Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 41561

The girl on the train

Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2015 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
pampelínavčeraHodnocení knihy 3 z 5

Nemůžu říct,že se mi kniha nelíbila ..
Nejsem sice zastánce románů, ale tahle knížka na mě udělala obrovský DOJEM ....

ještěrka38předevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Přečteno jením dechem, jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dobu četla. Napínavá až do konce.

Michaeles22.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knihu jsem si vybral hlavne kvuli tomu ze o ni porad nekdo nekde basnil. Ze je to bestseller, ze je to dokonala kniha apod. Po precteni musim rict, ze to takova pecka neni. Klasicky roman s lehce kriminalni zapletkou. Hlavni postava o niz tam je mozna 50 stran ze pije pak ne pak zase jo pak ne a porad dokola. To vas po chvilce prestane bavit uplne. Jsem rad ze jsem si knihu precetl ale jsem lehce zklaman obsahem.

vesead22.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Bestseller. Asi ve mně to slovo vyvolalo větší očekávání. Postavy mi byly strašně nesympatické, ale to asi patří k příběhu. Možná by mi stačilo, kdyby tam byl aspoň jeden kladný hrdina, místo toho kniha plná psychopatů. Ale jo, nejhorší to nebylo, to ne, spíš jen průměrné.

Yorika21.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Ta kniha mě obklopovala všude.Kniha roku,napínavý příběh,světový bestseller.Ach ten marketing.Jakmile na nějaké knize vidím nadpis bestseller zbystřím.Ne vše,co je populární musí být totiž dobré.Kniha mě nezaujala.Ať už kvůli nesympatickým postavám,do kterých jsem se nedokázala vcítit nebo zápletce,která se nijak neliší od jiných a mnohdy lepších detektivek.Nechápu humbuk kolem této knihy.

tita2221.05.2016

Výborná ☺

Mišák21420.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha se super zápletkou napínavá až do posledních stránek ♥♥

Colletka20.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knížka velmi překvapila, moc jsem od ní totiž nečekala. Moje první kniha od autorky a myslím, že si od ní přečtu ještě další kousky. Perfektně napsáno, zatím jsem se s podobným sepsáním knihy nesetkala. Vůbec jsem se nenudila a hrozně jsem se těšila, až budu moct ve čtení zas pokračovat. Napínavé až do konce.

BADguy.cz20.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

z počátku mi trochu vadil až přehnaně negativní přístup ke všemu, co vypravěčka pociťuje a trochu mi dělalo problém se do knihy začíst, díky bohu, že jsem vydržel!! Postupem času jak se rozvíjel příběh, mi to vadit přestalo a dokonce jsem si Rachel natolik oblíbil (i přesto, že jsem většinu času nesouhlasil s tím co dělá), že za dva dny nebylo co číst. Jak to na obálce popisuje tuším Stephen King - vypravěčka-alkoholička, mě prostě baví :)
až na pasáže s Annou jsem knížku hltal a nemohl se vynačíst?? asi jo :)
za mě 5 hvězd

Jonny19.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Začátek (prvních 30%) je dost slabý, ale s postupem příběh nabírá na zajímavosti. Na to, že je ta kniha bestseller, není až tak strašná. Celkově je skličující, že v knize není žádná sympatická postava, všichni mají větší, či menší vady na kráse.

Helianthus19.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Hlavním důvodem je pro mne celkem dost nesympatická hlavní hrdinka a její řešení situací. Nakonec jsem přečetla, a nelituji. Není to úplně standardní detektivka s kladným superhrdinou a s tím je třeba na začátku počítat.

