Temnou chodbou

Temnou chodbou https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161390/bmid_temnou-chodbou-161390.jpg 3 263 70

Šestnáctiletá Kit Gordyová nastupuje se smíšenými pocity do prestižní internátní školy na americkém venkově. Při prvním pohledu na Blackwoodské sídlo ji proti její vůli zaplaví pocit úzkosti, nicméně je... rozhodnutá se s tajemnou atmosférou budovy smířit, přestože se v nedaleké vesnici šušká, že v sídle straší. Ke Kitinu úžasu jsou ke studiu přijaty už jen další tři dívky, v nichž se záhy probudí mimořádné umělecké nadání, k jakému předtím neměly sklony, a Kit pronásleduje noc co noc líbezná, ale vtíravá hudba, jíž se nedokáže zbavit ani ve dne. Když se připojí podivné, znepokojující sny, začnou se ztrácet dopisy, které studentky posílají svým blízkým a kamarádkám, a personál sídla podá hromadnou výpověď, dívky si uvědomí, že něco není v pořádku...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Baronet

Down a Dark Hall , 1974

uzivatel83509
09.11.2023 4 z 5

Příběh se dobře četl, byl tajemný... čekala jsem trošku něco jiného :-)

Adriena838772
15.06.2023 5 z 5

Dávám 10 hvězdiček protože to byla fakt jizda hodně dobrá knížka

KerrKnock
21.09.2022 3 z 5

Knihu jsem si vybrala, protože mám ráda témata z internátních škol. Neměla jsem tušení, o čem kniha bude, schválně jsem si moc recenzí nepročítala. A vlastně knihu teď hodnotím dobře. Četla se lehce, rychle, postav bylo málo, dobře se to pamatovalo. Téma bylo skvělé, rozhodně by se s ním dalo pracovat víc, než jen v necelých 200 stránkách. Závěr mi přišel takový přehnaný. Čekala jesem asi něco jiného a myslela si, že přijde něco šokujícího, více děsivého. Knihu hodnotím třemi hvězdičkami, je to takový průměr.

nikinikiniki
19.08.2022 2 z 5

Čtivé, pro teenagery, jednoduchá četba... Nic z čeho by si člověk sedl na zadek.

knihomolka27
14.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím se přiznat, že film z roku 2018 Temné osnovy je moje malé mysteriozní guilty pleasure, i když hodně lidí to tak nemá...každopádně za mě je film povedený, jelikož má atmosféru, slušné herecké výkony, zajímavý a i celkem neotřelý námět a i to provedení je hodně poutavé....No a kniha....můžu s jistotou říct, že pro mě je kniha horší.....hůře se jí člověk prokousává, to co velmi dobře fungovalo ve filmu tu není, a prostě celkově je kniha taková víc neslaná, nemastná než film a chybí jí nějaká poutavější a ponurejší atmosféra. Jinými slovy...mnoho knih v tomto žánru je prostě lepších a zapamatovatelnějších než je tato. Co se mi na knize ale zamlouvalo, byla postava Kit, která v knize byla víc přímější a tvrdohlavější než ve filmu, kde spíš působila jako tajemná a všímavá gotička. Taky vztahy mezi postavami byly jiné ...v knize se mi líbil přátelský vztah Sandy a Kit, a v neposlední řadě se mi vlastně líbilo i to, že kniha byla v hodně věcech jiná než film, jelikož mohla ještě překvapit...což se u mě stalo. A týkalo se to nejen konce, který byl v knize daleko optimističtější, ale taky ohledně doby, kdy dívky zjistí, že byly vlákány do osidel lží....jak kniha tak film funguje dobře, u každého z těch dvou je trochu jiná atmosféra a změny, které jsou v knize se hodí k její atmosféře, a ty zápletky filmu se zase hodí k jeho celkovému pojetí. Celkově je to tedy zdařilé, ale spadá to do pohodového průměru čtenářského zážitku, možná to občas zavání i propásnutou šancí, ale jak říkám...na zadek vás to neposadí, ale zároven vás to není ani obří zklamání.

