Manželé odvedle

Manželé odvedle

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do sv... celý text

Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč.
Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329780/manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4698

The Couple Next Door (2016)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

LejcaS
včera

Byla jsem nadšená. Takhle nějak si představuji správný thriler. Žádné zdouhavé, zbytečné pasáže, každý z hrdinů dostane prostor na stránkách k vyjádření svých myšlenkových pochodů i vysvětlení pohnutek svého jednání. Napínavé do poslední stránky.

rottovat
včera

Zcela zde nesdílím zdejší nadšení, neříkám, že kniha je špatná, to vůbec ne, čte se to rychle, chvílemi je tam i nějaké to napětí, ale nesedl mi úplně autorčin styl psaní. Něčím mi připomínal Dívku ve vlaku, která se mi nelíbila, Manželé odvedle jsou určitě lepší, ale celé mi to přišlo takové ploché, nijaké, místy až nudné. Ale poslední dvě strany stály za to a dojem z celé knihy krapet umocnily.

Nunynka
včera

Knihu jsem koupila mému dědečkovi k narozeninám. Má je příští týden. Děti usnuli,tak jsem do ní nenápadně nakoukla a najednou jsem zjistila, že mám přečteno přes sto stránek. A tak jsem v noci začala číst a číst až jsem ji dočetla. V knize nebylo žádné hluché místo. Pořád se něco dělo a nedalo se od knížky odtrhnout. A právě ten konec byl nejlepší. Když už si myslím, že je vše vyřešeno a už se nemůže nic stát tak to přijde. Fakt bomba. Doporučuji!

Klarinecka
včeraodpad!

Hm, tolik povyku pro nic. Zklamalo me to vzhledem k velkolepym upoutavkam a reklamam. Nuda, nuda, nuda, predvidatelne zapletky.

petrarka72
včera

Olbřímí reklama - a obsahem i stylem zanedbatelná kniha. Průhledná zápletka, i na tento žánr jednoduché zvraty, nepřekvapivý závěr, to vše bez atmosféry -
jako by autorka ovládala techniku psaní, ale neměla dost fantazie a talentu... Hvězdu navíc dávám za popis Annina duševního rozkladu, tam jako by se tu a tam objevila jiskřička něčeho zajímavě autentického.

Irika
včera

Čtení na jeden den nebo dva večery, od kterého se neodpoutáte! I když pachatele jsem tušila brzy, stále se objevují nové zvraty, indicie a fakta, vše se jako puzzle spojuje do bizarního závěru a poslední scéna lehce zamrzí.
Nejlepší je, že sama mám čtyřměsíční mimino, takže jsem si knihu náležitě užívala a shodou náhod při scéně o kojení jsem zrovna kojila. Přesto se s hysterickými projevy hlavní hrdinky neztotožňuji a její chování mi místy přijde opravdu slaboduché.
Kniha mě nicméně nadchla, velmi těžko jsem ji v nutných chvílích odkládala a milovníkům napětí rozhodně doporučuji.

mirka71
předevčírem

Zcela neznámá autorka, ale velmi mile překvapila. Příběh je čtivý, zajímavé téma, téměř po celou dobu jsem nevěděla, na čem jsem, a kdo je mi protivnější. Překvapivý konec knihy dobře komentovala moje kamarádka: tušíš, že to nemůže dopadnou dobře, ale když to skončí, stejně jsi naštvaná, protože to dopadlo jinak blbě, než čekáš. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

AndyK

Po dobu čtení jsem neustále váhala, jestli se mi knížka líbí nebo ne. Naštvání střídalo překvapení, nesympatie snahu porozumět postávám. A ten konec? Tak to musím ještě rozdýchat... Ale ve výsledku? Ano, knížka se mi líbila. Bylo to čtivé a i když jsem si říkala, jak je to celé předvídatelné a zápletka neoriginální, nakonec to celé bylo ještě trošku jinak...

Ráčkajda

Tak já nevím, ale mě se to moc líbilo, chytlo mě to od začátku a nepustilo až do konce. Já jsem spokojená:-)

FillaSFC

Mám rád knihy, které se víc než popisům prostředí věnují ději. To Manželé odvedle splňují, kniha má spád a i díky kratším kapitolám je velmi čtivá. Příběh je to zajímavý, propletený, nutí přemýšlet, podezírat, soucítit... Jen ten konec mi tam, jako většině hodnotících, příliš nezapadal.

michaela3483

Na Manžele odvedle jsem se moc těšila. S chutí jsem se do ní dala, ale po přečtení jsem spíš zklamaná.
Příběh byl zajímavý, kniha byla čtivá, přestože se mi úplně nelíbil autorčin styl.
Ale ten konec... Ten to pro mě zabil.

Jitkarka

Kniha mě hodně bavila, doporučuji..

Nigiri

Vzhelem k tomu, že mi předem nikdo nestihl zkazit knihu očekáváním, jsem si ji užila. Příběh je velmí čtivý. Já sama jako \"nezkušený čtenář\" dá-li se to tak nazvat, jsem knihu měla přečtenou za dva dny, ani ne. Je to napínavé, plné zvratů. Donutilo mě to přemýšlet nad věcmi, nad kterými by mě asi jinak nenapadlo přemýšlet. Doporučuji přečíst a udělat si na knihu vlastní názor, za mě super :)

evca7271

Velice ctiva kniha a ted chapu proc je takovy ohlas.Me se moc libila.Doporucuji

konicekbily

Pokud přijmu axiomy: - každý něco skrývá, nikdo nechce nic nahlásit policii, nikdo není dokonalý - potom se dílo dá číst jako lepší oddechové čtení a dokonce mne přinutilo k několikerému zamyšlení, například: zda lidstvo spěje k černé sobecké budoucnosti? Anebo ne?

