Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 4.4236
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon
Více informací...

mariva
včera

V současném "šílenství" po této knize ji nešlo nepřečíst. Pro mě první, co jsem od autora četla, a docela příjemně mě překvapila po tom, jak se autor prezentuje v různých televizních debatách. Začínala jsem Jáchymem, zajímavý příběh plný zvratů, ale ani Veroničin příběh mě nenudil, i když čtenář už zná závěr. Spíš mě překvapilo, jak rozdílné mohou být životní příběhy a hlavně pohled na ně, když jsou vyprávěné z pohledu muže a ženy. Jen se mi to chvílemi zdálo už dost dlouhé. Zřejmě sáhnu i po prvních dvou knihách autora.

Jordyz
včera

Krásná oddychovka. Překvapilo mě, že mě bavily obě strany knihy. Trochu jsem čekala, že po přečtení jedné, mě už druhá nepřekvapí a bude to nuda, ale nebylo to tak. Kniha je neskutečně napěchovaná dějem, dle mého by se dala úplně bez problémů natáhnout o polovinu aniž by ztratila na zajímavosti. Myslím, že si seženu i další knihy od autora :-)

Abby
předevčírem

Knížka, kterou nikdy nedočtete do konce. Vždy jen do půlky. Za nápad a zpracování 1*. Pan Hartl nezklamal, píše velmi čtivě a s lehkostí. Přestože jde i o vážnější situace dokáže i skvěle pobavit. Začala jsem Jáchymeme, který mě i o trošku víc bavil.
Nemůžu se rozhodnout jestli byl lepsi Malý pražský emotikon nebo tahle.
Knize zazlívám jen to, že je pouze v měkké vazbě.

magnolia
předevčírem

Zatím hodnotím pouze příběh Veroniky, kterým jsem začala a myslím, že celkově na víc, než na 3* to nebude. Po nadšení z Prvoka a zase jinak zajímavém Erotikonu, jsem spíše zklamaná. Knížka začíná dramaticky, ale další vyprávění mi brzy připadalo jako taková pohádka pro dospělé s absolutně úžasnou hlavní hrdinkou, která zvládá úplně všechno a ještě se kolem ní neustále vynořují další lidé, kteří jí chtějí pomáhat. Nic není problém. To mi připadalo přehnané a brzy jsem se přistihla, že čtu jen proto, abych už to měla za sebou. Místy bylo čtení humorné (možná i nechtěně), dost často neuvěřitelné a některé věty takového rázu, že mi to celé připomínalo červenou knihovnu nebo podobný žánr. Tak si dám pauzu a uvidím, jestli příběh Jáchyma vyzní lépe. (Souhlasím s komentářem uživatelky Arella, o kousek níž).

Kaďas4
předevčírem

Hořký příběh sourozenců kteří se musí vypořádat s těžkými životními situacemi a čtenář prožívá propletený příběh z obou stran. Bylo zajímavé sledovat jak někdo vypadá z jednoho úhlu jako pěkný bastard ale jiného pohledu je to docela fajn chlap který je jen v těžké situaci a neví jak jí nejlépe vyřešit. Svět nikdy není černobílý. Občas se mi stávalo že jsem se zasekl v půlce stránky a nechtělo se mi pokračovat. Nepříjemné situace byly totiž popsané hezky do detailu a mohli jsme si je vychutnat plnými doušky. Nemám moc rád sladké příběhy s předvídatelným vývojem událostí a při čtení této knihy jsem se rozhodně nenudil. Pokud neznáte autora a stále váháte jestli si nějakou jeho knížku přečíst, napište jeho jméno do YouTube a mrkněte na nějaký rozhovor. Pak budete mít určitě jasno.

Arella

Tak tohle bylo pro mně zklamání. Asi jsem se moc těšila a měla velká očekávání. Nápad psát příběh z pohledu dvou sourozenců se mi moc líbil, dramatické události vytvořily široké pole možností, které ovšem autor skoro vůbec nevyužil. Bylo to plytké, místy jsem si přála "už to mít za sebou", jazyk autora je opět čtivý, ale takový nějaký okleštěný se mi zdál. Ani nemohu říct, která část knihy byla lepší či horší. Celé mi to přišlo napsané "horkou tužkou", asi aby to vyšlo před Vánocema a Ježíšek mohl nadělovat. PR bylo velké, Patrik Hartl se v prosinci objevil snad ve všech médiích. Ač je spisovatel velký sympaťák, tato kniha ve me moc sympatické dojmy nezanechala. Tak snad příště.

