Poslouchej!

Ještě vloni byla Annabel holka, co má úplně všechno – nebo aspoň tuhle roli hrála v televizní reklamě na Obchodní dům Kopf. Letos nemá nic. Nejlepší kamarádka Sophie ji opustila, rodinné štěstí ničí anorexie starší sestry a ve školní jídelně si není ke komu přisednout. Dokud nepotká Owena Armstronga. Vysoký, výrazný a hudbou posedlý Owen je polepšený mizera odhodlaný říkat lidem pravdu. Možná by Owen mohl Annabel pomoct vyrovnat se s tím, co se jí přihodilo tu noc, kdy se Sophií přestaly být kamarádky. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128547/poslouchej-128547.jpg 4.2132

Just Listen (2006)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

simona5r

Odpočinková kniha, která se čte sama. I když jsem věděla jak vše dopadne, jako ve spoustě knížek tohoto typu, stejně jsem hltala stránku po stránce a těšila se, co mi přinese.

Laf

Kniha se mi moc líbila, jak byla napsaná a jak se příběh vyvíjel. Také se mi na ní líbí to, že je to nejen oddychovka, ale i po přečtení nutí člověka se zamyslet nad myšlenkami, které byly popsány.

warca
21.11.2016

Pěkný příběh i celé prostředí. Skvělé, nenáročné čtení.
Moc se mi nelíbil Owen...

Barbra06
18.06.2016

Tak nevím, jestli jsem v pořádku, ale já mám opačný problém. Ukolébavka se mi líbila a tady mám takové rozporuplné pocity.
Vadilo mi, jak děj přeskakoval od jednoho k jednomu. Navíc jsem nepochopila proč se dva měsíce nebavila s Owenem. Hlubší téma knihy bylo dobře promyšlené, jen to zpracování mi zkrátka nesedlo.

stepka3765
08.08.2015

Tak tahle knížka byla přesně to pravý čtení na pláž! Oddychovka, nic nároočného na přemýšlení! Od autorky si určitě přečtu další knihy! :)

LilianaFalcon
21.06.2015

Bomba! Skvěle napsané. Takhle jsem si představovala Eleanor a Parka, ale až "Annabel a Owen" mi to dali.
Perfektní atmosféra, skvěle zvolené problémy, úžasná snaha přimět někoho porozumět. Nejvíc mě dostalo, jak mě vzpomínky Annabel nijak neiritovaly a děj nenarušovaly.
Už dlouho jsem hledala knihu, která by mě dostala a nutila o ní přemýšlet ještě po dočtení.

Beerushka
27.05.2015

Čekala jsem od teto knihy více proto dávám tři hvězdičky

Nagadir
08.04.2015

Teda tahle kniha mě překvapila, vzhledem k tomu, že jsem čekala sladkobolnou romanci plnou vzdychání a dostala jsem něco co má hloubku.

Klaris 99
27.02.2015

K Poslouchej ! nemám moc postřehů, které bych zapsala. Jen, že je to hezký dívčí román, který má i něco trochu hlubšího a ne jen nesmyslný děj typu : chodíme, rozcházíme se a žije šťastně až na věky, a pak rozejdem. Milovníkům románků vřele doporučuji.

Desire_Lydon
14.10.2014

Po zklamání autorčinou předchozí knihou Ukolébavka, jsem se rozhodla jí dát druhou šanci. A musím říct, že tato kniha patří k nejlepší v žánru "dívčí romány", kterou jsem kdy četla. Některé pasáže mně bavily více než jiné, ale tak to je skoro u každé knihy. Ale celkově jsem se u ní nenudila, děj měl spád, ale také určitou hloubku. Nejvíc se mi na knize líbilo to, že nebyla jen o vztahu mezi klukem a holkou, ale také o rodině, přátelství, pokusu napravit své chyby, být lepší... Owen byl úžasný, ale jak už bylo řečeno, škoda, že takových kluků moc nepotkáte. Musím přiznat, že jsem moc nepobírala ten sport někde v 3/4 knihy mezi Annabel a Owenem, vůbec jsem nechápala, proč Annabel udělala to, co udělala a přišlo mi to trochu umělé. Asi by to šlo i jinak. Každopádně se mi kniha hodně líbila a až budu doporučovat dívčí román, budu jmenovat Posouchej!.

dark.ma93
10.09.2014

Musím v úvodu přiznat, že některé pasáže mě nudili a do čtení jsem se musela nutit občas. Knížka však patří k těm lepším knihám pro mladé. Rozhodně má kniha větší potenciál než jen holka a kluk, bla bla bla zápletka a happyend. Owen je kluk, se kterým bych si rozuměla. Škoda, že takoví kluci moc v realitě nejsou. Kniha popisuje rodinné problémy, vztahy mezi sestrama, ale je to taky kniha o dívčím přátelství.

