Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…
1. vydání.
Obálka byla zhotovena podle originální předlohy. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.93091

The Girl on the Train

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2015 ...více

Aniday
dnes

upřímně jsem ráda, že neznám nikoho, kdo by se povahově podobal komukoliv z hlavních postav...

Ivetma
předevčírem

Knížka se mi zdála trošku chaoticky napsaná, hlavně ze začátku, ale postupně jsem si zvykla. Určitě stojí za přečtení, i když jsem se místy nudila. Konec byl pro mě velkým překvapením - celou dobu jsem si myslela, že vím, kdo je vrah a co se vlastně děje. Příběh jako takový, mě opravdu nadchl, takže se těším až shlédnu filmové zpracování. Myslím, že v tomto případě bude film lepší než kniha.

annemonne
07. prosince

přečetla jsem knihu za jednu noc. to pro mě vypovídá o všem. zajímavé téma alkoholových blackoutů, napínavý konec. Příběh graduje hodně ve finále, ale jak říkám, nemusela jsem se do čtení nijak nutit. psychologie postav a jejich provázanost mi přišla kvalitně podaná. doporučji :)!

Alma-Nacida
06. prosince

Hvězdy jsem ubrala za velmi pomalý rozjezd, kdy jsem se i rozmýšlela, že knihu odložím. Ale závěr to vylepšil, byl hodně nečekaný. Kladně hodnotím i neotřelý nápad svědka, který viděl zločin "z rychlíku", ač v knize jde spíš o lokálku. :)

YvLeZa
05. prosince

Hezky promyšlená kniha, popisy událostí z pohledu tří lidí. Občas ke konci zbytečně nudné popisy, takové "okecávané". Jinak skvělý příběh, ze začátku mi hlavní hrdinka trochu lezla na nervy, ale časem jsem si ji oblíbila a soucítila s ní. Děj se mezi postavy zajímavě proplétal a na konci bylo překvapivé rozuzlení. Příjemná kniha.

stafbul
05. prosince

Hloubka mého zklamání by šla dostatečně prozkoumat snad jen s dvěma plynovými bombami a i tak by se onen průzkumník ocitl na hranici života a smrti...tak moc je mé zklamání hluboké a široké. Usedám do křesla a chopím se knihy, o níž se toho tolik namluvilo. Už po pár kapitolách mi věčně opilá hlavní hrdinka, která páchne močí a jen naoko jezdí do práce, z které ji již dávno vyhodili, leze na nervy. Prsty se mi svírají v pěst rozčilením a nebylo by na tom možná nic divného, kdyby se nejednalo o prsty na nohou. Jakou já mám chuť tuhle hlavní hrdinku nakopat do míst, kde končí záda a začínají nohy..... a zároveň s ní i autorku, která o životě alkoholiků slyšela zdá se jen z druhé ruky. Když už v půlce knížky tuším, jak že to asi dopadne, začínám uvažovat o tom, zda by nebylo od věci napsat vlastní knihu. No tak počkat, jsem jen holka z malého města, asi bych měla sestoupit z obláčku, tahle životem protřelá britská spisovatelka jistě překvapí nějakou dechberoucí pointou. Zbývá pár kapitol do konce a vrah je tam, najednou na mne ten, koho jsem jako pachatele tušila mezi řádky už v půlce knížky vyskakuje a je tam, černý na bílém. Ach jo, překvapení se nekoná. Dočítám knihu a odkládám ji na hromádku "vrátit do knihovny", jsem rozladěná a přesto mi na rtech hraje úsměv....paráda, ušetřila jsem pár stovek za tenhle brak, který by opravdu nestál ani za roztrženou stokorunu. Zase se sama sebe ptám, proč se do mainstreamu vždycky dostávají díla, která za to vůbec nestojí...v hudbě, v literatuře, v životě. No nic, půjdu si uvařit kafe a napsat zase pár stran své vlastní knihy...naprosto nemainstreamové, jak sama doufám.

