Bez naděje

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během první... celý text

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím?

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly.

Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182778/bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4.51151
Série:

Beznádejná (1.)

Originální název:

Hopeless (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (293)

Přidat komentář
Bydzule
včera

Moc pěkně napsána kniha nemohla jsem se od ní odtrhnout.Nejsem rychlá čtenářka ale tuto knihu jsem přečetla za čtyři dny.Takže doporučuji.Příběh je romantický i napínavý.Prostě mě to nadchlo.

akšuram37
19. května

Dlouho jsem knížku odkládala, ale přečetla jsem jí celkem brzo :)
Skvělý příběh, zápletka taky parádní. Jednoduše řečeno – láska na první pohled :-)

A ten konec? Myslela jsem si, že to tak bude a měla jsem pravdu.

Doporučuji všem, bez rozdílu věku :)

HOPELESS :)

ni_me_ki
16. května

Když jsem to začala číst připadalo mi to nepřiměřené mému věku tak jsem knihu odložila.Ale nedalo mi to a ke knize jsem se zase vrátila a dobře jsem udělala tak napsanou knížku plnou emocí,lásky,zoufalství a zlomů jsem dlouho nečetla kniha se mi moc líbila a určitě si ji v blízké době znovu přečtu (a já knihy dvakrát nikdy nečtu)

Žurinka
11. května

co říct? napřed jsem myslela že to bude taková romantika pro dívky, ale pak...

IvettKremrová
08. května

Co na tuhle knihu říct? Za mě wow,bomba,super,úžasný! Přečteno jedním dechem během dvou dnů,stránky jsem hltala snad při každý činosti protože jsem se od knihy nemohla odlepit,ale ani ve snu by mě nenapadlo že příběh nabere až takový spád.
Z komentářů tady jsem věděla že to bude i hodně dramatické v některých částech ale nečekala bych že až tak moc. Vývoj událostí mě hodně překvapil a některé části jsem četla třeba i 2x abych je pochopila a vstřebala.Každopádně se mi strašně líbila,byla tam láska,přátelství,nečekané zjištění a hlavně strašně moc emocí.Dlouho na tento příběh budu vzpopímat a rozhodně jsem ho nečetla naposled.Jsem naprosto uchvácena.Knihy této autorky jsou všechny napsané naprosto luxusně a ona je prostě skvělá.Kdyby šlo dát 10*,dám 10. Doporučuji všem tuto i všechny ostatní knížky Collen Hooverové,mají určitý smysl,jsou báječně napsané a hlavně v nich najdeme něco,co zanechá nějaký ten pocit v každém z nás :) :)

Andy0892
11. dubna

Pořád jsem přemýšlela co za tím vším bude, ale tuhle pravdu jsem rozhodně nečekala.

Dean Holder je kluk, kterého by chtěla mít ve svém životě každá holka (až na ty změny nálad :-) ) No a co, že občas bylo vše až moc růžové - k tomuhle příběhu s temnou duší se to hodilo.

Jenne
06. dubna

Knihu Bez naděje jsem poprvé četla před 2 roky, od té doby jsem ji četla snad 100x. Je jedno po kolikáté tuto knihu čtu, vždy se rozpláču a vždy jsi v knize najdu něco nového co mně donutí koukat na svět jinýma očima.

EvikU.
05. dubna

Bylo to neskutečné. Silné. Pořád a pořád nemůžu pochopit, jak se v některých chlapech ukrývá zvíře a může ubližoval svému dítěti. Hlavní hrdinka super, jak se s tím vyrovnávala i super její teta, která ji zachránila a vydávala za svou. Za mě 5 hvězdiček.

veronika9143
21. března

Autorku mám moc ráda a tohle byla překrásná kniha. Vždycky se jí povede dostat do knih tolik emocí. Příběh byl procítěný, bolestný, plný naděje a zároveň zklamání. Moc doporučuji!

Safrika
14. března

Hodně chytlavý příběh, vtipný, dobrý.

harena
12. března

Nemyslím si, že knížka byla špatná. Je dobrá. Občas vtip, styl ušel, hodně lásky, až je přecukrováno, čtivá, svižně napsaná a ke konci i trocha akce a napětí. I námět dobrý, ale prvních 200 stran bych zkrátila přinejmenším na polovinu. Ale vzhledem k tomu, že je neděle, odpočívám s mírnou virózou na gauči, bylo to docela vhodné počtení.

essterkaa
22. února

Ze začátku se kniha zdá být pouhým románkem, který se ale v polovině knihy změní ve zjištění, které musíte číst dál a dál, abyste pochopili. I když jsem knihu přečetla téměř jedním dechem, přišlo mi až absurdní, jak bylo všechno propojené.

