Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.91752

The Girl on the Train

Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2015 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
booklovervčeraHodnocení knihy 5 z 5

Překvapivě... kniha je dobrá, myslím, že se povedla. S postavami se těžko sžívá, ale jde to! (na rozdíl od Dokonalého Cizince, uff) Ke konci jim i fandím, ženám. Má to výbornou atmosféru anavíc skoro jako bych viděla film, jak svižně se dá kniha přečíst. Anglie, trochu thriller. Nenáročné čtení, ale rozhodně nic neztratíte! 4+

Andy.93včeraHodnocení knihy 2 z 5

Moc dobře nechápu poměrně vysoké hodnocení této knihy. Reklama dělá opravdu hodně.

Kniha mě prve zaujala - hlavní hrdinka alkoholička, údajně dle doporučení to má být skvělý thiller.

Když se ale začtete do knížky, zjistíte, že hlavní hrdinka je vám krajně nesympatická, stále se lituje, běduje. A děj vám nepřipomíná thiller, ale spíše psychologický román, a to velmi špatně propracovaný - slabý.

Knihu jsem dočetla, ale s obtížemi, jelikož mi bylo brzy zřejmé, jak to asi celé dopadne. Za mě zklamání.

InypředevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Kniha překvapila...Popravdě, ze začátku jsem měla problém se začíst, ale rychle jsem přivykla stylu psaní a "Dívka ve vlaku" mě pohltila....Přečetla jsem ji celou ve vlaku... :-) (nekecám, jezdím velmi často Ruda-Plzeň) ;-)

SupernovapředevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Tak tahle kniha ano. Vyplatilo se vydržet s násoskou Rachel až do konce. Ne že by mi to dalo velkou práci. Spíš mě hodně vytáčelo, že jsem musela chvílemi knihu odložit.

konicekbily26.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nezvykle napsaná kniha s psycho-alko-holkami mající hodně vyšinutý pohled na svět. Někde se děj vleče, je to dáno tím, že směřuje ve dvou časových rovinách ke dni D1, kdy se to zmizení událo a ke druhému dni D2, kdy je odhaleno, jak se vše seběhlo. Poměrně dobrá kniha, ale pouze jenom dobrá. Bestseller není otázkou kvality, ale mediálního zpracování potencionálních zájemců.

Melanka24.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Vzhledem k žánru - napínavá a čtivá kniha, přestože všechny tři vypravěčky jsou k nesnesení. Čtení jsem si náramně užila.

Tea1124.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Dobře se to čte, nebyla vyloženě žádná pasáž, kde bych knihu odložila, protože mě to vážně nebavilo. Ale jak to může být bestseller 2015 to vážně nechápu. Od prvních 50 ti stránek mi bylo jasné jak do dopadne takže jsem se musela k dočtení tlačit, že třeba "to dopadne jinak" , ale nic z toho. Naprosto nezáživné... Za mě jedna z nejhorších knih.

anavi200924.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha byla čtivá, ale za mě rozhodně ne Kniha roku 2015. Konec tak moc překvapivý nebyl, od půlky jsem tušila, kdo to bude a ve druhé třetině se to potvrdilo. Vzhledem k tomu, jak se všude píše "překvapivý konec" jsem spíš čekala, že to fakt dopadne jinak než si myslím :) Hlavní postava nebyla úplně sympatická, vlastně žádná z tří vypravěček.. 3 hvězdy nicméně dávám za čtivost, poté co jsem se prokousala nezáživným začátkem mě to chytlo :)

Brace22.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zapletka příběhu "nevěra, lži, vražda" již byla popsána (zfilmována) nesčetněkrát. Ovšem, co z ní udělalo hit tentokrát je rozhodně postava hlavní hrdinky Rachel. Po tunách thrillerů s drsnými policajty či soukromými detektivy, působí postava nesympatické, zoufalé ochmelky jako příjemné osvěžení pro čtenáře. Rachel rozhodně nemůžete fandit, pořád si při četbě říkáte "panebože, ty seš kráva", máte radost pokaždé, když se znovu namete, a pak si uvědomíte, že přesně o tohle autorce vlastně šlo. Příběh knihy postupně gradoval, závěr byl napínavý, vrah až do odhalení nečekaný (osobně jsem i tipoval, že vražedkyně by mohla být sama Rachel, když byla v rauši a následně si nic nepamatovala). Rozhodně nemám zmáknuté všechny knihy za rok 2015, abych řekl, že Dívka ve vlaku byla skutečně ta nejlepší, ale ano, já se bavil, takže účel splnila.

