Bez naděje

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během první... celý text

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím?

Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182778/bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4.51206

Beznádejná (1.)

Hopeless (2013)

Vydáno:, Yoli

Petruska200
včera

Cte se to samo,tuhle spsovatelku zboznuju

Edona

Čekala jsem povrchní romanťárnu pro mladé, ale to co jsem dostala, jsem vůbec nečekala. První polovina je vtipná, neotřelá.. v druhé polovině člověk dostane facku a příběh má najednou hluboké mínění. Bylo to velice čtivé, smutné, ale i úsměvné. Určitě doporučuji i starším čtenářům, nezařadila bych to jen do literatury pro mládež.

kik68

První půlka knihy mi přišla hodně zmatená a "nesrozumitelná", dokonce jsem si myslela, že to nedočtu. Ale když se konečně začli vyjasňovat některé věci tak se ten příběh stal velmi poutavým čtením.
Druhá půlka knihu už byla strhující a báječná.
Takže za první půlku 2 hvězdičky za druhou půlku 5 hvězdiček + 0,5 hvězdičky za to, že autorka napsala druhý díl a jsou z toho báječné 4 hvězdičky, a obrovské těšení se na pokračování i když předpokládám, že to bude spíš opakování z jiného pohledu.
PS: Musím ještě napsat, že u spousty pasáží jsem měla dejavú. Prostě pocit, že už jsem to v nějaké knize četla. Asi je dnes prostě problém vymyslet téma, které tu ještě nebylo.

MiliKry

Další kniha od této spisovatelky, která mě moc bavila.

Nita17

Páni!!! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Skvěle mi sedl styl psaní, mělo to spád a ten příběh!
Samozřejmě jako u všech knih tohoto typu jasné - ona a on, překážky, láska, ale tady se objevila hodně vážná témata a autorka jsi s nimi skvěle poradila a rozvedla, tady se neubránite tomu prožívat je bez emocí s postavami. Přidává se síla a odvaha v životě. A kolik ********** , ráda se k této knize budu vracet.

Evaho73

Nemám slov !!! Smutný dojímavý príbeh, ktorý človeka prinúti rozmýšlať o rôznych skutočnostiach, napr. ako máme my ľudia tendenciu človeka "zaškatuľkovať" iba podľa toho ako vyzerá alebo sa chová bez toho, aby sme romýšľali PREČO. Ďalej o tom ako podobnú životnú traumu riešili tri aktérky príbehu každá iným spôsobom...každá sa s ňou vyrovnála alebo snažila vyrovnať inak. Takisto ma to osobne nútilo premýšľať o tom, či vôbec existuje taká veľká láska, ktorá dokáže prekonať aj také závažné problémy......asi áno, len škoda, že je to už vzácnosť. Ešte raz krásny príbeh, ktorý by som ohodnotila aj 10*.

TaJiná

Jako většina vás tady, i já jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Obrovský zvrat, ale občas i trošku nelogické a nemožné věci. První půlka byla lepší :)

Shinstria

Páni. To. Byla. Jízda. Upřímně od té knihy zase až tak nečekala.. Když byli na tom bleším trhu, tak jsem si říkala... co se sakra může odvíjet dál? Vždyť většina knížek teď končí happy endem... říkala jsem si, že teď to bude už jen jak se budou rozcházet a zase scházet... A pak nejednou - BÁC! A já čuměla. A nebyla jsem schopná se od té knihy odtrhnout. Ta kniha mě vzala. Prostě bomba. Doporučuji.

ardeas

Uff, tak toto bol trocha ťažký kaliber. Zo začiatku som bola trocha otrávená breptaním, no potom to poľavilo. Aká bola kniha do polovice vlažná, tak tá druhá bola s každým ďalším odstavcom a kapitolou ako keď vám búcha dakto kladivom po hlave, čo mi prišlo trocha nevyvážené až do takej miery, že ma z toho bolela hlava. V celku kniha bola veľmi dobrá, ale za vlažné čítanie ju teda fakt nemôžem označiť.

Bydzule

Moc pěkně napsána kniha nemohla jsem se od ní odtrhnout.Nejsem rychlá čtenářka ale tuto knihu jsem přečetla za čtyři dny.Takže doporučuji.Příběh je romantický i napínavý.Prostě mě to nadchlo.

akšuram37

Dlouho jsem knížku odkládala, ale přečetla jsem jí celkem brzo :)
Skvělý příběh, zápletka taky parádní. Jednoduše řečeno – láska na první pohled :-)

A ten konec? Myslela jsem si, že to tak bude a měla jsem pravdu.

