Lék na smutek

Na Mariku, gynekoložku a porodní lékařku, se valí jedna pohroma za druhou. Manžel jí umírá na rakovinu a krátce nato ztratí i svého jediného, třiadvacetiletého syna, u něhož náhle propukla dědičná choroba jater. Maričin život pozbyl smysl, přišla o poslání manželky i matky. Utápí se v žalu, obklopuje ji samota a naprostá beznaděj. Existuje vůbec ještě něco, co by ji mohlo vytrhnout ze zničující letargie? Ale život má pro každého z nás v záloze nová a nová překvapení… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193510/lek-na-smutek-bhB-193510.jpg 3.9119

Liek na smútok (2013)

Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, Noxi

Kerberos

Není toho neštěstí už trochu moc.

Jirinamac

Tak to asi v životě nechodí. Četla se rychle, ale příběh je nepravděpodobný. Doporučuji čtenářkám ve 14 letech.

Jsem z toho rozpačitá. První třetina knihy skvělá, ač depresivní. Dál už jen těžko uvěřitelné. A jak už tu někdo psal, jen Maričiny názory jsou ty správné. SPOILER: nechápu, jak si mohla vzít na byt a stravu holčinu, o které vůbec nic nevěděla. Těžce uvěřitelné a tím se z toho stala červená knihovna.

Sablu

Knihu jsem dostala jako dárek. Podle názvu jsem čekala asi něco víc. Celkem mě kniha zklamala. Od počátku bylo jasné, jak dopadne. Celé mi to přišlo, jak román pro nactileté.

helča5
02.12.2016

Tuto autorku mám moc ráda a toto je snad její nejlepší kniha,nikdo z nás si neuvědomuje,že jsme tu jen na chvíli a měli bysme si život užívat a ne se honit za penězi a kariérou,když někdo blízký zemře,už mu nestačíme říct,jak ho máme rádi a co pro nás znamená.

Vlastucha
02.11.2016odpad!

Po přečtení první čtvrtiny mě došlo jak to asi dopadne. Podívala jsem se na konec a bylo to tak. Tu omáčku mezi tím, jsem jen tak přelouskla. /Na několika stránkách jsou např. podrobně popsány výjevy jednotlivých fotek v albu v horizontu 20 let/. Celý příběh je křečovitý a i literární styl ve mě zanechává dojem, že spisovatelem může být každý.

hanča34
22.10.2016

Má první kniha od této autorky. Pěkně napsané, zkusím i jiné knihy této autorky.

mixin.style
24.07.2016

Silný příběh, který se hezky čte. Doporučuji!

majík1
04.07.2016

Krásná kniha doporučuji

ritz
27.06.2016

Velmi krásně se čte, silný příběh, doufám, že nebudu muset já ani mí blízcí něco tak strašného prožít.

alnahu
20.06.2016

Smutná kniha ze života , nás doslova vtáhne do děje. Příběh Mariky ,která přijde o své nejbližší , mě velmi dojmul. Knihu jsem četla jedním dechem. Marice v tomto příběhu se dostalo Léku na smutek- v podobě přítelkyně svého syna a vnučky Sáry. Knihu doporučuji přečíst, abychom si vážily života a zdraví.

Acquenta
12.06.2016

Kniha velice smutná, ale taky velice ,, špatně promyšlená " ...když hlavní hrdince zemřel manžel, bylo mi ji líto, říkala jsem si, netroufám číst dál takhle smutný příběh..ale pak smrt syna...to už mi přišlo příliš přehnané...pořád jsem si říkala, její kamarádka byla pediatrička, její otec zemřel na nemoc, která byla dědičná a ona nedala syna na testy ? Proč ji to kamarádka nedoporučila ? To je snad první věc, co by matka měla udělat ! Nevím, smutný příběh, to ano, ale velmi nepromyšlený...

