Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Muž jménem Ove

Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacou...celý text

Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. Příběh, který od začátku promění všechny, kdo se s Ovem dostanou do styku.

Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi odvedle komicky ztvárňuje řadu situací, které nám jsou důvěrně známé. Je to kniha, jež dokáže stvořit svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době. Příběh se nese ve stejném duchu jako film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191816/muz-jmenem-ove-H3m-191816.jpg 4.6865

En man som heter Ove

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
GaleW25.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejlepší kniha, jakou jsem v poslední době četla. Dostala jsem ji jako dárek a zprvu se mi do ní moc nechtělo, co to bude za čtení o nějakém nepříjemném starém chlapovi..... Ó, jaká chyba, zbožňuji Oveho, jeho úžasnou Sonju a každou další postavu v téhle knize (kromě chlapů v bílých košilích :-) Jedním slovem: Úchvatné

Flower08124.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úsměvná i dojemná zároveň. Oveho si zamilujete, rozhodně stojí za přečtení.

DarkFireflies24.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha mi vykouzlila úsměv na rtech a pohladila mě po duši. Je psána s lehkostí a nenásilným způsobem vás donutí si bručouna Oveho zamilovat.

Nemám co víc dodat, ale většího doporučení už hádám ani není třeba...

Wandulka24.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moc hezký příběh. Rozesměje i rozpláče. Doporučuji

shmaic23.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

nechápu, jak to může mít stejné 5 hvězdičkové hodnocení, jako jonassonův stařík, na to to má příliš jednoduchý a zbrklý děj. ale 4 hvězdičky to dostat musí. doporučuji jako audioknihu, načtené Janem Vlasákem celý dílo působí fakt dobře, imitace věčně nasraného dědka je vskutku povedená:)))

Vladísek20.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Oveho příběh mě prvních pár kapitol nijak zvlášť neoslovil.S přibývajícími kapitolami, kdy se před čtenářem začne odvíjet životní cesta tohohle mrzutého chlapíka, najednou zjišťujete, že Ove zase takový nelida a bezcita nebude a Vám nezbyde nic jiného než s ním sympatizovat. Kniha je pěkná, avšak smutná a k zamyšlení.

střapatá19.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Dávám 3,5 hvězdy. Oveho minulost mě moc nebavila, zato přítomnost byla super. Jen mi vadila "pražská" mluva, k Ovemu se mi zkrátka nehodí.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Hezký příběh

michaela788118.07.2016

Vyborny pribeh. Poslouchala jsem ho jako v audioknihu a nemohla jsem se od ni odtrhnout.

lucille4818.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tato kniha mě velmi překvapila, očekávala jsem od této knihy něco úplně jiného. Osobně k Ovemu sympatie nechovám, ani po tom, co jsem si celý román přečetla. Musím ale uznat, že je málo knih, které by byly na toto téma a já je přečetla celé. Tato kniha ukazuje, že každý se se zármutkem vyrovnává jinak. Nicméně číst znovu tuto knihu určitě nebudu.

Privda18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prvních pár kapitol mě tento nabručený pán celkem rozčiloval, ale časem jsem si ho zamilovala. Čím víc stránek jsme měla přečtených, tím více mi byl tento bručoun sympatický a chovala jsem k němu čím dál víc pozitivních pocitů. Je to velice pěkný příběh. :) Všem tuhle knihu vřele doporučuji.... jsem si jista, že tahle kniha dostane opravdu každého. :)

Freemantle15.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jsem nadšený, skutečně nadšený a v duchu tleskám. Doslova každou volnou chvíli jsem věnoval jejím řádkům. Snad mě paní, vedle které jsem seděl včera na lavičce s knihou v ruce, už vytěsnila z hlavy - prvních několik stran jsem totiž skutečně řval smíchy a nedokázal se ovládnout. A pak jsem se uklidil domů a četl dál. A na konci, tam jsem řval taky, ale už ne smíchy. Frederik Backman a jeho Ove se nesmazatelně zapsal do mého literárního srdce.

dagmar702814.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejdřív mě ten starý bručoun příšerně štval, protiva jeden. A najednou jsem zjistila, že ho mám vlastně ráda. Překvapilo mě to. Jak se to přihodilo? Jak to autor dokázal, že si člověk ani nevšimne, že se vztah čtenáře k jeho hrdinovi změní?
Líbily se mi i další knihy F.Backmana, ale Ove byl první!!

preciousx14.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasné, Oveho jsem si postupně oblíbila, ale kdo mi hned padl do noty, byla Parvaneh, Oveho sousedka. Bavila mě, věděla jak na něho a uměla se vypořádat s jeho nerudností galantně a tak, že měl Ove pocit, že to dělá dobrovolně. Kniha je opravdu úžasná, vtipná, smutná a zároveň hrozně živá.

Michaeles11.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četl. Od začátku do konce jsem se bavil a nikdy bych neřekl ze i u knihy se mohu nahlas smát. Úžasná kniha, která určite stoji za přečtení. Doporučuji!

