Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…
1. vydání.
Obálka byla zhotovena podle originální předlohy. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.93860

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

Cartyra
včera

Nemám slov, kniha mě ihned vtáhla do děje a naprosto nadchla. Doporučuji přečíst!

pavčape
včera

Knihu jsem právě dočetla a dojem tak trochu rozpačitý... Rachel mě celou dobu rozčilovala. Věčně v lihu, věčně si nic nepamatující a věčně se za vše omlouvající. Megan i Annu jsem vnímala jako sobecké bytosti. Knihu jsem přečetla za pár dní. Nechci tvrdit, že byla špatná, že by se mi nelíbila, ale nesplnila moje očekávání stran světového bestselleru. Nelituji však, že jsem ji četla a pachatele jsem tušila až někdy v poslední třetině knihy.
Dívku ve vlaku jsem si pustila i ve filmové podobě a musím uznat, že zde byly všechny tři hlavní hrdinky vylíčeny trochu sympatičtěji. Pochopila jsem zřetelněji trápení a prapůvod problému Megan a Rachel mi bylo v mnoha okamžicích upřímně líto. Na Annu jsem názor nezměnila, i když v úplném závěru mě mile překvapila.
Kdo má ráda knižní thrillery, ať si knížku směle přečte, neurazí! :-)

Jana283
včera

Nepatřím mezi čtenáře tohoto žánru, ale tak trochu jsem podlehla reklamnímu tlaku. Taková normální detektivka, nechápu ten humbuk kolem.

čef
včera

Velká pochvala za osobitý styl a celkový nápad, k čemu řešit srovnání s jinými knihami, s reklamou nebo s vlastním očekáváním. Případ to není obyčejný, tuctový, je zde tajemství, hra s napětím a také mnoho maličkostí, na kterými je možné se vteřinku zastavit a vychutnat si kouzlo okamžiku nebo myšlenky. Uvidíme jak se autorce povedlo udržet úroveň v novém románu Into the water - až u nás vyjde - už se těším.

Ráčkajda
předevčírem

Já musím tedy říct, že se mi to celkem líbilo....film také nebyl špatný, ale knížka se mi líbila víc.

veronika4918
předevčírem

Můžete mi někdo vysvětlit, proč je ta kniha bestseller? ... Kdyby neměla tak super reklamu, tak ji odložím po prvních 50 stránkách. Takhle jsem to utrpení dočetla až do konce, přičemž posledních cca 30 stran už jsem přeskakovala některé odstavce - už jsem to prostě chtěla mít za sebou.

Simii45
předevčírem

Nevím,jak hodnotit, kniha se mi líbila i když jsem díky tomu ''boomu'' jaký vyvolala čekala asi víc.. Hlavní hrdinku bych občas propleskla ,jak mě iritovala ,ale nakonec jsem po dočtení knihy zjistila,že mi vlastně ten příběh chybí a zajímá mě, jak by se to dál vyvíjelo..

Corly

Jsou dvě skupiny, těch, které Dívka nenadchla a my, co jsme si ji užívali!
Hrdě se hlásím do druhé skupiny! Pro mě super zpříjemnění podzimu a fakt zážitek! Úplně vše se mi líbilo! :-)

knihomolka008

Knihu jsem nezvládla dočíst, styl vyprávění ani příběh mě vůbec nezaujali.

estrellka

Pro mě trochu zklamání. Po pochvalných recenzích jsem čekala druhou Zmizelou, ale to se bohužel nekonalo. Začátek se vlekl, Rachel a její chování mě iritovalo, ale zhruba od poloviny jsem se začetla a knihu na druhý pokus dočetla (poprvé jsem ji po pár stránkách odložila). Podezření na pachatele jsem měla zhruba od poloviny knihy, takže závěr moc nepřekvapil, jenom potvrdil mé podezření. Kniha není zlá, přečíst se dá, ale odvařená jsem z ní nebyla, takže pro mě průměrná detektivka.