Doporučuji všem, bez rozdílu věku :)

HOPELESS :)

ni_me_ki

Když jsem to začala číst připadalo mi to nepřiměřené mému věku tak jsem knihu odložila.Ale nedalo mi to a ke knize jsem se zase vrátila a dobře jsem udělala tak napsanou knížku plnou emocí,lásky,zoufalství a zlomů jsem dlouho nečetla kniha se mi moc líbila a určitě si ji v blízké době znovu přečtu (a já knihy dvakrát nikdy nečtu)

Žurinka

co říct? napřed jsem myslela že to bude taková romantika pro dívky, ale pak...

IvettKremrová

Co na tuhle knihu říct? Za mě wow,bomba,super,úžasný! Přečteno jedním dechem během dvou dnů,stránky jsem hltala snad při každý činosti protože jsem se od knihy nemohla odlepit,ale ani ve snu by mě nenapadlo že příběh nabere až takový spád.
Z komentářů tady jsem věděla že to bude i hodně dramatické v některých částech ale nečekala bych že až tak moc. Vývoj událostí mě hodně překvapil a některé části jsem četla třeba i 2x abych je pochopila a vstřebala.Každopádně se mi strašně líbila,byla tam láska,přátelství,nečekané zjištění a hlavně strašně moc emocí.Dlouho na tento příběh budu vzpopímat a rozhodně jsem ho nečetla naposled.Jsem naprosto uchvácena.Knihy této autorky jsou všechny napsané naprosto luxusně a ona je prostě skvělá.Kdyby šlo dát 10*,dám 10. Doporučuji všem tuto i všechny ostatní knížky Collen Hooverové,mají určitý smysl,jsou báječně napsané a hlavně v nich najdeme něco,co zanechá nějaký ten pocit v každém z nás :) :)

Andy0892

Pořád jsem přemýšlela co za tím vším bude, ale tuhle pravdu jsem rozhodně nečekala.

Dean Holder je kluk, kterého by chtěla mít ve svém životě každá holka (až na ty změny nálad :-) ) No a co, že občas bylo vše až moc růžové - k tomuhle příběhu s temnou duší se to hodilo.

Jenne

Knihu Bez naděje jsem poprvé četla před 2 roky, od té doby jsem ji četla snad 100x. Je jedno po kolikáté tuto knihu čtu, vždy se rozpláču a vždy jsi v knize najdu něco nového co mně donutí koukat na svět jinýma očima.

EvikU.

Bylo to neskutečné. Silné. Pořád a pořád nemůžu pochopit, jak se v některých chlapech ukrývá zvíře a může ubližoval svému dítěti. Hlavní hrdinka super, jak se s tím vyrovnávala i super její teta, která ji zachránila a vydávala za svou. Za mě 5 hvězdiček.

veronika9143

Autorku mám moc ráda a tohle byla překrásná kniha. Vždycky se jí povede dostat do knih tolik emocí. Příběh byl procítěný, bolestný, plný naděje a zároveň zklamání. Moc doporučuji!

Safrika

Hodně chytlavý příběh, vtipný, dobrý.

harena

Nemyslím si, že knížka byla špatná. Je dobrá. Občas vtip, styl ušel, hodně lásky, až je přecukrováno, čtivá, svižně napsaná a ke konci i trocha akce a napětí. I námět dobrý, ale prvních 200 stran bych zkrátila přinejmenším na polovinu. Ale vzhledem k tomu, že je neděle, odpočívám s mírnou virózou na gauči, bylo to docela vhodné počtení.

essterkaa

Ze začátku se kniha zdá být pouhým románkem, který se ale v polovině knihy změní ve zjištění, které musíte číst dál a dál, abyste pochopili. I když jsem knihu přečetla téměř jedním dechem, přišlo mi až absurdní, jak bylo všechno propojené.

Dandy1

Zkoušky osudu sráží člověka na kolena, ale tam má na vybranou, jestli si očistí špínu a půjde dál, a možná se pak ještě vic narovná.
Prostě skvělé čtení.

Kamienkova33

Od autorky som čítala Odvrácená tvár lásky a tá sa mi teda páčila :-) Tak som sa dala na túto, ale už pri prvých stranách som zistila, že nie som cieľovka. Ako young adult román super, ale pre mňa príliš veľa sladučkej lásky, aj keď chválim námet. V jednom momente som mala pocit, že hlavní hrdinovia napríklad všetko riešili bozkávaním a bolo tam veľa nereálnych situácií...

