Manželka, která utekla

Manželka, která utekla https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135780/bmid_manzelka-ktera-utekla-VXL-135780.jpg 4 287 81

Taky byste potřebovala pár dní volna od života? Tato kniha je přímo stvořená pro všechny ženy, které se nechtějí z každodenní rutiny zbláznit. Kate Forrestová má pocit, jako by byla neviditelná. Svého manžela Neda má opravdu ráda, ale on si snad ani neuvědomuje, že je živá. Z roztomilých dětí vyrostli hádaví puberťáci, kteří ji většinu času ignorují. Práce, která pro ni kdysi tolik znamenala, je už pouze zdrojem stresu. A matka? Ta nesundává telefon z ucha, jen aby mohla vznášet další a další požadavky… Jak se Kate přibližuje ke svým čtyřicátým narozeninám, sílí v ní pocit, že buď něco od základu změní – anebo se zblázní.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Wife Who Ran Away , 2012

Kerberos
20.06.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, i když ne příliš reálný. Která žena středního věku by utekla bez sbalení si zavazadla někam do ciziny, nedala zprávu do zaměstnání ani dětem. Cestování, letní láska a neradostný návrat domů, konec ne příliš reálný.

Rihatama
08.09.2020 4 z 5

Kniha, na kterou jsem narazila krátce poté, co jsem se vdala, a včera se mi zničehonic vynořila v mysli :-). Přiznám se bez mučení, jinak by mě tehdá titul nejspíš nezaujal. Uznávám tedy, že mé pohnutky k jejímu čtení nebyly zcela chvályhodné, duši mám však svobodnou, tak ji zbytečně neomezuji ;-). Jeden nikdy neví, že? Do příběhu Kate a její dokonalé rodinky, nebo spíš dokonalé Kate a její rodinky, kterou ona do úmoru s láskou obskakuje, jsem se proto se zájmem začetla. Je to slušný román a poměrně vysoké hodnocení zde na DK to i trochu potvrzuje. Pohnutky Kate, která udělá, co udělá, docela dobře chápu. Postavu jejího manžílka, dost nesnesitelného balíka, už trochu méně. Ale vlastně už vím, že možné je snad vše. Ani hledat podporu u vlastních rodičů nemusí být vždy řešením. Příběh se tak přesune z Anglie do Itálie. Kam jinam, horké slunce, odvázaní, láskyplní Italové :-). Kde jinde léčit své bolavé srdce... Konec mě však překvapil. Ne, že bych snad Kate nepřála dobrý život. Ale tohle bylo na mě poněkud kách. Happyend je ale nakonec asi jediným možným vyústěním tohoto typu románu. Nejde přece o nějaké osudové drama. Kniha se dobře četla, takže musím konstatovat, že Tess Stimsonová své řemeslo umí.

Hakl54
13.02.2020 3 z 5

Průměr. Občas mi to připadalo takové chaotické.

bábuška
27.08.2019 4 z 5

Komu z žen podobného věku se něco podobného nemohlo stát. Ať žijete v Anglii nebo v Česku. Je tu ovšem ten malý rozdíl, že málokterá česká matka na pokraji svých sil má tolik financí, že může sednout do letadla a odletět si na neurčito odpočinout od drzých a nezvladatelných dítek a navíc od manžela, který je natolik nevšímavý, že jej ani nezajímá že se vlastně od manželky nechává živit a zajímají ho jen vlastní koníčky. Podle tohoto románu koníčci! Ale rozhodně je to příběh k zamyšlení, navíc je krásné popisování Říma a jeho památek a návštěva Vatikánských muzeí. Čtivá kniha.

surikata246
09.04.2019 4 z 5

Knížku jsem četla v nemocnici celkem náhodou jsem si ji půjčila od spolubydlící v pokoji a knížka se mi moc líbila.