Dandy1
19. února

Zkoušky osudu sráží člověka na kolena, ale tam má na vybranou, jestli si očistí špínu a půjde dál, a možná se pak ještě vic narovná.
Prostě skvělé čtení.

Kamienkova33
15. února

Od autorky som čítala Odvrácená tvár lásky a tá sa mi teda páčila :-) Tak som sa dala na túto, ale už pri prvých stranách som zistila, že nie som cieľovka. Ako young adult román super, ale pre mňa príliš veľa sladučkej lásky, aj keď chválim námet. V jednom momente som mala pocit, že hlavní hrdinovia napríklad všetko riešili bozkávaním a bolo tam veľa nereálnych situácií...

Brunnetka
12. února

Po dlouhý době knížka, která mi změnila pohled na svět...
Příběh mě strhnul téměř hned na začátku a i když jsem hodně věcí odhadovala dost dopředu, stejně se rozsah zápletek uhodnout nedá...... Knížka je skvěle napsaná!

Kyta
10. února

Od Coleen Hoover jsem přečetla jako první Odvrácenou tvář lásky, která mě naprosto uchvátila. Tak jsem si řekla, proč si nepřečíst další její knihy? Po přečtení Bez naděje mě autorka o svém potenciálu přesvědčila a okamžitě ji řadím mezi své oblíbené autory.
Mám ráda knihy, u kterých už z názvu musím přemýšlet o tom, o co v ní půjde a není to hned jednoznačné. "Bez naděje" je přesně ten typ knihy. Také je to ten typ knihy, u které otáčíte stránky dál a dál a ani to nepostřehnete. Je tak zatraceně čtivá, že jsem ji přečetla téměř na jeden zátah, během jednoho večera (a valné části noci). Hoover má tak přirozený a nenucený styl psaní, že vás zkrátka nepustí, dokud nedočtete poslední stránku.

Zpočátku kniha působila tak nevinně - první třetina byla vlastně jen o sbližování Sky s Holderem. Oba hlavní hrdiny si hned zamilujete, ať kvůli jejich povaze nebo kvůli tomu, jak se chovají, když jsou spolu. Při první nesrovnalosti začnete chápat, že tam půjde o něco víc než o lásku a budete se domýšlet, jaký zvrat může nastat. A že nastal... Hoover postupně odkrývá různá tajemství tak, že nejdřív začnete tušit, potom vám to dojde a když to autorka mezi řádky potvrdí, stejně vás to dostane. Také se při čtení začnete zabývat otázkou "co by kdyby"... A tak se z nevinného románku vyklube pořádné drama. Není pochyb o tom, že je to vážně depresivní kniha (spíš ta druhá polovina). Autorka řeší tak závažné životní trable takovým stylem, že než stačíte zpracovat prvotní šok z nějakého zjištění, hned přijde další a ještě větší.
"Bez naděje" patří k těm málo knihám, které ve vás vyvolají protichůdné emoce a pocity. Smích, smutek, zoufalství, zklamání, (bez)naději, slzy smutku i štěstí. První polovina knihy je tak vtipná, až jsem se několikrát musela smát nahlas; druhá polovina zase tak smutná, až jsem přes slzy neviděla na stránky. Nejednou se také stalo, že mě z této knihy mrazilo po celém těle.

Kniha o lásce, lži, které věříte, pravdě, kterou je lepší nevědět, o minulosti a vzpomínkách, na které je lepší zapomenout, ale hlavně - o NADĚJI.
Jsem z ní neskutečně nadšená, rovnou se pouštím do druhého dílu, který je vyprávěn z pohledu Holdera. Bez rozmýšlení a jakýchkoliv pochybností dávám 5*.
S klidným srdcem ji můžu všem doporučit!

Dagnov157
09. února

Příběh mi přinesl obrovské dilema. Ještěže ho nemusím řešit v reálu. Knížka je napsána velmi poutavě, vtáhla mě do děje, navíc je opravdu uvěřitelná.

hellena1523
03. února

Velmi čtivá, moc krásná kniha. Zpočátku se zdá, že je to další z řady ničím nezajímavých knížek, ale jakmile se začtete, zjistíte, že vás vtáhl neobyčejný příběh.

