Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Muž jménem Ove

Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacou...celý text

Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. Příběh, který od začátku promění všechny, kdo se s Ovem dostanou do styku.

Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi odvedle komicky ztvárňuje řadu situací, které nám jsou důvěrně známé. Je to kniha, jež dokáže stvořit svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době. Příběh se nese ve stejném duchu jako film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191816/muz-jmenem-ove-H3m-191816.jpg 4.6806

En man som heter Ove

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
iškavčeraHodnocení knihy 5 z 5

Toho bručouna jsem si zamilovala. Kniha mě pobavila i dojala.

hledasenikipředevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Co říct, co tu nebylo ještě řečeno. Muž jménem Ove je jedním slovem neuvěřitelná kniha. Příběh plný přátelství, lásky, samoty a všeho co k lidskému životu patří. Backman své čtenáře dokáže rozesmát, dojmout, zaujmout...
Z příběhu dýchá neuvěřitelná lidskost a i přesto, že Ove je bručoun dokáže čtenáře okouzlit. V příběhu dominují i vynikající postavy a za to všechno můžu Backmana jen obdivovat a žasnout nad jeho vypravěčským talentem.
Muž jménem Ove je nejlepší kniha jakou jsem kdy četla.

Jeanie22.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ove mi byl ze začátku protivný svojí nabručeností a po pár stránkách jsem chtěla knížku odložit. Naštěstí jsem to neudělala a nakonec možná i slzička ukápla :-)

pajzdaz18.06.2016

Krásná práce se slovy. Věty mířené tak, že přesně zasáhnou svůj cíl. Alespoň mě zasáhly. V jednu chvíli jsem se smála a po pár stranách jsem plakala. Doporučuji.

Dalinea17.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Báječná kniha s hlubokým přesahem

karolina056016.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasně úžasný příběh, žila jsem s Ovem, dýchala jsem s ním a vše jsem s ním prožívala!
Backman je super autor! Pokud přemýšlíte zda si ji koupit nebo né určo po ní sáhněte, nezalitujete!

DariDerek13.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Příběh plný emocí, podpory a přátelství, lásky, ale také samoty a deprese, touhy po "svobodě" a po pořádku, přesně tohle se ukrývá v knize s názvem Muž jménem Ove. Já si i pobrečela. A pokud chcete,více v recenzi v záložkách :)

Zorka11.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Starý bručoun, který potřeboval zachránit a opět rozsvítit jeho potemnělé dny. To se úžasným, vtipným a přitom laskavým způsobem podařilo těhotné sousedce, která člověku prostě nedovolila jen tak si umřít. Knížka, která mě pobavila a zároveň téměř rozplakala.

Boblenka08.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha mě bavila od samého začátku. Nepřečetla jsem si dopředu o čem Muž jménem Ove je, takže jsem vůbec nečekala jak se příběh vyvine.. Kniha na začátku vypadala, že mě provede (a pobaví) úsměvnými příhodami bručounského dědka Ova a jeho nových sousedů. Začátek mě Vůbec nepřipravil na příběh opravdového chlapa se vším všudy, na příběh oddanosti a lásky a opravdového přátelství. Byl to příběh neskutečně něžný a já několikrát cedila slzy dojetí. Při čtení takové knihy si člověk uvědomí, co je v životě podstatné..

Šánka08.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená, líbilo se mně to moc. Od autora jsem začala podivínskou Britt-Marií, teď protivný, nekomunikativní Ove a zase jsem dostala velkou dávku optimismu a naděje v dobro v nás lidech, kterou mně autor prostřednictvím Oveho předal.
Jen už si příště knihu nechci půjčovat z knihovny, neboť ji potřebuji mít doma, abych se k ní kdykoliv mohla vrátit, protože takové příběhy udělají den hezčí.

