Alchymista

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413/alchymista-413.jpg 3.94173

O Alquimista (1988)

Vydáno:, Argo

Šavl

velmi zajímavá kniha a u četby jsem byl mile překvapen :)

japan25

Tato kniha mě tak bavila že jsem po dobu čtení téměř nespal.
Rozhodně doporučuji těm kdo mají rádi knihy, které jsou těžší na pochopení.
Já jsem knihu pochopil a proto dávám vyšší hodnocení, než ti kdo ji nepochopí

h.mose

Moje první (a zřejmě asi i poslední) kniha od Coelha. Příběh by za normálních okolností měl něco čtenáři dát. Nějak ho obohatit. Tady to bohužel vůbec nefungovalo :( Jen samé fráze a klišé. Proti tomuto příběhu stojí Jean Giono se svým Mužem, který sázel stromy. Zatím co v případě Giona mluvíme o 100%, tak Alchymista s bídou 10% :(

stepanka000

Přečetla a dočetla jsem jenom s velkým sebezapřením. A potvrdila jsem si své tušení. Podle mého názoru je to plytká kniha, vezoucí se na módní vlně povrchní ezoteriky. Jak píší čtenáři níže, Coelha buď milujete nebo nesnášíte. Zřejmě jednou provždy patřím do druhé skupiny.

tatruszka

Velice inspirativní kniha pro čtenáře, kteří mají rádi podobnou literaturu. Příběh odkazuje na hledání a prožití svého životního příběhu a osudu a poslouchání hlasu svého srdce.

JPBelmondo

Za mě tedy rozhodně ne :-(

ZlýJabko

Docela dobrý příběh, který má nešťastnou snahu tvářit se hluboce.

banánovépyré

Možná, že kdybych ho četla někdy v pubertě, tak by mi dal víc. Ale dostal se mi do ruky později, v době, kdy už jsem za sebou měla jednak jiné knihy od Coelha a jednak jiné knihy s podobnou tematikou a poselstvím. Takže můj čtenářský prožitek byl poněkud méně hluboký. Ale rozumím tomu, že ta knina může být pro někoho důležitá a přelomová :) Pro mě nebyla. Ovšem asi se to tak mělo stát :)

tomas8187

Eso slátanina, dočteno jen s obrovským sebezapřením. Pseudo-duchovní bramboračka s připitomělým dějem, připravte se na míchanici nic neříkajících slovních spojení jako "Duše světa", "Osobní příběh" či "Řeč vesmíru" (ano, vždy s velkým písmenem, aby jako víc Duchovna...).
Jednu hvězdičku dávám za konec, kdy "hrdina" příběhu nakonec najde poklad, který naštěstí není něco jako "Večné Prozření", ale echt gold a může si koupit tolik ovcí a velbloudů, kolik chce a jako bonus k tomu tu největší kočku z oázy.

Atanone

Ono to funguje-když si něco opravdu přejete,celý vesmír se spojí.Někdy to chvilku trvá,protože i lidé,kterých se naše přání dotýkají,mají svoje přání.
Kniha je krásná. Taková jiná cesta do Říma..k Citadele..Malému Princi..prostě cesta

Luvák

Přečteno proto, že mám pocit, že to četl každý a chtěl jsem vědět, proč. Po přečtení to stále nevím... Plytká a nebezpečná kniha. Může se totiž stát, že jí někdo uvěří.

Manyna

Nemůžu dát odpad, protože musím ocenit, že si dal s napsáním knihy práci. Poslouchala jsem jako audioknihu, jinak bych musela dát ještě o hvězdu méně, ale takhle se to dalo přežít. Jde o stále dokola omílané fráze, které známe ze spousty jiných motivačních knih, které jsou zabaleny do jakéhosi "kouzelného" příběhu. Na mě to ale nějak nefungovalo.

