Moniska2410 Online Moniska2410 komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Měla sem trochu obavu jestli mě bude kniha bavit, vždyť vyprávět o sedmi manželích na 438 stránkách bude asi docela zdlouhavé.

Ale nebylo, připadala sem si, jako bych tu knihu prožila.

Skvěle napsaná kniha, výborně vykreslené postavy, do kterých se buď zamilujete nebo je budete nenávidět.

Kniha plná emocí a nádherných myšlenek.
Na konci jsem si pobrečela.

Kniha je plná velkých zvratů, jsou zde velká témata jako domácí násilí, LGBT+ či rakovina.

Fiktivní AUTOBIOGRAFIE o jedné femme fatale EVELYN HUGO

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Nebylo to úplně špatné, docela pomalý rozjezd a až ke konci se ti nějak rozjelo.

Příběh má celkem předvídatelný děj, naštěstí je kniha napsaná čtivě a rychle vás pohltí, že jí dáte na jeden zátah.

Škoda že nebylo vysvětleno, proč je dům takový jaký byl.

Na mě to bylo málo strašidelné. Jako že bych se nějak bála a naskakovala mi husí kůže, to bohužel vůbec ne.

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Krásná obálka je velké plus a vlastně pro mě skoro jediné.

Nemůžu vyloženě říct, že by se mi kniha nelíbila. Námět měl potenciál, prostředí nemocnice s detektivní zápletkou znělo super, ale pro mě to bylo velmi vleklé. Až moc detailní popisování věci a situací z nemocnice, jako zákroky či lékařská terminologie, takže to bylo místy spíš nudné a já se těšila až knihu dočtu.

Při čtení se občas cítila bezmoc,kor když byly popisovány situace s dětmi.

Žádná postava mi nepřirostla k srdci.

08.05.2023 2 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Máme tu třetí díl ze série Clifton Forge a opět byl velmi čtivý.

Opět skvělá obálka, pod kterou se skrývá krásný, romantický příběh.

Hlavní postavy Presley a Shaw mi byly sympatičtí, ta chemie mezi nima byla skvělá, to jejich vzájemné hašteření a dohady mě moc bavily.

Hlavní hrdinku Presley známe už z předchozích dílů a zde dostala svůj vlastní příběh. Měla těžký život už odmala a aby mu unikla, v osmnácti utekla z domova. Její útočiště se stalo malé městečko kde sídlil motorkářský gang. Já si jí hned zamilovala.

Shaw, slavný herec, který přijel do městečka natočit film o události z předchozích dílů. Zde natrefí na někoho komu se z něho neklepou kolena. Dokáže se dostat do zlomeného srdíčka Presley??

,,Ještě ti to nedošlo??" zašeptala jsem mu do ucha. ,, Občas když říkám ne, tak to ve skutečnosti znamená ano."

08.05.2023 4 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Máme tu druhý díl temné romantické série Clifton Forge.

Upřímně mě se tento díl líbil o chlup víc než první.

Máme tu známé tváře, se kterými jsme se už trochu potkali v prvním díle, Isaiaha a Genevievu.

Genevieve je skvělá, chytrá a nenechá si nic líbit. Chudák přišla o matku a dozvěděla se kdo je její pravý otec.

Isaiah se mi hrozně líbil, byl úžasný a my se dozvídáme jeho tajemství.

Kvůli okolnostem se rozhodli pro sňatek z rozumu a je krásně vyloučeno jejich postupné sbližování.

To jak se jejich vztah postupně prohluboval a dodával příběhu reálnější nádech.

Dočkali jsme se i rozuzlení zápletky z předchozího dílu. Je mi líto jak to dopadlo s Dravenem.

,,Den za dnem jsem se víc a víc zamilovávala do naší lži."

Král Král Devney Perry

obálky, tak i podle anotace, která nám slibuje temný romantický příběh. Já sem teda tu temnotu nějak postrádala.

Bryce byla skvělá, hodně svéhlavá i paličatá a hlavně drzá. Pro skvělý článek je ochotná jít až skoro přes mrtvoly.