emve
04. prosince

Někdo je z ní znechucen, někdo nadšen...Přiznám se, že ikdyž některá místa by vůbec neuškodilo vynechat, se zaujetím jsem ji dočítala. Příběh, který především poukazuje na to, že první dojem je sice důležitý, ale v některých případech může být naprosto mylný a vše může být jinak, než se zdá. Příjemná společnice pro dlouhé zimní večery.

klarakozlova
04. prosince

Kniha mě zpočátku moc nebavila, ale přesto jsem se nemohla odtrhnout. Rozdělení kapitol dle osob a skok rok sem měsíc tam mě přišlo matoucí. Vracela jsem stránky, abych lépe chápala.. Ve finále jsem ale přečetla knihu za víkend a zklamaná určitě nejsem. Konec nečekaný a tak kniha splnila očekávání.

Lemurka
04. prosince

Pro mě též zklamání. Námět zajímavý, ale to je asi tak všechno. Nesympatické postavy a styl psaní se mi zdál příliš jednoduchý.

Allia
03. prosince

Kniha nebyla špatná, jenže na Zmizelou neměla (u mne). Dalo mi celkem práci se začíst, ale nakonec se to poddalo. Příběh byl zajímavý, i když vcelku předvídatelný, a celkem brzy jste začali tušit kdo v tom má prsty. Je sice taky faktem, že bych asi ze začátku hlavní hrdinku sama nejraději přiškrtila, ale nakonec vás její zvídavost a rejpání se v tom co stalo, celkem obměkčí a vy sami jste jak na trní, co se vůbec tu noc stalo ;-) A pak zase takový propadák to není, má to něco do sebe a vykresleni postav má stále své kouzlo. Za mne tedy 3H.

kusma
03. prosince

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel mě zklamala. Ač měla jistě vyvolávat napětí, u mě se žádné nekonalo. Knihu jsem i v "nejnapínavějších" scénách klidně odložila. I jsem docela brzo začala tušit, kdo je do toho zamotaný. Prostě za mě z pohledu marketingu hodně přeceněná kniha...

Anet2106
02. prosince

Velmi poutavý příběh, od kterého se dá jen těžko odtrhnout. Hlavně druhá polovina knihy byla velmi napínavá s velmi překvapivým koncem.

Pavluška33
02. prosince

Velké zklamání. Čím dál častěji mám pocit, že literárními bestsellery se stávají čím dál horší a všednější knihy.

květinářka
02. prosince

Marně přemýšlím ,jestli se mi na knize něco líbilo ,nic - zkrátka nic.
Pro mne ztráta času.

Najulka
02. prosince

Knížka, kterou sem původně ani nechtěla číst, už jen proto, že je to zase "trhák" jako byly loni Hvězdy nám nepřály a podobně.. ale nakonec sem si řekla, že jí dám šanci a nelituju :) i když mi to zvlášť ke konci přišlo jako "zahrajeme si hru, kdo je tu větší psychopat" a chvílema sem si řikala, že je to takový dost překombinovaný, stejně sem se nedokázala od knížky odtrhnout, protože sem až do odhalení nenacházela vůbec žádný vodítka, kdo to mohl udělat. Celé rozuzlení mě poměrně dost překvapilo a i mi dost bylo líto Rachel, když jí došlo jak to vlastně všechno bylo a je... za mě další knížka, kterou si pořídim do svý knihovničky a budu se k ní chtít vrátit.

pavlinkaa
02. prosince

Čtyři hvězdy dostačující :)

petrzel
01. prosince

Viděla jsem film i knihu a líbilo se mi to.

Vltaava
01. prosince

Rachel mi přijde úplně pitomá, kdyby nebyla pořád zduněná a trapně zvědavá na životy ostatních lidí, knížka by se nikam neposunovala. Naprosto nechápu důvody jejího jednání a ani mě nebavilo.

