Peace Peace komentáře u knih

Hra na kočku a myš Hra na kočku a myš Michele Campbell

"Lidé jsou nebezpeční a ti, kterým věříš, jsou ze všech nejnebezpečnější."

Téma pro mě neobvyklé a o to zajímavější. V některých pasážích mi stránky doslova mizely před očima.
Hodně fajn počtení, kniha rozhodně stojí za pozornost!

16.04.2024 4 z 5

Fake Fake Arno Strobel

"Je snazší proměnit pravdu v lež, než lež v pravdu."

Tak tohle byla parádní jízda, u níž jsem se nestihla nudit ani chviličku!
Autor si s námi pohrává až do posledního písmenka a já můžu jeho nejnovější počin jedině doporučít.
Za přečtení stojí i samotný doslov knihy, který vede k zamyšlení.
Bravo, pane Strobele!

08.04.2024 5 z 5

Prospěchářka Prospěchářka Elyse Friedman

"Svět je zkažený, plný špatných lidí, kteří páchají odporné věci."

Kniha rychle plyne, je opravdu čtivá, vlastně jsem se nenudila ani chvilku.
Jen závěr už mi přišel značně překombinovaný a mně osobně úplně nesedl.

04.04.2024 3 z 5

Umění žít pozitivně Umění žít pozitivně Andy Cope

"10% života tvoří vše, co se vám kdy přihodí.
90% života se odvíjí od toho, jak zareagujete na těchto 10% událostí."

Kniha se čte lehce a je shrnutím mnoha poznatků, které je dobré si připomínat často :)

02.04.2024 4 z 5

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

"Čím blíž bydlí lidé vedle sebe, tím méně se stýkají."

Zvolené téma by určitě zasluhovalo mnohem více stran a tím i propracovanější děj, do kterého by se člověk dokázal snadněji vcítit. Takto vše jen klouže po povrchu.
Pro mě zatím nejslabší kniha od autorky, bohužel.

26.03.2024 2 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

"Před minulostí se nedá uniknout. Vždycky člověka dožene."

Dialogy chvílemi dost béčkové, děj nabírá větší spád až ke konci knihy, závěr přitažený za vlasy.. Upřímně, čekala jsem mnohem víc.

16.03.2024 2 z 5

"O záchranu se pokusím vždy. Zažil jsem několik kolegů, kteří se mi smáli za větu: "Jdeme na to, dáme mu šanci". Ale já nejsem ten, kdo má rozhodnout, jestli člověk bude žít, nebo zemře. I když si budu stokrát myslet, že je ošetření zbytečné, udělám vše, co je v mých silách. Nebo zbytečné...
Žádný zásah není zbytečný a ani to není ztráta času. Je to povinnost, na kterou jsem složil lékařský slib".

Kniha nabitá důležitými a poučnými informacemi, které jsou navíc podány zábavnou formou rozhovoru.
Když se sejdou dva sympaťáci dělající, co je baví, vznikne hodně dobrý počin.
Doporučuji!

08.03.2024 5 z 5

Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Fumio Sasaki

"Pokud vážně chcete něco změnit, jediný způsob, jak to udělat, je začít s tím hned teď. Ve skutečnosti žádné zítra neexistuje, není tu žádný příští týden, na který bychom se mohli těšit. Až zítřek přijde, bude dneškem. Odedneška za rok bude dnes, až to nastane. Všechno je jen v přítomném okamžiku."

Knih o minimalismu mám načtených poměrně dost a i přesto s radostí konstatuji, že tato je jedna z nejlepších - o daném tématu - kterou jsem kdy četla.

05.03.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

"Zlo. Vrátí se vám. Zlo zná vždycky zpáteční cestu."

Tak krásným jazykem napsané tak hrůzné věci. O to více by se o nich mělo číst, mluvit .. hlavně na ně nezapomínat.
Kniha ve mně zůstane hodně dlouho. Měl by si ji přečíst každý.

