Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.91935

The Girl on the Train

Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2015 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Ahri_06dnesHodnocení knihy 5 z 5

Za mě fakt super kniha, děj má spád a postupně graduje až do chvíle, kdy už prostě hltáte rychle ty poslední stránky, abyste se konečně dozvěděli, jak to celé nakonec dopadne. :D vyprávění z pohledu tří postav bylo perfektní, dobře propracované,brilantně vykreslené psychologie postav a hlavní hrdinku jsem si zamilovala, spíš mi jí bylo líto a jen jsem si vzdycky říkala "ne, nepij to, kašli na to" :D fandila jsem jí, aby se z toho dostala. Všechny tři ženy se mi fakt zalíbily a byly mi sympatické,ačkoli měly i temné stránky, ale žiju heslem, že nikdo není dokonalý a bezchybný, takže jsem vůbec neměla problém si postavy zkrátka oblíbit. Konec jsem fakt nečekala a vůbec mě během četby nenapadla tahle varianta rozuzlení - napětí bylo hmatatelné, nemohla jsem se od knihy odtrhnout,skvěle vtáhne do děje. Recenze a reklama nezklamaly, po přečtení jsem se vůbec nedivila všemu, co se o knize píše treba rychlost prodeje a podmaneni si žebříčky bestsellerů, ptz za mě je kniha fakt tak výborná-původně jsem do četby nechtěla jít vzhledem k nepříznivým komentářům a názorům ačkoli mě reklama a marketing kolem ní zaujaly. Když vyšel trailer na film, na všechny názory jsem se vykašlala a šla si knihu koupit pro vlastní obrázek o ní a nezklamala, udělala ve mně wau bomba efekt tak dávám plný počet úplně s klidným srdcem a můžu za sebe jen doporučit :)

Paja.12včeraHodnocení knihy 3 z 5

Od světového bestselleru a nejprodávanější knihy roku 2015 jsem čekala trochu víc než jen obyčejný thriller s naprosto předvídatelným koncem a tím nejtuctovějším motivem ever. Pořád se jedná o fajn letní četbu, která ale bohužel ke své škodě měla nepřiměřeně velkou reklamu...

Karcoolka2210včeraHodnocení knihy 4 z 5

Začala som ju čítať najmä preto, lebo do kín príde film a chcela som najprv prečítať knihu. Začiatok a koniec bol možno zdĺhavý, ale ináč dobré čítanie. Dej pútavý a páčila sa mi forma, uhol pohľadu troch postáv a taktiež zaujímavý pohľad do života človeka, ktorý má problém s alkoholom. Za mňa 4 :)

Šárka_DvčeraHodnocení knihy 3 z 5

Bohužel jen průměr, ani mi nepřišlo, že by byla kniha nějak zvlášť čtivá, jak bylo avizováno, ale to je možná subjektivní pocit, protože tento žánr úplně nevyhledávám. Rozhodně ale může působit jako dobrý strašák před alkoholismem, hlavní postava byla až odpudivá.

DejnaDeepředevčíremHodnocení knihy 3 z 5

Očekávání veliké po přečtení nejrůznějších recenzí a upoutávek, ale celkový dojem z knihy po přečtení je pro mne spíše zklamáním. Jak hlavním hrdinům většinou fandím, byla mi Rachel značně nesympatická, ve svém jednání nesoudná a dost vlezlá. Kniha mě nenadchla, nezaujala.

Modrásek1621.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mě se to líbilo moc.

bookcase21.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jak už to u knih tohoto žánru bývá, čekají na nás nečekané zvraty, které řádně zahýbou dějem. Příběh je opravdu propracovaný do nejmenšího detailu a napíná do poslední stránky.

Scarlett4420.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Vynikajúce na jednorazové prečítanie, keď máte plnú hlavu učenia na skúšky a nutne sa potrebujete nejako odreagovať, ale na konci sa z toho stala obyčajná melodráma s nijako neprekvapivým hlavným vinníkom či zakončením. Štýl písania bol však omnoho lepší, než som čakala, rovnako psychologizácia hlavných hrdiniek, až na ich patetickú závislosť na svojich mužských polovičkách.

Makyskas20.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hlavni hrdince Rachel jsem dazela pesti, ale nelitovala jsem ji, popsane sceny, kdy se opila do bezvedomi, a pak se rozpominala, me spis odpuzovaly, ale i to je svym zpusobem pozitivni, kdyz ve vas kniha vyvolava emoce. Dej se vyvijel postupne s jistym napetim, ale nebyl tam pro me az tak velky pocit prekvapeni, nenastalo zadne vyrazne "bum", ktere do vas uhodi jako blesk... nebylo to spatne, ale jednou precit stacilo, alias reklama na "svetovy bestseller".