LiaBoom

Mně se kniha líbila, styl vyprávění mi seděl. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a konec mě velmi překvapil. Nejraději jsem měla ráda vyprávění z pohledu Rachel, ale i z pohledu Megan a Anny to bylo zajímavé, jen jsem neměla ráda Annu. První polovina mi přišla trochu nudná, ale od druhé mě to začalo bavit a knihu jsem rychle dočetla. Rozhodně doporučuji.

ufounek173

Kamarádka ji koupila 15ti leté dceři,měla něco rozečtené,tak jsem si ji půjčila,líbila se mi moc-popis a pocity osob-skvělé,konec překvapivý.Těšila jsem se na film,herečku mám moc ráda-byla dokonalá,ale už nikdy nepůjdu do kina na detektivku po přečtení knihy,mohla jsem jen srovnávat.Kamarádce jsem řekla ,že je to spíš kniha pro nás,její holka ji ještě nečetla.

bakjo95

Tak jo, nechal jsem se ztrhnout davem a koupil jsem si jí...

Od světovýho bestselleru jsem čekal větší bombu. V zásadě to byla zápletka mezi 5 dementníma lidma, který neznaj hranice...přičemž Ráchelina bezmezná debilita mě nejednou naštvala. Na druhou stranu se do příběhu dalo pěkně začíst a byly chvilky, kdy mě napětí nutilo číst dál, ale do mezikontinentálních bestsellerů bych to nezařadil. 65%

V angličtině rozhodně lepší čtení.

Lucienka

Mezi best knihy bych to také nezařadila. Prvních 80 stran jsem si říkala, že to snad ani není možné, aby mělo výborné recenze. Pak naštěstí začalo do sebe zapadat a dávat smysl, zápletky učinily zajímavějším. Pokud se chystáte číst, tak raději bez očekávání;-)

koala

Dobře napsané, napínavé od začátku do konce, oceňuji odvahu za tak příšerně slabošskou hlavní hrdinku alkoholičku, která má dvě osobnosti - jedné (té střízlivé) je vám až líto, druhá by mohla i vraždit? Vrah mi byl jasný trochu dřív než byl odhalen - už u první vzpomínky na golfové hole, ale ten konec byl tedy vážně divný. Detektivky moc nečtu, nechala jsem se tak trochu strhnout humbukem kolem téhle knihy, a tak přemýšlím, jestli si knihu ponechat nebo poslat dál do světa... že by jednou pro své děti, jako varování před alkoholismem? :-)

Elliecz

Sundala bych z toho nálepku bestselleru a pak bych se na to možná dívala o něco lépe. Kniha nebyla úplně špatná, ale rozhodně nenaplnila moje očekávání. Hlavní postava mi byla silně nesympatická a vraha jsem odhalila poměrně brzy...
Ale abych nebyla jen kritická: Oceňuji originalitu a zajímavé postavy. Ani zápletka nebyla vůbec špatná, žádný krvák a při tom mi občas přejel mráz po zádech.

Hakem

Bohuzel jedna z nejzbytecnejsich knih co jsem kdy cetla. Nedala mi vubec nic. Nelibila se mi ani jedna postava a to uz je vazne co rict. Alkoholicka Rachel me stvala svoji neschopnosti. Nelibil se mi ten pocit z knihy - jsi mama ditete, ale je to takova nuda, ze bys nejradsi vseho nechala a odjela.. vraha jsem osobne az do konce nevedela a vrahuv konec nevim. Popravde se mi vubec nelibil a prisel mi pritazeny za vlasy.. takze celkove velke minus.. jedina scena z knihy mi zustala dlouho v hlave - miminko ve vane :(

swon

Možná některým čtenářům přijde začátek zdlouhavý, mně se naopak ne/boj Rachel s alkoholem v knize líbil a děj obohatil o další dimenzi. Zajímavé taky je, že spoustě lidem přijde rozuzlení překvapivé, mě to vlastně až tak moc nešokovalo. Už v půlce jsem si říkala, že to musí být on - víc nepíšu, abych ostatní nepřipravila o zážitek.
Suma sumárum, kniha je fajn. Nejspíš si ji za pár let pamatovat nebudu, nicméně ani náročného čtenáře neurazí a minimálně si může v tomto případě u četby zarelaxovat.

