Moniska2410 Online Moniska2410 komentáře u knih

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Tahle kniha má vše co mám na těhle příbězích ráda, mafiánské prostředí, od nenávisti k lásce, pomsta a plno testosteronu.

Příběh je psán z pohledu obou hlavních hrdinů Calluma a Aidy a to je za mě u těchto příběhů velké plus, člověk vidí co si myslí a proč tak jednají.

Kapitoly jsou krátké a dynamické. Už vím proč je obálka taková jaká je , vymyslela to chytře mrška jedna.

Vůbec sem se u čtení nenudila, jediné mínus, že to jejich zamilovaní bylo na můj vkus až moc rychlé.

Calluma sem si okamžitě zamilovala, já prostě tenhle typ chlapů zbožňuju, ví co chce a jde si za tím.

Aida byla skvělá, svá, prostořeká a hodně odvážná.

Chemie měla ten správný drive a sexuální scény byly opravdu žhavé. To jejich špičkování bylo pak jen třešničkou na dortu.

Sedl mi autorčin styl psaní a já knihu zhltla za pár hodin. Už teď se těším na její další knihy, neboť oba hlavní hrdinové mají plno sourozenců.

24.09.2023 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Nevěřila bych, že je to prvotina od skvělé @eva_brykner, takže smekám a tleskám zároveň. Jestli budeš psát pořád takhle skvěle, máš novou obdivovatelku.

Knížka je extrémně čtivá a skvělé jsou krátké kapitoly, knížka tak neztrácí tempo.

Já snad podezírala úplně všechny a konečné rozuzlení mi vyrazilo dech a čelist stále sbírám ze země.

Příběh je napínavý od samého začátku, je to skvěle zamotané a má to hlavu i patu. A až to začne vše do sebe zapadat, nebudete chápat a konec tak ten byl jedno velké překvapení.

Knihu rozhodně doporučuji a pokavaď máte rádi psychologické thrillery, nesáhnete vůbec vedle.

25.07.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Skvěle propracovaný psychothriler, to bylo tak propletené, že do poslední chvíle netušíte vůbec nic.

Příběh si vás zaháčkuje a nepustí, dokavaď neotočíte poslední stránku, to mi věřte, já sama jí dala za den.

Tentokrát nemáme pohled jen od dvou protagonistů, ale hned několik, všechny jsou nějakým způsobem propojeny.

Autorka nám ušlapává cestičku, ale je tam i tolik slepých uliček, že než dojdete k vrahovi, bude vám padat čelist z toho, jak skvěle to má autorka promyšlené.

Od půlky to chytne takový drive, každou chvíli si říkáte, že víte kdo je vrah a ono prdlačky.

Měla sem své oblíbence a paradoxně tu kterou sem nemusela, tak sem jí ve finále začala mít ráda.

Určitě to není poslední kniha od autorky po které sem sáhla, už teď se těším na její další knihy.

27.06.2023 5 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

(SPOILER) Třetí díl ze série Mistři lásky a já bych ho přirovnala zpracováním k prvnímu dílu, jen mi tam krapet něco chybělo. Takže za mě první díl, pak třetí a poslední druhý.

Oba hlavní hrdiny známe z minulých dílů a zde dostali svůj prostor.

Mezi Tobym a Joannou přeskočila jiskra hned v začátku, ale aplikace kterou vymyslel Toby, jim vyhodnotila velmi malé procento úspěšnosti, tak se rozhodli, že zůstanou přáteli. To se ale lehko řekne, než udělá, kor když k sobě něco cítí.

Toby byl zlatíčko, IT programátor, který pro svojí rodinu obětoval mnoho a za to sem ho obdivovala a nejradši bych ho poňuchňala.

Kolem Joanny bylo hodně tajemství a postupem času se nám odkrývali. Byla to silná a sebevědomá žena, ale v koutku duše byla i raněná a poznemenaná z událostí z mládí.

