Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…
1. vydání.
Obálka byla zhotovena podle originální předlohy. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.94206

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

P1tr
dnes

Moderní knižní dílo, které naprosto právem během krátké doby získalo na obrovské popularitě. Díky zmatenému vyprávění hlavní hrdinky plného upřímných zpovědí, ze kterého čiší nejen očekávané napětí, ale také hromada citů, provází četbu intenzivní dojem, který trvá až téměř do samotného konce. Díky napínavému a tajemnému průběhu stoupá očekávání na důmyslné vyvrcholení děje, které bohužel nedostojí kvalitě předchozího dění a sráží tak lehce dojem z celku, nicméně i přes toto menší selhání se jedná o vtahující zážitek, ze kterého si i přes pár chyb odnesete jen a jen pozitivní dojmy.

blonde_elis
včera

Kolem knihy se vyvolal velký mediální boom, možná právě proto jsou mnohé recenze kritičtější, než by si zasloužila. Mě chytla už od začátku a četla se skoro sama. Příběh Rachel na mě docela zapůsobil, je až děsivé, jak se člověk může za krátkou dobu ocitnout na úplném dně. Samozřejmě jsem se celou dobu taky snažila vydedukovat vraha, no a samozřejmě jsem byla vedle jak ta jedle :D.
Zklamaná jsem rozhodně nebyla a budu doporučovat dál :).

Girlxxx
předevčírem

Téměř všechny postavy jsou na můj vkus mírně mimo, ale knížku jsem přečetla během dvou podvečerů. Takže pěkná, nenáročná a čtivá.

misak1
předevčírem

Dvě hvězdičky pro tuhle knihu v podstatě jen za to, jak snadno a rychle se četla.
Čekala jsem víc...

proste.ja
předevčírem

Na to, jakou má kniha reklamu, jsem byla zklamaná. Zpočátku se děj neuvěřitelně vlekl, už jsem chtěla knížku odložit, ale pak jsem zjistila, že je podle ní natočený i film. Chci se na něj podívat, proto jsem dočetla do konce. Ale četla jsem už lepší knihy.

planet129

Autorka skvěle napsala ''druh'' knihy, kdy si každý celou dobu myslí, že to udělal ten, ale byl to někdo úplně jiný :D . Do čtení jsem se nevrhala s velikým očekáváním, navíc jsem viděla kousek filmu, ze kterého jsem okamžitě vydedukovala, kdo je vrahem, takže jsem posledních 100 stránek brala jen tak letmo, abych měla knihu přečtenou. Čekala jsem od toho něco víc (ale možná je to jen tím, že moc nečtu detektivky a thrillery)

arket

Čekala jsem víc. Byla to blbina, stejně jako 50 odstínů šedi. Popularita ohromná, všichni to čtou, ale žádnou hloubku to nemá.

Phoenix16.cz

Denně dojíždím, čímž mi byla knížka sympatická. A tím to skončilo. Během první kapitoly jsem ji chtěla zahodit, protože se tam popisovaly "myšlenkové" pochody nějaké ožralé krávy. Nakonec jsem vydržela a dočetla, ale jen díky tomu, že se to četlo extrémně rychle i v angličtině! A výsledek? Všechny postavy byly magoři a lišily se jen naprostými detaily. Že byl vrahem jeden z nich, bylo logické a celkem předvídatelné. Samotný závěr s vývrtkou úsměvný (samozřejmě ne záměrně). Posunutá časová linka je velmi prostá, nijak důležitá, slouží pouze k posunutí závěrečného odhalení logicky na konec. Několik dní od přečtení mi knížka stále nejde z hlavy a přemýšlím, jak je možné, že tohle je bestseller a najde se tolik lidí, kteří Rachel fandí a dokážou se s ní ztotožnit. Nebo je na světě tolik zoufalých ženských?!?

veselaa

Ačkoliv má kniha velkou reklamu,mě osobně nepohltila.Měla jsem problem se začátkem knihy,nějak mě nezaujal.Chvílemi jsem se i ztrácela,ale jak se kniha blížila ke konci žačal se příběh rozplétat,byl děj zajímavější.Knihu bych nezařadila mezi top 2017

MajkaN

No, také jsem čekala víc. Podle mě zbytečně zdlouhavé, děj nic moc.

Ketesh

Hodně populární kniha v dnešní době. Nicméně, mne zrovna dvakrát neoslovila. Příběh považuji za průhledný a nikterak víc zajímavý, tudíž naprosto průměrný.

Yui-chan

Přestože z mého okolí přicházely jen negativní ohlasy, mě se knížka líbila. Mám ráda, když si myslím, jak úžasně mam prokouknutý děj a během několik stran se to všechno tak zamotá, že nad vyústěním a vrahem jen žasnu. A to byl případ i této knihy. Navíc se mi nestává zrovna často, že bych neměla ráda žádnou z hlavních postav. Rachel alkoholička, co si neustále stýská a pak se zlije do němoty. Anna marnivá koketa. A Megan mě taky neoslovila. Moji oblibu měl Scott a policejní komisař. Ovšem v průběhu knihy jsem si jak k Megan, tak k Rachel našla cestu. Na data jsem si dávala poměrně dobrý pozor, takže se mi nestávalo, že bych se v ději ztrácela. A naopak na další postavu se děj přesunul vždy ve chvíli, kdy daná linka ztrácela energii. Konec byl velmi nečekaný. Hvězdu ubírám proto, že přece jen v porovnání s jinými knihami to bylo místy zbytečně zdlouhavé a naopak o některých částech bych se ráda dozvěděla víc. SPOILER: Tomuhle se říká manipulátor. Jak někdo dokáže zničit člověku život jen pomocí slov a manipulací! A slabší povahy nemají šanci se ubránit. Z této knihy by bylo vážně úzko. A předpokládám, že na to se nás autorka mimo jiné možná snažila upozornit.

