Klaudie na rozcestí

Klaudie na rozcestí https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155162/mid_klaudie-na-rozcesti-wML-155162.jpg 3 38 15

Klaudii už bylo třicet. Má za sebou jeden vážný vztah, který ukončila, protože si byla jistá, že na ni čeká někdo lepší. Potkala čtyřicetiletého Petra. Ten žije sám, přestože stále není rozvedený se svou manželkou, s níž střídavě vychovává dceru Terezku. Zpočátku je Klaudie ve vztahu spokojená, než si definitivně uvědomí, že čas neúprosně utíká a ona touží po vlastním dítěti. Bohužel Petr o další dítě nestojí. Jak se Klaudie zachová? Čeho všeho je schopna se kvůli mateřství vzdát?... celý text

Klára90
25.06.2020 3 z 5

Velikostí knihy by se dalo říct, že je to oddechovka na jedno odpoledne, obsah ale rozhodně oddechový není. V knize nastane během krátkého děje pár významných zvratů a celý děj řeší Klaudie vlastně vážné téma. Čtivá kniha, přišla mi taková upřímná, ze srdce.

tygřímáma
12.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Klaudie touží po dětech. Než ale objeví na těhotenském testu dvě čárky, projde si mnoha životními zkouškami.
Velmi silný příběh, který jsem na konci obrečela.
Moc doporučuju.

ronave
15.02.2019 3 z 5

Pocity Klaudie, týkající se dítě mi byly známé. "Nepochopila" jsem jak dokáže vést dva vztahy najednou.
Kniha se četla dobře a velmi rychle. Typická oddechovka.

Pechule
04.04.2018 4 z 5

Kniha se dobře čte a pro chvíle odpočinku správná volba.

Stoklaska
25.03.2018 3 z 5

Čtivá kniha, přečtena za pár hodin. Klasická oddechovka na volné odpoledne.

Aleh
01.02.2018 4 z 5

Žena na prahu třicítky. Žena, která touží po dítěti a rodinném životě s milovaným mužem. Chce příliš? Když ale ten čas tak utíká! Téma, které bývá tak často zpracováno v románech pro ženy nejen v naší, ale i ve světové literatuře. Životní příběh, který řeší mnoho žen. A okolí se ptá jakoby netušilo, že to v mnohých případech přerostlo v téma velmi citlivé. Čtivý příběh o velké životní touze.

stju
10.12.2017 3 z 5

Zdá se mi, že kniha je typická oddechovka-třeba na dovolenou, neurazí-neoslní. Domnívám se ale, že autorka je určitě dobrá máma, protože tu Klaudiinu touhu po dětech, když jí tikají biologické hodiny a pořádný adept na tátu nikde, tu jsem jí věřila.

JaKa1974
21.11.2017 3 z 5

Takové jednoduchá kniha, po které jsem sáhla, protože jsem neměla o víkendu doma nic jiného na čtení. Rychle přečtené,příběh je v celku zajímavý a ze života.

iva23
07.07.2014 1 z 5

Jednoduché čtení, něco jak Chvilka pro tebe.

Peace
16.05.2014 3 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Příběh je čtivý a jde o celkem příjemnou odpolední jednohubku.

stanza
06.08.2013 3 z 5

Jednoduchý příběh přečtený za odpoledne u vody.

Niki
25.07.2013 4 z 5

Myslím si, že tato spisovatelka se knihu od knihy zlepšuje. Napsala krásný příběh, trochu mi vadilo, že se nezjistilo, kdo je otec jejich dětí. Těším se na její další knihu, myslím si, že se spisovatelka v psaní opět posune dál.

bookcase
12.07.2013 2 z 5

Přelouskáno za odpoledne. Zajímavý námět, ale trochu mi vadily detailní popisy všeho, co hrdinka dělala. Např. vařila tři čaje, dva ovocné, jeden zelený, nebo doslovný popis toho, co si oblékla...ale jinak se dalo.

RADOST
17.05.2013 3 z 5

Jednoduše napsaný příběh mladé vzdělané a pracovité současné ženy. Ví, co chce od života - normální rodinný život, vlastní dítě. Ale se svými partnery toho nemůže docílit, nenalézá naplnění ani štěstí. Snad nakonec zvolila dobré řešení. Příběh může být útěchou nebo radou těm, které jsou v podobné situaci. Ve svém okolí jich vidím překvapivě mnoho.

cori
27.03.2013 3 z 5

Kratičký příběh, který se odehraje během 1 roku. Klaudie touží po dítěti a váhá, zda má opustit muže, s nímž žije 3 roky a dítě odmítá, a jít za mladším milencem. Taková jednohubka na delší cestu vlakem. Přečetla jsem za 2 hodinky. Zajímalo mě, jestli otěhotní a s kým. Pár zajímavých zvratů.

2012  70%Klára nad propastí
2013  69%Klaudie na rozcestí
2012  48%Karla v pasti
2014  67%Lucie v pozici stromu
2016  60%O matkách a dcerách

Kniha Klaudie na rozcestí je v