Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování.

Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312891/zizen-A5a-312891.jpg 4.6118

Harry Hole (11.)

Tørst (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

PetullaN
včera

Vyborna kniha! Priznam se tedy, ze knihy od Nesba musim cist s vetsim casovym odstupem, jinak mi prijdou trochu jak pres kopirak, ale Zizen se mi opravdu libila. Nebyt zaveru, kdy mi Harry pripomina nezranitelneho DiCapria ve filmu Revenant, davam pet hvezdicek.

Hella

Lahůdka! L A H Ů D K A !
P. S. Těch mrtvol mohlo být o trochu méně, ale stejně: Lahůdka! :-)

Šánka
včera

Dokonalé, promyšlené a příšerně návykové!!!
Harry je zpět, což si asi přáli všichni členové jeho fan klubu, do kterého se hlásím od prvních stránek této série. A pan Nesbo si s námi opět krásně pohrává, dokonale mate a předhazuje falešná řešení. A když si v půlce myslíte, že je to jasné, vše vám vyvrátí v poslední třetině, jenže čtete dál a v závěru....neplatí nic z toho, co bylo jasné....:-).
Prostě si to přečtěte a dostaví se žízeň na další díl :-).

Misa25
včera

Wow tak tohle byl zase jednou pořádný nářez....máme takové štěstí, že autor Harryho přivedl zase zpět :D doufejme, že bude další díl....ne, že bych teda Harrymu přála něco zlého :D ale ty knížky jsou prostě super :D

tornado-lou
včera

Ech. kdybych ji četla jako první, asi bych byla nadšená. ale že je jedenáctá.... je to tak jaksi pořád totéž. Autor umí, knížku jsem zhltla za 48 hodin a další si přečtu taky, ale takový pecka jako Červenka nebo Sněhulák to není.

mmch, napadlo vás o Katerinině dítěti totéž co mně?

Katschka

Ja chci další díl!!!

Mischone
včera

Moje mozkové závity dostaly opět zabrat, dostává se nám tolik informací, zvratů, postav a vztahů mezi nimi, že není čas na to zahálet a kochat se krajinou kolem, ale musíte se soustředit a vnímat co čtete.
Je lehké knihu přečíst a kritizovat, ale to těžké je knihu napsat, dát ději smysl a vymyslet vše tak, aby to dokonale zapadlo, jako tady! Počkat si se vyplatí, není to žádná tuctovka, nic co dočtete a řeknete si "Jo dobré...", tohle je promyšlené, žádné lehké čtení, prostě vás to dostane. Nekonečná vlna překvapení, zjištění a odhalení.
Jen mi přijde že je HH opravdu nesmrtelný tvor x)

lencin
včera

Výborné, čtivé. Zhltnuto jako malina.....

Miliarda
předevčírem

Poté co jsem dočetl Policii jsem se neskutečně těšil na Žízeň, avšak trochu jsem se bál toho, že tak vysoce nastavenou laťku už nelze překonat. Naštěstí jsem se mýlil. Žízeň je zcela jednoznačně nejdynamičtější knihou ze série a přečetl jsem jí jedním dechem. Napětí z knihy sálá od první stránky, je prošpikovaná štiplavým humorem a hlavně mistrnými zápletkami. Nesbo dokonale využívá toho co mu jde nejlépe. Vnuknout čtenáři myšlenku, že ví, kdo je vrahem a pak prostřednictvím fenomenálních dějových zvratů tuto myšlenku roztrhat na malé kousky. Nadto se v posledních knihách začal neskutečným způsobem zdokonalovat ve vykreslení vedlejších postav a tak kniha "nestojí" jen na Harrym Holeovi, ale jde o ucelený celek, který neskutečným způsobem šlape a vytváří mistrovské dílo severské detektivní literatury. Pro mě jasných 5 hvězd, a to je proto, že nemůžu dát víc. Už teď můžu prohlásit, že se neskutečně těším na další knihu ze série, neboť po poslední větě knihy vím, že "žízeň" není uhašena a bude ulice Osla dále terorizovat.

