Peace Peace komentáře u knih

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Pro mě třetí setkání s touto autorkou - a do třetice všeho dobrého i zlého se mi knížka líbila zatím nejvíc. Hodně zajímavé téma k zamyšlení, při čtení se nebudete nudit ani jedno písmenko ;o)

03.06.2014 5 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

"Život je buďto vzrušující dobrodružství, anebo vůbec nic."

Knížka o tom, že pojem být "blázen" je relativní, protože bychom všichni měli naslouchat především svému srdci...

28.05.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Jelikož je kniha srovnávána s mou srdcovkou "Moře klidu", šla jsem do čtení s poměrně velkým očekáváním. Jak už to v životě bývá, ne vždy se očekávání naplní a to platí bohužel i u tohoto titulu. Vykreslení postav na mě v určitých situacích nepůsobilo zrovna reálně, bylo až moc vyspělé a zromantizované. Zápletka na mě působila snahou ohromit za každou cenu, na pilu se tlačilo až moc. Dle mého názoru je méně někdy více...

22.05.2014 3 z 5

Tomáš Klus - Pane Bože, za co? Tomáš Klus - Pane Bože, za co? Petr Čermák

Kniha je pro mě trošku zklamáním. Samozřejmě jsem ráda, že o Tomášovi vyšla kniha, ale přijde mi, že jde o delší článek z novin - nic extra nového se fanoušek nedozví. Také mi vadilo neustálé srovnávání s folkovými zpěváky a srovnání s Bobem Dylanem bylo obsahem snad půlky knihy (já vím, trošku nadsazuji, ale opravdu mě to ve čtení dost rušilo).
Knihu jsem měla vypůjčenou a vím, že ji do své knihovny ani nekoupím - budu totiž doufat, že časem vyjde biografie autorizovaná, kterou by osobnost Tomášova formátu jistě zasluhovala.

18.05.2014 2 z 5

Klaudie na rozcestí Klaudie na rozcestí Beáta Matyášová

Pro mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Příběh je čtivý a jde o celkem příjemnou odpolední jednohubku.

16.05.2014 3 z 5

Klára nad propastí Klára nad propastí Beáta Matyášová

Knihu jsem nedočetla, což se mi často nestává. Nebavila mě...

16.05.2014

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Milý a příjemný únik od reality :o)

16.05.2014 4 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Na můj vkus přeslazené a předvídatelné. Kniha mě nijak zvlášť neoslovila, což je škoda, protože jsem se na její čtení těšila.

11.05.2014 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Myslím, že autorka má opravdu talent, takže se kniha četla sama. Za mě tam akorát těch vztahových propletenců bylo zbytečně moc, působilo to na mě chvílemi nereálně. Jinak ale super a mohu doporučit!

09.05.2014 4 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Děj měl spád, čtenář se nemá šanci začít nudit, což je hodně velké plus. U této autorky mám jen trošku problém se závěry knih - opět až moc mydlinek.

07.05.2014 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

"Každému na světě by se mělo jednou za život dostat ovací ve stoje, protože my všichni jsme vítězi."

Nádherná kniha, která poutavým příběhem vypovídá o tom, že nezáleží na tom, jak člověk vypadá, ale jaký je uvnitř. Tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý...

03.05.2014 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Autorka píše velmi dobře - tak dobře, že jsem díky jejímu příběhu chvílemi zapomínala i na angínové peripetie a příběh mě zcela pohlcoval. Závěr měl však na můj vkus až moc růžových barev.

01.05.2014 4 z 5

Diagnóza F50 Diagnóza F50 Gabina Weissová

Zajímavá knížka, jedna z těch, která v člověku zůstane svým silným příběhem - právě proto, že se opravdu stal. Jediné, co mě nebavilo, byl závěr knihy, který obsahoval shrnující moudra a rozhovor s paní doktorkou, proto o jednu hvězdičku méně.

28.04.2014 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Můj humor si vzal při čtení knihy nejspíše dovolenou, protože vtip jsem v příběhu hledala marně.

20.04.2014 2 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Smutný, ale moc krásný příběh!

16.04.2014 5 z 5

My, sex a aférky My, sex a aférky Kamila Tomsová

Pokračovaní knihy pro mě již nebylo tak zábavné jako prvotina, ale i tak jsem se bavila dobře.

12.04.2014 4 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Mezi oddechovkami se knížka umístila na vysokých příčkách mé oblíbenosti. Více než hlavní hrdinka samotná, mě bavili její přátelé - a homosexuálního kamaráda jsem jí vyloženě záviděla :o)

03.04.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Mé první setkání s tímto autorem... Zážitek z knihy, upřímně, nijak závratný není - hodně se střídaly nudné pasáže s těmi záživnějšími - ale nenechám se odradit a budu věřit slibům, že další díly jsou mnohem lepší :o)

31.03.2014 3 z 5

Malináda Malináda Monika Petráková

Obsah knihy mě nijak neoslovil.. Děj, který mi neutkví v hlavě ani do druhého dne.

20.03.2014 2 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Poměrně zajímavý námět, to nelze upřít. Autorčino podání mě ale do děje nevtáhlo natolik, aby ve mě zážitek z knihy zůstal nějak trvaleji.

20.03.2014 3 z 5