Raszkulce Raszkulce komentáře u knih

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Super knížka, které mě poměrně dosti pobavila :-) Přečteno během jednoho dne! Rozhodně doporučuji a mám díky ní hned několik tipů na to, jakou zemi navštívit :-)

18.05.2019 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Myslím, že kniha potěší každého, kdo žije v Brně. Číst si o osudu bývalých obyvatel tohoto města, o jejich životě a stavbách vybudovách v našem městě bylo velmi obohacující. Dozvěděla jsem se velké množství informací, někdy mi docela vadil autorčin sentiment ale palce nahoru za její práci v historických archivech.

13.05.2019 5 z 5

Někde ještě svítí slunce Někde ještě svítí slunce Michael Gruenbaum

Mě se kniha moc líbila, především díky tomu, že byla psaná z pohledu mladého kluka v ich formě :-) všechny zážitky popisující okem dítěte dávaly dílu další plusovou vrstvu. Rozhodně doporučuji!

24.03.2019 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Opět jedna z knih, kterou by si dle mého soudu měl každý přečíst. Strašně moc jsem se poučila a zjistila jsem nové poznatky! Doporučuji :-)

19.03.2019 5 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

V některých částech až hodně popisující ( to mi docela vadilo) jinak taková oddechová knížka, kterou máte přečtenou cobydup :-)

19.03.2019 3 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Dobrá knížka ale spíše pro ty mladší, kteří nemají takové znalosti v dějinách a politologii... pro ty z nás, kdo se o tuto problematiku více zajímají nejde o nějakou přelomovou knížku ... ale je dobré si někdy přečíst takové sumárum všeho :-)

19.01.2019 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Přečteno během pár hodin, dobrá knížka na odlehčení :-)

13.01.2019 4 z 5

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

No ... co dodat.. existují knihy, které dokáži přesně popsat danou etapu v dějinách a myslím, že tato je jedna z nich ... nejde jen o příběh dvou sester, které se rozhodly odjet do Sýrie... jde také příběh o radikalizaci ( vtíravé, nekonečné .. těžce proti ni bojující) .. zároveň autorka popisuje situaci v Sýrii, příčiny války, pohled na válku jak ze stran islamistů a obyvatel této země. Jde o poměrně dobrou sociologickou-psychologickou studii a jsem velmi ráda, že jsem si tuto knížku mohla přečíst.

13.01.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nikdy nepochopím tak krutý osud a tak hrozné chování lidí. Velice čtivá knížka, která ve Vás často vyvolá pocit beznaděje. Zároveň dobré memento k zapamatování, že něco takového se klidně může i opakovat ..

13.01.2019 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Nejprve jsem si myslela, že tuhle knížku ani nedočtu ( strašně mi vadila ta teenegerovská mluva) ale i přesto mě poté vtáhla do děje. Nebude to asi moje nejoblíbenější kniha ale rozhodně doporučuji k přečtení! :-)

22.08.2018 5 z 5

Čím menej vieš, tým lepšie spíš: Ruská cesta k teroru a diktatúre za Jeľcina a Putina Čím menej vieš, tým lepšie spíš: Ruská cesta k teroru a diktatúre za Jeľcina a Putina David Satter

"Čím víc Rusů zabijete, tím víc vás budou milovat ..." Popravdě o většině věcí, které se popisují v knize jsem neměla tušení .. o to víc mě ta kniha zasáhla ... doporučuji!

11.08.2018 5 z 5

Mě se spíše líbila první část, kde autor popisoval to jak se člověk stal božským ... a poté poslední část, kde hovořil o době dat! :-) za mě rozhodně kniha, kterou bych doporučila :-)

10.08.2018 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ne úplně můj šálek kávy.. ale rozhodně dílo, které stojí za přečtení!

10.08.2018 3 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

"Nemám nic na rozdávání,jen své zmatky." ...tahle kniha znázorňuje můj pohled na beatnickou literaturu. Cesta=útěk od minulosti. Putování,alkohol, život na hraně. A potom je tady Dean Moriarty, který vybočuje ze všech zajetých kolejí ! Za mě pět hvězdiček!

10.08.2018 5 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Překvapivě melancholická knížka, která řeší tématiku 2. sv války trošku jinak .. především z hlediska odcizení a toho jaké vztahy mezi Němci a Čechy byly ...za mě velmi zajímavé a dávám 4 hvězdičky :)

12.02.2018 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Chcete knížku během které nebudete nic řešit a jen se zasmějete ? Tak takhle knížka je přesně pro Vás :-D Doopravdy pobavilo, určitě si z ní zase ve chvilkách špatných nálad ráda počtu :)

28.01.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Moc pěkná knížka, zajímavá, poučná a zábavná. Tento ironický humor mě teda dost sedí :D Moc se mi líbí popisy lidí a typické muslimské přívětivosti. Sama jsem ji byla svědkem a neustále o ní ostatní přesvědčuju :D tak jsem ráda, že podobné zážitky nemám jen já :)

22.01.2018 5 z 5

Lásky českých královen Lásky českých královen Slávka Poberová

No tak tohle má do kvalitní literatury hodně daleko. Ok, ty popisné pasáže, které líčí život královen by ještě šly, dozvíme se aspoň něco zajímavého o životě královen, ale co měly znamenat ty části ve kterých autorka píše kurzivou v první osobě dané královny ? Tohle byl odpad ... tyto pasáže jsem začala přecházet a celý dojem z knihy jen zhoršily .. prosím tohle už nikdy víc ..

14.01.2018 2 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

No tak tohle byla jedna z nejlepších knih co jsem tento rok přečetla. Rozhodně každému doporučuji, často se hrůzy, které prováděl Stalinův režim opomíjejí a nejsou zmiňovány... tuto knížku by měli všichni maturanti mít povinnou, ať se dozvědí o historii 20. století více ... za mě 5 hvězdiček

27.12.2017 5 z 5

Přečetla jsem si samé pochvalné komentáře k této knížce a nevím jestli s Vámi budu souhlasit. Grafické provedení knihy je moc krásné, za to určitě velké plus, ale celkově ten příběh... žádný top to určitě nebyl, námět pěkný autor si s ním mohl ale více pohrát. Haiku básničky taktéž pěkné ale v momentě kdy se to dostalo do takové dost erotické fáze jsem si říkala jestli je tohle vůbec nutné ... naopak velmi se mi líbil konec ... :)

27.12.2017 3 z 5