Marisa
24. ledna

Také se přidám k tomu názoru, že ze začátku to vypadalo na takovou tuctovou knihu, avšak od půlky příběh opravdu mění směr a čte se opravdu dobře

Etule
15. ledna

Musím přiznat, že ze začátku mi vadilo, jak se pořád dohadovali a on s ní pak nemluvil. Jenže pak to dostalo pořádné grády a nešlo se odtrhnout dřív než byl konec. Silný příběh, který jsem na začátku čtení skutečně nečekala.

Tery702
14. ledna

Je až neuvěřitelné jak po přečtení knihy nahlížíme na svět. Kniha byla úžasná. Nejdříve jsem se bála jí číst, že by mě moc nezaujala, ale vůbec toho nelituji. Příběh je nečekaný a úžasný. Zamilovala jsem si ji!!! A hlavně i její postavy! Och bože, Holder a Sky jsou tak úžasné postavy!
Doporučuji přečíst všem!

Mukaa
12. ledna

Knihu jsem četla před několika lety, ale pořád si pamatuju její děj a nedávno jsem četla pohled z Deanovy strany a i jeho kamaráda. :) Velice poutavý děj. Nápad skvělý. Je to silná kniha a dej nečekaný.

kytarka
10. ledna

Ze začátku se mi kniha moc nelíbila, přišla ni celkem nudná, ale pak se otevřel děj a nestačila jsem se divit, knihu jsem doslova zhltla a jdu se zacist do druhého dílu.

Lizzie19979
06. ledna

Knihu mi doporučila kamarádka. Řekla mi velmi stručně o hlavních hrdinech a já si řekla, že to bude asi jen další slaďárna pro teenagery. Jak jsem se mýlila! Nemohla jsem se od ní odtrhnout, poslední kapitoly jsem probrečela. Po přečtení jsem byla doslova emočně vyždímaná. A od té doby je Hoover jedna z mých oblíbených autorek. :)

Paja.
29.12.2016

Ten děj byl naprosto šokující. Čekáte klasickou slaďárnu. Takovou oddechovku. Přečíst a říct si ano bylo to pěkné, ale ničím výjmečné. Jenže je to výjmečné. Sice až v půlce knihy, ale tu druhou polovinu jsme přečetla takovou rychlostí až jsem z toho byla sama v šoku. Musela jsem prostě rychle vědět jak to zkončí.

Spam:
Neříkejte že Vám nepřišlo divné, že nemá od začítku mobil, počítač a ani televizi. ! :D
Ale proč tomu tak je, je velmi překvapující.

Terez67
14.12.2016

Mě strašně štvalo že sem na ni neměla moc čas. A když jsem už měla konečně čas, tak sem se od ní nemohla otrhnout. Dostal a dojal mě celý příběh. Moc se mi líbila a určitě si přečtu druhý díl .

bajinecka
30.11.2016

Nejdřív jsem četla knížku "Odvrácená tvář lásky" - a bylo jsem hodně nadšená. Proto jsem si řekla, že autorka nebude psát jen pro náctileté. Ale tato knížka JE pro náctileté! Tudíž pokud neslintáte nad popisem prvního sexu v životě, moc nedoporučuji. Děje se zde moc nedočkáte - až na popisy příšerností z minulosti. Hlavní hrdinka se občas chovala jak pipka, Holder byl až moc dokonalý. Dočetla jsem do konce kvůli tomu, abych věděla, CO SE VLASTNĚ STALO. Ale vzalo mi to veškerou chuť číst autorčiny další knihy....

Adele02
23.11.2016

...no. Kostra příběhu byla dobrá. Fakt. Sympatická lovestory s párem, co nejsou typičtí YA hrdinové. Ale pak přišel ten zbytek. Některé scény se mi zdály až příliš uspěchané a jiné zbytečně protáhlé, Holder je kluk sakra k neuvěření a Sky bych občas nejradši něčím praštila. Navíc ta fakta u konce mi do příběhu vůbec neseděla. Ale celkově jsem s tím docela spokojená.

Wiss
21.11.2016

Knížka mě chytla a nepustila až do konce. :-) Těšila jsem se na každou další stránku... Doporučuji

hanča34
07.11.2016

Asi do 100.stránky jsem knihu považovala za nějaký zamilovaný románek pro mladé dívky. Už, už jsem ji chtěla odložit. Pak jsem se podívala jak to bude pokračovat, najednou mě to vtáhlo a nepustilo až do konce. Tak jsem se poctivě vrátila a znovu celé dočetla. Moc mě to vzalo a jsem ráda, že jsem knihu neodložila.