BlackBlade

V knize je spousta zajímavých myšlenek („Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“), které znám z vlastního života a mohu jen potvrdit, že je to pravda.
Ale jinak je to taková nezáživná pohádka, čekal jsem od toho něco zcela jiného.
Pokud hledáte motivační knihu, která vás posune v uvažování a zamyslíte se, že strůjcem svého štěstí jste jen vy sami, pak je to kniha na 100 % pro vás.
Vy ostatní si najděte jinou knihu ;)

Bee

Alchymista ve mně zanechal jenom a jenom pozitivní pocity. Když jsem kdysi dočítala Malého prince, nevěřila jsem, že ještě někdy zažiju tak příjemný pocit a dojetí po dočtení knihy. A ejhle, ono se to stalo znovu. Je nutné si uvědomit, co od téhle knihy čekat. Rozhodně ne nějakou super našlapanou knihu o hledání pokladu a dobrodružstvích v poušti, tohle je ryze filozofická četba, která má čtenáře myšlenkově někam nasměrovat. Za mě úžasné.

Ketesh

Na konci knihy jsem byla bez dechu a myšlenky mi jen létali hlavou a nemohla jsem se žádné chytit. Prostě jen: WAU!
Rozhodně hodlám číst znovu!

bakjo95

Lidé se v hodnocení této knihy dělí na 2 skupiny - ti, kteří to pochopili a ti ostatní. Všichni vzhledem k popularitě knihy a nálepkou Světová literatura čekali nějaké ultra promyšlené dílo v podobě 1984 od Orwella. V jednoduchosti je síla a krása. Ne všechno, co stojí za přečtení, musí být nutně složité. Jedna z nejobsáhlejších knih, co se týče životních citátů a mouder, moje nejoblíbenější:

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“

„Člověk miluje, protože miluje. Není k tomu žádný důvod.“

„Už jen žít deset minut denně v souladu se svým snem představuje pokrok.“

„Nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem.“

Doporučuji - 100%

KosťaLevin
15. dubnaodpad!

Moje první kniha, kterou jsem si odnesl z knihkupectví. Výměnou za dvousetkorunovou poukázku z jakési soutěže. To bylo v dávných dobách, kdy jsem chodil ještě do šesté třídy a kostka másla stála místo dnešních čtyřiceti korun polovinu. Jakožto jedenáctiletý nezvdělanec dal jsem na doporučení paní knihkupkyně. Tu máš, hochu, knihu. Budeš se u ní smát, budeš plakat, změní ti život! A teď už nezdržuj, dej sem prachy a zmiz! Škoda, že jsem raději nenakoupil deset kostek másla, na které by mi byla bývala poukázka vystačila, a nenamazal je Coelhovi na čelo, aby jeho hlava pomazaná byla ještě pomazanější.

Jedno mu ale nemůžu upřít: je to skvělý obchodník s žádanou komoditou - nadějí. Žel ne nadějí pokornou a posilující, ale nadějí slepou a ignorantskou, která vede do písečných dun, odkud není návratu. A taky mu to psaní jde hezky od ruky. Inu, úspěšní umělci tvoří, ti nejúspěšnější kradou.

KnihovniceVěra

Četla jsem tuto darovanou knihu před lety a tehdy ve mně nezanechala hlubší dojem. Nyní jsem si ji vychutnala jako pěknou pohádku.
A ona to je opravdu jedna z pohádek tisíce a jedné noci, velmi čtivě převyprávěná a hezky zabalená.
Pokud od toho někdo čeká víc, může být zklamán.

Jessybelle

Pěkná povzbudivá knížka, je čtivá a krátká.

tygřík2

Prostinké až k pláči...to napsal žáček páté třídy pro spolužačku? Pak je to v pořádku. Ale jinak je to ztráta času.

