako Malý pražský erotikon se kniha čte lehce, hltáte text a máte tendenci očima posouvat stránku, abyste zjistili, co že se stane dál....?? Po šíleně tragickém začátku si říkáte že už vás v knize nemůže snad už nic víc překvapit, ale chyba...nečekaných zápletek a osudů s nepředvídatelným výsledkem je tam opravdu spousta...bavila jsem se, i když někdy to trošku srážela naivita děje, nelituju a zařazuji do své knihovny :-)

bábuška

Podle mého názoru nenáročné čtení, spíš pro mladší ročníky. PŘEČTENO !

etrnka

Precetla jsem vsechny knihy od tohoto autora a hodnotim je vsechny stejne, na 100%..Neni to zadna intelektualni cetba s poselstvim, ale proste se to cte dobre a samo :-)

legonka

Ano,je to čtivé,text pěkně utíká,ale po čase zjistím,že vlastně čtu blábol.Nepřišlo mi to vubec humorné,spíš naopak a nějaké zamyšlení?No,říkala jsem si: panebože ta Veronika je ale hloupá...prostě mě to nenadchlo,podle komentářů jsem čekala víc. Zkusím ještě Prvok,Tečka a Karel.

bralenka

Velmi čtivé, bavilo mě. Ale o malinko více z pohledu Veroniky než Jáchyma, ale to je čistě můj ženský pohled:).

fruitbueno

Patrik Hartl má neuvěřitelný dar: od něj by totiž i návod k použití dálkového ovladače byl neskutečně čtivý text. Když jsem se v neděli začetla, za necelou hodinu a půl jsem byla v půli Veroničina textu. Děj, poměrně spletitý, nazíraný z několika perspektiv a na řadu postav, byl předvídatelný, místy neuvěřitelný, nicméně byl podán tak, že jste autorovi zobali z ruky.

theale

Četla jsem od Jáchyma, ale rozhodně DOPORUČUJI ČÍST OD VERONIKY - Jáchymův příběh prozradí všechny důležité body Veroničina života, takže pak Veroničin příběh, čtený až jako druhý, není v podstatě ničím překvapivý, což je rozhodně škoda (naopak Jáchym toho prožije poměrně hodně, co není ve Veroničině části vůbec zmíněno).
Zároveň bych chtěla upozornit, že nejde o knihu typu "z mužského a ženského pohledu", jak jsem si já mylně myslela, ale o dva příběhy (jeden o Jáchymovi a druhý o Veronice) psané z pohledu vypravěče, které se odehrávají ve stejném časovém období, souvisejí spolu a potenciálně se ovlivňují.
Za mě knížka, která (až na mnou špatně zvolené pořadí příběhů) nezklame/nenudí, ale ani není nijak extra výjimečná.

Efča59

Pro mě byla kniha zklamání. V žádném případě nedosahuje kvality předchozích dvou knih. Chvílemi mi připadalo, že se autor snaží nuceně "vytlačit" další a další zápletku,čímž pak vzniká taková "česká slatanina.

loudomar

Moje první kniha od Patrika Hartla a určitě si přečtu i jeho předchozí dvě. Příběhy obou sourozenců jsou velmi emotivní a plné zvratů, což zaručeně čtenáře zaujme. Najdete v ní velmi smutné okamžiky ale určitě se i zasmějete. Začala jsem příběhem Veroniky a při následném čtení Jáchymova příběhu jsem prvních padesát stránek měla pocit, že se bude autor hodně opakovat a druhá polovina knihy už mě nebude tak bavit. Ale naštěstí díky pestrému Jáchymovu příběhu se kniha pak stočila úplně jiným směrem.

legonka

Taková oddychovka...nenadchne....neurazí,ale v knihovně nezůstane.

jxa21

Formát knihy je výborný, začala jsem Jáchymem a jeho tempo mě naprosto vtáhlo. Pohled Veroniky byl více vláčný, ale rozhodně nebyl jen repeticí už známého, čehož jsem se trochu obávala. Naopak propojení za mě fungovalo dobře a příběhy se navzájem povedeně proplétaly.

Laviedete

Skvělá knížka, bála jsem se, že po Veronice budu Jáchymem zklamaná, ale vůbec. Počáteční strach se rozplynul hned v první kapitole. Přečteno během tří nocí. 100%

Racík

Oddechové, příjemné čtení. Určitě je lepší začít příběhem Veroniky. Trochu mi chyběly vtipné pasáže předchozích knih, ale i přesto se kniha četla opravdu dobře. Občas mi některé „náhody“ připadaly až nepravděpodobné, na druhou stranu život je opravdu nepředvídatelný a může přinést opravdu všechno.

kristyna.b

tohoto autora mám fakt ráda. Četla jsem od příběhu Veroniky a nezklamalo to. Bylo to vtipné, životy postav byly navzájem dobře propletené :-)

Kermisee

Sice nezažiju ten pocit a prolnutí příběhů, kdybych jako prvního začala číst Jáchyma a ne Veroniku, ale i tak to bylo jedno z největších dobrodružství za poslední dobu. Kniha je napsána naprosto skvěle. A jak autor slibuje, žádná událost z života sourozenců není popisována dvakrát a teprve přečtení obou příběhů dá dokupy celek.
Jáchymova část se mi líbila víc. Možná je to tím, že autorovi mužské postavy prostě víc sednou. Nebo tím, že Veronika je tak trochu prototyp ženy, která se nechává zmítat ze stranu na stranu muži. A jak se zdá, tak propletení osudů mnoha různých lidí je teď u českých autorů velmi populární. U Okamžiků štěstí to ale výborně fungovalo.

petra7942

Zajímavý nápad uspořádat knihu do dvou příběhů,víc se mi tedy líbil pohled Veroniky...jinak kniha se čte sama,poutavé,zábavné...

petruuuna

Velice originálně a čtivě napsaný dvojromán. Začala jsem příběhem Veroniky a jsem za to ráda, protože pak mě čekala ještě lepší část knihy o životě Jáchyma.

