(Ne)obyčejný kluk

(Ne)obyčejný kluk

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jed... celý text

Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat.

Je vhodný také pro starší / dospělé čtenáře!!! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167162/ne-obycejny-kluk-167162.jpg 4.6309

Wonder (2011)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

bookwoman
předevčírem

Musím uznat,že knížka byla super na zamyšlení.Děj byl čtivý.

LucyA7

Úchvatná knížka, nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout, i když je možná určená opravdu spíš pro dospívající čtenáře. Těžko říct, zda by v reálném životě všechno skončilo takovým happyendem, ale to laskavé a lidské poselství z ní prostě nelze jen tak "zaklapnout" s poslední stránkou knihy.

hopla
16.12.2016

Ano, je to opravdu kniha spíš pro dětské čtenáře, jimž může dát naději, že v lidském životě dobro, přátelství a laskavost dokáží zvítězit nad zlem, hloupostí a povýšeností. V reálném životě by tento příběh byl zřejmě o poznání krutější, ale pokud by si dokázal najít cestu alespoň do části z těch hlaviček rodících se despotů a dokázal některé z nich přesměrovat k volbě lidštějšího chování k druhým, splnila by kniha svůj účel.

Kiwi24
13.12.2016

byla to vážně hezká a dojemná kniha.

ivca3710
14.11.2016

Úžasná kniha! Znáte ten pocit, kdy dočtete knihu a řeknete si: "Bože, to bylo naprosto boží!" ?? Já jsem si to řekla po přečtení téhle knihy :) Škoda, že to nemá pokračování..

buccaneerka
01.08.2016

Kniha je napsaná naprosto geniálním způsobem. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak pohltila, že jsem chtěla číst pořád dál. August sám sebe nepopíše hned na začátku, což ve čtenáři vzbudí zvědavost, zda se to někdy z knihy dozví. Jde vlastně o citlivou sondu do myšlení a vnímání lidí, kteří se pohybují v okolí postiženého člověka. Možná nám to může pomoct, až budeme v kůži některé z postav této knihy.

ChytráVčelka
14.07.2016

Knihu jsem četla při hodině čtení ve škole. Doteď nevím jak na ní reagovat ikdyž jsem jí četla před půlrokem.. Ale asi mně to tolik nezaujalo :(

JajaCZ
14.07.2016

Krásna kniha, ktorá dlho po dočítaní zanechá hlboký dojem.

HermionaKnihom
24.06.2016

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Neskutečně mě chytla za srdce. Uvědomila jsem si, že mám být ráda za to, co mám atd. Knihy byla lehce napsaná a hodně se mi líbilo rozdělení knihy na části a malé kapitolky. Knížka se mi neskutečně líbila.

kamibe
01.05.2016

Velmi působivý příběh, svěže napsaný. Na prvotinu opravdu velmi zdařilá práce. Oceňuji krátké kapitoly a postupné, skoro detektivní odhalování různých skutečností. Musela-li jsem ve čtení přestat, snažila jsem se ke knize co nejrychleji vrátit.
V závěru mě napadalo, jak je pravdivé to, co se nám děje v životě vlastně pořád: jak se s námi musí stát něco opravdu hodně nepříjemného, až hnusného, a teprve vzápětí (časový rozptyl může být velmi různý) se ukáže, k čemu skvělému ta hnusota v našem životě pomohla.
Budou-li číst knihu rodiče spolu s dětmi, nabízí se jim mnoho nejrůznějších námětů k úvahám a rozhovorům, a to nejen o čteném příběhu, ale o životě vůbec.

DDBerry
23.04.2016

Je to jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četl

Nielada
03.04.2016

Skvělá kniha. Téma chlapce, který se narodil s vážnou vrozenou poruchou je podáno z pohledu postiženého hlavního hrdiny, jeho sestry, přátel. Člověku dojde, že těžké to není jen pro Augusta, ale i pro jeho sestru a rodinu. Kniha není ale vůbec depresivní. Nabízí plno zamyšlení o hodnotách, o tom, v čem doopravdy spočívá štěstí, o tom, že těžký životní úděl může člověka posunout dopředu a umožnit mu dozrát. Zároveň oceňuji vtip a lehkost, s jakou je napsána. Četla jsem ji už podruhé a opět jsem měla silný zážitek. Ve škole ji máme nakoupenou ve více kusech a čteme v šesté třídě. Doporučuji!!! Otevírá spoustu témat k debatě (a děti baví).

Vance
29.03.2016

Nádherná knížka. velice mě pobavila někdy i chytla za srdce. Doporučuji všem.

MikeDV3
06.02.2016

Krásná kniha, která člověka naučí že na vzhledu nezáleží. Kniha je vhodná i pro dospělé, protože i oni na tuto zásadu občas zapomínají. :-)

opfoan
28.01.2016

Snad nejlepší kniha z těch mála, které pojednávající o tomhle tématu.

alwa
25.01.2016

Na knize se mi libilo, ze je popisovana ocima kluka, ktery je sice fyzicky postizeny, ale psychicky nikoliv a vnima soucitne ci znechucene pohledy ostatnich. A taky to, ze na konci temer vsichni pochopi, ze August je uplne normalni kluk.

