Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí ...celý text

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.92656
Originální název:

The Girl on the Train

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2015 ...více
Nahrávám...

Komentáře (811)

Přidat komentář
carolinesbook
včera

Ač to bude znít divně, tato kniha mě dostala svým poměrně drsným popisováním alkoholických stavů hlavní hrdinky. V některých chvílích jsem si říkala, že pro své psaní to musela autorka řádně testovat. Celý příběh je provázen také obrovským smutkem a zoufalstvím hlavní hrdinky, která je ze svého života nešťastná, ale nemá dost sil za vším udělal tlustou čáru. Její příběh ukazuje, jak jsme schopni věřit lidem, bez toho aniž bychom si připustili, že to právě oni nám škodí. Současně je zajímavý také výběr tří žen, které mají nakonec více společného, než si myslí.

adlenka
včera

Málokdy jsem schopná dočíst knihu, kde je mi hlavní postava nesympatická. Tady mi byly nesympatické až protivné všechny postavy, povahově si hodně podobné, a přesto jsem dočetla a byla zvědavá, jak dopadne. Myslím, že kdo je vrah, bylo naznačeno tak ve 2/3? To jen za mě akorát, vědět to od začátku, tuto knihu nedočtu. A knihy, kde se vrah odhalí a vysvětlí motiv na posledních 3 stránkách, taky nejsou můj šálek kávy. A styl psaní z pohledu 3 žen mi vyhovoval. Na autorskou prvotinu je to dobrý výkon.
A ještě ke srovnání se Zmizelou - moc nechápu, co mají společného, krom psaní z jeho a jejího pohledu. Zmizelá mě ohromně nudila. A vlastně už vím - hlavní postavy mi byly taky nesympatické :-) tak to bude ono.

Vendy85
včera

Ze začátku jsem se trošku prokousávala. Potom mě kniha natolik chytla, že jsem ji přečetla během dne na pláži. Skvělé bylo střídání postav a jejich vyprávění příběhů z různých časových období. Skvělý námět, ještě lepší zpracování a nepředvídatelný konec. Úžasná kniha!

zuzca.h
včera

Po první kapitole jsem jí na chvíli odložila s tím, že to asi nebude nic moc, ale pak jsem se k ní vrátila a nemohla se od ní odtrhnout. Možná to bylo tím, že tento žánr moc nečtu a už jsem potřebovala změnu od té večné fantasy, SF nebo YA, ale kniha fakt odsejpala.
Co se mi moc líbilo bylo střídání vyprávění příběhu z pohledu různých postav, trochu matouci byla časová neposloupnost u jednotlivých záznamů, takže se člověk často musel koukat v jakém čase se dané vyprávění odehravá.
Nicméně i přes to nebo možná právě pro to si človek mohl alespoň trošičku skládat celou mozaiku příběhu. A typovat kdo by asi tak mohl být vrah.
Co bylo dobré bylo vykreslení Rachel a jejího boje s alkoholem jak si uvědomovala, že je něco špatně, ale neměla dost síly to změnit a nakonci jí to všechno docvaklo jako když přidáte poslední dílek skládačky. Za mě super knížka.

michelleczsp
předevčírem

Vlastně jsem tu knihu měla přečtenou dost rychle, je celkem čtivá a když se do toho člověk "zakousne" tak to jde rychle. Musím říct je to vlastně celkem poutavě napsané a všechny souvislosti si skládáte v průběhu celé knihy, někdy je trochu obtížné přejít z jednoho časového údaje do druhého a někdy by jste čekali, že k určitému dni toho bude napsaného více, ale v celku je to dobrá kniha.
Každopádně film se s knihou nedá srovnat, bez knihy vám uteče spoustu detailů.

denydejna
19. října

Knížka se mi moc líbila a rozhodně doporučují, ale jelikož v době, kdy jsem si jí četla byl okolo ní hrozný povyk, tak nesplnila mé očekávání.

kaca82
19. října

Líbila se mi netradičnost vyprávění, vystihnutí ponuré atmosféry, nelíbilo se mi neustálé opakování těch samých věcí, nepodařilo se od sebe moc odlišit charaktery postav, jeden psychopat nebo vyvrhel vedle druhého a příběh celkově byl dost zplácaný.. Na druhou stranu jsem se od knížky nemohla odtrhnout, takže ty tři hvězdičky si zaslouží.

Puntíkatýhrnek
19. října

No nevím, jak je to možné...Dívku ve vlaku, zřejmě hojně ovlivněná reklamou na strhující příběh, jsem musela mít...od loňských vánočních svátků mi leží nedočtená v knihovně a vůbec, ale vůbec se nedokážu dokopat jí dočíst..především proto, že jsem u ní asi šestkrát za sebou usnula...možná jsem v životě příliš jezdila vlakem, nebo mě zápletka typu zpackaný život hrdinky a její věčně alkoholem zakalený zrak nepříjde jako bestsellerové téma..každopádně moje favoritka to tedy není..ani navzdory počtu prodaných výtisků...Myslím, že si nechám ujít i filmové zpracování, i když v tom vidím jistý způsob jak tuhle neskutečně nudnou knihu "dočíst"...

tereza2627
19. října

Přečtená jedním dechem, tenhle typ knížek prostě miluju! Napínavá a super se čte.

estra
19. října

Přečteno za dva dny. Čte se dobře, ale... čekala jsem víc. Ach ty zlaté pečetě :-) Hlavní hrdinka je dost zacyklená, nepoučitelná, vlezlá, s absencí pudu sebezáchovy (typické projevy závislosti). Chvílemi jsem z ní byla zoufalá, jak se v tom životě plácá a obdivovala jsem nekonečnou trpělivost její spolubydlící. Určitě jsem zvědavá na filmové zpracování.