Brunnetka

Po dlouhý době knížka, která mi změnila pohled na svět...
Příběh mě strhnul téměř hned na začátku a i když jsem hodně věcí odhadovala dost dopředu, stejně se rozsah zápletek uhodnout nedá...... Knížka je skvěle napsaná!

Kyta

Od Coleen Hoover jsem přečetla jako první Odvrácenou tvář lásky, která mě naprosto uchvátila. Tak jsem si řekla, proč si nepřečíst další její knihy? Po přečtení Bez naděje mě autorka o svém potenciálu přesvědčila a okamžitě ji řadím mezi své oblíbené autory.
Mám ráda knihy, u kterých už z názvu musím přemýšlet o tom, o co v ní půjde a není to hned jednoznačné. "Bez naděje" je přesně ten typ knihy. Také je to ten typ knihy, u které otáčíte stránky dál a dál a ani to nepostřehnete. Je tak zatraceně čtivá, že jsem ji přečetla téměř na jeden zátah, během jednoho večera (a valné části noci). Hoover má tak přirozený a nenucený styl psaní, že vás zkrátka nepustí, dokud nedočtete poslední stránku.

Zpočátku kniha působila tak nevinně - první třetina byla vlastně jen o sbližování Sky s Holderem. Oba hlavní hrdiny si hned zamilujete, ať kvůli jejich povaze nebo kvůli tomu, jak se chovají, když jsou spolu. Při první nesrovnalosti začnete chápat, že tam půjde o něco víc než o lásku a budete se domýšlet, jaký zvrat může nastat. A že nastal... Hoover postupně odkrývá různá tajemství tak, že nejdřív začnete tušit, potom vám to dojde a když to autorka mezi řádky potvrdí, stejně vás to dostane. Také se při čtení začnete zabývat otázkou "co by kdyby"... A tak se z nevinného románku vyklube pořádné drama. Není pochyb o tom, že je to vážně depresivní kniha (spíš ta druhá polovina). Autorka řeší tak závažné životní trable takovým stylem, že než stačíte zpracovat prvotní šok z nějakého zjištění, hned přijde další a ještě větší.
"Bez naděje" patří k těm málo knihám, které ve vás vyvolají protichůdné emoce a pocity. Smích, smutek, zoufalství, zklamání, (bez)naději, slzy smutku i štěstí. První polovina knihy je tak vtipná, až jsem se několikrát musela smát nahlas; druhá polovina zase tak smutná, až jsem přes slzy neviděla na stránky. Nejednou se také stalo, že mě z této knihy mrazilo po celém těle.

Kniha o lásce, lži, které věříte, pravdě, kterou je lepší nevědět, o minulosti a vzpomínkách, na které je lepší zapomenout, ale hlavně - o NADĚJI.
Jsem z ní neskutečně nadšená, rovnou se pouštím do druhého dílu, který je vyprávěn z pohledu Holdera. Bez rozmýšlení a jakýchkoliv pochybností dávám 5*.
S klidným srdcem ji můžu všem doporučit!

Dagnov157

Příběh mi přinesl obrovské dilema. Ještěže ho nemusím řešit v reálu. Knížka je napsána velmi poutavě, vtáhla mě do děje, navíc je opravdu uvěřitelná.

hellena1523

Velmi čtivá, moc krásná kniha. Zpočátku se zdá, že je to další z řady ničím nezajímavých knížek, ale jakmile se začtete, zjistíte, že vás vtáhl neobyčejný příběh.

Marisa

Také se přidám k tomu názoru, že ze začátku to vypadalo na takovou tuctovou knihu, avšak od půlky příběh opravdu mění směr a čte se opravdu dobře

Etule

Musím přiznat, že ze začátku mi vadilo, jak se pořád dohadovali a on s ní pak nemluvil. Jenže pak to dostalo pořádné grády a nešlo se odtrhnout dřív než byl konec. Silný příběh, který jsem na začátku čtení skutečně nečekala.

Tery702

Je až neuvěřitelné jak po přečtení knihy nahlížíme na svět. Kniha byla úžasná. Nejdříve jsem se bála jí číst, že by mě moc nezaujala, ale vůbec toho nelituji. Příběh je nečekaný a úžasný. Zamilovala jsem si ji!!! A hlavně i její postavy! Och bože, Holder a Sky jsou tak úžasné postavy!
Doporučuji přečíst všem!