DajaF
15.01.2016

Moc krásná knížka! Na konci jsem si poplakala

Pajalada
04.01.2016

Naprosto úžasná kniha. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou. Krásně napsaná. Dokázala mě rozesmát i rozplakat. Kniha, ale hlavně Auggie mě chytli za srdce. Kéž by v životě všechno končilo "happyendem" ....

Lauralex
01.01.2016

Neskutečně srdečná a líbezná kniha. Ještě teď, po dočtení se stále usmívám a je mi tak hezky. Příběh s posláním nejen pro děti. Tohle totiž není obyčejná dětská kniha. Je napsána tak hezky, mile a vyspěle, že si najde své příznivce mezi malými i staršími. Hřeje na srdci i dojímá. Chvílemi jsem se usmívala, chvílemi plakala. Okamžitě jsem si zamilovala knihu i Auggieho.

Děkuju, Auggie, že jsi vstoupil do mého života.

Klarv
24.12.2015

Tak tohle bylo něco!! :) Ke knize jsem přišla náhodou. Někde jsem ji dostala s dalšími knihami jen za poštovné. :) Popravdě mě obálka moc nelákala. Knihu jsem si teď vytáhla kvůli tomu, že je tenoučká a já už měla jinou knihu rozečtenou, ale už jsem byla na konci, tak jsem si ji nebrala s sebou k rodičům od přítele, protože bych to hned dočetla a co pak.

Dlouhý úvod, já vím. Prostě jsem ji vzala a za dvě hodiny, co jsem čekala na přítele jsem přecetla menší půlku. Doma jsem pak knihu skoro dorazila. Kniha je úžasná. Líbí se mi, jak popisuje život postiženého, ale není to ubrečená kniha, nemá špatný konec, prostě bylo to moc super. :) Přátelství a odsuzování podle vzhledu je vyvážené a příběh z více pohledů mi přišel skvělý.

Ričí
19.11.2015

Naprostá nádhera.

brčko-A
17.11.2015

Moc zajímavá kniha.

PavlaB.
09.11.2015

Moc krásná kniha. Přečetla jsem ji za jeden večer. Jinak to nešlo.

Lenny33
31.10.2015

Krásný místy dojemný příběh Augieho a jeho přátel a rodiny.

Sunshine11
25.10.2015

Knížka je kouzelná svým zpracováním i schopností vtáhnout čtenáře do děje. Nemyslím si, že by byla určená výhradně pro naše mladší generace. Všechny si v tom můžou najít své, když čtou pozorně. Auggie je sice neobyčejným způsobem odlišný, ale jen na venek, uvnitř je jako jiní desetiletí chlapci.

Myslím si, že tento příběh, by si měly děti číst povinně, ať už ve škole nebo doma. Může jim dát do života jiný pohled, předejít nepříjemným situacím a předstudkům.

Sorrow
10.09.2015

Nádherná kniha o tom, že více než na vzhledu opravdu záleží na tom, jací jsme. Pro mě to byla emocionální nálož a kapesník jsem do ruky možná brala víckrát, než bylo třeba. Tahle kniha by se rozhodně měla stát povinnou četbou a to nejlépe už někde na základní škole. To ovšem neznamená, že bych jí nedoporučila i dospělým - naopak! Dospělí jsou totiž mnohdy horší než děti a přitom by to měli být právě oni, kdo půjdou dětem příkladem a nebudou odvracet zrak nebo naopak zírat...
Zkrátka tahle kniha se vám zaryje pod kůži a zůstane tam a to je dobře!

kayu
10.08.2015

Knížku jsem četla v originále a musím říct, že je naprosto úžasná. Je to psáno takovým jednodušším stylem, takže jsem tomu dobře rozuměla. A ty krátké kapitoly jsou další plus. Příběh je promyšlený a srdcervoucí. Nutí se nad mnoha věcmi zamyslet. Auggie je statečný kluk. ♡♡♡
+ Nevím jestli to je i v českém vydání, ale já měla v knize speciální kapitolu (cca. 100 stran) z pohledu Juliana. Díky tomu jsem Juliana pochopila a bylo mi ho tak trochu líto - Protože každý příběh má dvě strany

sarinkapusinka
24.07.2015

Kniha je naprosto úžasná ♡ vázně se mi moc líbila :) líbilo se mi že se člověk musí sám nad sebou zamyslet . Líbilo se mi že to Auggie nevzdávál a že pořád bojoval a uvědomila jsem si co mám :) mam fajn rodinu a super přátele kteří se za mě postaví a jak se říká: V nouzi poznáš přítele. A ty Auggie měl :)
Vázně knihu doporučuji :)

stepka3765
12.07.2015

Nádherně napsaná kniha! I když to je určený pro menší děti, tak já si myslím, že by si to měl přečíst každý. :)

steph.tey
05.07.2015

Tahle kniha mi nejprve přišla pro mlaší. Ale není to tak. Tuto knihu mužů vřele doporučit všem věkovým kategoriím! Bylo to něco úplně jiného než jsem zvyklá a o to více příjemně mě to překvapilo.

zdravotní postižení tělesné postižení

R.J. Palacio