Owain
18. října

Kniha se mi líbila. konec taky dobrý. Pro mě byla napínavá až do konce.

davaprd
18. října

využil jsem audioknihy a rozhodně jsem se nenudil, zajímavý pohled do myšlení druhého pohlaví, zápletka vcelku jednoduchá, ale pěkné

Zuzana0123
18. října

Úžasná kniha! :o ♥

Devorah
18. října

Knihu jsem přečetla v rychlosti, napsaná je asi dobře, jen to slůvko asi....Autorka má dobrý styl, dokáže vtáhnout do děje, hlavní osoby popisuje tak, že s nimi nemáte zcela žádné sympatie - pokud to byl záměr, tak klobouk dolů. Rachel je jedna z nejotřesnějších hlavních hrdinek za poslední dobu, se kterou jsem se setkala. Anna a Megan jí skvěle sekundují - nevíte, kterou z nich nesnášíte víc. Scott a Tom mě také nezaujali, knihou jen tak proplouvají. Vyústění jsem tušila někde od poloviny knihy, ale to bych autorce až tak nevytýkala.
Čekala jsem něco víc po obrovském humbuku - plakáty v metru, film v kině, reklamy a co jsem to vlastně dostala? Knihu, na kterou si zítra po probuzení už nevzpomenu. A to je dost málo.

Pentlička
18. října

Knihu jsem nečetla, ale poslouchala. A musím přiznat, že jsem poslouchala při každé možné příležitosti, v každé volné chvilce. Zprvu, možná první dvě kapitoly, jsem si nemohla zvyknout na Rachel, ale to se rychle změnilo a dokonce jsem k ní získala i jisté sympatie. Naopak mě dlouhou dobu opravdu iritovala Anne... Styl vyprávění tří osob mě příjemně překvapil, střídání postav mělo spád a bylo pro mě zajímavé slyšet, jak stejnou situaci popisují dvě ženy ze svých úhlů pohledu. Vrah byl sice dlouho jasný, ale to mi nevadilo, myslím, že nebylo účelem knihy udělat z příběhu klasickou detektivku. Nesrovnávám to s žádnou knihou, ani se Zmizelou, takže zklamaná opravdu nejsem.

Liberius
17. října

Četl jsem to už před nějakou dobou, takže si to moc nepamatuji, ale vím, že svých peněz jsem nelitoval. Příjemný thriller (jestli se takové spojení dá použít), který sice nemá takový zvrat jako Zmizela, ke které je Dívka ve vlaku často přirovnávána, ale i tak to je zajímavá kniha. Hlavní antihrdinka je velmi dobře popsaná.

Ještě si vzpomínám, že mi hodně vadil ten chaos v přeskakování v čase.

Mia76
17. října

Knihu jsem dostala jako dárek, po přečtení nechápu, proč byl kolem ní takový humbuk, čekala jsem mnohem více. Jako příběh to není špatné, ale žádný zázrak. Podívám se na film, uvidíme, zda nebude výjimečně lepší než kniha samotná.

Manyna
17. října

Dlouho jsem se knize vyhýbala, protože mi přišla až přespříliš protěžovaná. Nakonec jsem si ji přečetla až po tom velkém boomu a musím konstatovat, že se mi v celku líbila. Vyvolala ve mě takové to správné vzrušení, které bylo zahaleno tajemnem. Konec jsem malinko čekala, ale i přesto překvapil. Jediné co mi trošku vadilo, že tam nebyl vyloženě žádný klaďas, všichni se chovali divně, podezřele, ale to asi k takové knize patří.

lerozka
17. října

S přihlédnutím k tomu, jaké má tato kniha PR a že jsem na ni v knihovně čekala frontu 50ti! rezervací, jsem spíše zklamaná. Ano je to čtivé, dala jsem to za dva dny. Bohužel je to vykoupeno tím, že napínavost je trochu uměle vytvořena tím, že se záměrně identita jedné jediné postavy zamlčí, přesto alespoň mně bylo téměř od začátku jasné o koho jde. Dobrý námět ušitý horkou jehlou. Drobné časově a logické nesrovnalosti ani nekomentuji. Jo a hlavní hrdinka mi byla spíš velmi nesimpatická, než že bych ji fandila:(