Krásný a pozvolný vývoj vztahu, to jak každý byl tomu druhému oporou. I když je to k sobě hodně přitahovalo, nechtěli svůj křehký vztah narušit.

18.06.2023 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Za knihu k recenzi moc děkuju @bajadolceautor a @venupress

Tahle kniha, to byla jízda emocí.

Byla temná, krutá, napínavá, drsná a šokující.

Snažila sem si jí dávkovat, abych jí měla na dýl než jeden den, fajn vydržela mi na dva dny.

Ta kniha je vymazlená ve všech směrech, od obálky, přes boží ořízku až po úžasný příběh.

,,Ukážu ti svět bez cenzury"

Opravdu pravdivé a velmi trefné. Takže nečekejte žádnou pomalou romanci, chození za ručičku a krátké cudné polibky. To v této knize opravdu nenajdete. Já si knihu užila a našla v ní přesně všechno co slíbila.

Harry alias Habibi a Cassie dva protiklady, kteří se tak silně přitahují, až vám stránky hoří přímo pod rukama. Chemie mezi nima byla fakt výbušná.

Cassie silná, sebevědomá dívka, která si jde za svým. Líbil se mi ten její vývoj, nejdřív sem ho úplně nechápala, ale v průběhu čtení, když to do sebe začalo zapadat, tak to její chování začalo dávat konečně smysl.

Harry alias Habibi potetovaný bad boy, který vede dvojitý život. Ve dne skoro slušňák, zato v noci se v něm probouzí všichni démoni. Je sebevědomý, upřímný a na nic si nehraje. Ale i u něj se pod slupkou drsňáka, schovává laskavý a milý chlap. Jen to nikomu neříkejte, ať nepřijde o svůj punc ,, zlý kluk ".

A vám nezbyde nic jiného než oba milovat.

Další kdo se mi v knize líbil, byla její kamarádka Bea a kamarád Levi a vlastně i striptérka Gia.

Jestli sem vás nalákala a máte odvahu otevřít dveře a vejít do klubu LocalX, tak směle vejděte, ALE POZOR opravdu to není klub pro každého

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Pokud nečekáte velký příběh, sáhněte po této knížce.

Pohodový a vtipný příběh o jednom přátelství, které se přehoupne v lásku. Rychle a skvěle se to četlo, za mě klidně mohla mít kniha víc stránek.

Střídání pohledů mám v knihách ráda, člověk aspoň vidí co si hlavní hrdinové myslí.

Postavy sem si oblíbila hned od začátku.

Corey jedna statečná a silná holka, opravdu jsem jí obdivovala, jak se se svým postižením dobře vyrovnala. Rozhodně to nebyla žádná chudinka, co by si nechala něco líbit a hlavně si umělá jít za svým.

Hartley kluk snů, kdo by ho nemiloval. Byl vtipný, přátelský a každý ho měl rád. Jen sem nechápala, proč byl s někým tak úplně odlišným, jak já tu holku nesnášela.

První kniha od autorky, ale teď už vím, že nebyla poslední.

19.05.2023 4 z 5

Pošli fotky Pošli fotky Lauren McLaughlin

Silné téma, silné čtení, to přesně od knížky po přečtení anotace očekáváte, jen já teda měla ta očekávání krapet jiná.

Postavy mi přišli nepropracované, prakticky se o nich toho moc nedozvíme a vytvořit si k někomu pouto vlastně ani nejde.

Čekala sem že to bude jedna z těch knih, která mladý lidi upozorní na tohle ošklivé téma, otevře jim oči a třeba jim i pomůže se s něčím podobným vypořádat. Já to v knize nenašla.

19.05.2023 2 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Milá romantická oddechovka, krátké kapitoly, střídání pohledů hlavních hrdinů, pro mě vždy skvělé plus. Kniha se četla vlastně úplně sama.

Je zde láska, něha, ale i špatná rozhodnutí. Jak Jude tak i Love mi byly sympatičtí od začátku.

Love po rozvodu získala peníze, ale nechce si je nechat jen tak a proto založí neziskovku. Bývalý manžel jí musí ještě vyplácet výživné. A proto si najme Juda, který je bohužel ve finanční tísni, aby jí svedl, oženil se s ní a tím pádem by jí nemusel dát už ani pěťák.

Co se ale nestane, ty dva se do sebe zamilují

Konec by si zasloužil určitě víc stránek.

,, Nežádám tě o ruku, lásko. Žádám tě, abys se mnou strávila zbytek života."

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Od knížky se nešlo odtrhnout, je čtivá od první až po poslední stránku.

Hlavní i vedlejší postavy jsou velmi sympatické, teda až na dvě blbky, kdo četl tak mi dá určitě za pravdu.

Střídání kapitol z pohledů obou hrdinů , za mě velké plus a dodalo knížce svižné tempo.
Neskutečně moc mě bavila ta jejich romantická linka, ten jejich vývoj vztahu, bylo to skvělé až nádherně romantické.

Riley mi byla strašně moc sympatická, úplně obyčejná holka, která to má v hlavě srovnané a jde si za svým snem, stát se zpěvačkou. Ale nemá peníze na drahou školu a tak zkouší štěstí a chodí po konkurzech. Šťastnou náhodou získá práci v bufetu jedné prestižní hudební školy a zde se setká s Julianem.

Juliana sem si oblíbila od začátku, i když je členem velmi populární kapely, chová se úplně normálně, žádný nafoukaný magor. Mezi oběma to začne jiskřit v podstatě od začátku. Jen Julian nechce další začínající zpěvačku, která se teprve snaží prosadit, protože v minulosti si něčím podobným už jednou prošel a nedopadlo to zrovna dobře. Proto mu to ze začátku docela blokuje jeho vztah s Riley.

Vadilo mi, že texty písní nebyly přeloženy. Jasně, anglicky teď umí skoro každý, ale za mě tam měl být jak český tak i anglický text, aby čtenář věděl, o čem vlastně zpívají.

A další věc, kdo vymýšlí fotky na přebal knížky???? Vůbec, ale vůbec Julian neodpovídá popisu v knize
Čtou ty, co to mají na starost vůbec ty knížky???
Není to první a počítám ani poslední kniha, kdy postavy neodpovídají popisu. Vnímáte to taky????

Tábor zavržených Tábor zavržených Lily Sparks

Staň se lovcem, nebo skončíš jako kořist. Fantasy thriller ve stylu Hunger Games. Tohle si přečtete na začátku anotace a já se díky tomu na knihu strašně moc těšila.

Ale jako co to bylo?????

Sedmnáctiletá Signal byla odsouzena za vraždu své nejlepší kamarádky, bohužel si na nic z osudné noci nepamatuje. Ve vězení jí navrhnou, že jí můžou zařadit do přísně tajného programu pro zabijáky, kde po 15 letech může získat svobodu a tak to podepíše. V tom sem viděla, že by to mohlo být i něco na způsob Brutální Nikita - miluju jak filmy, tak seriál

Myslím si, že by to nemusel být špatný příběh, jen kdyby to bylo jinak pojato. Čekala sem nějaké pořádné souboje, že to bude napínavé a akční. Za mě to byla strašná nuda.

Ještě že byla knížka tenoučká a dala sem jí za dva dny. Nerada nedočítám knížky, toto by měla být série, ale já si další díly odpustím.

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Já půjdu proti proudu, ale já se s knihou trápila

Jak se mi líbil první díl, tak druhý se za mě strašně vlekl, skoro žádná pořádná akce a Layla mi docela lezla na nervy.

Už v prvním díle nám začal milostný trojúhelník , který v tomto díle pokračoval. Bohužel mi přišlo otravné jak Layla neustále měnila své city od jednoho k druhému. Chápu, že je to mládě, ale takhle nerozhodná??

V jednu chvíli jsem změnila stranu na team Zayn, ale stejně sem se vrátila k Rothovi.

No upřímně ještě nevím, jestli se pustím do dalšího dílu až vyjde.