Jupijow07.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Jaj, ten začátek šel ztuha. Musela jsem kouknout sem a přečíst si pár hodnocení, abych se namotivovala pokračovat...dala jsem tomu šanci...svět je o úhlu pohledu, Ove byl pořád stejný a přece se zdál o třista stránek jiný....jsem ráda, že jsem knížku dočítala v temném kupé, protože jsem fakt přes slzy neviděla...

Alcastep07.06.2016

Moc se mi líbila

evik19606.06.2016

Moje nejvíc nejoblíbenější knížka :-) Pujčila jsem si ji z knihovny, ale po přečtení jsem zainvestovala a mám svého Oveho taky doma :-) co nevidět ho budu číst po druhé, řekla jsem si, že ze čtení Ova udělám letní tradici a myslím, že mě nikdy neomrzí. úžasný humor a román, co chytí za srdce... U mě top! Zajím jsem nezjisitla, jak se uděluje počet hvězd... :-) Já jich ale dávám minimálně 10 :)))))

Antoaneta05.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha moc dobře se mi četla mohu všem jedině doporučit.Náhled do života Oveho a do jeho duše mně zaujal natolik že jsem si knihu pořídila i jako audio a i vt é audio podobě je to naprosto úžasný zážitek.

amysa05.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Já to tušila, že mu ta maska morouse dlouho nevydrží a že je to v jádru velký dobrák... Takových chodí po světě určitě nepočítaně a já Ovemu moc děkuji za to, že mi dovolil nahlédnout do jeho života a utvrdil mě v tom, že můj pohled na lidi kolem mne není někdy přehnaně pozitivní a že naděje stále žije:-)
Moc hezký příběh, zasloužených 5 hvězd - mám moc ráda, když se mnou cloumají emoce, ať už jsou jakékoliv a tady jsem se stihla nejen čílit, smát se, ale i slzet... Doporučuji:-)

Gandalfek01.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dostal jsem, přečetl a půjčil dál. Humorně popsané poslední měsíce života člověka, jehož okolí totálně prudí všemi těmi moderními změnami, které jsou proti selskému rozumu. Nerudný dobrák se srdcem na pravém místě, s jasně definovanými hodnotami, který šmahem (a mnohdy neprávem) odsuzuje všechno (a všechny) nové, co se mu postaví do cesty. Jedná zkratkovitě a je to mrzout každým coulem, ale když opravdu o něco jde, stojí nepochybně na té správné straně. Oveho si nemůžete nezamilovat. Autorovi se povedlo humornou formou upozornit na celou řadu nešvarů dnešní doby, kterých si možná občas všimneme i my, ale ve spěchu nad nimi mávneme rukou. Ove si všímá, Ove už nikam nespěchá...

anavi200901.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Tak jsem váhala jestli dát dvě nebo tři hvězdičky.. Asi jsem čekala něco jiného. Knihu jsem si vzala na dovolenou, ale v půlce jsem přestala - je to dost depka, k vtípkům jsem se buď nepročetla, nebo jsem je nepochopila. Je to o uzavřeném chlapovi, který je nerudný na celý svět (a někde pod tím vším je asi hodnej. Asi..) Možná jsem si ji neměla brát na dovolenou a měla přečíst doma, ale takhle mě spíš zklamala..

evalan01.06.2016

Knihu doporučuji k přečtení. Je to opravdu pěkný příběh, i k zamyšlení.

Maichalka31.05.2016

Asi půjdu proti proudu...ale kniha mne příliš nenadchla..

marrrsch30.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Dala bych 2,5, kdyby to šlo, ale tři jsou možná lepší, bylo to lehce nad průměr.
Předvídatelný příběh, několik celkem dobrých fórků, Oveho jsem v životě nejednou potkala. Obvykle ovšem ze svých předsudků neustoupil, a kolikrát si ani nevšiml, že ho nikdo nemá rád. V tom se právě liší život od literatury, v ní i nemožné je možné, a to je fajn.

HedušKoč27.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak tato knížka mě dostala. Úžasný pan Ove, člověk s velkým srdcem i když to tak někdy vůbec nevypadalo. Krásná kniha u které jsem měla úsměv na rtech, ale i slzy v očích.
Doporučuji přečíst!