Minnie85
30. listopadu

Ze začátku jsem se v knize dost ztrácela a prostě ji nemohla přijít na chuť. Zhruba ve druhé třetině jsem ji ale opravdu začala "hltat" a neustále měnit podezřelé. Až do konce jsem netušila viníka a rozuzlení pro mě bylo opravdovým překvapením

Štěchýto

Skvělá práce.
Marketingu.
Kniha je skvělá, napínavá, hlavní hrdinka nevšední.
Ideální kniha do vlaku pro dívky, jenž vypnou mozek a čtou po částech tak, že zapomenou, o čem autorka psala o pár stránek nazpět. Jelikož ona to tak asi psala sama. Je to vůběc první kniha, kde jsem se setkal s tím, že si autor použije pro sestavování příběhu na poslední chvíle domyšlené události, aby rychle překvapil čtenáře (teď nemyslím její neustálé okna z alkoholu). To není zvrat, ale podvod.
Hl. postava se nechová racionálně. Ani alkoholik se nechová takhle. Je to jen levný styl, jak přidat stále něco zajímavého. Ač nejsem vyznavač české literatury, měla by se autorka učit od naší P Soukupové, jenž umí napsat vnitřní pocity a ne tohle. Kdyby nebylo Zmizelé od Flynnové, tato kniha by nechytla vlnu, nespatřila naše pulty a netiskly by se plakáty. Pár světlých chvil to má, ale autorka se potřebuje ještě vypsat. A spíše někde v young adult. Zklamání roku.

MichaelaMalinka
30. listopadu

Podle recenzí jsem čekala od knihy daleko víc. Prvních sto stran jsem měla co dělat, abych knihu neodložila, pak se to trošku rozjelo a až u konce jsem se do knihy pořádně začetla. Ale kniha jako celek je pro mě zklamání. Ale nevěšte hlavu, sto lidí, sto chutí :)

Doubravka1975
30. listopadu

Super, kniha mě chytla hned od začátku a nešlo od ní odejít. I filmové zpracování super i když knižka se mi líbila trochu víc.

LenkaWal
30. listopadu

Moc dobrá knížka a to navzdory tomu, že hlavní hrdinka, dokonalá troska, která mi vůbec nebyla sympatická. Chvilkama měla i světlé momenty, ale jinak...
Ale děj, super, samozřejmě, já opět neuhodla, kdo za tím vším je.

Avielin
29. listopadu

Začátek mě nadchnul, ale poté už se to jenom vleklo, nudil mě děj, neustálé psychotické myšlenky Rachel. Bylo mi nepříjemné se dostat do hlavy alkoholičky, i když věřím, že to byl skutečně dobrý popis pocitů. Nicméně mi bylo trapně i za ni, žádná sebeúcta.. kniha na mě působila zvláštním dojmem a nevymáčknu ze sebe víc než 2 hvězdy.

celavie

Dokonalá studie psychopata.

Pistácie
29. listopadu

Skvělá, strhující kniha, která člověka vtáhne do děje. Jediné, co me mrzí, že je to opravdzu celkem předvídatelný děj a dá se celkem dobře odhadnout, co se bude dít, nebo jak se postavy zachovají. Už v půlce jsem věděla, jak to asi dopadne. I tak je to dramatický příběh, který nenechá člověka chladným.

IreneAdler
29. listopadu

Nevím, co si mám myslet. Kniha se dala číst, ale zároveň to pro mě prostě nebyl ten typ knihy, do kterého se dá pořádně začíst a knihu nedat z ruky.

Petule.k93
28. listopadu

Noo tak teda nvm..nejspis kdybych knihu cetla jako prvni, a pak az videla film, libila by se mi vic. Takhle kniha nechtela koncit a cetla jsem ji delsi dobu..bavil me jen ten konec. Takze 4 hvezdicky jen proto ze se mi libilo zfilmovani.

Etelea
28. listopadu

Moje úplně první audiokniha a jsem nadšená. Ozvu se, až ji naposlouchám celou:-)

MonikaV
28. listopadu

Super. Zhltnuto jedním dechem.