Dash bývalý člen motorkářské gangu, který se tvářil jako velký drsňák, ale byl to miláček a já si ho zamilovala.

Ta jejich chemie mezi nima byla skvělá

Líbilo se mi propojení detektivky s romantikou.

Vadí mi, že není vyřešena hlavní detektivní linka, doufám že v dalším díle se vše objasní.

08.05.2023 4 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Už několikátá kniha od autorky a u ní je to prostě sázka na jistotu. Opět sem si to neskutečně užila i když už většinou víme, jak to dopadne.

Christian a Arya se znají od dětství, ale jednoho dne se něco stane a jejich přátelství se na několik let vytratí.

Christian nebyl vůbec takový nemilosrdný hajzl, jak se snažil tvářit, ve skutečnosti měl velké a dobré srdce. Ale když něco chce, jde si tvrdě za tím.

Arya i když pochází z bohaté rodiny, chce být schopná se o sebe postarat sama. Je ctižádostivá, sebevědomá a pro ty které miluje, je odhodlaná udělat cokoliv.

To jejich škádlení, ta neskutečná přitažlivost mezi hlavními hrdiny, ta chemie mezi nimi, úplně létali jiskry

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Začátek se mi hodně líbil a já byla nadšená jak se mi kniha dobře četla. Krátké kapitoly, které končí tak, že musíte číst pořád dál.

Čím dál sem pokračovala ve čtení, tím míň mě kniha bavila. Nakonec sem knihu dočetla, protože mě zajímalo jak to dopadne s Owenem a jak to vlastně všechno celé bylo.

Obálka pěkná, lákavá anotace, velký očekávání a ve finále přišlo zklamání.

Kniha je čtivá, text utíká pod rukama, rozuzlení ve finále není šokující, hlavně nečekejte velké zvraty.

08.05.2023 2 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Moc se mi líbilo prostředí ve kterém se kniha odehrávala, miluju zvířata

Kniha má krásnou obálku, jen příběh za mě trochu pokulhával. Asi sem čekala něco víc.

Nějak sem necítila mezi Hope a Ryanem žádnou chemii.

Klidný, trochu romantický příběh, takový lehký, odpočinkový čtení.

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Jak sem si myslela, že třetí díl je top, tak tenhle je o chlup lepší ( promiň Trente, ale stejně tě pořád miluju)

I když tento díl má pomalejší rozjezd, to co jsme pak dostali, byla emocionální nálož.

Opět tu máme originální a naprosto boží příběh, který sem zhltla na jeden zátah.

Jessi strašně silná holka, ke který byl život pěkně krutý , to co si prožila za svých dvacet let života, to by jen tak nikdo nezvládl. Musela se poprat se svými démony a za to má můj obdiv.

Roman alias " Bane" mě fakt bavil. Měla sem trochu obavu o čem kniha bude, když nepatří do čtyřky " HotHoles", ale předčila má očekávání.
Je to zmetek jako všichni ostatní, ale když se chlap zamiluje, to se pak dějí věci.

Moc se mi líbilo jak se pomalu dostával k Jessi, to pozvolné přibližování, oťukávání, ten zrod jejich lásky

Můj celý život mi tě slíbil, tys musel, musel přijít.

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Máme tu dalšího z party HotHoles a já se totálně zamilovala.

Každý díl je jiný, každý díl je pro mě něčím výjimečným, každý díl je příjemné překvapení a nedá se to přečíst, než na jeden zátah

Měla sem trochu obavy ohledně věkového rozdílu hlavních hrdinů, ale autorka se toho zhostila dobře a vůbec mi to pak ani nepřišlo.

Trent byl sice nemluvný drsňák, ale ve finále byl hodný a milující chlap samoživitel. A pro Lunu a Edie je ochotný udělat cokoliv.

Edie byla na svůj věk vyzrálá a není se čemu divit. Vždyť ona se svým způsobem stará o rodinu. Zatím mi je ze všech žen v sérii nejsympatičtější.

Příběh Trenta a Edie je prostě nádherný, zároveň dojemný a celkem i bolestný.