Zuzanka4618.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Naprosto skvělá knížka! Velmi se mi líbilo, jak je děj vyprávěn ze tří odlišných pohledů a všechny hlavní hrdinky mi byly velmi sympatické. Možná příběh Megan byl trochu překombinovaný, ale to nic nemění na tom, že knížka určitě stojí za přečtení. Jednu hvězdičku strhávám za nedokončený příběh Scotta a za to, že vraha jsem odhalila poměrně brzy :)

tomaserd17.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha kterou bych chtěl všem doporučit u této knihy jsem: brečel, smál jsem se ale i přemýšlel, oblíbil jsem si Rachel a ten konec mne překvapil a nečekal jsem to. Knihu doporučuji na 98%

Aneta617.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Také nechápu, proč je tato kniha bestseller a přirovnána ke Zmizelé, se kterou se vůbec nedá srovnávat. Průměrná kniha.

AlenaV17.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Co všechno zmůže dobrý marketing. Za mně průměr, nikoliv bestseller.

Madlenka2416.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Upřímně nechápu, jak toto může být bestseller... Žádný z hlavních hrdinů mě ničím neoslovil. Postavy to byly až nereálné a povrchní, takže jsem knihu dočetla se silným sebezapřením. Jak se věci ve skutečnosti mají, jsem tušila zhruba od poloviny knihy, takže žádné velké překvapení se nekonalo. Zkrátka žádný literární zázrak.

amanda9916.05.2016

pár knížek s nálepkou jsem už přečetla,ale větší blbost jsem snad ani nečetla,zklamaná....každý má jiný vkus :( kniha roku?

Adel70315.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Nechápu proč byla na knihu tak obrovská reklama. Možná, že kdybych jí denně nevídala úplně všude a kdyby se nevychvalovala až do nebe, možná potom by se mi líbila. Děj mi přišel vcelku o ničem k tomu pěkně natahovaný. Kapitoly Rachel mě vysloveně nudily a u ostatních dvou dam jakbysmet.
A konec... jestliže děj knihy měl jakž-takž hlavu a patu, konec tomu nasadil korunku svou absurditou.
Nelíbilo se mi to. Takovou kampaň by si zasloužily jiné knihy.

Janin15.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Na knihu, Dívka ve vlaku,označenou jako bestseller,jsem byla zvědavá.Četla jsem ji na doporučení a musím říct,že nezklamala.Napínavé až do konce,střídající se dějové linky.Jediné,s čím jsem se musela vypořádat,bylo čtení o všech osobách v 1.osobě jednotného čísla tzv.ich formě.Určitě doporučuji.

lucie816815.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Neuvěřitelné zklamání, kniha byla neuvěřitelně nudná a všechny postavy neuvěřitelně nesympatické. Už od půlky knihy jsem bohužel věděla, jak to dopadne a jen jsem čekala, kdy jim to konečně dojde. Knihu jsem dočítala s obtížemi a byla jsem ráda, že už to mám za sebou. Dvě hvězdy možná až moc.

zpevSusannah14.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha roku? Jako vážně???
Malinko jsem se bála toho, že je Dívka ve vlaku přirovnávaná ke Zmizelé. Protože Zmizelá byla fakt peklem vystavěného z hloupostí. Naštěstí věčně nasávací dívka jezdící každý den do "práce" kolem útulného domku se zahradou bylo už menší zlo.
Přesto je tu spousta ALE... Všechny postavy nesympatické, zvláště Anna. Nekonečné jízdy vlakem. Pořádné rozběhnutí děje až na posledních 50 stranách.
Děkuji Bohu alespoň za ten konec (dvě hvězdy) a za čtivost (jedna hvězda)! Suma sumárum - spravedlivé tři hvězdy pro Paulu Hawkins.

Toňula11.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a trochu jsem její přečtení odkládala vzhledem k její velké mediální propagaci,kterou nemám ráda..Ovšem když jsem se do ní začetla, pochopila jsem,že chvála byla oprávněná. Čtivé, napínavé, prolínání několika vypravěčů a pozoruhodné,i když mnou trochu tušené, vyústění..Naprosto uspokojila mé čtenářské potřeby.

