Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…
1. vydání.
Obálka byla zhotovena podle originální předlohy. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.93509

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

michalka S.
včera

Huraaa konecne mam doctenou tuto knizku .Hura jen proto ze jsem se zbavila alkoholické Rachel ktera mi uz zacinala lezt na nervy.Proto jen tri kvuli Rachel ...

Jelen51
včera

Kniha o třech magorkách a ta hlavni navíc ještě alkoholička. Hodně se mi libí Nesbo a jeho Harry, což rozhodne neni svatoušek, ale tady mě hlavní hrdinka moc nebavila. No co zoufalá manželka. Ale konec mě překvapil takže za to, že to nedopadlo tak, jak jsem myselela tak aspoň 3 hvězdy. Ještě dám šanci filmovýmu zpracovaní. Třeba poznám konečně film co bude lepší než kniha :-) jo a jedno velký překvapeni s knihou jsem zažila a to,že to je formou deniku.. takže další dílek do čtenářské výzvy.

Dolina
včera

Celkem přímočará kniha, ale i tak mě pohltila. Jako taková jednohubka to bylo opravdu skvělé. Hodně mě bavilo postupně odkrývat díly skládačky. Celý děj působil hodně reálně. Žádné rádoby šokující zvraty. Doporučuji.

Laura_Petite
včera

Paulo, tohle se ti skutečně povedlo!
Nejprve jsem si říkala: 'Hlavní postava - alkoholička?! To jako opravdu??' Až posléze mi došlo, že vyvolat ve čtenářích tento dojem byl autorčin záměr.
Nevytkla bych nic.
Konec se mi líbil, hlavně to (nebudu prozrazovat děj!), že závěr mohl někoho překvapit, ale zároveň byl realistický. Jako že to nebyla splácanina typu 'Je zavražděno milion lidí brutálním způsobem a způsobila to osmiletá holčička', jak to někdy autoři vymýšlí ve snaze za každou cenu překvapit. Jen tak dál!!

pemla
včera

Nebyl to můj šálek čaje. Příběh celkově o ničem, děj se hrozně táhnul. Spíš než thriller mi to přišlo jak nějakej psychologickej román, kterej neustále rozebíral psychiku labilní alkoholičky. 2/3 knihy výplody nemocné mysli, rozuzlení na pár stranách a tak nějak se mě nijak nedotklo. Kniha ve mě nic nezanechala. Jsou knihy, které přečtete jedním dechem, u téhle jsem se musela zastavit a nadechnout se, abych to vůbec dočetla.

Pucik13
předevčírem

Kniha je dobrá oddechovka; hůře jsem tedy se ztotožňovala s hrdinkou, nějak se mi ze začátku nedařilo najet na její vlnu. Ale příběh se pak rozjel a nešlo se odpoutat. Forma deníku byla zajímavá, bylo napínavé sledovat jednotlivé dějové linky a kde se to pak všechno potká. Konec mě ale zas tolik nepřekvapil.

Alex.rrr
předevčírem

Dívka ve vlaku se mi dostala do ruky náhodou a překvapila mě forma deníku. Trochu jsem se toho bála, ale velice příjemně mě překvapila. Kniha je nesmírně čtivá. Příběh zaujme a chvílemi jsem se vžívala do psychiky hrdinů. Trochu mě na knize zklamal hodně rychlý, ač překvapivý, závěr. Některé pasáže jsou delší než by bylo nutné a závěr byl vyřešen na pár posledních stránkách. Myslím, že by zasloužil rozepsat. Ale i tak doporučuji přečíst.

Efča59

Po recenzích tady jsem neměla od knihy velké očekávání. Takže se nakonec jednalo o docela příjemné překvapení. Kniha čtivá, zavěr překvapivý, ale na druhou stranu jazyk ani vypravěčský styl a celkové napětí nedosahuje kvalit severských detektivek. Dobrý průměr.

Suzísek
19. lednaodpad!

Podle všemožných recenzí, a nastoupení této knihy do česka jsem čekala něco úžasného. Byla jsem dost zklamaná. Podle mě naprostá blbost. Jak se tahle kniha mohla prodávat jako Bestseller ?! Je pravda že jakmile je kniha Bestseller tak je to propadák... alespoň v poslední době.

Elík09

Od této knihy jsem čekala mnohem více. Nakonec jsem byla spíše zklamaná. Závěr se mi nelíbil vůbec...

jendoslav

Nechápu to pohoršování se některých nad označením "bestseller". Zjevně se to skvěle prodává, takže není o čem diskutovat, prostě to JE bestseller... V podstatě je ale kniha jen důkazem síly marketingu, protože bez něj, měla-li by se spoléhat pouze na "word-of-mouth", by se kolem ní taková mánie rozpoutala asi těžko. Ale ano, přečíst se to dá, i když jde jen o slabý průměr...