Nixa

Kniha je skvělá! Začínala jsem Veronikou ( jako skoro každý :-D ) a musím říct, že jsem byla od prvních stránek nadšená a to nadšení mi vydrželo celou knihu. Ani nemůžu říct jestli se mi více líbila Jáchymova část a nebo ta Veroničina. Na obou bylo něco co se mi moc líbilo :)

Zuzana08

Ani třetí kniha pana Hartla mě nezklamala. Milá, čtivá, oddechová, ze života.

Ditules

Jestli mě v poslední době zaujal český autor, tak je to Patrik Hartl. Nejenže je to neskutečný sympaťák s peckovním smíchem, ale jeho knihy jsou zkrátka návykové. Doporučuju začít Veronikou.

Sedlmar

Kniha mě moc nezaujala.

Torino

Moc krásná s romanticky šťastným koncem. Ale ne patetickým!

Danielka001

četla jsem všechny knihy pana Hartla, přiznávám, jeho lať je tak vysoko, že má co dělat, aby ji přeskočil )))
ok, není to ultra pecka jako Erotikon, ale super pecka to určitě je; život je různý, krásný, klidně i sci-fi když na to přijde, a proto mě to bavilo moc moc ....

m.valova

Taky jsem začala od Veroniky a udělala jsem určitě dobře,ale zajímavé byly oba dva.

mrkvajda

souhlasím s bara9550. Myslím, že jsem udělala dobře, když jsem si nejdříve přečetla Veroniku a tudíž také doporučuji začít jejím příběhem. Příběh z Jáchymova pohledu pak vše skvěle doplní.

baterka.gs

Perfektní vyprávění Jáchyma bylo dotažené do všech detailů a moc se mi líbil průřez od jeho mládí až do dospělosti. Jeho částí jsem začala a líbila se mi více, než Veroničina. Ze strany Veroniky jsem čekala více provázanosti, nicméně i tak byl román velmi čtivý a určitě jej doporučím na čtení dále.

myšpa

Veselá i smutná zároveň. Četla se velmi dobře, stejně jako předcházející dvě knihy Patrika Hartla.

Janniska

Začla jsem knihu číst ze strany Veroniky a jsem ráda.Přišlo mi že Jáchym toho na ségru ve své části moc vykecal a kdybych začla jím,věděla bych až příliš detailů.´Pan Hartl mě nadchl,ostatně jako u všech svých.Poutavé čtení které mne nenechalo odpočinout.Prostě jsem musela číst dokud jsem viděla na písmena,lačná po tom jak to všechno dopadne.prostě Bomba!:-)

bara9550

DOPORUČUJI ČÍST ZE STRANY VERONIKY !

Knížka naprosto skvělá, přečetla jsem jí jedním dechem, začala jsem od Veroniky a dobře jsem udělala...
Pokud začnete číst od Jáchyma, dozvíte se, jak Veronika začala i jak končí... ovšem u Veroniky se dozvíte pouze její příběh a nastíní vám spoustu dalších lidí. Máte na ně určitý obrázek, víte co asi museli nebo nemuseli dělat - podle vlastní intuice.. Jáchym Vám to buď potvrdí nebo vyvrátí, pokud byste ale začali jím, postavy máte potom vlastně všechny představené - příběh Veroniky máte odtajněný a to pak není ono..

Je to opravdu skvělá kniha, Četla jsem ji jako první ze všech Hartlových knih a určitě si zbylé dokoupím.
Supr knížka.