akšuram3722.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na tuto knížku jsou odlišné názory - někomu se líbila, někomu ne. Mně osobně se líbila docela dost, rychle jsem se do ní začetla, i když začátek je takový o ničem. Opilá dívka jezdí ve vlaku tam a zpět a neví, co vidí, protože je neustále opilá... Autorka přesto dívku vystihla, naprosto perfektně. Děj se dával do pohybu a já se nemohla od knížky odtrhnout, dokud sem nebyla u konce. Vůbec bych nečekala, že se na konci stane, to, co se stane. Rozhodně nelituji, že jsem knížku přečetla :)

KKKcenka22.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Je to dobrá kniha, za přečtení stojí, ale existuje (alespoň pro mě) mnoho jiných a lepších knih.

alexpo21.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tak nějak bych použila Shakespeara: Mnoho povyku pro nic.

Nicole-Kate21.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedním slovem - WAU. Naprostá paráda, skvělá kniha, úžasně napsané. Mám ráda, když mne kniha vtáhne do děje a u Dívky ve vlaku se tak rozhodně stalo. Výborně napsané formy datumů, skvěle formulované pasáže. Ten pocit, když na konci zjistíte, kdože to vlastně byl. A ty iluze o tom člověku Vám naráz přestanou dávat smysl.
Myslíte si, že zaručeně víte charakterisku postav, ale na konci knihy zjistíte, že nevíte vlastně vubec nic.
Jedním slovem prostě paráda.
Kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně.

crazyslunicko21.06.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Nejprve se mi kniha moc nelíbila, začínala dost nezáživně a nechutně o jedné alkoholičce. Postupně se, ale příběh rozvine s překvapivým koncem.. Hitovka to pro mě není, znám lépe napsané knihy. Ano konec byl překvapivý, ale to je asi všechno. Spíš je to taková ta pohodovka. Popravdě ani hlavní postava mi nebyla moc sympatická, ale to bude nejspíš můj sugestivní názor na "alkoholiky".

kristyna251321.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Knihu jsem si přečetla, protože jsem chtěla vědět, co všichni mají na tomto "bestselleru". Příběh je originální a psaný neklasickým stylem. Myšlenky Rachel jsou skoro jako živé, úplně mě vtáhly do centra dění. Nicméně první stránky jsou docela slabé a necítím žádnou gradaci ke konci. Vyvrcholení příběhu je podivné a některé postavy jednají nenormálně, ale to k tomu asi mělo patřit...Příběh by si zasloužil lepší rozuzlení.

evarec20.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá knížka, děj je vyprávěný z pohledu zúčastněných žen. Příběh je napínavý, , hlavní vypravěčka je žena alkoholička, ocenila jsem, jak autorka hezky vystihla její postavu, myšlenky, pohnutky.
Podle mě jedna z nejlepších knížek, jaké jsem četla.

Kyta20.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Myslím, že je tento román až příliš přechvalován. Kniha roku 2015? No myslím, že jsem četla spoustu lepších knih, než je tato.
"Dívka ve vlaku" mě zpočátku moc nezaujala - čekala jsem, že mě bude bavit od začátku do konce, že mě chytne a nepustí, jenže nestalo se. Seznamování s dějem mi přišlo moc zdlouhavé a nudné, děj jako takový se začne pořádně rozvíjet až teprve v druhé třetině knihy. Nejlepší na knize je ta poslední třetina, která mě udržovala v pozoru až do poslední stránky.
Vypravování z pohledu 3 postav knize neuškodilo, spíš naopak. Nicméně ani jednu z nich jsem si neoblíbila. Příběh měla autorka ale krásně promyšlený, postupně odkrývá onen tajuplný děj plný záhad a postupných souvislostí. A ten konec vás jistě nezklame. Velké plus dávám za čtivost.

Nebyla tak dobrá, jak jsem očekávala, ale i tak myslím, že stojí za přečtení.