Teninka

Knížka se mi líbila, přečetla jsem ji během tří dnů, akorát asi od 40 str. jsem už tušila, kdo ublížil Megan a mé tušení bylo správné, což mě zklamalo ... :-( mám ráda napětí, když do poslední chvíle fakt nevím kdo, co a jak :-D proto dávám 4 hvězdičky :-)

Vlajdula

Krásně napínavé, do poslední chvíle jsem netušila :).

OldřichHanton

Dívku ve vlaku hodně srovnávali se Zmizelou a není to úplně od věci. V obou knihách se řeší v podstatě stejná témata, i když Dívka ve vlaku se na ně dívá z úplně jiného pohledu. Bohužel příběh Dívky je mnohem méně zajímavý.Detektivní zápletku nebylo moc těžké brzo rozluštit a, na rozdíl od Zmizelé, chybí i nějaká výraznější pointa na závěr. Kniha je v kategorii "literatura pro ženy" a je to na ní dost znát, Já bohužel nejsem úplně cílová skupina.

nursejane

Začátek pomalý a rozvleklý, ale konec mnohem lepší, celkově se mi to líbilo.

antonin0999

Dívka ve vlaku se měla jmenovat spíš Kniha do vlaku. Do uspěchaný, hnusný doby přeplněnejch velkoměst. Snadná četba. Žádný literární skvost. Čte se snadno a rychle, ale nenabízí víc energie než rejžovej chlebíček.
Zápletka předvídatelná. Alkoholismus vyléčený příjemným způsobem. Doporučuji. Prsty v krku.

Bábina44

Souhlasím s Aghata2 ta kritika co jí předchází, podle mně není až tak pravdivá.Do knihy jsem se nakonec začetla,ale nějak jsem se ve všech třech stejně podivných ženách moc těžko orientovala.Dalo se to číst.Ale jsou lepší knihy.

agatha2

Nějak nechci řešit popularitu této knihy, zda je zasloužená či nikoliv, nějaký pátek jsem si počkala, než jsem si ji přečetla a za mě, ano, líbila se mi. Kupodivu i přesto, že jsem nezažila knihu, kde by mi žádná z postav nebyla sympatická jako zde. Opravdu tato kniha sloučila dohromady tolik nesympatických lidí, až je to neuvěřitelné. Ale četla se výborně, jsem spokojená. Film nemám potřebu vidět, knihu jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla.

acul.p

I přesto, že jsem už po pár zkušenostech dost skeptická k tzv. bombastickým bestsellerům, rozhodla jsem se Dívku ve vlaku přečíst. A i přeszo, že mi hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická, tak jsem knihu hravě přelouskla, byla čtivá, napínavá a konec opravdu překvapující. Rozhodně za přečtení stojí ;)

Charmedka

Kniha je vyprávěna rovnou ze tří ženských pohledů. Bohužel ani jedna z žen mi není sympatická, co z žen, ani jedna postava v knize není sympatická. Rachel je naprostá troska, která je v jednom kuse v lihu, nemá práci a ani po čtyřech letech se nedokázala smířit s tím, že ji manžel opustil. Místo toho, aby šla dál, tak se ponižuje a klesá na stále větší dno. Megan je zas psychicky narušená a Anna mrcha - když to řeknu slušně -, která je pyšná na to, že přebrala chlapa jiné ženě. Autorce se vážně povedlo vytvořit extrémně odpudivé postavy.

iz67

Audiokniha výborně udělaná (Bebarová, Špalková). Na dlouhou cestu dobrá varianta (6h cesta uběhla jako voda). Zajímavá poutavá. Ale také dlouhé a rozvleklejsi. Po 1/3 knihy jsem tušil jak to dopadne a dopadlo.

Flower081

I když konec mi k Rachel vůbec neseděl, celkově ve mně kniha zanechala skvělý dojem - přečteno ani ne za tři dny

Sarka25

Přečetla jsem ji jednim dechem.. Podoby styl jako zmizela .. A konec nemel chybu