EllieGriffin5

Zábavné, přečetla jsem během pár dní, ale měla jsem pocit, že čtu příběh jako ze seriálu Ordinace v růžové zahradě :-)

sinamona

Kompletní sbírka P.Hartla má své čestné místo u mě v knihovně. Náhodně jsem začala jeho tvorbou odprostřed, tedy od Malého pražského erotikonu, který mi změnil pohled na svět a dal životní nadhled, který jsem marně hledala, naprosto úžasná knížka, stejně jako autor sám.
Na Okamžiky štěstí jsem se nemohla dočkat od jara a zároveň jsem se na knihu nedočkavě těšila, tak jsem byla i smutná, že to zhltnu jedním dechem a minimálně dva roky budu mít frustrující absťák po tvorbě P.Hartla :)
Neodolala jsem a po mírném váhání jsem začala Veronikou, kdy se mé emoce přelívaly ze strany na stranu, vážně hned po prvních stránkách to byla pecka. Soucítila jsem s ní, tak moc, že jsem pořád přemýšlela co se děje na druhé straně u Jáchyma. Někdy mě Veronika udivovala, někdy jsem jí litovala, ale hlavně jsem jí přála ten okamžik štěstí. Jelikož nejsem takový nenasyta, tak si Jáchyma šetřím, jo jo zatím odolávám a plácám se přes ruce, tak nějak ve mně Veronika musí uzrát, abych se pustila do Jáchyma...až to uzraje, doplním komentář :)

knihovniceS

moc pěkné - autor nezklamal

Didi15

Tato kniha se mi líbila snad ještě víc než Erotikon. je to takové ze života, až je to neuvěření. Dokázal vystihnout veškeré pocity a některé hlášky jsou tak pravdivé až zamrazí. Patrik Hartl je výjimečný spisovatel a já chci jeho knihy číst pořád a pořád, nedočkavě budu čekat na další. Snad další kniha přijde co nejdřív.

Pistácie

První kniha, po které jsem od autora sáhla, a hned mě nadchla a oslovila. Zajímavé rozdělení knihy na dvě částí, a dva příběhy, které se prolínají, mě neskutečně bavilo. Je to oddechové čtení, které v sobě skrývá i mnoho bolestných ran ze života, kterými si projde každý z nás, ať už jde o smrt milované osoby, nebo vztahy a rozchody. I přes to, že je spousta dílčích příběhů snadno předvídatelných, mě to nepřestalo ani na vteřinu bavit.

magdalena8171

Patrik je pan autor, miluju jeho knihy, jeho humor, čtivé ,moc hezké.Škoda že nemá víc knih..

LenkaKa

Nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době četla. Patrik Hartl je skvělý autor. Nikdy jsem nečetla knihu, která se dá číst z obou stran, krásně to do sebe zapadá. Moc se mi to líbilo.

m.valova

Super knížka,výborný nápad napsat dva příběhy navzájem propojené a obdivuji že se opravdu ani jedna situace neopakuje,musela to být dřina,ale stojí to za to.Třetí kniha a ani jednou Patrik Hartl nezklamal,naopak se neustále zlepšuje.Doporučuji.

Marfulka007

Patrika Hartla jsem objevila úplnou náhodou a hned jsem zhltla jeho první dvě knížky. Ne jinak to bylo s Okamžiky štěstí letos po Vánocích. Dokonale čtivá kniha od které je těžké se odtrhnout. Veselá i tragická zároveň a přesto pro mě stále pohodová četba na zpříjemnění večera. Zajímavý nápad, že je napsaná ze dvou úhlů pohledů, a přitom to knize vůbec neuškodilo a neměla jsem pocit, že by se děj opakoval. Nejdříve jsem přečetla Veroniku, ale je fakt, že Jáchym mi byl nakonec mnohem sympatičtější.

oliec

Hezké, kniha mě bavila víc než Malý pražský erotikon. Jako první jsem přečetla Veroniku. Dost jsem se i nasmála. Doporučuji.

ritz

Mě se knížka moc líbila, nápad, prožít životní příběh sourozenců z pohledu bratra i sestry mi přijde výborný a zajímavý, i když se vlastně potkají jen v několika situacích. Mám ráda styl pana spisovatele, za mě plný počet.

Gabca1990

Začala jsem Jáchymem a jeho příběh se mi líbil trošku víc. Vyprávění o Veronice se mi zdálo slabší, možná je to tím, že jsem ji četla jako druhou. Především se mi líbí originální pojetí dvou příběhů, které na sebe navazovaly a každý čtenář si může vybrat příběh, který začne číst jako první.

Patrik Hartl

Patrik Hartl