AllyP
03.03.2019 5 z 5

Knížku jsem poslouchala jedním dechem.... hodně ze života a k zamyšlení. Opravdu hezké čtení

Ivanule
25.10.2018 5 z 5

Skvěle se četla,příběh krásný,je to hodně ze života,protože v dnešní době si myslím,že se tohle hodně často děje,že jeden z manželů je ten co všechno táhne,většinou nebo mi to tak připadá je to žena,která musí pracovat,starat se o chod domácnosti,do toho děti,účty a pak většinou muž,který ´jen´chodí do práce - nedivím se,že některé ženy se cítí nedoceněné a pak když náhodou nemůžou a odejdou,a ten druhý se najednou o vše musí starat - pak mu dojde hodně věcí,další věc ale je jak se s tím ten druhý popasuje,jestli dokáže ocenit nebo zůstane egoistický

jaroiva
15.10.2018 5 z 5

Čerstvě doposlechnuto a ještě lapám po dechu.
Silně mě oslovilo toto téma, doporučuji. Ještě lepší než autorčino Otevřené manželství.

Lucie401
08.09.2018

vyborna kvěla kniha.

J.x
30.07.2018 4 z 5

Oddychové pohodové čtení.

Toffee
01.04.2018 3 z 5

Dobře se to četlo, spousta situací je ze života, hlavně to, že sebeobětování ke štěstí a spokojenosti obvykle nevede, že se člověk má snažit být šťastný. Druhá půlka knížky sice přinášela dost náhod a dramat, ale proč ne? Zklamaná jsem ale byla z vývoje postavy Neda - čekala bych nějakou proměnu, ať už k dobrému nebo špatnému.

Pechule
07.03.2018 4 z 5

Tak tato kniha mě hodně bavila...

Serenity
26.02.2018 4 z 5

Přiznám se, že občas ráda sáhnu po knize, ve které se dozvím, že nejen já mám občas chuť ta svá zlatíčka zmlátit na jednu hromadu, vzít bágl a nechat je ať se třeba zblázní. Správná oddychovka. Líbil se mi vlastní pohled od různých postav v knize, vadily mi občasné vulgarity a konec jsem čekala jiný

allyce
07.01.2018 3 z 5

Na knize se mi líbilo, že je psána z pohledu více postav, kdyby to byl jen pohled Kate, asi bych nedočetla. Nemohu upřít knize čtivost, ale asi jsem očekávala trochu něco jiného. Nedávno jsem četla "Vše, co jsme si nikdy neřekli" a ve stínu této výjimečné knihy, je Manželka slabý odvárek.

fruitbueno
18.11.2017 3 z 5

Knížka, která neví, čím být. Čte se dobře, děj odsýpá, ale těch komplikací a zápletek je na tak malé ploše prostě až moc.

mirunda
15.10.2017 4 z 5

Konec byl pro mne jedna velká červená knihovna, proto ubírám jednu hvězdičku za přeslazenost. Jinak mě příběh velmi bavil

LiLinka
23.08.2017 4 z 5

Knihu jsem objevila náhodně při procházení se knihovnou. Zaujala mě anotace, kde se objevovala prosluněná Itálie. Je to příjemné letní čtení, ani chvilku jsem se nenudila. Plusem je určitě i vyprávění z pohledu více postav a (celkem) nečekané zvraty.

Lemurka
08.08.2017 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, jednu hvězdu seberu za přípomný čas, který mi vadí.
Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

mschmidtova
10.07.2017 4 z 5

Jestli hledáte knihu na dovolenou, určitě bude tato kniha příjemnou volbou. Už si ji znovu nepřečtu, ale líbila se mi.

Gretka66
08.02.2017 5 z 5

Kniha ze života a o životě.

pro ženy útěk Itálie manželská krize čtyřicítka (věk)

Tess Stimson
anglická
2013  80%Kdo miluje nejvíc
2013  83%Co je tvoje, je i moje
2014  76%Hra na lež
2012  81%Manželka, která utekla
2014  73%Otevřené manželství

Kniha Manželka, která utekla je v