Již brzy recenze na blogu
www.vsude-plno-knih.blogspot.cz

FishCo.07.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Prvních sto stran jsem váhal, zda je to pro mne či ne...jak však čtete dál a ten starý sympatický bručoun vám začne vlézat pod kůži všemi svými skutky tak už ji nelze odložit a člověka to thane až do konce.

Marika Vanova29.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nakonec se mi to líbilo a moc. Ze začátku to nevypadalo, ale jak přibývalo víc a víc stránek, tak se mi to víc a víc líbilo, až mi bylo líto, že už je konec. Docela jsem si toho starého nespokojence oblíbila.

iška28.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Toho bručouna jsem si zamilovala. Kniha mě pobavila i dojala.

hledaseniki27.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Co říct, co tu nebylo ještě řečeno. Muž jménem Ove je jedním slovem neuvěřitelná kniha. Příběh plný přátelství, lásky, samoty a všeho co k lidskému životu patří. Backman své čtenáře dokáže rozesmát, dojmout, zaujmout...
Z příběhu dýchá neuvěřitelná lidskost a i přesto, že Ove je bručoun dokáže čtenáře okouzlit. V příběhu dominují i vynikající postavy a za to všechno můžu Backmana jen obdivovat a žasnout nad jeho vypravěčským talentem.
Muž jménem Ove je nejlepší kniha jakou jsem kdy četla.

Jeanie22.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ove mi byl ze začátku protivný svojí nabručeností a po pár stránkách jsem chtěla knížku odložit. Naštěstí jsem to neudělala a nakonec možná i slzička ukápla :-)

pajzdaz18.06.2016

Krásná práce se slovy. Věty mířené tak, že přesně zasáhnou svůj cíl. Alespoň mě zasáhly. V jednu chvíli jsem se smála a po pár stranách jsem plakala. Doporučuji.

Dalinea17.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Báječná kniha s hlubokým přesahem

karolina056016.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasně úžasný příběh, žila jsem s Ovem, dýchala jsem s ním a vše jsem s ním prožívala!
Backman je super autor! Pokud přemýšlíte zda si ji koupit nebo né určo po ní sáhněte, nezalitujete!

DariDerek13.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Příběh plný emocí, podpory a přátelství, lásky, ale také samoty a deprese, touhy po "svobodě" a po pořádku, přesně tohle se ukrývá v knize s názvem Muž jménem Ove. Já si i pobrečela. A pokud chcete,více v recenzi v záložkách :)

Zorka11.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Starý bručoun, který potřeboval zachránit a opět rozsvítit jeho potemnělé dny. To se úžasným, vtipným a přitom laskavým způsobem podařilo těhotné sousedce, která člověku prostě nedovolila jen tak si umřít. Knížka, která mě pobavila a zároveň téměř rozplakala.

Boblenka08.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha mě bavila od samého začátku. Nepřečetla jsem si dopředu o čem Muž jménem Ove je, takže jsem vůbec nečekala jak se příběh vyvine.. Kniha na začátku vypadala, že mě provede (a pobaví) úsměvnými příhodami bručounského dědka Ova a jeho nových sousedů. Začátek mě Vůbec nepřipravil na příběh opravdového chlapa se vším všudy, na příběh oddanosti a lásky a opravdového přátelství. Byl to příběh neskutečně něžný a já několikrát cedila slzy dojetí. Při čtení takové knihy si člověk uvědomí, co je v životě podstatné..

Šánka08.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená, líbilo se mně to moc. Od autora jsem začala podivínskou Britt-Marií, teď protivný, nekomunikativní Ove a zase jsem dostala velkou dávku optimismu a naděje v dobro v nás lidech, kterou mně autor prostřednictvím Oveho předal.
Jen už si příště knihu nechci půjčovat z knihovny, neboť ji potřebuji mít doma, abych se k ní kdykoliv mohla vrátit, protože takové příběhy udělají den hezčí.

Jupijow07.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Jaj, ten začátek šel ztuha. Musela jsem kouknout sem a přečíst si pár hodnocení, abych se namotivovala pokračovat...dala jsem tomu šanci...svět je o úhlu pohledu, Ove byl pořád stejný a přece se zdál o třista stránek jiný....jsem ráda, že jsem knížku dočítala v temném kupé, protože jsem fakt přes slzy neviděla...

Alcastep07.06.2016

Moc se mi líbila

evik19606.06.2016

Moje nejvíc nejoblíbenější knížka :-) Pujčila jsem si ji z knihovny, ale po přečtení jsem zainvestovala a mám svého Oveho taky doma :-) co nevidět ho budu číst po druhé, řekla jsem si, že ze čtení Ova udělám letní tradici a myslím, že mě nikdy neomrzí. úžasný humor a román, co chytí za srdce... U mě top! Zajím jsem nezjisitla, jak se uděluje počet hvězd... :-) Já jich ale dávám minimálně 10 :)))))