15 roků lásky

15 roků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2231 518

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

LucindaD
dnes 5 z 5

Knihy Patrika Hartla mě vždy pohltily a tahle nebyla výjimkou. Od začátku do konce jsem byla napnutá, co se ještě stane a nemohla jsem přestat číst, vždy s velkým sebezapřením. Alešův příběh může mladším čtenářům vyvolat lehké úzkosti z nadcházejícího dospělého života s dětmi, ale stále to převažuje fakt, že je to krásně a napínavě napsané.

Luca86
12.04.2024 4 z 5

Knížky tohoto autora mám moc ráda, když se potřebuju odreagovat, ale u této jsem už v druhé půlce trošku vypouštěla a už už jsem to chtěla mít odbyté. Nápad výborný, kniha se skvěle čte a je vtipná, ale zkrátila bych ji. Na můj vkus se autor na hlavním hrdinovi dost vyřádil a když už to vypadalo, že konečně bude mít klid, tak se ukázalo, že nebude.

MarceD.
27.03.2024 4 z 5

Zatím asi nejlepší, co jsem od Hartla četla. Narozdíl od Nejlepšího víkendu nebo Okamžiků štěstí ve mě tohle nějakým způsobem zarezonovalo a zůstalo.

orson
22.03.2024 5 z 5

Líbilo se mi to hodně. Nevím jak je to možné, ale zase jsem se v té knize místy nacházel. Patrik Hartl o naší generaci prostě umí psát.

cukrovka
03.03.2024 5 z 5

Velmi příjemné a oddechové čtení. Zajímavý a místy úsměvný příběh Aleše, který si zadělal na několikaletý životní průšvih (nebo ne?). Trochu pohádka, ale rozhodně čtivé a uvěřitelné.

Nelička
19.02.2024 5 z 5

Skvělé, skvělé! Jsem velká fanynka Patrika Hartla a celé jeho tvorby. Tohle rozhodně nebylo výjimkou. Perfektně čtivý výkus relativně normálního života, který si přejete číst dál a dál. PH je prostě geniální....

Luňajda
17.02.2024 2 z 5

Odpočinková četba, když nechcete moc přemýšlet, jedním uchem tam, druhým ven...

Linda007
15.02.2024 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od autora. Fakt se mi to líbilo. Reálné mi to přišlo, znám i lidi, co mají naloženo více.

Pravdonoška
09.02.2024 1 z 5

Když se chci odreagovat nenáročnou literaturou, volím Hartla. Jeho knihy mě baví, jsou veselé, občas se zasměju, nemusím nad nimi složitě přemýšlet. Jenže tahle byla jiná. Příběh mi vůbec neutíkal, nenadchnul, četla jsem ji chvíli po vydání, teď už si ani nepamatuju, o čem to vlastně bylo. Ale jako oddechovka asi dostačující.

blebuska
07.02.2024 3 z 5

Odpočinková kniha na dlouhé zimní večery... Vytáhla mě do děje a četla se příjemně... Nejvíc mě asi bavila, když dvojčata byla malá... Ale klidně mohla být o něco kratší, ke konci už se to táhlo. Plusové body dávám za úplný závěr... A klidně bych přidala kapitolu Za 15 let :)

milena9798
04.02.2024 3 z 5

Bavila jsem se. Copak můžu vědět na jak vysoké noze žije pražský kadeřník? A v mnoha situacích se poznal i mnohý (singl) rodič.

Alaglesia
26.01.2024 4 z 5

Z knih od Hartla řadím tuto za zdařilejší. Líbila se mi, byla čtivá. Hlavnímu hrdinovi jsem fandila a vše prožívala s ním. Jediné, co bych autorovi vytkla byly až neuvěřitelné zápletky a tolik ran osudu, které prožívá pouze jeden člověk během života. To celkově ubíralo na důvěryhodnosti příběhu.

Zujaja
16.01.2024 5 z 5

Příjemné čtení, navíc okořeněno známými místy. Kniha mě nezklamala, byť jsem ji chvílemi musela odložit, ale ráda jsem se ve chvilkách ke čtení vracela. Děkuji

Petass
16.01.2024 3 z 5

Patrik Hartl není úplně můj top autor, ale občas si od něj ráda něco přečtu. Obvykle s vidinou příběhu “ze života", který bude trochu k smíchu a trochu k pláči. Očekávání splněna, ale bohužel mi tentokrát příběh přišel nastavovaný a nekončící “řada nešťastných příhod" už byla neúnosná. Dočítala jsem toužebně vyhlížejíc konec... Špatné to ale úplně nebylo, na volné zimní večery dobrý.

Alienn
15.01.2024 5 z 5

Tento autor mě prostě a jednoduše baví. Není to knížka, nad kterou se musím nějak více zamýšlet, příběh jednoho obyčejného života si tak plyne a někdy u toho hlavou kroutíte, že nechápete a někdy zase pokyvujete, protože to taky znáte. Líbilo se mi to.

rumova_kulicka
12.01.2024 3 z 5

Bohužel musím napsat, že to pro mě byla nejslabší Hartlovka. Četlo se to docela dobře, ale myslím, že by knize výrazně pomohlo ubrat tak 100 stránek. Tak od dvou třetin už jsem se těšila na konec. Těch nezdarů a kotrmelců už bylo fakt hodně i na mě. Žádná z postav mi nějak nepřirostla za celou dobu k srdci, nejvíc snad Jitka, ale té tam bylo jen poskrovnu. Jelena mi lezla na nervy šíleně, naštěstí byla jen na začátku. Nedávno jsem četla Gazely a to bylo jiné kafe.

Evule734
09.01.2024 5 z 5

Nezklamalo, romány od pana Hartla mám moc ráda, ideální odpočinková četba.

MarciLiška
09.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Moc pěkně napsáno. Krásný příběh. Popsán realisticky. Od začátku napínavé. Naprostá spokojenost.

betička
08.01.2024 5 z 5

Dočteno, škoda ...
Kniha mě vtáhla do děje během pár stránek.
Moc se mi líbí, že ten příběh je opravdový, že tam není nic úplně přitaženého za vlasy (až na to, že s tím Kurtem měl teda vážně štěstí :-)) Všechny postavy byli krásně propracované, barevné.
Vrátila jsem se zpátky v čase, když jsem sama měla malé děti, jak by je člověk chvílema rozškubnul a ty pijavice vysáli během okamžiku veškerou mou energii, ale pak se přitulí a ...člověk se zajíká štěstím :-)

petranecka
05.01.2024 5 z 5

Opět perfektní oddychovka. A ten závěr mě úplně dostal

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl