Bez naděje

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního se...celý text

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím?

Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182778/bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4.51112

Beznádejná (1.)

Hopeless (2013)

Vydáno:, Yoli
Více informací...

veronika9143

Autorku mám moc ráda a tohle byla překrásná kniha. Vždycky se jí povede dostat do knih tolik emocí. Příběh byl procítěný, bolestný, plný naděje a zároveň zklamání. Moc doporučuji!

Safrika

Hodně chytlavý příběh, vtipný, dobrý.

harena

Nemyslím si, že knížka byla špatná. Je dobrá. Občas vtip, styl ušel, hodně lásky, až je přecukrováno, čtivá, svižně napsaná a ke konci i trocha akce a napětí. I námět dobrý, ale prvních 200 stran bych zkrátila přinejmenším na polovinu. Ale vzhledem k tomu, že je neděle, odpočívám s mírnou virózou na gauči, bylo to docela vhodné počtení.

essterkaa

Ze začátku se kniha zdá být pouhým románkem, který se ale v polovině knihy změní ve zjištění, které musíte číst dál a dál, abyste pochopili. I když jsem knihu přečetla téměř jedním dechem, přišlo mi až absurdní, jak bylo všechno propojené.

Dandy1

Zkoušky osudu sráží člověka na kolena, ale tam má na vybranou, jestli si očistí špínu a půjde dál, a možná se pak ještě vic narovná.
Prostě skvělé čtení.

Kamienkova33

Od autorky som čítala Odvrácená tvár lásky a tá sa mi teda páčila :-) Tak som sa dala na túto, ale už pri prvých stranách som zistila, že nie som cieľovka. Ako young adult román super, ale pre mňa príliš veľa sladučkej lásky, aj keď chválim námet. V jednom momente som mala pocit, že hlavní hrdinovia napríklad všetko riešili bozkávaním a bolo tam veľa nereálnych situácií...

Brunnetka

Po dlouhý době knížka, která mi změnila pohled na svět...
Příběh mě strhnul téměř hned na začátku a i když jsem hodně věcí odhadovala dost dopředu, stejně se rozsah zápletek uhodnout nedá...... Knížka je skvěle napsaná!

Kyta

Od Coleen Hoover jsem přečetla jako první Odvrácenou tvář lásky, která mě naprosto uchvátila. Tak jsem si řekla, proč si nepřečíst další její knihy? Po přečtení Bez naděje mě autorka o svém potenciálu přesvědčila a okamžitě ji řadím mezi své oblíbené autory.
Mám ráda knihy, u kterých už z názvu musím přemýšlet o tom, o co v ní půjde a není to hned jednoznačné. "Bez naděje" je přesně ten typ knihy. Také je to ten typ knihy, u které otáčíte stránky dál a dál a ani to nepostřehnete. Je tak zatraceně čtivá, že jsem ji přečetla téměř na jeden zátah, během jednoho večera (a valné části noci). Hoover má tak přirozený a nenucený styl psaní, že vás zkrátka nepustí, dokud nedočtete poslední stránku.

Zpočátku kniha působila tak nevinně - první třetina byla vlastně jen o sbližování Sky s Holderem. Oba hlavní hrdiny si hned zamilujete, ať kvůli jejich povaze nebo kvůli tomu, jak se chovají, když jsou spolu. Při první nesrovnalosti začnete chápat, že tam půjde o něco víc než o lásku a budete se domýšlet, jaký zvrat může nastat. A že nastal... Hoover postupně odkrývá různá tajemství tak, že nejdřív začnete tušit, potom vám to dojde a když to autorka mezi řádky potvrdí, stejně vás to dostane. Také se při čtení začnete zabývat otázkou "co by kdyby"... A tak se z nevinného románku vyklube pořádné drama. Není pochyb o tom, že je to vážně depresivní kniha (spíš ta druhá polovina). Autorka řeší tak závažné životní trable takovým stylem, že než stačíte zpracovat prvotní šok z nějakého zjištění, hned přijde další a ještě větší.
"Bez naděje" patří k těm málo knihám, které ve vás vyvolají protichůdné emoce a pocity. Smích, smutek, zoufalství, zklamání, (bez)naději, slzy smutku i štěstí. První polovina knihy je tak vtipná, až jsem se několikrát musela smát nahlas; druhá polovina zase tak smutná, až jsem přes slzy neviděla na stránky. Nejednou se také stalo, že mě z této knihy mrazilo po celém těle.

Kniha o lásce, lži, které věříte, pravdě, kterou je lepší nevědět, o minulosti a vzpomínkách, na které je lepší zapomenout, ale hlavně - o NADĚJI.
Jsem z ní neskutečně nadšená, rovnou se pouštím do druhého dílu, který je vyprávěn z pohledu Holdera. Bez rozmýšlení a jakýchkoliv pochybností dávám 5*.
S klidným srdcem ji můžu všem doporučit!

Dagnov157

Příběh mi přinesl obrovské dilema. Ještěže ho nemusím řešit v reálu. Knížka je napsána velmi poutavě, vtáhla mě do děje, navíc je opravdu uvěřitelná.

hellena1523

Velmi čtivá, moc krásná kniha. Zpočátku se zdá, že je to další z řady ničím nezajímavých knížek, ale jakmile se začtete, zjistíte, že vás vtáhl neobyčejný příběh.

Marisa

Také se přidám k tomu názoru, že ze začátku to vypadalo na takovou tuctovou knihu, avšak od půlky příběh opravdu mění směr a čte se opravdu dobře

Etule

Musím přiznat, že ze začátku mi vadilo, jak se pořád dohadovali a on s ní pak nemluvil. Jenže pak to dostalo pořádné grády a nešlo se odtrhnout dřív než byl konec. Silný příběh, který jsem na začátku čtení skutečně nečekala.

Tery702

Je až neuvěřitelné jak po přečtení knihy nahlížíme na svět. Kniha byla úžasná. Nejdříve jsem se bála jí číst, že by mě moc nezaujala, ale vůbec toho nelituji. Příběh je nečekaný a úžasný. Zamilovala jsem si ji!!! A hlavně i její postavy! Och bože, Holder a Sky jsou tak úžasné postavy!
Doporučuji přečíst všem!

Mukaa

Knihu jsem četla před několika lety, ale pořád si pamatuju její děj a nedávno jsem četla pohled z Deanovy strany a i jeho kamaráda. :) Velice poutavý děj. Nápad skvělý. Je to silná kniha a dej nečekaný.

kytarka

Ze začátku se mi kniha moc nelíbila, přišla ni celkem nudná, ale pak se otevřel děj a nestačila jsem se divit, knihu jsem doslova zhltla a jdu se zacist do druhého dílu.

Lizzie19979

Knihu mi doporučila kamarádka. Řekla mi velmi stručně o hlavních hrdinech a já si řekla, že to bude asi jen další slaďárna pro teenagery. Jak jsem se mýlila! Nemohla jsem se od ní odtrhnout, poslední kapitoly jsem probrečela. Po přečtení jsem byla doslova emočně vyždímaná. A od té doby je Hoover jedna z mých oblíbených autorek. :)

Paja.
29.12.2016

Ten děj byl naprosto šokující. Čekáte klasickou slaďárnu. Takovou oddechovku. Přečíst a říct si ano bylo to pěkné, ale ničím výjmečné. Jenže je to výjmečné. Sice až v půlce knihy, ale tu druhou polovinu jsme přečetla takovou rychlostí až jsem z toho byla sama v šoku. Musela jsem prostě rychle vědět jak to zkončí.

Spam:
Neříkejte že Vám nepřišlo divné, že nemá od začítku mobil, počítač a ani televizi. ! :D
Ale proč tomu tak je, je velmi překvapující.

Terez67
14.12.2016

Mě strašně štvalo že sem na ni neměla moc čas. A když jsem už měla konečně čas, tak sem se od ní nemohla otrhnout. Dostal a dojal mě celý příběh. Moc se mi líbila a určitě si přečtu druhý díl .

bajinecka
30.11.2016

Nejdřív jsem četla knížku "Odvrácená tvář lásky" - a bylo jsem hodně nadšená. Proto jsem si řekla, že autorka nebude psát jen pro náctileté. Ale tato knížka JE pro náctileté! Tudíž pokud neslintáte nad popisem prvního sexu v životě, moc nedoporučuji. Děje se zde moc nedočkáte - až na popisy příšerností z minulosti. Hlavní hrdinka se občas chovala jak pipka, Holder byl až moc dokonalý. Dočetla jsem do konce kvůli tomu, abych věděla, CO SE VLASTNĚ STALO. Ale vzalo mi to veškerou chuť číst autorčiny další knihy....

Adele02
23.11.2016

...no. Kostra příběhu byla dobrá. Fakt. Sympatická lovestory s párem, co nejsou typičtí YA hrdinové. Ale pak přišel ten zbytek. Některé scény se mi zdály až příliš uspěchané a jiné zbytečně protáhlé, Holder je kluk sakra k neuvěření a Sky bych občas nejradši něčím praštila. Navíc ta fakta u konce mi do příběhu vůbec neseděla. Ale celkově jsem s tím docela spokojená.

Wiss
21.11.2016

Knížka mě chytla a nepustila až do konce. :-) Těšila jsem se na každou další stránku... Doporučuji

hanča34
07.11.2016

Asi do 100.stránky jsem knihu považovala za nějaký zamilovaný románek pro mladé dívky. Už, už jsem ji chtěla odložit. Pak jsem se podívala jak to bude pokračovat, najednou mě to vtáhlo a nepustilo až do konce. Tak jsem se poctivě vrátila a znovu celé dočetla. Moc mě to vzalo a jsem ráda, že jsem knihu neodložila.

tereza_krizova
03.11.2016

Knížku jsem si koupila asi před 3 měsíci. Vybrala jsem si ji protože mě zaujal její popis. Celé 3měsíce mi ležela na poličce,až jsem se jednou rozhodla že si ji přečtu. Začala jsem litovat že jsem si ji nepřečetla hned jak jsem si ji koupila. Knížka byla totiž úchvatná. Velice se mi líbil velmi pestrý děj. Knížku jsem přečetla během pár dní a najednou mě mrzelo že tak rychle skončila.U knížky mi nezůstaly oči suché,takže určitě doporučuju! :)

Nikoll2
02.11.2016

Říkala jsem si, že to bude ''klasický'' román o dvou mladých zamilovaných lidech a nic jiného jsem moc neočekávala. Po nějaké části se to pomalu začínalo měnit ve velice napínavý příběh, který odhaloval další a další tajemství.
Do příběhu jsem se okamžitě ponořila a nemohla jsem se od života hlavních hrdinů odtrhnout. Po dvou dnech kniha přečtená a já nadšená, že jsem přečetla další skvělou knihu, ale zároveň zklamaná, že je konec.
Určitě dávám 5* a všem doporučuji!!:)

TaLu
31.10.2016

Stále mi tam při čtení něco nesedělo, nebo něco neznělo, neladilo- nebo co já vím, ale to může být tím, že nejsem cílová skupina. Nakonec jsem hvězdu přidala za tu odvahu zpracovat velmi těžký námět. Myslím, že právě zpracování a vykreslení toho, jak hrdinové reagovali na odhalení minulosti a jak se s tím pokusili vyrovnat, aby bylo možné další život zvládnout co nejlépe, je na knize ta nejpůsobivější část.

Adiee19
02.10.2016

Pekna kniha...plna emocii ..fakt krasna :)

misulka680
02.10.2016

Dlouho jsem nečetla takhle dobrou knihu. Ani se mi nechtělo knihu odkládat. Kniha ve mne zanechala opravdu plno emocí. Doporučuji, za mě 5*

evago
17.09.2016

krásná kniha,jednou se k ní ráda vrátím....

AjinQa
22.08.2016

Opravdu skvělá kniha, plná emocí a lásky.
U téhle knihy jsem se celkem bála, že se mi nebude líbit. Kamarádka mi ji doporučovala, ale já i tak váhala. Ale když jsem se k ní po roce dostala, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Styl psaní od této autorky, mi nehorázně sedne.
Sky se mi jako hlavní hrdinka hodně líbila. Nezdála se mi ani nějak ufňukaná jako jiné knižní hrdinka z tohoto žánru. Holdera jsem si hned od první stránky, kdy byl zmíněn, zamilovala. Ti dva se mi k sobě prostě hodili.
Příběh vůbec nepokulhával. Nejvíce se mi líbil ten zvrat na konci. Několik posledních stran jsem fakt seděla s rukou před pusou. Colleen patří opravdu mezi mé nejoblíbenější autory.
Tato kniha je u mě na druhé příčce mezi jejími knihami.
Tuto knihu opravdu doporučuji, 5*. Hned jdu na další díl.

HedušKoč
15.08.2016

Moc hezky psaná kniha. Podle recenzí druhý díl je ještě lepší, nedovedu si to představit, tak jdu na něj.