Asi jsem si měla nejdřív přečíst Zmizelou, abych mohla s čím porovnávat. :)

Tynule20.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla.
Psychologická co se týče člověka alkoholika. Neskuteční rozplétání tajuplného příběhu a neskutečný závěr. Vřele doporučuji.

silvara20.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Ehm...tahle knížka je označována za Knihu roku 2015? To byl rok 2015 tak slabý? Nechápejte mě špatně, není to tragicky-špatná kniha. Za skvělou nebo dokonalou bych ji ovšem neoznačovala.
Dívka ve vlaku je průměr. Ano, čte se jedním dechem (zvládla jsem ji přečíst během dne). Ale ten děj. Příhodné zapomínání a rozpomínání, na můj vkus nedostatečně vykreslená psychika postav, poměrně slabá detektivní zápletka (vraha jsem odhalila v půlce knížky) a vysloveně antiklimatické finále potencionál Dívky srážejí.
A teď trochu pozitivní kritiky :) obsadit do role hlavního vypravěče nedůvěryhodnou osobu mi přišlo jako geniální tah. Oh, a to sladké zjištění, že nejen v ČR mají vlaky neustálé zpoždění :)

SimonaP19.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knížka se mi líbila, konec jsem neodhalila, seděl mi i styl vyprávění, ale asi jsem od nejprodávanější knihy roku čekala tak nějak víc nečekaných zvratů a překvapení. Ale je pravda, že posledí třetinu jsem musela přečíst na jeden zátah, takže doporučuji.

AlenaZelova19.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knihu jsem dostala od kamarádky k narozeninám, chvíli mi to trvalo, než jsem se do ní pustila. Označení bestseller roku 2015 ve mě vzbuzovalo rozporuplné pocity, na jednu stranu mě knížka lákala, na druhou jsem si říkala, aby to nebyl propadák, jak už se u pár knih obdobného označení stalo.
Když jsem začala knížku číst, úplně mě pohltila, čte se velmi dobře. I když nějak v půlce jsem se zasekla a říkala si, kdy se už něco stane, nějaký zlom. Ten přišel asi v poslední čtvrtině knížky, hodně se toho přihodilo. Konec jsem přečetla jedním dechem.
Knížku bych neoznačila bestsellerem 2015, ale rozhodně není špatná.

bianca519.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přečteno za jeden den - nešlo jinak.....
Za mě moc líbilo- zase jedna kniha,kterou nešlo odložit,protože ....a co dál,jak to bylo dál.....???

LucinQa7718.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

TOP TOP TOP! Knihu jsem přečetla za pár dní. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, Zajímavý příběh, krásně čtivá kniha. Patří mezi mé nejoblíbenější. Ráda si ji přečtu znovu.

Loovenka18.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu mám mezi svými oblíbenými. Děj byl dobře vymyšlený, jen chvílemi trochu předvídatelný.
Ovšem, už je to příliš zmedializovaný a to mi pohled na knihu trochu kazí. Na film vím, že určitě nepujdu. Knižní podoba je vždy lepší.

prestiggio16.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

pri tejto knihe som sa presvedcila ze bestsellerom sa moze stat hocijaka kniha

Markét.t15.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Protože názory na tuto knihu byly hodně rozporuplné, rozhodla jsem se, že si ji přečtu, abych to mohla posoudit sama.
A hodnotím kladně. Velmi čtivý příběh plný napětí. Až na začátek - tam to bylo mírně zdlouhavé.
V dnešní době už se sice nejedná o nijak převratný a originální nápad, ale i tak mě celou dobu zajímalo, jak to celé dopadne.
Ale Zmizelá je Zmizelá...

Antoaneta14.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak tahle kniha byla super donutila mně číst dlouho do noci-musela jsem prostě dočíst a vědět jak to vše dopadne.Vyprávění z pohledu 3 žen mně prostě bavilo,Rachel jsem držela palce a doufala že vše zvládne a bude v pohodě.Čtení jsem si užila za sebe mohu knihu vřele doporučit.

KláraJurdová13.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha přečtená za jeden den, bez zastávky....

monulka13.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Asi jsem chytla knihu do ruk v pravou chvíli :-) Nemohu si stěžovat, že by kniha neměla spád nebo že by začátek byl nudný. Pro mě ne. Ty pocity Rachel byly tak dobře popsané, že já cítila, jak mizerně jí musí být a cítila jsem lítost. Po knize jsem chytala každou volnou chvíli a nebylo jich třeba hledat moc, poněvadž tato kniha je takový ten hltací počin. Vřele doporučuji.

Ben Nevis13.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ani jsem nevěděla, že je to nějaký bestseller, takže jsem k tomu nepřistupovala s kladným či záporným očekáváním. Příběh se mi líbil, protože kromě klasické detektivky "uhádněte ze tří lidí, kdo z nich je vrah" autorka nahlíží do duší tří naprosto odlišných žen. Každá z nich je v jistém smyslu svině, ale zároveň jsou lidské a pochopitelné. Rachel sice dělá psí kusy, aby byla u zdroje, ale svým způsobem její vlezlost byla roztomilá. Ani jedna žena mi nebyla povahově blízká, ale jejich osudy nenudily.