Potrhaná křídla

Potrhaná křídla

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda?
Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/185200/potrhana-kridla-185200.jpg 4.3352

Out of the Easy (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, CooBoo

OliP
předevčírem

Čtivá kniha, líbila se. Sleduje život dívky, jejíž matka ji bere jako své příkoří a životní omyl, ale ona k ní stále chová určitý cit, protože to je jednoduše její matka, i když ostatní lidé to s ní často myslí mnohem lépe.
Kniha podněcuje k zamyšlení nad tím, jak je těžké vymanit se z určitého sociálního prostředí, pokud, i přes vaše úsilí, vám nikdo nepodá pomocnou ruku. A to je téma, které bude jednoduše vždy současné.

vikaa

Knihu jsem si vybrala hlavně kvůli autorce. Její dílo V šedých tónech na mě hluboce zapůsobilo, i když bylo primárně určeno mladším čtenářům. Kniha Potrhaná křídla není špatná, je čtivá, ale mám pocit, že ten příběh si nebudu pamatovat moc dlouho. Zajímavý je vztah Josie k vlastní matce i k Willie, majitelce vykřičeného domu. No a jako bonus Josiin byt nad knihkupectvím, kde Josie pracuje. Který čtenář by jí nezáviděl? Jako čtení na dovolenou je to super, ale žádnou pecku od autorky tentokrát nečekejte.

gigi77

Kdo knize dal žánr "Historie"? Chtěla jsem něco nasát z té doby, ale spíše je to povrchní příběh ... neurazí, nenadchne. Sáhla jsem po této knize po přečtení "V šedých tónech", očekávala jsem další pecku, ale ta se nedostavila.

arket

Námětem mi připomněla knihu Chlapec, který rozdával sny. Na můj vkus moc zdlouhavé nudné čtení, knihu jsem několikrát odložila. Vedlejší postavy mi přišly nezajímavé.

akdar72

Po přečtení jsem dlouho přemýšlela, co mi na tom krásném příběhu chybělo. Čtivě psané, pěkné nevšední téma, ale.... Chybělo mi více o dalších hlavních postavách, o Willie, Patrickovi, Jessemu a také o Cokiem a Louise, jejich životní příběhy, více do hloubky pochopit jejich chování.

hrosik3

Četlo se to dobře, taková oddechovka na dva večery, ale těm postavám něco chybělo. Víc hloubky, dokončených příběhů, často jen naznačené, jen takové stékání po povrchu.

stafbul

Vcelku dobrá kniha s fajn atmosférou minulého stolení v USA. Není to kniha, kterou bych si koupila, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Karlicka728

Už dlouho jsem čekala na knížku, která by mě tak moc chytla. Přečetla jsem ji za víkend a určitě si přečtu i jiné knížky od autorky. Její styl psaní je velice příjemný a vůbec příběh z New Orleans 50. let je opravdu neotřelý nápad. V konkurenci se všemi knihami odehrávajícími se v budoucnosti, je pro mě kniha ve, které se autorka zabývá minulostí vítanou změnou.

ivulka15

Další skvělá kniha z pera této autorky.Co víc k tomu dodat? Snad jen doufat,že každý z nás může roztáhnou třeba i potrhaná křídla a prostě vzlétnout.

kklepkaa

Jak jsem Rutu obdivovala za Sůl moře, tak tady musím uznat, že tomu chyběla pomyslná jiskra. Postavy na mě působily nějak ploše, nešlo mi se do příběhu ponořit a prožívat to s hlavní hrdinkou. Konec to mírně vylepšil, alespoň se něco dělo, nicméně hodnotím jako průměr.

Chytuš

Josie, je mi to líto, ale my dvě jsme se prostě minuly. Tvůj příběh ve mě nevyvolal žádné emoce, takže přečteno, ale bez většího zaujetí pro postavy, děj nebo zápletku. Nemůžu ale ani říct, že by to celé bylo úplně špatné, své čtenáře si určitě najde. Pro mě ale jen průměr, bohužel...

Terata

Neurazí, ale ani nenadchne.
Čistá kniha, bez přehnaných zápletek, občas nuda a podle mě až moc dlouhé.

Anie94

Mě se knížka moc líbila. Je tam skrytá naděje, že se nam jednou splni to co si doopravdy přejeme. Nesouhlasim teda s většinou tady, že knížka je divná. Možná nemam ten pocit, protože je to mije první knížka od této autorky, ale rozhodně už se těším na další.

Renatecka

Mě se příběh moc líbil, kniha je neskutečně čtivá. A pokud jsou Potrhaná křídla podle recenzí nejslabší knihou Ruty Sepetys, tak už se nesmírně těším na Sůl moře a V šedých tónech.