Satninka

Jsem docela zaskočena rozdílnými názory na knihu. Je zde vyčítáno, že sdělované myšlenky jsou mělké a ve skutečnosti nemají žádnou hodnotu v porovnání s díly jiných, "větších" autorů.
A já si myslím, že je to o tom, co si z těch myšlenek člověk vezme. Někteří očekávají naservírovaný princip života, kámen mudrců a zlato z olova k tomu, místo, aby si sedli a pokusili se jednotlivé úvahy sami rozvést, dál s nimi pracovat.
Přesně, jak se o tom pojednávalo v knize: "... veškerá věda o Velkém díle mohla být vepsána na pouhý smaragd. Lidé však prostým věcem nepřikládali důležitost a začali sepisovat pojednání, výklady a filosofické studie. Začali také tvrdit, že znají cestu lépe než druzí."

Knihu jsem četla v rámci příprav k maturitě a podle mě je velice vhodná pro mladé lidi, kteří s filosofií a takovouto literaturou nemají tolik zkušeností. Tento malý smaragd je může nakopnout k dalšímu rozvoji v této oblasti a toho si velice cením.

Mia77

Aby se mi tato kniha líbila, musela jsem k ní dospět, myslím tím mentálně. Někdo to má ve dvaceti a někdo ve čtyřiceti. Líbila se mi, některé citáty se mi zapsaly do paměti, například ....

"Všichni vědí naprosto přesně, jak mají žít druzí. Zato nikdy nevědí, jak mají žít oni sami."

S touto situací se setkávám poměrně často, tak mi to přišlo celkem úsměvné. Celkově je v této knize víc takových pasáží k zamyšlení, proto doporučuji přečíst a uvidíte sami, jestli jste na ní dostatečně vyzrálí ;-)

MH.

Já jsem sám se sebou rozhodně spokojený. S čím nejsem je, že si (čistě podle mého názoru) tato kniha hraje na mnohem více, než je, protože při bližším pohledu je v myšlenkách dost prostá a plytká.

Alex258

Nejúžasnější kniha, kterou jsem kdy četl :) Po dočtení jsem měl obrovskou radost. Ti co ji odsuzují tak jsou pouze zklamaní sami sebou.

pajkahej

No to je teda spatlanina náboženských myšlenek...

MH.

Tak poprvé Coelho, a asi i naposledy. :)
Jako pohádka pro děti by to bylo hezké dílko, pokus udělat o to něco víc za použitím filozofie a zdánlivě hlubokých myšlenek na mě ale bohužel nezapůsobil. Ano, při čtení jsem si udělal několik poznámek myšlenek, které mě zaujali. Ale poté co jsem knihu dočetl jsem zjistil že jsou všechny vlastně stejné, a nijak mne neobohacují. Celkový dojem z knihy byl pak takový plytký, nijaký. Dočteno tak spíš proto, abych si mohl odškrtnout, že jsem přečetl Coelha. :)

Likandros

Četl jsem dost kritiky na to, že autor vlastně řekl všechno, co už dávno víme. Nevím, proč bychom si měli z každé knihy brát ponaučení. Z mého pohledu - krásný pohádkový příběh s filozofickým podtextem. Kdybych chtěl číst do hloubky, sáhnu po jiné knize. Naprosto splnila mé očekávání a přiznávám, že ''moudra'' jsou klišé, ale počítal jsem s tím. Naštvaní jsou dle mne lidé, kteří si za svými sny chtěli jít a selhali, nebo nedokázali najít cestu. Chápu, že vás kniha pak provokuje.

antonin0999

Tenhle Coelhův guláš má velmi specifickou chuť namíchanou z Hesseho cibule, Exupéryho papriky a masa z Tisíce a jedné noci. Věřím, že jsou chvíle v životě, kdy chutná a jindy z něj pálí žáha jak písek z egyptské pouště. Coelho je alchymista. Sběratel. Biografie. 150 stránek z datlovníku.

Peťulka8

Kniha plná úžasných citátů, která se velmi dobře čte.

Olga.S

Excelentní! Některé citáty z této knihy mě provázejí téměř každodenním životem. :)