Alda85
15.04.2016

Přečteno jedním dechem, smutná kniha, ale dobře se čte

Lalina3
25.03.2016

Na mě to bylo docela depresivní a smutné...
Podle mě nejslabší knížka, kterou jsem od této autorky četla.

Lenča55
13.05.2015

Kouzlu knih TKV jsem propadla asi před třemi lety. Tato kniha, jak se shodují i další hodnotitelé, je velmi smutná. Doporučuji zásobu kapesníků. Osobně mám tuto autorku moc ráda, ale není to její nejlepší dílko. Nicméně doporučuji ...

Petule5
22.02.2015

Moc pěkné čtení :-). Začátek byl opravdu moc smutný, ale konec se hezky vydařil. Doporučuji.

27len
22.01.2015

Tohle byla asi nejslabší kniha od autorky. Celé je to ponuré, kruté, zoufalé , v podstatě to popisuje skutečný, obyčejný život v celé své kráse. Jak díky nemoci dokáže člověk ztratit své blízké a nejednou neví, ani není v tom žalu možnost vidění nových začátků. Trochu přehnané mi přijde chování k Veronice i když konec příběhu celkem vyústil do norámálu.

orinka3
30.12.2014

Velmi průměrné dílko. Jednoduché čtení, cítím v tom spíš rutinu, než psaní z přemíry myšlenek.

PetraBery
29.12.2014

Smutná, dojemná knížka... Za mě jsou ale jiné knížky od autorky o něco lepší.

Maat
17.12.2014

Kniha se čte dobře, příběh je dost pesimistický, ale tak nějak málo uvěřitelný.

mischapida
10.11.2014

Nějak si nemůžu pomoct, ale pro mě zatím nejslabší.

BUBINA1971
02.11.2014

Smutný příběh s happyendem.

slezakmartajh
29.10.2014

Rychlé čtení,ale nenapadlo by mě že budu brečet tak brzo.jinak doporučuji,jako ze života.

Wendysek
30.09.2014

Dojemné! Ale krásné. Nedoporučuju číst v dopravních prostředcích a vůbec na veřejnosti ;)

hrabenka
29.09.2014

Autorku mám ráda,tohle byla taková jednohubka na večer,řekla bych jedna z těch slabších.

modranka
12.09.2014

Príbeh sa dá prečítať za jeden večer. Námet nebol originálny, predvídateľný, (-1*). Text je jednoduchý a hodne pesimistický. Hneď na úvod čitateľa omráči téma smrti a rezonuje počas celej knihy, (-1*). Scény rýchle, neprepracované do hĺbky. Za obálku z roku vydania 2013 (-1*).

kika 13
11.09.2014

Ráda čtu knížky od této autorky.Musím říci,že jsem si celou dobu říkala,že to skončí jinak.

renataab
23.08.2014

Autorka nezklamala, přečteno za jediný večer. První třetina je tedy samá tragédie, nedivím se, že hrdinka byla na dně, Konec příběhu smířlivý, poučný, optimistický. Četla jsem od autorky i lepší, proto hodnotím čtyřmi ****. Těším se na další.

knihomol 61
21.08.2014

Četla jsem knížku ,abych změnila téma mezi přečtenými.Tak k tomu mi posloužila ,ale jinak příběh,který by mi mohla vyprávet v kavárně při kafi.Ano, někdy je lidský osud neúprosný ,ale,že by se zrovna této knížce musela dělat taková reklama , nevím,Asi bych ji ani nevydávala v tvrdém obalu. Řeknu to tak,že " škoda peněz na její vydání". A jestli budete mít chuť přečíst si pěknou knížku, sáhněte po jiné, když tuto nepřečtete,nebudete ochuzeni.NEDOPORUČUJI

Prateri
19.08.2014

Knížka o tom jak život, na kterém tak lpíme, umí s námi pěkně zamávat, ale i podat pomocnou ruku.

Táňa Keleová-Vasilková

Táňa Keleová-Vasilková