Elikacka

Tato kniha se mi velmi líbila. Pokaždé jsem se dokázala vžít do děje a den co den jsem seděla ve vlaku vedle Rachel a pokoušela se jí radit, co má dělat. Velmi mě překvapil konec příběhu...

xNelly

Asi to není úplně tak skvělá knížka, jak tvrdí reklama a "recenze" na ni.... možná i proto, že jsem ji četla až po delší době od vydání, tak se mi prostě líbila... chvilkama mi přišlo sice zmatené přeskakování v ději, ve čtvrtině knihy jsem si zoufala, co jako chce ještě v ději vymýšlet... ale smotala to autorka slušně :)

Ruzaaa

Až zhruba do dvou třetin jsem ten příběh fakt hltala, neřešila jsem opilecké chování Rachel. Ale potom najednou se všechny postavy začaly chovat jak magoři - Rachel za střízliva ještě horší než zlitá, Anna konzervativní puťka a Megan hysterická krůta, co neví, co vlastně chce. Labilní se mi nezdála jen Rachel, ale všechny tři. Ale i tak byl příběh fajn a nečekala jsem to. Došlo mi, kdo je vrahem, až když autorka hooodně naznačovala. A za to 4 hvězdy.

Taj-ka

Občas mě rozčilovaly citové pasáže, ale dějová linka je super a od chvíle kdy jsem se na ni zaměřila jsem se nedokázala odtrhnout.

tatruszka

Navzdory tomu, že řada lidí knihu nepřijala zrovna valně, jsem se konečně dostala k tomu, abych si ji přečetla. Docela příjemně mě překvapila, příběh byl napínavý a dobře se četl, akorát jsem tušila, kdo to udělal už dříve. Pouze konec byl trochu chabý a moc se mi nelíbil.

Aaloha

Jak měla kniha obrovskou reklamu tak mě zklamala. Hlavní hrdinka neustále opilá, ráno se necítila a opět pokračovala v pití alkoholu. Byla tak moc opilá, že si nic nepamatovala, jen si domýšlela a vymýšlela. Četla jsem daleko lepší a napínavější knihy. Kdo nečetl o nic nepřišel.

Hanjimka

Čekala jsem víc, plno nadšených komentářů a recenzí. Ale nezaujala a nenadchla.Byla jsem zklamaná

Prcek8

Myslím, že docela povedené dílo dívky, která tuto knihu napsala jako svoji první. Čte se dobře. Je zajímavá tím, že ji vypráví alkoholička. Svým příběhem mi trochu připomínala Zmizelou, i když ta je podle mě více "vypilovaná", ale i přesto, klobouk dolů před takovým prvním dílem :) Za mě, jen tak dál ...

šuš

Nečekaný konec. Celkově ovšem zklamání, asi jsem čekala víc...

misa8153

Kniha se mi četla skvěle a to hned od zacatku, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Celkově mi sedla a strávila jsem s knihou část dlouhé dovolené.

galadrielin

Na popularitě této knihy má zásluhy hlavně propagace, ne kvalita. Jistě, mělo to všechno, co má thriller mít, ale přesto to byla trochu nuda. Neurazí, nenadchne.

Vikos

Božííí, sice to není fantasy, (jako mám ráda.. kecám, fantasy přímo pojídám) ale dokonalý příběh, dokázal mě úplně pohltit. Nehnula jsem se od něj (jako takový ty věci jako škola, běh, kamarádky atd. se nepočítají). Jinak opravdu bomba. Dívka ve vlaku - Rachel - alkoholička, je skvělá postava která popisuje svůj život... Autorka si dala záležet :)

Kacenak

Nevím, která z těch tří ženskejch mi lezla na nervy víc. Jestli věčně vožralá Rachel, pošahaná Anna nebo psychotická Megan. Všechny. Každá jinak. A možná kvůli tomu, že mě ta knížka vždycky tak vytočila, nemůžu jí upřít to, že by mě nezaujala a nakonec i nebavila. Asi budu taky nějak drcnutá, když dám tolik hvězd. Zachránil to ten konec. Posledních pár stran, díky.

VladiKlaisner

Rozhodně bych nenazvala "knihou roku". Celá kniha trochu nuda se zápletkou až na posledních stránkách. Na rozdíl od Zmizelé jsem tuhle aspoň dočetla.

Alzbetta

Trošku jsem čekala víc,ale dalo se :)) Vraha jsem uhádla,už dost brzy,ale pomohlo mi přirovnání ke knize Zmizela. Jinak bych to možná netušila.

Jára76

Kniha se mi líbila,i když ze začátku se nic moc nedělo a hlaní hrdinka jezdila sem tam opilá vlakem.Musím říct,že ke konci byl příběh opravdu napínavý.Já hodnotím na 4 *.Pokud bych ovšem dříve viděla ten příběh zfilmovaný (což se naštěstí nestalo) už bych si knihu asi nepřečetla.

misaPob

Dostala jsem ji loni na Vánoce, jsem v půlce a dost jsem knihu louskala a různě se přemlouval a abych četla dál, vlastně jsem ji skoro pul roku neotevřela, což se mi nestává. Nemohu tedy soudit, neznám příběh do konce jen je o nezajímavé slečně, která ma rada gin

Boženka2

Trochu jsem se ztrácela, příběh byl napínavý, ale vracet se k této knize nebudu