Janek11.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Tenhle bestseller mě skutečně hodně zklamal. Text připomíná pohádku o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort a pak mu udělali pořádnou reklamu. Jako nepovedená slohová práce příliš sebevědomého autora/životem zkoušené autorky. Never more, každá knížka v tomto žánru, kterou jsem dosud četla, byla o sto procent lepší než Dívka ve vlaku. Je to sice čtivé, ale to je v tomto případě spíš ke škodě - člověk se horko těžko prokousává k pointě, která zklame.

pajuu10.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha se mi líbila a už před koncem mi začínalo být jasné, co se stalo. Ale opravdové rozuzlení bylo i tak na mě až moc a autorka mě dokázala vtáhnout do děje, přímo do prostředí našich postav, ať už šlo o vlak, nebo místa, kolem kterých projíždí, chování postav a jejich reakce. A i přesto, že jsem nad kopanci hlavní hrdinky občas kroutila hlavou, nakonec mi byla docela sympatická. Příjemné čtení.

Damato10.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ale že u toho mrazí, co? Zažila jsem rozvod, zažila jsem i to, že jsem to s kamarádkami a s kamarády prodiskutovávali tuto situaci a to až do naprosté otupělosti a druhý den ráno jsem zažívala nemlich ty stejné pocity a šílené okno- dokonce i ty tendence volat Ex a říct mu pěkně od plic , co je to za blba jsem měla taky . Já měla naštěstí a ZaplaťPánuBohu děti a tak strach z toho, že jim udělám ostudu mě vždycky zabrzdil v tom nejšílenějším nápadu "něco udělat", aby to šílený bylo už za mnou. Rachel jsem litovala , konec se dal malinko předvídat, ale i tak to stojí za přečtení. Jak snadno se dá labilní člověk, který původně žije tak jak my všichni ostatní , dostat ke dnu, co? Odsuzujeme je, ale už se neptáme - Co se ti stalo, nepotřebuješ pomoct? No nevím, taky se moc neptám, spíš ty alkoholiky odsuzuju, v této chvíli se za to stydím, že se jim na dálku vyhnu, ale když ten pohled na ožralce- a vůbec na opilou ženskou- je tak žalostný, že člověk radši od něj odejde. Takže kniha určitě za přečtení stojí.

Gabrinela10.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Mně se kniha moc líbila s jednou výtkou. Různé časové roviny mě v knihách velice baví, u téhle se ale musím přiznat, že jsem se občas ztrácela a musela se vracet a hledat. Zvlášť pro čtenáře, kteří nečtou denně a na jeden zátah, to může být v této knize náročnější.

Hlavní hrdinka mě vyloženě bavila. Nemyslím si, že hlavní postavy knih musí být sympatické, nevyžaduji to po nich:). Tuto bych označila za nestandardní a velice zajímavou:) a doporučila bych si knihu přečíst už kvůli ní!

Manifest blech10.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Po přečtené polovině jsem knihu musela odložit a až po delší době jsem se k ní vrátila a druhou polovinu v podstatě zhltla. Čtivá, nečekaná.

Jinak jsem po většinu knihy všechny postavy neměla moc v lásce, až ke konci se to překlelo po převratu děje.

Mé hodnocení je na debut dobrý. Dělali z toho předčasně moc velkou senzaci, pokud to byl bestseller v zahraničí, neznamená to, že bude i u nás. Na film jsem zvědavá.

Olafa10.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Nemastná, neslaná, rozhodně ne napínavý thriller. Názorný příklad toho, jak marketingová nálepka "bestseller" zblbne lidi a z knihy udělá o dost víc, než ve skutečnosti je.

Balali09.05.2016Hodnocení knihy 0 z 5

Nelíbilo se mi to, někde kolem sté stránky jsem to vzdala a nalistovala si konec. Nelíbila se mi forma, ani hlavní postavy. Naprosto jednoduchá zápletka a celé napětí spočívá v tom, že děj je vyprávěn jednotlivými postavami a obsah, který by vydal na krátkou povídku se tím natáhne na celou knihu. Žádná přidaná hodnota, nuda.

KnihomolAnn08.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Za bestseller bych ji rozhodně nepovažovala, četla jsem i třeba 20 krát lepší knihy. :) Místy ale byla natolik napínavá že nešla odložit! :) 3/5