Raszkulce Raszkulce komentáře u knih

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Moje první zkušenost s Londonem, no nevím, čekala jsem víc. Líbila se mi první půlka knihy kdy popisoval své zážitky. Ta druhá část, která byla spíše filozofická už mě tak neučarovala... Ale rozhodně zajímavé čtení..nicméně, nevím jestli bych se k němu vrátila.

11.12.2017 3 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Knihu jsem si koupila díky filmu Sex ve městě .. dobré ale čekala jsem více. Za mě nejlepší dopis od Tolstoje! :-)

05.12.2017 3 z 5

Adina Mandlová Fámy a skutečnost Adina Mandlová Fámy a skutečnost Arnošt Tabášek

Musím souhlasit s komentářem napsaným níže. Kniha jako taková dobrá, osud Adiny Mandlové se nabízí ke knížní podobě a je velmi zajímavý ALE ...styl psaní pana Tabáška mě doopravdy nesedl a do knihy jsem se nemohla začít .. neustále opakování .. omilání co bylo řečeno dříve, nepoutavost .. už si knihu od tohoto autora nepřečtu.

05.12.2017 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tak tahle kniha se po přečtení hned vyšvihla do top 10. Krásně popisuje nesmyslnost válčení s nadhledem a velkou dávkou humoru. Doporučuji!

05.12.2017 5 z 5

Kdo to tady chodí! Kdo to tady chodí! Simon Brett

Srandička, přesně takhle děti musí myslet :D nikdo mi to nevyvrátí :D

08.11.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mě 5 hvězdiček, knížka splňovala vše co bych si od detektivky přála. Zvraty, napětí atd. A ten konec .. trošku předvídatelný ale i tak ...epic :)

06.11.2017 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Moc krásně napsané, poučné a k zamyšlení, někdy i slzička ukápla :-) Taková nebo podobné knížky by se měly povinně přečíst ať lidé vidí autismus lidsky a ne jen jako nějakou nemoc, kterou je třeba před okolním světem raději schovat. Doporučuji ! :-)

30.10.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Klasický Jo Nesbo ke kterému se budu vždycky ráda vracet a který mě nikdy nezklame :-) Chudák Rachel ale :D takhle ji pořád pokoušet ... :D

30.10.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Trošku mi trvalo než jsem se do knížky začetla ale nakonec můžu říct, že se mi líbila ale z hlediska Keplerových knížek, tato byla ta nejméně povedená. Myslím, že i celkově ten námět byl nedořešený, všechen důležitý děj se odehrál až v posledních cca 50-ti stránkách. Nechápu proč potom co Jasmin zabila Wanga, neřekla všem o tom jak je město organizováno či případně něco neudělala se soudcem. Také mi bylo docela jasné, že Jasmin s Dantem přežijí .. za mě tři hvězdičky :)

13.10.2017 3 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Poměrně zajímavá knížka, líbilo se mi téma ohledně Stonehenge a síly posvátných kamenů. Sem tam to bylo docela přitažené za vlasy ale jako pohodová četba se to dalo :)

06.10.2017 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Knížku Babička jsem poměrně dlouho odmítala číst, ve škole jako četbu k maturitě jsem si ji nevybrala ( přišlo mi, že číst si nějaký století starý příběh o babičce nebylo pro mé pubertální já ono) . Proto jsem ráda, že mi kniha přišla do ruky později když už byla puberta nenávratně pryč, knížku jsem více ocenila a moc se mi líbila :)

17.09.2017 4 z 5

Zrazená královna Zrazená královna Ella Ritterová

Nebylo to až tak špatné jak jsem si myslela podle hodnocení na databázi :) kniha je poměrně špatně napsaná ( z hlediska používaných slov, oslovení, obratů), popis historických události také není přesný ale je to aspoň taková oddechovka na léto :) Ale aspoň to není úplně červená knihovna, protože v této knize láska nezvítězí :D

09.09.2017 3 z 5

Cesta z panoptika Cesta z panoptika Věra Jourová

Inspirativní knížka o ženě, která se nevzdala a vybojovala si svoje "místo na slunci" ! :) Knížku přečtete na jeden zátach :) Doporučuji

04.09.2017 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Kniha mě moc nezaujala, nejspíš pro mě nenastal ten správný čas, kdy jsem si ji měla přečíst ale věřím v to, že pozitivní myšlenky a mluva dokáže člověka změnit a zlepšit mu život. Na druhou stranu si nemyslím, že všechny nemoci jsou jen v hlavě... a dají se vyléčit říkáním nějaké mantry ... někdy třeba popis autorky, kdy líčí, že když vidí malé dítě co má brýle, hned ví, že to dítě nechce vidět něco co se děje v rodině ... to mi přijde dost ujeté hned něco takového předpokládat ..

03.09.2017 3 z 5

Tetička Tetička Jiří Odvárka

Pěkná kniha popisující život jedné generace, především tedy Tetičky :) pohodové čtení doplněné dobovými fotografiemi :)

01.09.2017 4 z 5

Povídky Povídky Božena Němcová

Pěkná kniha povídek, ale žádné silné vjemy nezanechala :/

28.08.2017 3 z 5

Jupiterův mýtus Jupiterův mýtus Lindsey Davis

Zajímavé, pohodové letní čtení :) nic víc

13.08.2017 3 z 5

Povídky od táborového ohně Povídky od táborového ohně Ernest Thompson Seton

Hezká knížka, která popisuje přírodu a život zvířat nepateticky a bez skrupulí :) Líbila se mi, bylo to dobré čtení a škoda, že takové knížky už nevycházejí :)

27.07.2017 4 z 5

Z Nového zélandu přes Havaj do Austrálie: Za přírodnými krásami Oceánie Z Nového zélandu přes Havaj do Austrálie: Za přírodnými krásami Oceánie Leoš Šimánek

Krásná knížka, kterou máte přečtenou během jednoho dopoledne :)jak zážitky aktérů tak popisy přírody byly moc zajímavé :)

23.07.2017 4 z 5

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Kniha se mi v rukou objevila čistě náhodou a za normálních okolností bych si ji asi k četbě nevybrala ale musím uznat, že jsem ráda, že jsem tak udělala :) Velmi se mi líbily popisy Ladova děství, v dnešní době už si moc nedokážeme představit jaké byly tehdy zvyky a život lidí :) Také se mi líbily pasáže popisující jeho obtížnou cestu,vždy ale naplněné humorem :) Jsem ráda, že jsem se ke knížce dostala a dalo by se říci, že mě zahřála u srdce :) Doporučuji

23.07.2017 5 z 5