Oba si musí něčím projít, aby zjistili, že démony porazí spolu.

Za mě zatím nejlepší díl ze série. Uvidíme, co ukáže Bane.

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Už je to deset měsíců, kdy jsi tu byla naposledy, ale já na tebe nemohu zapomenout.
Chybělo mi vidět, jak jdeš po chodbě.
Chybělo mi slyšet, jak fandíš při fotbale.
Chyběla mi vůně tvých vlasů.

Na knihu jsem se strašně moc těšila, měla sem velká očekávání a ona je všechny splnila. Nádherný příběh ke kterému nemám absolutně žádné námitky.
Hned od začátku vás děj vtáhne a vy čtete se zatajeným dechem.

Ava strašně milá a silná holka, která si hned na začátku projde peklem a bohužel si nemůže hned vše vybavit.
A i proto musíte číst pořád dál a snažíte se přijít na to, kdo jí to udělal.

Knoxe si zamilujete hned od začátku, i když na venek působí jako drsný frajer a Ava mu říká " Bezcitnej ďáble" má neskutečně dobré srdce a pro lidi, které miluje je ochotný udělat vše.
Moc se mi líbil jeho vztah s bratrem Danem.

Krásný romanticky příběh, ta chemie mezi hlavními hrdiny byla neskutečná

Neskutečně emotivní příběh, konec mě úplně rozsekal, byl dokonalý a ty epilogy
Řeší se tu spoustu drsných témat, znásilnění, šikana, drogy i rodinné vztahy.

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Máme tu poslední díl ze série Pink tattoo, aby uzavřel osudy tří dívek.
Pro mě bude vždy nejlepší první díl Liliana

Jak na mě Jasmína v minulých dílech působila jako spíš tvrdá holka, tak i ona má nějakou minulost, na kterou by chtěla zapomenout.

S tím jí pomáhá Timon, kluk který si zaslouží druhou šanci.

Líbilo se mi jak všichni spolu pořád drží, jak i předešlé páry jsou dost zmiňovaný v tomto díle.

Možná kdyby ten konec nebyl na mě až moc uspěchaný, bylo by to o hvězdu víc.

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Pokračujeme s dalším zlobivým klukem z party HotHoles Deanem.
Tento díl se mi líbil víc než první a já se už teď hrozně těším na ten třetí.

Četli se to skvěle, mělo to spád a hrozně rychle ty stránky mizeli, až mi je líto, že příběh skončil.

Deana sem si totálně zamilovala a oblíbila už v první díle. Byl to parchant, ale srdce měl na správným místě.

Rosie byla skvělá, vtipná i sarkastická. I když neměla na růžích ustláno, byla to velká bojovnice.

Nesnášela sem Ninu, měla sem nějakou teorii, ale byla sem úplně vedle.

Ke konci mi autorka připravila menší šok, ale naštěstí epilog odvrátil můj nadcházející infarkt.

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Skvěle napsaný příběh, který má spád a je plný zvratů.
Vyprávění z dvou pohledů matky a dcery a střídání minulosti s přítomností.
Líbilo se mi to pozvolné rozluštění příběhu.

Člověk tak nějak tuší, jak by to mohlo celé dopadnout, ale pak se to celé najednou otočí a vy začnete přemýšlet, co se to vlastně stalo.

Většinu postav sem si oblíbila, ale jednu z duše nesnášela.

Kniha mě docela překvapila a určitě se podívám i po dalších knihách od autorky.

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Je to čtivé, opravdu čtivé, stále se něco děje. Emoce šli nahoru a dolů a já nemohla přestat číst.
Pěkná romantika, né až tak přeslazená.

Člověk by si mohl myslet podle obalu, že se příběh bude odehrávat někde na zámku za éry princů a princezen, ale né dostáváme příběh který se odehrává v mafiánském prostředí a na politické scéně plné vlivných lidí.

I když je to nereálný až neuvěřitelný, je to pohádka pro nás velký holky.

,, Křídla nemám k letu." zašeptala jsem. ,, Mám je pro to, abych měla čím ochránit mojí rodinu."

