Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…
1. vydání.
Obálka byla zhotovena podle originální předlohy. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.94352

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Ivulik7

Od knihy jsem očekávala mnohem více a to hlavně proto jak byla propagovaná. Jinak průměrné čtení, nic překvapivého. Ale i přesto dám autorce další šanci s novu knihou.

kkubelkova

Přestože takovéhle thrillery moc nemusím, tak se mi kniha opravdu hodně líbila. A ten konec? Ten jsem absolutně nečekala! Super zápletka a hlavní hrdinka taky docela ušla.

kní

Pěkně popsaná přehlídka nepěkných bezohledných charakterů. Bez přesahu. Až na trefný popis zoufalství osamělosti:

"Nádherný slunný den, obloha bez mráčku, není se s kým bavit, není co dělat. Žít tak, jak žiju právě teď, bývá horší v létě, kdy je dlouho světlo, málo konejšivé tmy a všichni se věčně motají venku a jsou hnusně, agresivně šťastní. Člověka to vyčerpává; cítí se mizerně, poněvadž se sám toho rojení neúčastní.
Před sebou mám víkend, čtyřicet osm prázdných hodin, které musím nějak přetlouct. Znovu zvednu ke rtům plechovku, ale už v ní nezbyla ani kapka."

IHT

Skvela kniha. Zapletka slusna, pribeh ve forme tri prolinajicich se vypravecskych linii velmi efektni. Hlavne ale zapusobilo osobni poselstvi - pohled do nitra alkoholicky byl mrazivy, protoze mi (bohuzel) nechybi blizka zkusenost. Zrejme i kvuli tomu, ze jsem si v knize nasel "to svoje", jsem byl doslova uchvacen. Uz se tesim na dalsi autorciny pociny :)

DoDidDone

Knihu jsem přečetl dvakrát- v češtině a v angličtině.
Kniha není ani tak špatná (kdyby byla, dvakrát ji nečtu), ale má spoustu trhlin, které by se v ní neměly objevovat. Například charakter postav. Rachel mi připadá celou dobu velmi slabá a říká něco, ale dělá něco dalšího. Všichni celou dobu lžou, až pak nevíte, co je lež a co pravda. Policie se ke všem chová až příliš vstřícně (nevím, jak by třeba Harry Hole reagoval na Rachel, ale myslím si, že by se s ní zrovna dvakrát nemazal.) Výsledného záporáka si vytipujete brzy, protože se vám nedostane tolik podezřelých osob. Skvělý nápad, ale nedotažený a velmi přeceňovaný. Za mě průměr.

MGT

No nevím, hlavní hrdinka mi přišla, že trpěla nějakou formou mentálního postižení či docela nízkým IQ, Megan byla zase taková zahleděná do sebe, bezcharakterní. Snad jedině Anna byla skoro normální.
Takové snadné čtení.

elki

Právě jsem dočetla knihu Dívka ve vlaku. Četla se mi dobře, taky se přikláním k tomu, že je to spíše román pro ženy. Jedná se hlavně o příběh tří žen, každá je jiná, nakonec se jejich osudy nečekaně propojí. Jedná se o napínavý, tajemný děj, propojený s problémy s alkoholem, který dokáže zcela změnit člověka v nepoznání. Román je napínavý až do samého konce.

kej7my

mně se knížka nelíbila, není to můj šálek kávy. Nicméně, dočetla jsem ji.

beauty_queen

Knihu jsem dostala teprve nedávno, ale hrozně jsem si ji chtěla přečíst. Slyšela jsem na ni spoustu chvály, ale také to, že spoustu lidí zklamala.
Já jsem ji však přečetla jedním dechem za jedno odpoledne a opravdu jsem si ji zamilovala. Moc se mi líbil styl, jakým autorka knihu napsala. Děj byl velice poutavý a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Sice je kniha poměrně smutná, ale velice nevšední.
Donutí vás se zamyslet a myslím, že pokud vás nadchne stejně jako mě, budete si ji pamatovat ještě hodně dlouhou dobu.

HankaMarek

Pěkně se to čte, ale od začátku je to trochu průhledné.

bookwarmerka

Od knihy jsem asi čekala více. Děj byl hrozně "táhlý" a vadila mi permanentní zoufalost hlavní hrdinky.

hanaraab

Pro mě taky velmi průměrná kniha. Myslím, že ta chvála je hodně nadsazená. Je to o alkoholičce, která denně jede opilá vlakem rádoby do práce, prosedí pár hodin v parku a jede zpět. Samozřejmě zase opilá. Tři čtvrtě knihy je zde popisováno, jak jezdí vlakem. A ke konci knihy najednou začne akční děj, pak už to má rychlý spád a je zde napětí. Přiznám se, že jsem to přečetla jenom díky kladným recenzím.

Tofinka

Dívka ve vlaku je podle mě jedna z těch knížek, které neurazí, ale ani nenadchnou. Od začátku mi nesedl styl psaní a ke konci už jsem věděla, jak to dopadne... Ale i přes to jsem si čtení této knížky užila.

alenkacermi

Byla jsem jenom zvědavá,co na té knize je.Že jsou čtenáři rozdělení na dvě skupiny.Jedni,co jsou knihou nadšení a jiní,naprosto znechucení.Musím se přiznat,knihu jsem přečetla jedním dechem během včerejšího odpoledne a patřím do té první skupiny.Nemůžu říct,že s každou situací,každým slovem té které postavy souhlasím,ani jsem nebyla v tak zoufalé situaci hlavní hrdinky.Přesto mě ta kniha nutila přemýšlet.