Nejlepší jsou stejnak Bambi, Dupík a koťata

19.05.2023 3 z 5

Limea Limea Lin Rina

Tak nějak ani nevím co o knize napsat.

Dvě a půl hvězdičky dávám za krásnou obálku, pěkný ilustrace a neotřelé téma.

Fantasy????

A v čem přesně????

Kniha není až tak špatná, hlavní hrdinové jsou docela sympatičtí. Romantická linka byla hodně rychlá a nějak mi mezi nimi nefungovala jejich chemie.

Námět skvělý, jen dějově mě kniha vůbec nebavila.

Nenadchne, neurazí a já si časem ani nevzpomenu o čem kniha vlastně byla.

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Toto je příběh ze života jedné vyhořelé praktické lékařky, který vás donutí se zamyslet nad tím, co tohle povolání vlastně obnáší.

Takže nečekejte žádný humorný příběh, toto je příběh ze života bez příkras a pozlátek.

To jak se občas absurdně lidé někdy chovají, tak nad tím vám rozum bude stát v pozoru.

A protože pracuju s lidma, i když jiné odvětví, u určitých popisů sem si říkala, že tomu věřím.

Hrdinka neměla na růžích ustláno už od dětství, co musela zažívat, ale kam to ve finále dotáhla, klobouk dolů.

Každý člověk může dojít do stádia vyhoření, já sama před pár lety do něho málem zklouzla, ale musíte si uvědomit, že to je váš život a je jen a jen na vás jak se s ním poperete.

19.05.2023 3 z 5

Ztracená láska Ztracená láska Tess M. Puffrová

Poslední díl trilogie Zatracená láska a opět to byla emoční jízda.

Opět máme střídání pohledů obou hlavních hrdinů, naštěstí se děj neopakoval tak moc jako tomu bylo v prvním díle.

Začínáme přesně tam kde skončil druhý díl, takže nasednout na mašinu a vstříct závěrečnému dílu.

Anna už není tak nesnesitelná, dospěla a konečně se vymanila z otcova vlivu. To jak se nechce vzdát své lásky k Maddoxovi, jak mu pomáhá s jeho démonama. Jen kdyby jí pořád neházel klacky pod nohy, ale ona je bojovnice. Od prvního dílu ušla kus cesty a já si jí konečně oblíbila a vážím si jí.

Maddox mě v tomto díle pěkně štval ( ale pořád ho miluju). Choval se jak puberťák, který neví co chce. To jak utíkal k Chadovi, jak se neuměl postavit svým problémům a místo aby si nechal pomoct od lidí, kterým na něm záleželo, tak před nima utíkal. Mít ho po ruce, tak ho párkrát proplesknu.

Ti dva jsou si ale souzeni být spolu jejich láska je tak silná, že překoná všechny překážky.

Tento díl byla nálož na moje city, úsměv střídali slzy a naopak.

A ten konec, sem si myslela, že knihu odložím a nedočtu, jak sem měla srdce rozervané když byly ve smuteční síni. Naštěstí zvědavost zvítězila, já otočila stránku a moje srdce se slepilo .

Jsem ráda, že i u nás máme tak skvělé spisovatelky. A já se už těším na další román v růžovém kabátku

08.05.2023 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

To byl boží příběh, který sem si od začátku do konce užila. Takhle kniha mi perfektně sedla, přečetla sem jí za jeden den.

Čekala sem jednoduchý děj o lásce, ale to co sem dostala, páni to byl strhující příběh jako na horské dráze.

Zamilovala jsem si všechny postavy, nejen Abby a Travise, ale i jeho bratry a otce a i Ameriku a Shepleye.

Jejich vztah byl plný zvratů, hodně mě bavily ty jeho žárlivé scény.

Abby byla na můj vkus docela nerozvážná, chci ho nebo ho nechci......tak se už konečně rozhoupej.