ManželéMannovi19.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Na knihu přirovnávanou ke Zmizelé jsem byl zvědav. Hlavní hrdinka mi nebyla kvůli jejímu alkoholismu moc sympatická, ale do příběhu tento fakt dokonale zapadl. Kniha nezklamala, ale ani extra nenadchla.

Mann

Dindi19.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Z této knihy mám celkem rozpačité pocity. Čekala jsem nějakou bombu, ale ve finále to nebylo nic moc. Konec byl nudný a Rachel mi velmi často lezla na nervy.

ken-zo19.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Jako letní detektivka a odreagování splnila knížka očekávání. Hlavní hrdinky nejsou úplně sympatické, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo - bylo to něco jiného, co zpestřovalo čtení. Příběh neměl úplně spád, bylo docela dost pasáží, kdy jsem pořád čekala, jestli už se něco stane a ono nic. Nicméně rozhodně jde o detektivku z lepšího průměru tohoto žánru;)

jenomtak18.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hlavní hrdinka mi místy vyloženě lezla na nervy, proto beru jako velké plus střídání vyprávění z pohledu několika postav, které mě udržovalo ve střehu a kniha se tím pro mě stala zajímavější. Líbila se mi psychologie postav a fakt, že do několika posledních stránek člověk nemá šanci odhalit vraha. Přesto se tato kniha pro mě řadí spíše mezi ty průměrné, protože jsem se chvílemi musela do čtení nutit...Jsem zvědavá, jaké bude filmové zpracování :)

lucille4818.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knížka, ač nejsem příznivcem tohoto žánru, se mi celkem líbila. Osobně jsem neměla problém knihu odložit a vrátit se k ní další den. Do posledních pár stran jsem skutečně nevěděla, kdo je vrahem. Kniha je psána deníkovou formou, kapitoly jsou vyprávěné různými osobami, které se neustále střídají. Kniha si tak vyžaduje pozornost čtenáře. Toto dílo si zasluhuje určitě uznání, mnohé knihy tohoto žánru bych nedočetla.

zdazilek18.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Čekala jsem co se z knihy vyklube když byla tak opěvovaná jako kniha roku. Musím uznat, že mě se kniha moc líbila, skvěle se četla. Vtáhla mě do děje tak, že jsem za den neměla co dělat. Jen mi občas vadilo jak se velmi často psalo o tom jak Rachel moc pije. Jinak super.

Vandiba18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto excelentní příběh! :) Knihu jsem zvládla přečíst během pár dnů a nemohla jsem se od ni odtrhnout. Hlavní hrdinka alkoholička je naprosto skvělá! Některé pasáže mi samozřejmě přišly přitažené za vlasy, ale celkově byla kniha úžasným odreagováním a relaxací. Zároveň jsem se celou dobu zvládala vžít do všech postav, jelikož mě samotná kniha k tomu nutila a až do konce vlastně nevíte, kde je pravda - chvíli podezříváte tuto postavu, v další kapitole jinou a nakonec zjistíte, že to udělal někdo, koho byste v sebemenším nepodezřívali.

Zároveň autor zvládl skvělým způsobem stmelit příběhy všech postav a ukázat čtenáři, že nic není, jak se na první pohled může zdát.

Katys9617.07.2016

Když jsem knížku držela v ruce byla jsem vzrušená a strašně natěšená.Díky skvělé reklamě a taky doporučení od kamarádů jsem se tedy vyloženě těšila, dalo by se říct jako dítě na Ježíška.Nedá se říct, že by mě knížka zklamala ale také mě nenadchla.Stručně řečeno díky obrovské reklamě a obrovskému poprasku ve stylu BESTSELLER jsem zkrátka čekala o mnoho více.

magnolia17.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knihám, které čtou a vyžadují čtenáři na základě masivní reklamy, se spíše vyhýbám. Ale zůstala mi tu jako nevyzvednutá rezervace, tak abych věděla, co se čte, pustila jsem se do ní. Alkoholici jako hlavní hrdinové mi nejsou nikdy sympatičtí, ale jinak jsem Rachel fandila, jak jinak. Bylo to čtivé, ale myslím si, že podobných thrillerů je spousta. Dočítala jsem bez většího napětí, protože asi nejsem ten správný příznivec tohoto žánru, v němž se může stát téměř cokoli, záleží na fantazii a schopnostech autorů.