Jaruš7

Z MP3 jsou prožitky intenzivnější. Smutný příběh s poklidnou dramatičností. Je doba, kdy do problémů se aktéři dostanou díky frustraci, nudě, lehkovážnému životu, povrchností, lží a zločin je zde jen jednoduché odstranění překážky. Nejsou zde ambice, vize a sny, jen planý život s bázlivou touhou po opravě promarněných příležitostí, láska je pro ně jen něco, co na chvíli ukonejší pudy jejich ega. Hrozná skutečnost, zbytečné a politováníhodné vše, co se zde jeví jako normální život. Stačilo.

miloslav0399

Z formálního hlediska originálně komponovaný jednoduchý detektivní příběh. Střídání časových rovin a vypraveček, je zvládnuto bez obtíží, nikdy jsem se při čtení neztratil. Pointa se dá bohužel odhadnout velmi brzy (ono v příběhu moc postav není), a tak mě na konci žádné překvapení nečekalo. Lehce nadprůměrná kniha, která se mi četla velmi dobře.

piratmartin
11. květnaodpad!

Co to mělo jako být? Přiznávám, že jsem to ani nedokázal doposlouchat. Mám to jako audioknihu. Ženská jede vlakem, stále něco řeší, to co vidí atd. Kapitoly jsou vždycky nový den ve vlaku. Co to dopr., jako má být?

Marticka79

Nyní čtu hodně, ale tuto knihu si budu pamatovat ještě hodně dlouho :-). Perfektní a dávám opět plný počet hvězdiček. :-)

Nikola_94

Když jsem slyšela recenze na film, tak jsem měla z knížky trochu strach, ale nakonec jsem si ji koupila a začetla jsem se hned od první stránky. Napětí od začátku do konce, několikrát jsem měnila názor na to, kdo je vrah. Konec byl velkým překvapením, tohle bych vůbec nečekala. Pak jsem si pustila film, a to jsem neměla dělat, opravdu tragédie. Ale knížka naprosto perfektní, doporučuji.

Gallaxy

Nàpad a zàpletka kvalitnì, závěr od jistè doby poněkud prvoplánový. Celkově mi kniha přišla poněkud nedotažená. Ale na druhou stranu se četla velmi dobře.

xelzax

Naprosto průměrná kniha, první polovina velmi vlažná, až nudná, druhá půlka už je o něco lepší. Velké překvapení se opět nekonalo- na scéně celkem 6 postav? Tak kdo asi bude vrah... Ale některé postavy jsem z duše nenáviděla, z čehož usuzuji, že pokud to dokázalo vyvolat alespoň nějakou emoci, tak to zase tak zlé nebylo. Kniha, kterou je naprosto bezpředmětné číst znovu a proto i kupovat - pokud ji chcete číst, raději zajděte do knihovny ;)

hanča34

Díky tomu, že jsem první viděla film a pak teprve četla knihu jsem se v ní orientovala velmi dobře. Řekla bych, že jak film tak kniha jsou srovnatelně dobré.

Tánička11

Kniha se mi moc líbila byla zajímavě zpracovaná. Poslední stránky ty mě úplně dostaly nečekala jsem takový zvrat ale i přesto byla chyba koukat první na film a až pak číst knihu to nedoporučuji. Přirovnává se k "Zmizelá" na to nedokážu nic říct zmizelou jsem nečetla ale určitě ráda přečtu. Nesedlo mi že to bylo psáno jako deník to mi hodně vadilo a jinak se mi kniha hodně líbila a proto dávám 4 hvězdy.

Adelajda_4

Zvláštní kniha, sice jsem hodnotila velmi vysoko, ale některé pasáže se mi zdály nepřehledné, musela jsem číst vícekrát, abych se zorientovala. Bylo pro mě zajímavé, jak ze zdánlivě obyčejné věci udělala autorka zápletku, po které následuje shoda náhod. Detektivka to byla fajn, líbila se mi, ale nemůžu se ubránit pocitu, že je trochu přeceňovaná.

yorba

já mám detektivky moc ráda,ale tato kniha mě zklamala,ve chvíli kdy se vrah objevil na scéně jsem věděla že toto je vrah akorát posledních pár stránek trochu napětí,ale když už víte jak to dopadne tak nic moc zábava.Naprosto nechápu humbuk kolem této knížky.

Michl

Kniha se mně moc líbila. M

n.ezn.amy

Dívka ve vlaku mě velice příjemně překvapila, nic jsem od ní nečekal, ale rychle se do ní začetl. Dobře propojená zápletka s pro mě celkem nečekaným vyústěním. V dějové linií tří žen jsem se naprosto neztrácel a naopak kousky skládačky do sebe dobře zapadaly.

Kelly99

Na to jak se o této knize básní, mě tedy zklamala. Kniha je psaná dost nepřehledně. Ztrácela jsem se v dějové linii. První polovina knihy je dost slabá měla jsem chuť jí několikrát odložit. Postavy jsou takové nijaké, děj slabý. Druhá polovina knihy to už docela vylepšila, ale stejně dávám jen 3 hvězdičky. Za mě se kniha moc nepovedla, čekala jsem víc.

Ali_xy

Jestli tohle byl bestseller roku 2015, sázím na to, že rok 2015 byl vcelku chudý na dobré knihy. Kniha nepotěší, ani neurazí. Není to špatné, ale...oproti autorům jako Ohlssonová nebo Nesbo tomu prostě něco chybí..
Ale i tak doporučuji, na nějaké odpočinkové odpoledne dobré. Asi jsem se nechala unést mánií a čekala možná trochu víc..

felia

Nějak mi tato kniha nesedla a závidím všem, kteří ji obdivují

zfilmováno vlaky Anglie zmizení psychologické thrillery detektivky thrillery anglická literatura

Paula Hawkins

Paula Hawkins