Evina74

Tak to je po delší době kniha, kterou jsem nedočetla. Byla jsem zvědavá, co na tom Hartlovi tolik lidí má, proč jsou jeho knížky tak populární. Přečetka jsem zhruba 100 stránek příběhu Veroniky a pak už nebyl nějak důvod pokračovat - prostě mě nezajímalo, co bude dál. Možná že mi jen chybělo to správné naladění, ale v nejbližší době se k ní určitě nevrátím.

mirunda

Tato autorova kniha nebyla až tak humorná, jako předchozí dvě. Začala velmi smutně. Dala jsem na radu komentujících a začala číst pohledem Veroniky. Bavily mě ale obě poloviny úplně stejně. Jedna prostě doplňovala tu druhou. Bavila mě moc.

Evka27

Kniha se četla rychle a dobře,ale styl psaní mi připomíná spíše reportáž o životě dvou sourozenců. To je ale styl pana Hartla a Okamžiky štěstí i Prvok byly podle mě lepší než Erotikon.

bookcase

Naprostá paráda, opět a znovu - jako předchozí dvě od Patrika Hartla. Už teď chci další :).

kob

V příběhu je tolik děje, že by vydal aspoň na tři knihy. Čtenář se ani chvíli nenudí a dva úhly pohledu jsou zajímavé.

babyboar

Hartl nevybočil ze svého standardu. Nejdříve jsem četla Veroniku a jsem ráda. Jáchymův příběh končil časově o něco později. Nápad s oboustrannou knihou mne zaujal, ale chtě nechtě, čtení v pořadí druhého příběhu postradá kouzlo napětí a čtenář čeká, kdy se která situace objeví. Příběh plný "hartlovských" neuvěřitelných náhod je čtivý a pobaví. Snad jen toho hulení tam mohlo být méně.

Paja.12

Rozhodně musím ocenit „obojetné“ zpracování knihy, které příběhu dodalo zcela unikátní rozměr. I když si osobně myslím, že by z něj šlo vytěžit mnohem víc… Po celý čas četby mi činilo poměrně značné problémy zvyknout si na autorův uspěchaný styl, který mimo jiné vedl k tomu, že jsem v příběhu postrádala jakékoliv emoce. Než se nějaká událost stihla více rozvinout, na další stránce už ji vystřídala jiná (což je vcelku logické, když se autor snažil vecpat cca 8 let do pár desítek stran...), přičemž hlavní postavy působily často dojmem, že se jich to ani pořádně netýká. O lehké absurditě a naprosté zbytečnosti některých scén (viz kamarádka Viki a Veroničin táta) nemluvě. Po dočtení jsem bohužel neměla pocit, že by ve mně příběh cokoliv zanechal. Nejedná se tak o žádný hlubší umělecký či citový zážitek, nicméně i přesto je kniha poměrně čtivá a jako oddychovka na dlouhé zimní večery ideální.
P.S.: jak již bylo několikrát řečeno, začněte příběhem Veroniky. Pokud upřednostníte jako prvního Jáchyma, maličko pak postrádá smysl číst druhý příběh. ;-)

nefertitji

Pro mě je kniha zklamáním. Kniha je sice napsaná čtivě, ale mě to nebavilo, nevžila jsem se do příběhu, nefandila jediné postavě a ani jsem se u toho nijak nezasmála. Místy jsem přeskakovala řádky a zoufale si přála, ať už je konec. Nemůžu jinak..

katerina.l.

Za mě asi nejlepší Hartlova kniha, nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem nedočetla Veroniky příběh. A jakmile jsem ho dočetla, musela jsem se pustit do Jáchymova :). Moc se mi líbila provázanost osudů jednotlivých postav.

1casper

Knihu jsem dostala k vánocům, těšila jsem se na ni a taky nezklamala. Začala jsem Veronikou, byla jsem zvědavá i na pohled Jáchyma. Opakovala bych jen komentáře přede mnou. Dávám 5hvězd.

Katchee

Přemýšlím, co bych této knize vytkla... ale nic mě nenapadá. Hrozně hezky a lehce se mi Okamžiky štěstí četly. Ačkoli mi jisté "náhody" někdy neseděly, nezkazilo mi to celkový dojem z knihy. Tak nějak jsem ji zhltla :)

misaa.p

Skvělá knížka na oddychové čtení. Příběh ze života, který člověka donutí zamyslet se nad mnoha věcmi. Nejprve jsem četla Veroniku, která, jak už zde bylo zmíněno, byla popisována více do detailů, tudíž druhý příběh Jáchyma byl často o přemýšlení "jak to vlastně bylo v té Veronice". Každopádně kniha skvělé a určitě se k ní někdy vrátím.

Patrik Hartl

Patrik Hartl