Nestorkea

POZOR, SPOILERY

Po přečtení komentářů níže jsem čekala něco úžobájomegasuper. Ale po přečtení knihy mám pocity trochu smíšené.
Nemůžu říct, že by byla špatná, je to HH a Nesbo, takže pecka to bezesporu je, ale bylo to trochu překombinované. Nebo už si zvykám na autorův styl a moc mě nepřekvapí.
Líbil se mi námět, nová postava v podobě Andrease, to je sympaťák. Trochu víc mi i přirostl k srdci Beavis, jen doufám, že se z něj za dalších pět dílů nevyklube superinteligentní agent, když se nám v tomhle díle trochu polepšil. Moc se mi líbí nápad s vlastnictvím baru a Harryho abstinence.
Ráchelina nemoc mi do knihy vyloženě nezapadla. Místo toho bych uvítala podrobnější popis návratu Bjorna k Katherine, ne postup "odstup-nová šéfka-najednou lup-kupujeme barák a jsme těhotní". A prosím, ať už někdo usměrní toho hnusáka Bellmana!!!
A Harry začíná být trochu nezranitelný terminátor :-D
Dávám 4 hvězdy a doufám, že příštím dílem úroveň neklesne, spíš naopak.. Má prostor i ke zlepšení.
Mám trochu strach, aby hlavní postava nebyla příštími díly držena při životě násilím.

Aymira
předevčírem

Výborná kniha! I když na plné hodnocení mi v ní chybělo trochu více napětí. Tím, jak jsme si na další Harryho případ museli pár měsíců potkat, mi chvilku trvalo zorientovat se. Ne snad ve vztazích hlavních postav, ale spíše v uvědomění si, kým jsou postavy vedlejší a kdy se dané jméno v Harryho pracovním životě vyskytlo. Závěr je sice opět překvapivý, ale vlastně se dal malinko čekat a celé to odhalení mi přišlo trochu jako exces a moc mi nesedlo. Rovněž mě překvapilo (ale pochopitelně mile), že starý známý alkoholik Harry tentokrát ke svému zlozvyku vůbec nesklouzl. Jinak mohu jen a jen doporučit, Nesbo nám v porovnání se svými začátky zraje jako víno. Nicméně stále platí, že v žánru severské detektivky existují lepší autoři.

sedlaczek
předevčírem

Proč tolik nesmyslů na konci? Tento díl už vyšel úplě zbytečně a to je mi líto.

helusa2

Opět skvělá napínavá "jízda". S hrůzou jsem čekala, koho z blízkých zase Nesbo nechá zemřít... :-D Tipů na vraha jsem opět měla několik, nicméně zkrátka nejsem geniální Harry ;-) Otevřený konec mě potěšil - vždyť znamená, že se můzeme těšit na pokračování!!!

Majule7

Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se odtrhnout. Za mě nejlépe psané detektivky s úžasně vystupovaným dějem. A když už myslíte,že víte,tak vás zas překvapí.

skipiii

Nesbo nezklamal! Úžasná kniha, napínavý děj a ten konec...ten si rozhodně zaslouží další díl :))

ankaras

S Harrym jsem od jeho prvního případu a kdo je na tom stejně, ten ví, že Nesbo je stále lepší a má za sebou velký kus práce. Jen tak dál!

Rubyn

Zase tak velká hitparáda to nebyla....

Prajzič

Knížka super prostě Nesbo je král to jak si s čtenářem dokáže pohrát a zavést ho tam kam chce.....knížce nic nechybí napínavá dobře se čte vše do sebe zapadá za mě plný počet. A pohni s dalším dílem Jo:-D

veselaa

Na knihu jsem se velice těšila a opravdu mě nezklamala,až na ten závěr.Kniha je napínavá až dokonce.Už ted se těším na další knihu s HH.

Oksalakka

Žízeň mi přišla v porovnání s ostatními holeovkami a především se Synem slabši, taková ... recyklovaná. Měla silné momenty, ale nedočítal jsem jí s takovým nadšením jako ostatní věci od Nesba. Přečtu si samozřejmě i další díly, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že to 10. dílem mělo skončit.

Vesina

TOP !! Už aby byl další díl HH.

Scharks

Sice už je to nějaký ten pátek co jsem dočetla Policii (to bylo něco!), ale jakmile jsem otevřela novou knížku, bylo to, jako bych jí odložila den předtím :) Když jsem zjistila, že vyjde další díl s HH tak jsem se nemohla dočkat a jsem hrozně moc ráda, že splnila všechna moje očekávání, je to naprosto úžasné, napínavé, akční, zajímavé a jednoduše skvělé čtení, které jsem si užila do posledního písmenka! A i když má kniha cca 600 stran byla za 3 dny přečtená :D

HaHa11

Začátek potvrdil můj názor, že HH je prostě jiná liga než většina krimi, kterých je v poslední době tolik, že by s nimi šly zastavit nejen řeky, ale hned čínské Tři soutěsky. Partie žíznivého vampýristy je rozehrána mistrně, atmosféra děsu na obvyklé úrovni, brutalitu má tentokráte autor mírně pod kontrolou (i tak to není pro slabé žaludky). Kdo je vrah, je odtajněno poměrně brzy, kdo tahá za nitky, to se čtenář dozví o pár desítek stránek dále, ale ... Čtenář není včerejší, a tak ví, že velké finále se teprve chystá! Rychle a zběsile aneb HH Kostěj Nesmrtelný, prostě tady už to autor přehnal .... Hvězdička dolů, ale na druhou stranu - autor si tentokráte odpustil rozlučkové tanečky, a to se cení.

heavy66

"Váš šéf má temné srdce, chlapče, pamatujte si to. A momentálně dostal zase žízeň. Stejně jako ten tam venku. A tahle žízeň je jako požár, právě proto se říká hasit žízeň. Dokud ji oba neuhasí, bude dál stravovat všechno s čím přijde do styku!"