29.02.2024 5 z 5

Když se nikdo nedívá Když se nikdo nedívá Jennifer Hillier

"Lžím se vždycky věří snadněji než pravdě."

Abych pravdu řekla, někdy kolem padesáté strany jsem chtěla knížku odložit a nedočíst. Ale od Jennifer Hillier jsem již jeden příběh četla a moc se mi líbil, takže jsem pro jistotu vytrvala a dobře udělala. Děj postupně nabral grády a šlo o moc fajn thriller, který ke konci naopak nešel odložit.

21.02.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

"Žijeme v nebezpečném světě."

Freidu McFadden oficiálně prohlašuji za vysoce návykovou, od jejích knih se prostě nedá odejít! Už teď nedočkavě vyhlížím další její knihu.

13.02.2024 5 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

"Někdy člověk musí promluvit, jinak navždycky ponese zodpovědnost za následky svého mlčení."

Uvěřitelný a čtivý thriller, jehož pokračování si určitě nechci nechat ujít!

10.02.2024 4 z 5

Žiju bez dětí Žiju bez dětí Martina Hynková Vrbová

"Někdo děti má, někdo nemá, někdo je nemůže mít. Celá společnost vytváří neustále tlak na to, že by člověk děti měl mít. Vždyť je to zvrácený! Není to fér.
Já říkám, co člověk, to forma života. Proč by měl mít každý dítě? Vždyť jsme přemnožený, planeta je úplně v háji, lidí je tolik, až to není pěkný."

Jsem ráda, že vznikají knihy na toto téma. Jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst..

07.02.2024 4 z 5

Detox hlavy Detox hlavy Vít Aora

"Někdy je to, co neděláte, stejně důležité jako to, co děláte."

Seberozvojové knihy mám hodně ráda, ale abych pravdu řekla, tato mi nesedla.. Přijde mi, že autor z větší části jen cituje či vychází ze zdrojů jiných autorů a knihu pojal jako PR nejen pro sebe, ale i své kamarády..
Škoda, ale věřím, že svoje čtenáře si najde.

28.01.2024 2 z 5

Frankie Frankie Jochen Gutsch

"Člověk je nejhorší zvíře na světě."

Nenápadná a přitom tak krásná kniha! Frankie si vás získá hned po pár stránkách a pak se budete už jen usmívat a zamýšlet a dojímat se.
Doporučuji!

21.01.2024 5 z 5

Rozchod Rozchod Nikola R. Kocian

"Jediná vec na tomto svete, ktorú by si naozaj nemala nikdy zradiť, je - byť sama sebou."

Upřímně mi tato kniha přišla z celé série Úlomků žen nejslabší, ale i tak to bylo zajímavé a k úvahám vedoucí čtení.

14.01.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

"Bez odvahy dělat chyby se nedá plnohodnotně žít."

Za mě fajn oddechovka, u které jsem si pár dní po chvilkách odpočinula :)

10.01.2024 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

"Každá svoboda něco stojí."

Další zajímavé čtení od pana Palána. Ne všechny příběhy mě úplně pohltily, ale to je přirozené, ne s každým se ztotožňujeme.
Každopádně děkuji, že jsem si knihu mohla přečíst.

05.01.2024 4 z 5

Příběh skříně Příběh skříně Veronika Blabla Hubková

"Obecně platí, že čím větší úsilí vynaložíte na to danou věc získat, tím hlubší k ní budete mít vztah, tím více si jí budete vážit."

Knížka je sice malinká vzrůstem, ale o to větší obsahem. Je v ní spousta informací, které by se měli dostat do všeobecného povědomí.
Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, určitě mi dala hodně.

28.12.2023 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

"Bála se výšek,
ale mnohem víc
se bála,
že nikdy nevzlétne."

Nebylo to špatné, ale čekala jsem mnohem víc..

27.12.2023 3 z 5