Andchrej17.07.2016

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, kniha je čtivá, ale konec mě trošku zklamal. Nevím, jestli se k ní v budoucnu ještě vrátím, ale nenáročným čtenářům vřele doporučuji. Každopádně nevím čím to je, ale hlavní hrdinku, alkoholičku, jsem si zamilovala. Dávám 4 * z 5, kvůli konci, který mi přišel trošku nudný. Jsem ráda, že jsem nijak nesledovala ten marketingový tah a neočekávala jsem od knihy příliš mnoho. :)

Ruxandra15.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knihu, ve které mě štvali všechny postavy a přesto jsem jí dočetla až dokonce, jsem dlouho v ruce neměla :D Musím přiznat, že zde opět zafungovala reklama a kniha rozhodně není tak skvělá jak se prezentuje (kniha roku 2015), nicméně napětí a jisté překvapení jí upřít nelze, ale rozhodně nepatří k těm, co bych si potřebovala nechávat v knihovně. Příště už se plakáty a nápisy zviklat nenechám...

Catelyn15.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Kdyby byla Dívka ve vlaku tak dobrá, jak dobrý má marketing, zasloužila by si pět hvězdiček. Kniha je čtivá, o tom žádná, ale celkově je spíše zklamáním. Pochybně vykreslená psychologie postav a závěr nemastný, neslaný. I když bylo zhruba od půlky zřejmé, kdo je vrah, čekala jsem na konci větší drama.

Perhonen13.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Znáte ty zdlouhavé příběhy, kde se začne děj pořádně rozjíždět až se zápletkou a poté neustále graduje, a vy nemůžete jít spát před půlnocí a vstáváte o víkendu před osmou, jen abyste přišli celé záhadě na kloub dřív než si okoušete nehty na nevzhledné pahýly a vyrvete všechny vlasy? Znáte? Dívka ve vlaku je pravým opakem. Jinými slovy: děj mě bavil až do chvíle, než se začala rozplétat celá záhada se zmizením. 3/5*

BlodyFox13.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tak nebylo to špatné, i když hlavní hrdinka byla někdy dost otravná. Chlast je prostě svinstvo. Kdo má na svědomí to, co se stalo, to je zřejmé nebo spíše domyslitelné vcelku brzy. Poslouchal jsem jako audioknihu a musím konstatovat, že všechny vypravěčky vytvořily ze svých postav trošku přihlouplé dámy. A to jedna, druhá i třetí. Manipulovatelné, bez vlastního názoru, hysterické. V knize jsem postrádal větší napětí, je to spíš psychologické dílko. Ale přečíst se dá a myslím, že si tuto knihu čtenář bude chvíli pamatovat.

MonikaHos13.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Přestože kniha dějově nepatří mezi bůhví jaký skvost, něco mě na ní zaujalo. Možná to bylo autorčiným stylem psaní, možná Rachel, kterou jsem si i přes její šílený životní styl vcelku oblíbila. Knihu jsem každopádně měla během pár dní přelouskanou a ačkoli se k ní pravděpodobně v budoucnu již nevrátím, počtení to bylo pěkné.

Erawan12.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Marluksa - napsala jste to přesně tak, jak to "vidím" já... přečetla jsem, nebylo to špatné, ale po té spoustě pochvalných recenzí jsem čekala víc...

peteveli12.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nevim proc, ale ze zacatku a prakticky do pulky knihy mi hlavni hrdinka prisla strasne protivna. Asi dvakrat jsem myslela, ze cteni necham. Nenechala a poctive docetla, ale teda...cekala jsem jeste trochu neco vic. Neco sokojiciho, gradujiciho...nevim.
Zajimavy bezesporu je pribeh z pohledu nekolika lidi. Ale chybela mi ta pomyslna tresinka...

Marluksa11.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Uznávám, že nebyla zlá, ale podle recenzí jsem očekávala mnohem víc. Zajímavý příběh i pointa. Na prvotinu to bylo velmi dobré.

Loriel09.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zpočátku mě knížka příliš nebavila, ale protože jsem na ni měla dobré doporučení, pokračovala jsem. A musím říct, že nelituji. Líbí se mi, jak je kniha psaná, je poutavá a obzvlášť mě zaujalo, jak je děj psát z pohledu více postav. Několikrát jsem změnila svůj názor na to, kdo je vrah a konečné rozuzlení mě opravdu překvapilo. Tuto knížku tedy rozhodně doporučuji!

leninkas07.07.2016

Líbilo se mi, jak je kniha psaná... stejné události ze tří pohledů... tím se příběh stával zajímavějším... druhou půlku knihy jsem přečetla na počkání... celkově hodnotím jako velmi čtivé.

BlodyFox07.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

kachnch: Opravdu je potřeba všem vyzradit, kdo je kdo? Nestačil by jen názor na knihu. Takže děkujeme, už víme, jak se věci mají.