Scathia23.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Oblíbila jsem si Oveho hned ze začátku. Zvláštní člověk s velkým srdcem a přitom on jen dodržoval svoje zásady. Člověka to donutí přemýšlet, jak dnes málo lpíme na zásadách a jak málo přisuzujeme věrnosti (a to nejen ke značce auta :-)). Příjemné čtení, co pohladí po duši.

blaka16522.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný a úsměvý příběh! Kniha byla opravdu skvělá, lehká, odpočinková. Na konci mi tedy až slzička ukápla. :)

kate33317.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná, dojemná, vtipná i trochu smutná knížka, jako celek mě to dostalo, jsem nadšená a určitě doporučuju :) !

Melanka17.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Myslim, že už tu bylo všechno řečeno. Bezva!

ondaboss11.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Bylo to naprosto bezvadný.
Potřeboval jsem po detektivkách vyčistit hlavu nějakou komedií.. A ouha. První kapitoly byly o zaprděném na všechno nasr... dědkovi. Totálně mániodepresivní :-o
Jsem rád, že jsem se nenechal odradit.
Bezvadná oddychovka, dobře jsem se pobavil.
Některý lidi jsou prostě bezva. Já ne!! Protože v BMW už jsem jel, ale v Saabu ne :-D

jane435210.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po přečtení téhle knížky je mi prostě hezky, jinak se to vyjádřit nedá :-)

lucimark10.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tahle kniha mi přirostla k srdci stejně jako její hlavní nehrdinský a věčně nabručený hrdina s příliš velkým ale zlomeným srdcem. A pravděpodobně bude navždy patřit mezi mé nejintenzivnější knižní zážitky. Záměrně píšu "knižní" a nikoliv "čtenářské", protože se stala zároveň mou první audioknihou vůbec. A pro start s audioknihami jsem si nemohla vybrat lépe. Při poslechu na se na mé tváři neustále střídal pobavený úsměv s dojetím napuchlýma očima a na konci jsem už slzy (u knihy poprvé po mnoha letech) neudržela. Děkuji autorovi za krásný zážitek a děkuji i Janu Vlasákovi za skvělý přednes. :-) chvílemi jsem naprosto věřila, že na mě ze sluchátek mluví opravdový muž jménem Ove :-). Teď už vím, proč se tato nahrávka stala "Absolutním vítězem" v soutěži Audiokniha roku 2014.

Fifi1509.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přesně takový dojem na vás padne po přečtení knihy, kterou dlouho odkládáte a nejste si jistí, zda to bude váš "šálek kávy". I po přečtení pár prvních řádků při vybírání knihy jsem nebyla přesvědčená, že to bude ta kniha, na kterou jsem tak dlouho čekala. A kterou zařadím na svůj žebříček oblíbenců hodně vysoko. O to víc jsem nadšená a budu knihu jen doporučovat.
Jak je psané na přebalu, kniha pojednává o obyčejných, všedních věcech, se kterými se setkáváme každý den. A podle mě, je právě v tomto umění - dokázat vylíčit tyto všední okamžiky, sousedské vztahy, život na jedné ulici. Do toho stárnoucí mrzout, kterého si ale oblíbíte a vůbec hořkosladké ladění celého příběhu. Většinou se při čtení, byť i čtivé knihy, těším, až se "prokopu" na konec a pustím se zase do něčeho nového. U této knihy tomu tak nebylo. Šetřila jsem si ji...Zkrátka, kdo má rád tragikomické příběhy a nepotřebuje veliké zvraty, autor ho odmění pestrým zážitkem.

Šárka_D07.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný, tady nelze jinak, než pět z pěti. Příběh nutí k smíchu i k pláči, emotivní knížka se vším všudy. Pokud je vám na nic a máte depku, přečtěte si Oveho, umí pohladit po duši. Jo a taky mi připomíná mýho tátu :)