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

První polovina knihy mě úplně tak nebavila, ale od druhé půlky se to změnilo.

To co předváděl hlavní hrdina, nějak sem si k němu nemohla najít cestu.

Miluju ,, bad boye ,, ale tady bych označila Vikouše ( Viciouse) za psychopata.

A i když se jeho chování ke konci zlepšilo, jen tak to nepřebije a pro mě zůstane kreténem.

Emilia byla hrozně fajn holka, až teda na její styl oblékání . Hrozně jsem jí fandila, obdivovala jsem jak byla silná.

Baví mě když je v knihách pohled obou hrdinů, protože každá mince má 2 strany.

Nebyla to úplně nuda, ale podle anotace sem čekala něco trochu jiného.

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Kniha na mě jednu dobu vykukovala odevšad, mluvilo se o ní a já pořád odolávala.

Ale proč proboha........ona je dobrá, vážně dobrá, napínavá a plná zvratů.

Krátké kapitoly u kterých se nachází velmi zajímavé statistické údaje, týkající se seznamování, vztahů a sexu.

Ani jednou jsem se u knihy nenudila, děj mě vtáhnul a nechtěl pustit, dokavaď sem neotočila poslední stránku.

I když mi ani jedna postava v knize nebyla sympatická, vůbec mi to nevadilo a knihu jsem hltala.

Závěr byl pro mě překvapení, kdo je Královna jsem do posledních stránek netušila.

Tato kniha by měla být v dnešní době povinnou četbou, protože plno těch věcí se může stát.

08.05.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Na začátku nám autorka představí svět, svět ve kterém vládne zlý král Krenus a jeho syn princ Kardes

Hlavní hrdinku Mesilie sem si hned oblíbila, je vzpurná, paličatá a nebojí se říct svůj názor, ale díky tomu upoutá pozornost prince a on jí začne trestat.
Trestat ale takovým způsobem, že se člověk při čtení až červená, protože by si přál být místo ní

,,Prosí se jen v posteli, Mesilie."

Kardes opředen děsivým tajemstvím, panovačný, dominantní, ale hlavně nesmírně krásný. Víc neprozradím, ať si každý udělá o něm svůj obrázek. Ten můj je neskutečně úžasný

,,Nenávist nemá daleko k lásce. To jsem ti přeci už říkal."

Skvěle promyšlený příběh, který vás hned od prvních stránek pohltí.

Klobouk dolů Míšo, za takhle skvělou knihu a já už nedočkavě vyhlížím pokračování.
Dark romance 18+

Máme tu českou Amo Jones

Proměna Proměna David Věrný

ÚTĚK PŘED ŽIVOTEM,
ÚTĚK PŘED REALITOU,
ÚTĚK PŘED SEBOU SAMÝM.

Tak to se mi moc líbilo a smekám před autorem, je to jeho první kniha

Už začátek si mě pěkně zaháčkoval, byl trochu krutý a já nějak nevěřila, že by toho byl Petr schopen, měla sem několik teorií. Proto se rozhodne utéct a schovat v lesích na Šumavě.

Autor se s ním vůbec nemazlil a upřímně při popisu jak si čistil ránu peroxidem, sem se málem počůrala smíchy......to nevymyslíš. Ale jinak dostával pěkně naloženo.

Pak přišlo chvilkové chaotické pobíhání hlavního hrdiny, ale jen co vstoupil do lesa, začala zběsilá jízda a já si knihu užívala.

Kluk který o lese a přežití v něm neví zhola nic, se najednou musí naučit jak si obstarat jídlo, pití a kam složí hlavu.
Dočká se pomoci od Vincenta a Vaška. Oba mi byli sympatičtí hned od začátku, oba měli pochybnou minulost, ale srdce na správném místě, bez jejich pomoci by nepřežil.

Líbil se mi autorův styl psaní, popisy Petrových stavů i popisy krásné Šumavy. To jak se Petr proměnil, stal se jiným člověkem.

,, Jak sem řekl, chci domů " odstrčil smrkovou větev a vešel do lesa.

22.04.2023 5 z 5