Shai
30.08.2014

Do knihy jsem se musela nutit, což mě vážně mrzí... ale prostě se mi nelíbila

Beni
06.08.2014

Tak zprvu mě kniha vůbec nebavil, strašně mě štvaly pasáže se Sophie, byla mi už od začátku značně nepříjemná. Kniha mě začala bavit přesně od strany 88 :-D a ten Owen..... ach jo ;-)

Peace
01.08.2014

"Co je špatnýho na tom být hodná? Nic. Akorát, že k tomu většinou patří neříkat pravdu."

Kniha se četla lehce, skoro sama. V žánru pro mládež patří určitě k těm lepším.

rava
06.07.2014

Kniha byla úžasná. Strašně moc se mi líbila a hned jsem se do ní zamilovala. Určitě doporučuji.

Marisa
08.06.2014

Knihu jsem přečetla asi už desetkrát, patří mezi moje nejoblíbenější knihy asi proto, že jsem si s Annabel povahově hodně podobná. Tato kniha mě zaujala nejen vzhledem, ale i samotným dějem, ve kterém je opravdu vše. Byla jsem také hodně zvědavá, jak to vše dopadne s Whitney a její anoroxií. Kniha mě pokaždé potěší nejen stylem vypravování, ale celkově. Autorku velice obdivuji.

Anya
02.04.2014

Kniha opravdu krásná. i když, jsem v knize nezachytila takové to kouzlo zamilovanosti. jinak pěkné :)

muchomurka
02.04.2014

Čtivá knížka, měla jsem ji přečtenou za chvilku. Příběh se mi líbil, i když pro mě byl problém ztotožnit se s hlavní hrdinkou - takový ten tichý, vše v sobě zadržující typ není nic pro mě (zato s Kirsten jsem byla byla ztotožněná hned :-)). Ze začátku mě nudily dlouhé popisy z minulosti, děj se nehýbal a já byla zvědavá, co se bude dít "v současnosti". Chápu, proč to tam autorka psala, ale mohlo to být stručnější. Celkově mi přišlo, že té "vycpávky" tam bylo hodně, kolikrát na úkor příběhu, nějakému vysvětlení, ale díky čtivosti to až tolik nevadilo.
Co mi ale vadilo, bylo na mě příliš uměle vykonstruovaná rozluka hlavní hrdinky a Owena. Proč? Když se to všechno začalo dobře rozvíjet a najednou zkrat. Neříkám, že se to nemůže stát, ale tady to bylo jako pěst na oko. Aspoň pro mě. Ale závěr knížky, například vyprávění Whitney o sobě a svých sestrách, to bylo skvělé!
A co jsem od tohoto příběhu nečekala, že bude řešit taková vážná témata, jako anorexie nebo znásilnění. Oceňuji autorčinu odvahu, protože napsat o tom s citem a nějakým poselstvím, aby to nebylo "přestřelené nebo nedotažené", to nebude jednoduché.

Hémerá
06.01.2014

Dokonalé. Nic víc k tomu říct nemůžu.

isobel2000
29.10.2013

Mě se kniha líbila, nebyla to oddechovka ani klasický dívčí román. Kniha k zamyšlení.

Poutnice
22.10.2013

Jako oddechovku bych ji nehodnotila. Po dlouhé době to byla kniha, u které se člověk zamyslel, zastavil a poslouchal. Nebylo to jen o hudbě, bylo to hlavně o problémech, příběh, který se děje denně hned několika (desítkám?) lidí na světě. To, že to bylo psané o holce na střední škole, neubírá tématu na vážnosti, naopak ukazuje, že i "děti" mají problémy a není to jen o tom, co si vzít na sebe, jak se vyhnout písemce nebo obejít domácí vězení. Skvěle napsaný, naprosto prožitý společně s hrdinkou, ale i sestrama, Owenem. Ještě jednou: klobouk dolů.

Lucka66
21.09.2013

Tahle knížka je něco víc než obyčejný románek pro holky. Najdete v tom i hlubší zápletku. Já byla z knihy nadšená :)

Marisa
07.08.2013

Nejúžasnější kniha na světě. Hned si mě získala. Tady je zajímavý způsob vyprávění. DOPORUČUJI!

Lily96
11.07.2013

Ačkoli se může zdát, že jde o typický dívčí román, jde v knížce "Poslouchej" o mnohem víc než jen o vztah kluka s holkou a jejich postupné hledání. Tématem jsou vztahy mezi lidmi, problémy, které kolikrát vzniknou jen kvůli tomu, že se bojíme spolu mluvit, bojíme se reakce, odmítnutí, a tak raději neuděláme nic a zbytečně se trápíme. Je o tom, jak jednodušší by vše bylo, kdybychom se nebáli mluvit, ale na druhou stranu si také naslouchat, kdybychom říkali hlavně pravdu a vnímali ostatní lidi kolem sebe,...

