ptacicek ptacicek komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha, kterou by si měli přečíst všichni, kteří žijí ve světě předsudků. Vše jsem s Kyou prožívala, představovala jsem si jak maluje. Její síla byla i přes nepřízeň osudu neuvěřitelna.

24.03.2022 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Byla jsem na knihu moc zvědavá, slyšela jsem na ní i na seriál samou chválu. Protože si raději prvně přečtu knihu a až potom koukám na film/seriál, byla jsem dost zvědavá. Musím uznat, že to bylo skvělé čtení. Ano, nad pár věcmi v knize jsem se pozastavila, ale to neovlivnilo zážitek ze čtení. Vřele doporučuji a začínám Vážku

06.02.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Je to kniha, která vás totálně zasáhne. Hltáte každé slovo a připadáte si, jako by jste na Himmelstrasse žili i vy.

04.05.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Další úžasné super čtení. Opět jsem se několikrát pozastavila nad uměním takto psát. Kniha vas pohltí a máte pocit jako kdybyste Harrymu a Ronovi s Hermionou pomáhali hledat a ničit vitealy :-)

11.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Opět super počtení. A opět musím říct, že oproti filmu jsem v knize našla spoustu detailu, které mi ve filmu buďto unikly nebo tak nebyly. Harry je parádní oddechovka.

26.04.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Za mě fajn oddechovka. Kniha se mi četla krasne, některé věci mě pobavily, nad některymi jsem se zamyslela. Těším se na film :-)

12.01.2022 3 z 5

Opět úžasné čtení. Nesčetněkrát jsem se během čtení pozastavila nad tím, jak úžasne jsou tyto knihy napsané. Propracované do kazdickeho detailu. Ani tato kniha nebyla výjimkou. Detaily předchozího života Pána Zlá jsou skvělé. Odkládám tento díl a zacitam se do posledního :-)

28.06.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Úžasné oddechove čtení, které čtenáře pohltí. Prostě parádní pohádka pro děti i pro dospělé. Jen bych ocenila víc info o kouzlení ????

15.03.2020 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha Dívka, jež jsi tu zanechal pro mě byla prvním ''kouskem'' od této autorky a musím říct, že pokud jsou i další knihy tak dobré, už se na ně těším ;) Příběh Sophie mě neskutečně chytil za srdce, byl výborně napsaný a strhující. Současná část s příběhem Liv byla také čtivá, ale hrdinka mi místy lezla na nervy (samozřejmě nevím jak bych se v její situaci chovala já a jak bych to prožívala)... Celkově knihu hodnotím velmi kladně a ráda se k ní v budoucnu vrátím.. Vřele doporučuji ;)

13.10.2016 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Kniha se četla sama. Svým námětem me dost nutila k zamyšlení. Občas jsem se smála nahlas, občas ve mě přibeh vzbuzoval smutek. Místy mi kapku vadila sebelitost hlavního hrdiny, ale tu hold sem tam prožívá každý. Fajn čtení

25.07.2022 4 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Od začátku me kniha zaujala. Krásně se četla. Moc se mi líbily oba příběhy a několikrát jsem se pozastavila nad tím, že vůbec nevím jak bych situaci řešila nebo třeba i na ní reagovala kdybych byla rodinným příslušníkem, kterého se situace také týká.
Je mi přišlo, že konec zůstal neukonečný. Ano, u Scotta to byl happy end. Ale chybí mi pokračování Toma a Laks.

01.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha, úžasné čtení během kterého jsem si kolikrát řekla, že ve filmu mi něco uniklo nebo jsem tomu nevěnovala pozornost. V knize na to bylo času dost :-). Tato kniha se mi líbí i tím, že se až pak přímo nevěnuje tomu Jehož jméno nemůžeme vyslovit a jeho boj s Harrym.

05.04.2020 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pro mě je tato kniha srdcovka. Kolikrát během četby jsem si uvědomila, že jen sedím, koukám a rozjímám nad tím, co jsem si přečetla ;)
Pro mě je to kniha krásných myšlenek ;)

10.10.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Výborná oddechovka, která pobaví. Kladně hodnotím to, že knihy jsou krátké a nejsou zbytečně protahované... Vřele doporučuji ;)

13.02.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První díl jsem nečetla (ale určitě se k němu jednou dostanu :-P) ale druhý díl Aristokratky se mi moc líbil. Při vzpomínce na některé pasáže se musím pořád smát. Oceňuji to, že má kniha méně stránek - autor děj zbytečně nenatahoval. Knihu vřele doporučuji.

08.02.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Malá kniha, kterým svým velkým příběhem dostane každého. Vždy, když se k ní vrátíte, si z ní odnesete něco nového...

15.02.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Bomba. Kniha se čte sama a několikrát jsem se přistihla při tom, že to slyším poprvé :-).

24.03.2020 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Knihu jsem začala číst na základě shlédnutí filmu. Film byl podle mého názoru úžasný, ale kniha jej naprosto předčila.
Kniha je čtivá, působivá a velmi přemýšlivá. Nikdo z nás nedokáže říci, jak by se zachoval v roli hlavní hrdinky a proto se mi během čtení X krát stalo, že jsem se přistihla s odloženou knihou v ruce a přemýšlela jsem co by kdyby... Pokud je nyní váš život ve složitější situaci, je kniha přímo pro vás, protože vám ukáže jiný pohled na věc i když s vámi téma na první pohled nesouvisí. Vřele doporučuju...

29.04.2017 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Ve třetím díle trilogie oceňuji přehled postav na začátku knihy. Musím uznat, že celá zápletka byla hodně propracovaná a rozuzlení pro mě bylo poměrně nečekané.
Shrnutí celé trilogie - některé části pro mě zbytečně zdlouhavé. Občas jsem měla trošku problém orientovat se v jednotlivých postavách v průběhu knihy. Jinak se mi ale trilogie celkem líbila.

09.06.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Na knihu jsem se moc těšila, protože miluju Vánoce. Navíc ten krásný obal. Ale bohužel, hodně mě zklamala. Jako čtení pro náctileté je to možná OK, ale já jsem se u čtení dost trápila a několikrát jsem měla pokušení čtení přerušit a už se k němu nikdy nevrátit.

18.02.2016 1 z 5