Anoell

Nemám potřebu tuhle knihu nějak zvlášť porovnávat s V šedých tónech, nepřipadala mi nějak horší, jak je tu již naznačeno... Byla moc pěkná, ale je jasné, že V šedých tónech na vás víc zapůsobí - však vy víte čím. Nicméně já jsem s tímhle dílem spokojená, ačkoliv jsem dle zdejších komentářů nic moc extra neočekávala. Kapitoly jsou krátké, takže čtení krásně ubíhá. Pořád se tam něco děje, asi jsem ani nenarazila na žádné nudné pasáže... Čekala jsem asi větší popis dob, ve kterých se to celé odehrává, no, moc jsem se nedočkala, ale na konci mi to vlastně ani nechybělo... Pokud si chcete přečíst něco nenáročného, rozhodně doporučuji.

Ewinky

Plno lidí tu tvrdí, že je to nejslabší kniha autorky, ale já si tedy dovolím nesouhlasit. Mně se líbila nejvíc, asi to bude stylem vyprávění, který mi prostě sedl víc než u těch předchozích, které jsou ovšem též skvělé.

Dandy1

Josie měla matky dvě. Vlastní za nic nestála. Ta druhá ji podporovala z povzdálí a Jo na to přišla příliš pozdě.

Košišta

Připojím se k ostatním komentářům, i pro mě byla potrhaná křídla nejslabší, ale to vůbec neznamená, že nestojí za přečetení. Asi jsem čekala velké finále, ale závěr mě spíše zklamal. Dám čtyři hvězdičky, ačkoli Sůl moře a V šedých tónech je jiná liga, ale to je dáno taky tématem.

VeronikaZ

Jednoduše nádherná knížka.

Calibra

Jednoduchý příběh, bez nějaký větší zápletky a napětí. Kniha neurazila, nenadchla. Od autorky moje první prectena kniha. Záměrně jsem si, dle recenzí, vybrala tuhle "nejslabsi" jako první, abych se měla na co těšit. Psaná jednoduše, četla se lehce.

veronika0382

Je sice nejslabší ze všech Rutiných knih, ale přesto je dobrá. Je jiná, to ano. Přesto mě děj pohltil a já jí měla za dva dny přečtenou :-) Těším se až Ruta vydá novou knihu, protože Sůl moře a V šedých tónech byly prostě pecky :)

kofina

Není oddechovka jako oddechovka, tahle kniha to jasně dokazuje. Sepetys píše prostě úžasně, jednoduše a přitom tak nápaditě. Je skvělá vypravěčka a i když tento příběh není úplně něco, co bych si vybrala, vtáhlo mě to a drželo až do poslední stránky. :)

MonikaV

Pro mě trochu nuda. Oproti V šedých tónech o moc horší. Ještě musím přečíst Sůl moře a uvidíme. Teď jsem byla zklamaná.

MartinaF
25.12.2016

Přečteno, ale knížka nějak ve mně nevzbudila žádné velké emoce. Normální příběh pro teenagery. Čtivé to bylo, ale nějak mi příběh moc nesedl.

Beky
22.12.2016

Myšlenka zajímavá, příběh poutavý, nicméně to není nic, co by se nedalo odložit a co by bylo strhující ... Překvapil mne konec knihy.

Siraelxy
19.12.2016

Další kniha této spisovatelky, které dávám vysoký počet hvězd. Sepetys je výborná vypravěčka, píše tak, že se od knihy nelze odtrhnout. Kniha je o síle osobnosti, vůle i vlivu okolí. O tom, že každý má šanci, i když je celý svět přesvědčen o opaku. Vice: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/12/ruta-sepetys-potrhana-kridla.html

Kokesar13
11.12.2016

Ruta Sepetys je moje oblíbená autorka... a zase nezklamala. :-) Bohužel, tato kniha mě tak neoslnila jako V šedých tónech a Sůl moře. Každopádně - téma je opravdu originální, příběh čtivý a...
No, co na to říct. Prostě Ruta. :-)
Doporučuji!

vendy6619
10.12.2016

Tak tahle knížka je snad to nejlepší co jsem četla v poslední době.
Nikdy jsem si nemyslela, že najdu čtivější knížku než je Selekce, ale Ruta to posunula na vyšší level. Krátké kapitoly, které musíte číst, protože tu jednu stránku přeci už dočtete.
Neskutečná knížka z doby bordelů, mafie a Josie "Motorový město" Morainové.
5 *! Ale pro mě má tahle knížka neskutečně větší hodnocení! ♥

janarzk
09.12.2016

Poutavě psaná, příjemná oddechová četba. Druhá polovina mě strhla a knížku jsem neodložila dřív, než jsem ji dočetla. Ta by u mě měla pět hvězd, ale hodnotí se celá kniha, takže dávám krásné čtyři.

DiLay
07.12.2016

No Na knihu "v šedých tónech " to nemá. Každopádně hodne zajímavé téma. Mísily se ve mě při čtení této knihy snad všechny emoce. Úžasná kniha. Davam čtyři hvězdy kvůli tomu že už jsem od ni cetla lepší a tahle byla z těch tří nejslabší. :)

New Orleans prostituce mafie 50. léta 20. století

Ruta Sepetys