Annabel je podle mě hrozně sympatická. Byla mi hrozně blízká povahově, takže jsem jí hrozně fandila a držela palce. Na druhou stranu si myslím, že doopravdy by to takhle být nemohlo - myslím tím, že doopravdy by úspěšná modelka (která je modelkou téměř celý život) asi těžko byla citlivá, skromná, někdy až plachá, nespolečenská, uzavřená, bojící se projevit svůj názor. Ale v knížce to k sobě tak nějak pasovalo. :-)

Tenhle typ knížky mě vždycky spolehlivě rozbrečí. Nejde o to, že by tam byl špatný konec, někdo umřel nebo něco takhle typicky smutného a k pláči, ale jde o to, jak je tam popsána ta osamělost. Hlavní hrdinka (v tomto případě Annabel) je tak sama a přitom vlastně není o nic horší než ostatní, třeba udělala pár chyb, ale kdo nechybuje? A stejně se k ní všichni otáčí zády, cítí se vyřazená, osamocená, izolovaná, uvědomuje si své vlastní chyby a připadá si vyloženě špatná.

Připomnělo mi to knížku "Blbá sázka o fajn kluka" - tam jsem cítila něco podobného.

Takové knížky mě vždycky hrozně rozesmutní. Tahle k nim patří, ale během čtení mnou probíhala spousta emocí, od radosti, smíchu až k pláči a smutku a zpátky ke smíchu, a to se mi na knížkách líbí. Hlavně proto má tedy ode mě "Poslouchej" všech pět hvězdiček, určitě doporučuju všem "citlivkám". :-D

suze
10.07.2013

Typ knížky, ke které stačí podle mě říct pár slov - ideální oddechovka.... :)

Esko*
06.07.2013

Ještě před rokem bych neřekla, že se mi tato kniha bude tak líbit, zvlášť proto, že jsem četla většinou jen fantasy, ale poslední dobou se začínám čím dál víc ubírat zase k normálním příběhům. Po Poslouchej! jsem se rozhodla sáhnout jako další. Nejen že jsem byla uchvácena obálkou knihy (přiznávám, že ta byla taky jedním z důvodů proč mě zaujala), ale hlavně pak jejím obsahem.
Kniha byla úžasně napsaná, napínavá, dokonale mě pohltila a popravdě do poslední chvíle jsem netušila, co se té holce vlastně stalo.
Navíc téma anorektické sestry tomu dodalo ještě víc tragičnosti.
A Owen... Myslím, že ten kluk se musí zalíbit každému (proč jen takoví kluci existují pouze v knihách?).
Nenechte se ale vyvést z omylu pokud si myslíte, že tato kniha je jen další romantická slátanina, protože tomu tak opravdu není. Já bych ani neřekla, že hlavním námětem je láska mezi Owenem a Annabel, ale kniha je spíš postavená na tom, že lidi se vždycky zapletou se špatnou společností a pak toho litujou (zvlášť v období dospívání). A na důsledku toho, když v sobě člověk dusí všechny těžkosti jeho života. Rozhodně má tedy větší hloubku. Troufám si říct, že dokonce nese jakési ponaučení.
Co se mi taky líbilo bylo jakým stylem autorka vyprávěla - hlavně to osvětlování minulosti. Plus překrásně popsané pocity hlavní postavy -Annabel jsem naprosto rozuměla.
Vážně moc vyvedená kniha, kterou si s chutí přečtu znovu. Doporučuji.

Anne Leyyd
16.05.2013

Po zklamání z Ukolébavky jsem docela váhala, jestli si od Sarah Dessen zkusit přečíst ještě něco jiného. Nakonec jsem si ale řekla, že druhou šanci si zaslouží každý, a tak jsem se do ní pustila. Jsem opravdu ráda, že jsem to udělala :-)

Kniha „Poslouchej!“ – se mi líbila 100x víc. Vtáhla mě do děje daleko propracovanějším, hlubším a silnějším příběhem. Autorka si s ním bravurně poradila, až se mi nechtělo věřit, že to je ta samá.

Nudné pasáže jsem ani nezaznamenala. Kniha se dotýkala docela citlivých témat a vzpomněla jsem si díky ní na skvělý film „Mluv“, který se zabýval něčím podobným.

Postavy byly velice sympatické, děj pěkně plynul, ani jsem se od něj nemohla odtrhnout. Skleněný dům, pohledy zvenčí, kdy všechno vypadá jinak než jak to kolikrát je, to, že na každou věc se všichni díváme rozličným způsobem a třeba jen na jedinou vzpomínku existuje bezpočet úhlů pohledu od každého jednotlivce… to mě opravdu zaujalo a oslovilo.

Konec se mi hrozně líbil, a opravdu jsem byla STRAŠNĚ ráda, že Owenovi „ujely nervy“ na té správné hubě :D
Knížku bych vřele doporučila. Hrozně hezký příběh za 5 hvězdiček z 5 možných :-)

Merida
26.04.2013

Tahle kniha mě zaujala. Četla jsem ji nevím ani kolikrát. Je to hezky udělané. Annabel hraje holku co má všechno ale v reálu nemá nic. Musím říct že tato kniha je moje nejoblíbenější.

Aeg
11.04.2013

Pro mě knížka rozhodně nebyla zklamání. Užila jsem si ji.

Kateriska
08.04.2013

Ze začátku jsem s myslela, že dám čtyři hvězdičky, ale konec knihy mě moc nepřesvědčil.

Sarah Dessen

Sarah Dessen