Travis byl skvělý "bad boy" pokérovaný rváč co jezdí na mašině. Abby ale od začátku miloval a to jak se jí snažil ochraňovat

Hrozně mě bavila ta chemie mezi nima. A i když byl konec až moc velký Happy End, knihu určitě doporučuju a časem se k ní určitě vrátím.

Co mě na knize neskutečně štvalo, byly neustále chyby a že jich nebylo málo.

08.05.2023 5 z 5

Zlomená láska Zlomená láska Tess M. Puffrová

Stejně jako první díl i tento je dost čtivý.
Opět tu máme opakování určitých situací z obou pohledů, což mi u prvního dílu docela vadilo, naštěstí v tomto díle to není až v takové míře.

Anna a Maddox mají typický toxický vztah, hádky, omluvy, usmiřování a to vše dokola. Já bych takový vztah nechtěla.

Annino chování naštěstí bylo lepší než v prvním díle, tam mě nehorázně vytáčela jak se neuměla postavit otci. Konečné si dokázala prosadit svoje.

Zato Maddox mě v tomto díle docela zklamal, pořád říká jak Annu miluje, přitom se nechává od ostatních holek obletovat a svým způsobem se chová jako kretén.

Otevřený konec a mě nezbývá než se brzo pustit do posledního dílu. Jsem zvědavá jak to s nima dvěma dopadne.

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Příběh není vůbec špatný, nedá se mu vytknout čtivost.

Co mi vadilo, že sem jeden děj četla 2x , i když to bylo vždy z jiného pohledu. Vlastně jsem věděla co tam bude a přistihla sem se, že přeskakuju odstavce.

Anna, vadilo mi jak se neuměla postavit otci. Vždyť jí je 19 proboha, ale chovají se k ní jako by jí bylo 10. Mě by mrdlo.

Maddoxe jsem si zamilovala, má vše co takový " bad boy " má mít, tetování, piercing, jezdí na motorce, ale přitom je to hodný a citlivý kluk.

Takže i když tam bylo pár věcí, které mi vadily, čtení sem si užila. Nedokázala sem se od toho odrhnout.

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Kniha mě zaujala krásnou obálkou, anotací a po prvních stránkách svou čtivostí.

Cestování časem, které je zde dost originální a celkově svět nestvůr je skvělý nápad.

Kniha má od začátku bohatý děj, je napínavá, jen mi přišla místy zdlouhavá.

Hlavní hrdinka mi úplně nesedla, ze začátku mi dost lezla na nervy, tak od půlky se to změnilo.

Pak tady máme další dva hrdiny Aarona a Nicka, vypadá to, že by se nám tu mohl zrodit milostný trojúhelník?

Časový indikátor - účes àla Rachel ze seriálu Přátelé....tak to mě dost pobavilo.

Upřímně ještě uvidím jestli sáhnu po dalším díle, ve finále sem tak úplně odvařená nebyla.

08.05.2023 4 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Krátké kapitoly jsou velké plus, četlo se to rychle, což je dobře, protože mě to až tak moc nebavilo.

Když sem si přečetla anotaci, na knihu sem se dost těšila, jen na mě tam bylo až moc postav a občas sem se ztrácela.

Možná mohla mít kniha míň stránek, bylo tam dost nudných pasáží.

Mám v hlavě jednu otázku nakonec - Může se to v dohledné budoucnosti stát???

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Měla sem trochu obavu jestli mě bude kniha bavit, vždyť vyprávět o sedmi manželích na 438 stránkách bude asi docela zdlouhavé.

Ale nebylo, připadala sem si, jako bych tu knihu prožila.

Skvěle napsaná kniha, výborně vykreslené postavy, do kterých se buď zamilujete nebo je budete nenávidět.

Kniha plná emocí a nádherných myšlenek.
Na konci jsem si pobrečela.

Kniha je plná velkých zvratů, jsou zde velká témata jako domácí násilí, LGBT+ či rakovina.

Fiktivní AUTOBIOGRAFIE o jedné femme fatale EVELYN HUGO

08.05.2023 5 z 5