Jordyz
17. října

Slyšela jsem a četla jsem hodně kritik a na knihu jsem se neskutečně těšila! A musím říct, že to opravdu bylo čtivé, napínavé a za chviličku jsem byla na konci, ale ta druhá polovina knihy mě přišla taková zbytečně dlouhá. Málokdy vím od začátku kdo byl vrah a tady mi to bylo od začátku jasné a jen jsem čekala, kdy už to praskne.... Zklamaná nejsem, bylo to opravdu krásně čtivě napsané! Jen nemám potřebu ji všude a všem vychvalovat a mluvit o ní s každým koho potkám :-)

mispulka00
17. října

v pohodě kniha ;-)

NiNo
17. října

Myslím, že můj mozek utrpěl nevratné poškození. Takovou nevkusnou a prostoduchou slátaninu jsem dlouho nečetla. Ploché postavy, dialogy o ničem, rádoby klimax s čajem a vývrtkou... Dobrý marketing opravdu dokáže zázraky.

Návrh alternativního konce: Rachel, Anna a Tom si společně vypijí čaj, poté Anna pohlídá malou, zatímco Tom zabije Rachel. Anna pomůže Tomovi zakopat Rachel, takže její tělo tentokrát nenajdou. Z Meganiny vraždy je díky Kamalově svědectví obviněn Scott, který se mezitím psychicky zhroutil a propadl alkoholu, k vraždě se pod tlakem přizná, ale v cele předběžného zadržení se mu podaří spáchat sebevraždu, takže k procesu nedojde. Tom nakonec zabije i Annu, ze které se díky výčitkám svědomí stala alkoholička, s dcerou se přestěhuje do Španělska a vychovává jí jako špatná napodobenina Dextera, ale ještě před její zletilostí umírá při železničním neštěstí. Takže konec dobrý, všichni mrtvý.

Kaik
16. října

Vnitřní život labilní třicítky, takový trochu román pro ženy. Omlouvám se, úplně mi to nesedlo, ačkoliv oceňuji komorní atmosféru příběhu. A vynikající překlad!

tereza8
16. října

Klobouk dolů! Strhující a napínavý příběh i děj. Knížka mě prostě dostala, je to tak. Dlouho jsem zvažovala, zda ji vůbec mám číst, trošku mě odrazovalo mediální haló okolo knihy a také rozpoluplné názory, že pro mnohé byla knížka spíše zklamáním, atd. Pro mě tedy ne, naopak! Nemohla jsem se od ni odtrhnout, líbil se mi styl vyprávění i pohledy různých postav, prožívala jsem situace s nimi, knížka mě donutila zamýšlet se, zkrátka ve mě něco zanechala a teď vím, že kdybych si Dívku ve vlaku nepřečetla, tak bych se ochudila. Myslím si, že si právem zasloužila i filmové zpracování. Dávám pět hvězdiček! Super!!

radim2172
16. října

Výborně napsáno. Na začátku byl trochu problém se zorientovat, ale jakmile jsem si zvykl na styl vyprávění, nešlo knížku odložit.

Schamila
16. října

Hezký příběh, zvláštní metoda vyprávění, příjemně se to četlo, bylo i napětí, rozhodně nejsem zklamaná.

Sim_Va
16. října

Všeobecným probémem u bestsellerů je příliš velké očekávání. O dívce ve vlaku všichni mluví jako o skvělé a přelomové knížce. Osobně musím říct, že pro mě byla knížka poněkud velkým zklamáním a jsem ráda, že jsem si ji nakonec jen půjčila a nekoupila. Námět ženy, která jezdí ve vlaku každý den a pozoruje své okolí mi je velmi sympatický, detektivní/krimi zápletka taky, takže na první pohled to vypadalo jako ideální příběh. Po přečtení několikra stránek mě však příběh pomalu začal nudit, věčné problémy alkoholičky Rachel stále dokola. Děj v podastatě neměl žádný spád a pokud už se tolik táhnul zasloužilo by si samotné vyvrcholení rozhodně o pár stránek více. Už poměrně velkou část před koncem mi bylo jasné kdo je vrah a čekala jsem, jak se na to přijde. O to větší zklamání bylo, že autorka pak celý konec a vyvrcholení popsala v pár nezáživných stránkách. Co mě ovšem nejvíce iritovalo byl samotný překlad, respektive jeho korektura. Vydání, které se mi dostalo do ruky je plné gramatických chyb a některé věty pozbývají smysl. Suma sumárum je knížka takový lepší průměr a to jen díky vyprávění z více pohledů.

klarka9174
15. října

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Líbila se mi, celou dobu jsem myslela, že na vině bude Rachel. Takže i překvapení závěrem. Za mě super!

Jája92
15. října

Byla jsem na knihu natěšená, ale přečtení mě docela zklamalo. Čekala jsem něco mnohem lepšího ...

kacaaba
15. října

Po 60 stránkách jsem myslela, že knihu odložím. Pokračovala jsem ve čtení jen díky tomu, že mi kamarádka, co knihu četla, řekla, kdo je vrah a já byla zvědavá, jak to udělal a proč. Začetla jsem se na chvilku asi až do posledních 100 stránek, ale stejně to nebylo ono. Nijak mě kniha neupoutala a na film se taky nepodívám. Pro mě to prstě není.