Mayami
20.02.2022 3 z 5

Čítala sa dobre, ale autorka mohla viac využiť potenciál námetu. K hororom by som knihu nezaradila, skôr k mysterióznej literatúre. Pre teenagerov, ktorým je v podstate kniha určená to môže byť celkom zaujímavé napínavé dielo, inak taký priemer.

kamino
12.12.2021 4 z 5

taková rychlovka na večer. pořád se něco dělo, pasáže nebyly zbytečně natahané, takže se to dalo.

maličkán
04.08.2021 3 z 5

Příběh spíš pro náctileté. Nemohu říct, že se špatně četlo, taková příjemná jednohubka na 2 večery.

ViktorieMars
21.05.2020 3 z 5

Žádná pecka, ale musím říct, že se mi četla dobře. Až na ten přemrštěný konec byla kniha docela zajímavá.

Leskodka
28.07.2019 3 z 5

Jednohubka. Duchařiny mám ráda, tohle bylo jednoduché a rychlé.

Kalima206
23.07.2019 5 z 5

Mě osobně se kniha líbila moc.
Za mě hodně čtivý příběh a naprosto zajímavá myšlenka!
Ačkoliv sem čekala, že to bude něco opravdu strašidelného, tak sem se vůbec nebála a to sem tedy strašpytel - místo toho sem se nemohla dočkat, jak to teda celé dopadne ! :)

oblakaknih
12.02.2019 4 z 5

Rychlé přečtené. Příběh průměrný. Bavilo mě to, ale nevrátila bych se k tomu.

sgjoli
26.10.2018 4 z 5

Kniha je určena spíše pro mladší čtenáře, staršího (či zkušenějšího) by možná mohla trochu nudit. Nicméně já to vnímala jako takovou příjemnou oddechovou jednohubku na dlouhé podzimní odpoledne a večer a velmi jsem si to užila. Je to velmi svižně napsané, dějově trochu jednodušší, přijatelné charaktery. Na jedno přečtení proč ne.

_Peprmintka_
14.12.2017 1 z 5

Uspěchané. Jednoduché. Nelogické. Hloupé. Knihu jsem ve spěchu koupila kdesi v levných knihách za 60Kč, abych měla co číst ve vlaku. Účelu posloužila, ale znovu to už číst nechci ani za zlaté prase. Vlastně to ani nechci mít v knihovně. Vždy je mi líto, když je zajímavý nápad zadupaný do země spisovatelem, který neumí psát. Asi to šupnu do knihobudky, ať to straší někoho jiného.

PeM
28.11.2017 4 z 5

Jednu hvězdu beru za závěr...jako fakt se dá takhle sáhodlouze vykecávat u hořícího baráku o záchraně kámošky? wtf.....jinak ale vcelku zajímavé

BelphegorSara
23.11.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Blackwood měl krásnou atmosféru a hlavní hrdinka byla sympatická. Ubírám však bod za konec knihy. Autorka si s tím mohla trochu pohrát a nebylo by co vytknout.

Elcrysis
23.10.2017 4 z 5

Úplně jsem hltala tajemno Blackwoodu, dokonce mi i hlavni hrdinka byla sympatická. Ovšem když krátce za půlkou došlo k rozuzlení, příběh ztratil svoji čtivost a konec byl předvídatelný.

pipixy
13.10.2017 odpad!

Námět nezní špatně, ale ta pointa? Nuda od začátku do konce, ztráta času...

KláraErlondová
08.10.2017 2 z 5

Kniha se nejdříve jevila jako velmi promyšlený, trochu hůř napsaný a zapletený příběh, ale v polovině knihy mé nadšení opadlo, protože konec byl lehce předvídatelný. A taky, podle mého názoru, málo rozvedený. Nechci knihu moc kritizovat, protože nápad je velmi dobrý, ale asi bych ji nechtěla číst znovu.

SeverusSnape
21.09.2017 4 z 5

Zajímavý nápad, ale nijak oslnivě napsáno

horory duchové a přízraky strašidelné příběhy

Lois Duncan
americká, 1934 - 2016