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016. Zbylých 19 naleznete na http://9kritiku.cz/nejlepsi-knihy-2016/

denisa7776

Ze začátku mě kniha moc neoslovila, ale potom super

Dep8

Ze začátku mi nevyhovoval styl jakým je příběh napsaný, ale nakonec bylo zajímavé, jak se děj spojil v jediný bod z pohledu tří žen. Vraha jsem dlouho netušila, ale dá se myslím trochu poznat tak v poslední třetině, a i když už byl pachatel jasný, autorka udržovala napětí, jak to bude dál. A nakonec i alkoholismus hlavní vypravěčky byl důležitý, protože díky němu jsem střídala podezřelé asi tak, jako ona sama. Přesto mám z celé knihy pocit, že si za svůj osud všechny postavy můžou samy, nikdo z nich nebyl neviňátko, takže mi nikoho vlastně není líto. Slabší 4 *.

tarantinka

Zhltnuto během pár dní... a konečně už docela chápu, co způsobilo takový povyk :-)
Za mě také super, moc mě bavil styl vyprávění různými postavami (tolik jiné ženy a zároveň vcelku podobné), hlavně ta tolikrát zmiňovaná alkoholička. Kolikrát mě úplně mrazilo. Autorka dle mého velmi dobře uchopila komplikované pocity závislých, psychicky nevyrovnaných, depresivních či jinak vnitřně poškozených lidí... celá kniha se nese v temném tónu, což chápu, že není pro každého. Mně se však do noty trefila.
V době nepřeberného množství kvalitních detektivek a dramat je podle mě velmi těžké přijít s něčím novým, originálním a kór pro neznámé spisovatele.
Těším se na film, ale obávám se, že to bude klasický případ knížka přebíjí plátno. Ale Emily Blunt miluju, tak uvidíme :-)

Godžaver

Rad1 - rozumím vám, mně se knížka nelíbila právě kvůli hlavní hrdince, připomínala mi moji bývalou kolegyni, s kterou bylo hrozné pracovat. A bohužel k alkoholikům necítím díky zmíněné kolegyni žádnou empatii.

ferenc_had

Kniha nebyla můj šálek čaje. V polovičce jsem ji odložil, můj čas má větší hodnotu než číst něco co pro mě není užitečné, ani si u toho neodpočinu.

Rad1

Kniha se velmi dobře četla, ale dojem mi kazila hlavní hrdinka - alkoholička a její bývalý manžílek - notorický lhář

Etelea

Kniha se mi líbila. Je pravda, že na film asi pospíchat nebudu. Nejdřív to potřebuju nějak vstřebat. Rozuzlení děje mě vskutku překvapilo a také jsem soucítila s Megan. V audioknize jí hlas propůjčila Tereza Bebarová a byla naprosto dokonalá.

Dreisii

Dočteno! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Napínavé čtení, ke konci jsem tajila dech a hltala každé slovo. Určitě se mi líbila víc jak Zmizelá.

nikolryskova

Začátek knihy mě moc nebavil, byla jsem trošku zklamaná, ale pak nastal zlom a knihu jsem s sebou brala naprosto všude, dokud jsem ji nedočetla. Úžasný, napínavý a promyšlený příběh, byla jsem opravdu překvapená, jakým směrem se děj vyvinul. Hodně jsem nad příběhem přemýšlela a stále přemýšlím, osudy některých lidí jsou bohužel nezvratné a zejména jsem asi nejvíce prožívala životní příběh a neskutečný smutek v životě Megan. Autorka je skvělá a má nesmírný cit pro detail!

Dominka09

Knížku jsem začala číst hlavně ze zvídavosti. Hodnotím jí jako průměrnou, chvílema mě nudila a chvílema mi naopak naskakovala husí kůže. Každopádně příběh byl poutavý a ke konci už jsem vážně tajila dech a závěr mě tedy opravu překvapil.

mrkvajda

Knihu jsem chtěla po pár stranách odložit, jenže jsem si řekla, že z nějakého důvodu má označení bestseller a ve čtení jsem pokračovala. Dobře jsem udělala. Zajímavé vyprávění, kdy jsem se nemohla dočkat, až budu moci ve čtení znovu pokračovat.

Godžaver

Tato kniha se mi nelíbila, nechápu označení bestseler.

ivanaci

Plno lidí ji chce číst, hodně ji už přečetlo a já nebyla vyjimkou a tolik se mi hodila do bodu 10 Výzvy :-). Za mě moc alkoholu, lží.Vím, že kdybych ji nečetla, o nic jsem nepřišla.

Eeli

Kniha, která se nese v podobném duchu jako Zmizelá. Podobný styl psaní, podobně orientovaný příběh i jeho rozuzlení, prostě je založená na tom, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled zdá. Kniha se četla dobře, dokáže čtenáře vtáhnout do děje, ale nezůstávala jsem při čtení ohromená nad jeho vývojem. Jste schopni vcítit se do jednotlivých postav knihy, mně osobně však byla většina nesympatická a hlavní postava především. I když tato netypická hrdinka (psychicky labilní alkoholička) dodala příběhu na zvláštnosti. Nicméně nejde o takový zázrak, jaký jsem pravděpodobně vlivem prvotní medializace očekávala, ale spíše o takový více méně lepší průměr mezi tematicky podobně orientovanými knihami.

Raphael

Název téhle knížky jsem několikrát zahlédl někde na internetu, a tak jsem po ní šáhl. Je to best-seller, tak se podívám proč. Začátek mě nedostal, ale snažil jsem se propracovat dál. Do postav jsem se nedokázal nijak vcítit. Ano, stala se vražda, nejspíš. Někdo někoho zabil a já nevím, kdo to byl. Měl bych chtít číst až do konce, ale nechci. Nevím, čím to je, ale nedokázalo mě to chytit, a tak v půlce odkládám. Pozn. Přečetl jsem si na wikipedii děj a vypadá to zajímavě a smysluplně, ale i přesto už po té knize asi nesáhnu.

Stanenka

Kniha je napinava uz od sameho zacatku. Moje pocity byly smisene - jednou mi hlavni hrdinka lezla na nervy, pak jsem ji litovala a nakonec fandila.

Marci70

Hezky napsané!

izfnp

Porovnaniu s Gone Girl sa nevyhnem - a musím povedať, že The Girl on the Train sa mi páčila o niečo viac. V časových rovinách som mala občas zmätok, ale inak bola kniha napínavá a veľmi ma bavila.