1v8na

Možné SPOILERY!! Příběh byl strhující, ale až od poloviny knihy kdy mi už začal připadat zajímavý a bavil mě. Člověka velmi překvapí, čeho jsou hlavní hrdinové schopni!!
Na jednu stranu byl příběh překvapující, ale i zarážející. Anne nejen, že měla svůj určitý problém, ale byla i velmi naivní - aspoň mi to v určitých chvílích tak přišlo.
Marco mi přišel celkem sympatický, i když nerozhodný a chvílemi srab.
V porovnání s knihou Pusinka byl tento příběh uvěřitelnější.

Andy6

Reklama a očekávaní bylo větší než zážitek z ní. Není špatná, trochu mi vadilo vyprávění jako by v třetí osobě. Ale pak to nějak přešlo. Nebylo to špatný, dalo se.

irskádívka

Kniha Manželé od vedle se čte snadno, je napsaná jednoduše, pochopitelně. Příběh je zajímavý, třebaže je stavěný na anti-hrdinech, jako čtenář jsem k postavám necítila příliš sympatií ani pochopení.
Knihu hodnotím jako dobrou, ale ne výbornou. Dá se říct, že marketing knihy je exceletní, kniha sama spíš průměrná. Těží ze současného nadšení pro detektivky a kriminální pátrání.

miss_nothing

První polovina sice nabádala k pokračování ve čtení, ale teprve ve druhé se každou stranou hromadily jednotlivé nečekanosti dávající až mrazivý smysl, které začaly nutit k okamžitému dočtení celého příběhu.

JezinkaJ

Bavilo mě to. Dobrá oddychovka pro jednu letní neděli. Pozoruhodné bylo, jak se Marcovi vše stále zamotávalo.
Nejspíš časem na tuhle knihu zapomenu, ale četla se lehce a nenudila.
Věčně číst srdcervoucí romány nemůžu. To bych byla zoufalá z tíhy světa.

katchenka

Knihu bych postavila na hranici průměru, a to jsem hodná. Hlavní postavy mne nijak neoslovily, místy možná i "rozčilovaly". Děj byl předvídatelný.

KaajaS

nedá se odložit :-)

Luciáš55

Tuto knihu bych přirovnala, ke knize od Joy Fieldnig Zmizení Samanthy Shipleyové. Vůbec nelituji, že jsem si jí koupila, je to skvělá kniha. Má sice svoje mínus a to, že je předvídatelná, od půlky knihy jsem věděla, kdo v tom má prsty. Ten konec mohl být jiný, ten jsem nečekala. Tuto knihu mohu doporučit.

monushka

Dlouho jsem se rozmyslela, jestli tuto knihu vubec koupit, az jsem ji dostala od partnera k narozeninam. Precetla jsem ji za jeden den, cte se snadno. Co mi vsak vadilo - primitivni forma psani, strasne moc lzi, ktere vubec nepusobily uveritelne a zaver, ktery se dal predpokladat. Navic mi byli oba hlavni hrdinove, Anne a Marco strasne nesympaticti. Secteno a podtrzeno - dalsi z tech mnoha knih, kdy zapusobi reklama a nalepka "bestseller". Za me se jedna o prumernou knihu.

Lucibuska

Knihu jsem přečetla za jeden večer. Zaujala mě téměř od začátku a opravdu jsem pořad vahala kdo, proč a jak. Všechno to rozuzlovani mě bavilo. I když jsem něco takového čekala, stejně jsem byla mile překvapena koncem. A úplně poslední kapitolu jsem teda nečekala ani náhodou. Rozhodne doporucuji přečíst. Po dlouhé době povedena kniha tohoto žánru.

Kekik

DOPORUČUJI !!!
MRAZIVÉ, NAPÍNAVÉ, SMUTNÉ, POSLEDNÍ KAPITOLA ŠÍLENÁ-kéž by ani nebyla. Ovšem je pochopitelná. Víc nechci prozradit.
Rozhodně kniha stojí za přečtení.
Já ji zhltla prakticky na jeden zátah. Rušili mě jen hosté v práci. Tak si na to pivko chvilku počkali, nóóó. Já se totiž nemohla od čtění odtrhnout.

Petruse21

Slušná jízda. Trošku mě ale vytáčela Anne s tím svým věčným "maminko, tatínku" a štvali mě oba - Marco i Anne - s tím věčným půjčováním si peněz (na rozjezd podnikání, na dům...)

SilvieSisinka

Kniha se četla sama.Jsem ráda,že jsem si ji koupila a přečetla.Zápletka super...něco podobného jsem čekala.

Zabka27

Naprosto parádní kniha. Úžasná zápletka a strhující linie příběhu. Doma mám 14ti měsíčního syna a při čtení mě několikrát doslova mrazilo a to nemluvím o tom, že jsem kolikrát nebyla schopná číst přes zaplavu slz.

KamaPika

Za mě skvěle napsáno, četla jsem jedním dechem