Sériový vrah skutečně nemá v Norsku na růžích ustláno. Logicky zamíří do Osla, protože jinde skoro žádní lidé nežijí, a v Oslu ho záhy začne nahánět Harry Hole, který vypadne od Schroderů před zavíračkou, a použije svou geniální intuici a kreativitu k odhalení pachatele. Obvykle musí polknout pár Jimů Beamů jako handicap, aby vyšetřování trvalo alespoň týden a udrželo čtenáře v napětí 600 stránek.

Takže, co nový Harry? Stojí za to přečíst, protože je temný, brutální, morbidní, zvrhlý! Jen ten konec, ten konec je tak příšerně kreativní, že vážně nemůžu dát víc než čtyři hvězdy! Jo, jo, tentokrát jsi to s Jimem Beamem trochu přepískl!

sabina3898

Harry Hole, buď ho člověk nenávidí nebo miluje. Já patřím k těm druhým. Knihu jsem přečetla jedním dechem, jak stránky přibývaly a napětí se stupňovalo nebyla jsem schopná se odtrhnout. Nechápu jak to Nesbo dělá, ale zase mně překvapil. Chci další, hned. Mám žízeň.

pkweb.eu

Ač podobný styl, přesto opět jiné a opět trochu zvednutá laťka. Střídání pohledů, akční střih, slepé uličky – prostě vše, jak známe. Bohužel včetně přetaženého konce.
Více http://www.art9.cz/jo-nesbo-ma-zizen-hre/

Didi15

Konečně Harry. Nesbo mě opět nezklamal. Budu netrpělivě čekat na další holeovku. Bylo by nejlepší , aby Nesbo vydal jednoho Harryho ob měsíc, protože já mám žízeň:)

Martiiiik

Dlouho očekávaná kniha, konečně!!! :-) velmi dobrá.. Moc jsem se těšila při čtení recenzí, že to bude nejlepší kniha o Harrym Holeovi.. Ale s tím bohužel nemůžu souhlasit.. Občas to bylo moc neuvěřitelné i na fikci.. A z nedostižného geniálního vraha udělal Nesbo jenom loutku, kterou někdo vodí za ručičku.. Pocity jsou smíšené..

pdoubkova

ten poslednich 30 stranek to jako vazne??! pokazilo mi to dojem z cele knihy, pusobi to na me jako hrozna splacanina...

opet si pan Nesbo si neco nastudoval, tentokrat vampyrismus+par psychologickejch triku a ted nas o tom 600 stranek bude poucovat

opet Harry Hole jako Harry Potter, vyvazne jako zazrakem uplne ze vseho, pan nesmrtelny, nezranitelny

**SPOILER ALERT**
ono kdyz je vrah odhalen 200 stranek pred koncem, tak je jasne, ze to asi nebude tak uplne, jak se zda a ze se jeste neco dozvime + ta scena s Trulsem, ja ho opravdu nemam rada, ale nad timhle jsem kroutila hlavou (uplne jsem si rikala "tak a ted ho urcite streli" a bum) + stejne tak nad hospitalizaci Rachel, ale at mame nejaky drama, prezije, neprezije, zhrouti se Harry? + a hlavne, ta zaverecna scena v aute, kde Harry taky pije krev (PROC PROC PROC?)

a otevreny konec? ne, diky (staci mi Kepler, jeste Nesbo s tim bude zacinat)

DominikV

Na začátek si dovolím trochu kritiky. Laťka vysoce nastavena Policií nebyla,byť jen o kousek, překonána. Alespoň pro mě. To ovšem nic nemění na tom, že Nesbø od první stránky nastavuje tempo, kterému by nestačil ani Ussian Bolt, a od knihy se doslova nelze odtrhnout. Písmena, slova, věty, odstavce, stránky. Ničeho nebylo málo, ničeho nebylo moc. Dle mého názoru, momentálně není na světě autor, který by psal v takové formě a s chutí jako právě Nesbø. Na závěr malý SPOILER- zase otevřený konec?? Mistře Jo, proč nám to děláte?? :-)

severská krimi

Jo Nesbø