Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla... celý text

Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví.
Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy.
Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama.
Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227249/maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4.41192
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

aduska1991
včera

Kniha mě moc bavila. Shrnula bych to tak, jak je psané na obálce knihy : je to kniha,která vás rozesměje, ale i dojme. U čtení jsem měla, jak úsměv na rtech, tak slzy v očích. Ale takový je život :-)

dom.ini

Pro mě obrovské překvapení. Knížku jsem začínala číst s velkou nedůvěrou a obavou, ale už po pár stránkach mi bylo jasné, že úplně zbytečně. Knížka byla taková moc milá, normální, ze života, příjemně se četla a všechny postavy jsem si oblíbila. Takže za sebe určitě doporučuju!

Jajka.filip

Čte se to samo. Dokonalý humor přítomen po celou dobu čtení. Autor si hraje se souhrou náhod, které nás provázejí životem. Choulostivých témat je tam víc než dost. Jen mi postavy přišly šťastně nešťastné, za což si často mohly svými milostnými eskapádami. To mi lezlo na nervy, jinak důkaz, že i čeští autoři opravdu umí napsat dobrou knížku.

Marcela52

Kniha mě pobavila a přestože mě první část knihy trochu rozčilovala líčením života za socialismu, určitě jsem se nenudila. Autor dokáže namíchat koktejl mezilidských vztahů věrohodně a zábavně. Přestože si pří líčení erotických hrátek nebere servítky, v kontextu příběhu mají i tyto velmi otevřené pasáže své místo. Patrik Hartl dokáže být navíc velmi vtipný, takže jsem se místy hodně nasmála. Není to žádná velká literatura, ale pro horké letní dny ideální...

lalikpepa

No tak já nevím...prostě se mi to nelíbilo od začátku do konce. Čte se to dobře, o tom žádná, ale celkově mě to nijak nenadchlo. Začátek sahající do socialismu mě vyloženě rozčiloval, tohoto tématu už je tady tolik, že mi prostě leze na nervy. Nemá to vlastně žádnou pevnou dějovou linku a ani konec. Jak to neuceleně začne, tak to i skončí. Kniha která za mne nenadchne, neurazí a člověk na ní vlastně hned zapomene.

Katka81

Příjemné odpočinkové čtení na léto. Sice mírně přisprostlé, ale s tím se musí počítat, když jde o erotikon. Určite si přečtu si od autora další knížky.

ssyyllvvaa

Příjemné a svižné oddechové čtení - osud dvou pražských rodin v průběhu téměř třiceti let, podaný ve filmové zkratce s vtipem a nadhledem.

lindavido

Smích, možná i slzy, napětí a dojetí nad obyčejně normálními životy lidí, žijících vedle a přesto tak daleko od sebe. Tohle čtení mě prostě chytlo a dokázalo rozesmát. Jednoduchá, ale bezva kniha.

barcc85

Naprosto oddychové čtení o obyčejnostech našich životů a všedních dní.

grillica

Oddychovka, no. Nečetlo se mi to příjemně, musela jsem se donutit přečíst knihu do konce. Čím to bylo? Pokusím se to vystihnout. Možná tím, jak blbí, psychicky nevyrovnaní nebo naivní jsou hlavní hrdinové. A taky třeba nevěra a lži a obdobný záležitosti, které trvají léta, to mě hrozně rozčiluje. To jsou ta veliká očekávání.. Never more, nic pro mě, sorry.

Gigy

Kniha se mi líbila, byla čtivá, místy vtipná a bavila mě.

Veru1992

Musím se jen přiklonit k názorům všech ostatních. Velmi milé, české,neobyčejně obyčejné počtení :-) Věřím, že se ke knize ještě někdy ráda vrátím a přečtu si ji znovu.

Lucibuska

Kniha je velmi čtivá a odpočinková. Příběhy byli zajímavé a mě bavili.

PetullaN

Sympaticke letni oddechove cteni o osudech dvou sousedicich rodin v ramci nekolika desetileti. Az na pasaz o reinkarnaci opravdu povedena oddychovka.

Chochi26

Příjemné čtení s dávkou humoru i smutku nad situacemi ze života :)

Luciga

Mám p. Hartla ráda jako divadelního autora :). K jeho knížkám jsem se však nějakou dobu musela odhodlávat. Tahle kniha byla první a určitě přečtu i všechny ostatní... uvěřitelný, běžný příběh, navíc popsaný s lehkostí a velmi příjemnou formou, která vás nechce nechat odejít. A vyhovovala mi dějová linka rozvedená na vícero postav v delším časovém období - nenechala mne nudit se.

pinar

Na rozdíl od Prvoka tato kniha mě bavila, přečetla jsem jedním dechem.

kdu

Moje první kniha od Hartla. Přečteno na dovolené, na cestách, na letištích. Dočteno, líbilo se. Kniha má spád, je líbivá. Přečtu si i další a uvidíme. Za mě dobrý.

pocketka

Tuto knihu jsem si šla koupit ihned po dočtení Prvoka... Nadšení ze stylu psaní pana Hartla přetrvává. Moc lehké čtení. Paráda.

Mali88

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy. A stejně jako první kniha, se mi tato moc líbila. Myslela jsem, že nic nepřekoná první knihu, ale MPE mě dostal. Bavila jsem se od začátku do konce.

MartinaPri

Pěkná kniha, čtivá, ze života, plná zvratů. Místy mi přišla kniha zbytečně moc rozepisovaná, ale určitě si přečtu další knihu od P. Hartla :)

lassse

Takové přisprostlé Vyprávěj v knižní podobě.

pedroK

Čtivá, realistická, vtipná! Pořídila jsem další knihy od Patrika Hartla. Fakt na mě autor udělal dojem, jak dokázal vystihnout emoce opačného pohlaví. Zhltla jsem!

ZuzanaTT

Velmi čtivá kniha, poslední dobou jedna z mála knih co mě nadchla a ráda ji doporučím dál.

loudomar

Moc pěkná odpočinková kniha. Jak sám píše autor na obálce: Je to knížka, která Vás rozesměje i dojme. Ze všech třech autorových knih jednoznačně ta nejvydařenější. Každá postava měla vlemi zajímavý příběh a zárověň důsledně vykreslenou povahu.

MiliKry

Oddychovka, občas zbytečně zdlouhavá, ale čtivá.

estrellka

Oddechové, úsměvné čtení - pro odreagování velmi příjemné.

hanaraab

Moc pěkná knížka, odpočinková. Opravdu jsem si čtení užila.. Okořeněná spoustou sprosťáren. Je docela zajímavé dozvědět se, co si o ženách myslí muži a obzvláště puberťáci. Někdy jsem jenom zírala nad trefnými poznámkami, až jsem se divila, že se autor nestydí používat hodně peprné výrazy. Líbí se mi styl psaní P.Hartla a už se těším na další knížku.

mekkejla

Tak mě prostě Hartl baví. Čte se to samo, člověk si u toho odpočne, zasměje se, občas se i nad něčím vážnějším zamyslí... Ideální oddychovka.

RomanaK

No rozporuplný pocit. Kniha se čte lehce, dobře propletený příběh. Ale...prostě po knížce nic nezůstalo. Zatímco prvotina stále v hlavě zní. Erotikon se vytratil hned po zavření knihy. Tudíž lehké zklamání. Nicméně, protože je to takové lehké a čtivé , těším se na Opravdové štěstí a doufám, že zanechá dojem jako Prvok...