Peace Peace komentáře u knih

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

"Musím říct, že se všema těma pojmama o tragédii, co pořád řěšíme, to teď vidím naprosto jasně. Jeho tragickou chybou bylo, že nevěřil sám v sebe."

Nádherná kniha. Ani nebudete vědět jak a ocitnete se na chodbách Irvingovy školy, kde budete prožívat osudy minulých i přítomných studentů. Kniha je čtivá a vede k zamyšlení.. ještě váháte s jejím přečtením? ;o)

20.08.2014 5 z 5

Na první pohled Na první pohled Mhairi McFarlane

"Když člověk nic nepodnikne, nic se nestane. Život sestává z rozhodnutí. Buď k nim sebereš odvahu, nebo je někdo udělá za tebe, ale vyhnout se jim nemůžeš."

Pokud hledáte oddychovku na blížící se závěr léta, jde o ideální volbu. Knížka je fajn, i když je pravda, že by jí méně stránek neuškodilo. Ale i tak jsem se u příběhu Rachel a jejích přátel bavila, o což u tohoto žánru jde především ;o)

18.08.2014 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

"Někdy vyrazíme na cestu, ale nakonec dojedem úplně jinam, než jsme chtěli. Ale to nevadí. Důležitý je vyrazit."

Autorce patří mé osobní ovace, protože jsem si po dlouhé době našla svou oblíbenou literární postavu - Josie jsem si vyloženě zamilovala, byla mi hodně sympatická. Nehledě na fakt, že se knížka čte vyloženě sama, je perfektně napsaná. Určitě jsem ji nečetla naposledy a ráda se k ní v budoucnu opět vrátím.

10.08.2014 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

"Všichni lidé chtějí žít hodnotný život, ale hodnoty má každý člověk jiné."

Kniha je zážitkem. U málokteré knihy se totiž dokážete smát i plakat zároveň. Málokde si rovněž oblíbíte morouse, jakým Ove bezesporu je. Ono je totiž důležité nejdříve poznat, co si člověk musel prožít, aby pak kdokoliv mohl hodnotit jeho chování.
Velikým pohlazením bylo číst o vztahu Oveho a jeho ženy - pro mne šlo o jeden z nejhezčích manželských vztahů, o kterém jsem kdy četla.

05.08.2014 5 z 5

Poslouchej! Poslouchej! Sarah Dessen

"Co je špatnýho na tom být hodná? Nic. Akorát, že k tomu většinou patří neříkat pravdu."

Kniha se četla lehce, skoro sama. V žánru pro mládež patří určitě k těm lepším.

01.08.2014 3 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

"Svět je malý. Všechny cesty vedou do pekla."

Skvělá kniha! Uznávám, že ne všechny situace vyznívaly úplně reálně a ve skutečnosti snad ani nebyly možné, ale pro mě je důležité to, že jsem se nenudila ani jednu stránku, což je při takovém cvalíkovi menší zázrak. Od knihy se opravdu jen těžko odtrhnete, jak je akční a navíc - skvěle napsaná. Za mě jedině chvála a doporučení!

29.07.2014 5 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

"Dospělost se nepozná podle toho, že jsi ochotný umřít pro něco vznešeného, ale podle toho, že jsi pro to ochotný pokorně žít."

Nezapírám, že mě před přečtením tato kniha zaujala především pro to, že je srovnávána s mou srdcovkou "Hvězdy nám nepřály". Po přečtení však s tímto názorem nemohu souhlasit. Ano, jsou obě o lásce, nemoci a mladých lidech. Ano, obě jsou krásné. ALE každá úplně jiným způsobem.
Leo je klasický puberťák a i když mě v mnoha ohledech štval, pod tou slupkou se naštěstí schovává i úžasný člověk.
Je to nádherná kniha, kterou určitě doporučuji - nejen pro ten příběh samotný, ale i pro myšlenky, které často vedou k zamyšlení.

25.07.2014 5 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

"Neschopnost vciťování není totéž jako neschopnost milovat. Láska je silný cit k jinému člověku, který se často vzpírá logice."

Milá a inteligentně vtipná knížka, za což má můj dík. Dona Tillmana si prostě musíte oblíbit! :o)

23.07.2014 4 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

"Myslím, že jsem musela zapomenout. Myslím, že to byla jediná možnost, abych si vzpomněla, jak znovu žít."

Napsáno čtivě - to nemůžu autorce upřít. Bohužel však také na můj vkus rozvlekle, některé pasáže bych zkrátila na minimum, spekulace o pachateli se opakovaly natolik, až mě někdy nudily.
Nad všechny výhrady však ubírám jen jednu hvězdičku, protože byl pro mě námět více než zajímavý :o)

21.07.2014 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Milá knížka, která přináší zajímavou otázku k zamyšlení - je ve vztahu důležitější přátelství nebo láska? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, určitě neprohloupíte, když si příběh Anny a Jacka přečtete.

16.07.2014 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

"Vlastně je to hrozně divné, že lidé ve světě tak plném válek a utrpení pohrdají bezpečím a věrností."

Začátek knihy je trošku zmatenější, dokonce jsem si pohrávala s myšlenkou, zda má smysl číst dál. Ale pak do sebe vše začalo zapadat a nějakých 200 stran jsem četla jedním dechem, protože příběh je naprosto... dokonalý! Těším se na další díly - tentokrát doufám, že bez štítku o silných povahách, který je jednoznačně mimo mísu ;o)

12.07.2014 5 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

"O svém příštím světě rozhodujeme tím, co se naučíme v tomto. Neuč se nic a tvůj příští svět bude stejný jako tenhle - stejná omezení, stejné překážky k překonávání."

Kniha obsahuje hezké myšlenky, to bezesporu. Hlavní pointa, která by změnila mou osobnost, šla však nějak mimo mě. Od Richarda Bacha už jsem četla i lepší knihy.

09.07.2014 3 z 5

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

"Muž, který vás stojí hodně peněz, hodně nových vrásek, zamračené čelo a vyrážku ze stresu, nemá ve vašem bytě co dělat. A už vůbec ne ve vašem životě."

Nemám v oblibě povídkové knihy, neoslovují mě. K mému štěstí spolu jednotlivé příběhy souvisí a navíc - napsala je Eva Urbaníková :o) Tato autorka je mou srdcovkou, to přiznávám, a opět mě nezklamala.

08.07.2014 5 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Příjemná oddechovka. Některé situace byly sice trošku přitažené za vlasy, ale kdy jindy se nechat unášet vtipným a romantickým příběhem, když ne o dovolenkovém létě ;o)

06.07.2014 4 z 5

Upřímná a zajímavá sonda do životního příběhu nejslavnější německé narkomanky. Dle mého názoru kvalitativně doplňuje Děti ze stanice a jsem moc ráda, že kniha vyšla. I když Christiane v životě udělala spoustu chyb, působí na mě jako moc fajn člověk a věřila jsem jí každé slovo.

01.07.2014 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

"Zkus se přičinit, ať svět pořád všechno tak nekazí."

Nádherná kniha, která vás vtáhne do roku 1918, ani nebudete vědět jak. Budete sice obklopeni válkou, španělskou chřipkou a vtíravým pachem cibule, ale zároveň zjistíte, že právě v těžkých chvílích v sobě člověk dokáže najít neutuchající vnitřní sílu a naději.

28.06.2014 5 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Pro mě nejlepší kniha od autorky - dříve jsem si k ní nějak nemohla najít cestu, ale tato knížka mě bavila. Téma je vážné, ale i přesto z písmenek čiší naděje a láska.

23.06.2014 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Knížka není "jen" běžnou romancí, což je na ní sympatické, zabývá se i vážnými tématy. Doporučuji - i když se podobných knih v poslední době vyrojilo nějak podezřele moc.

22.06.2014 4 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se věnuje silnému a smutnému příběhu, četla se jedním dechem. Jen v realitě je situace, dle mého, na prožívání trošku složitější a popisovaného léku na smutek se dostane jen zcela výjimečně...

10.06.2014 4 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Kniha neurazí, nenadchne. Jde o příjemnou oddechovku, kterou jsem, v momentálně hektičtějším období, celkem uvítala.

06.06.2014 3 z 5