Moniska2410 Moniska2410 komentáře u knih

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Suleika Jaouad

Místy to není vůbec lehké čtení, bohužel i tohle někdy patří k životu.
A já musím smeknout před Suleikou, před její sílou, odvahou a odhodláním s jakým se prodírá životem, i když nemá vůbec ustláno na růžích.
V první části si procházíme se Suleiko její nemocí, bolestí vším čím si musela projít. Bylo obdivuhodné jak se k tomu postavil její přítel, i když ve finále spolu nezůstali, byl jí hodně velkou oporou.
Ve druhé části projíždí zemí a stavuje se za lidmi, kteří jí psali na její blok, který si založila aby se mohla podělit o tom čím si prochází.
Bohužel bylo tam plno bolesti,smutku a umírání, ale i radost ze života.
Knihu budu mít dlouho v sobě.
Bohužel se jí nemoc vrátila a ona s ni znova bojuje.
Suleiko držím ti pěsti

18.11.2022 5 z 5

O Djatlovově expedici jsem před touto knihou nikdy neslyšela. Záhadný konec expedice i po dočtení zůstává záhadným.
Kniha je velmi dobře napsaná - pravda? tu se nikdo nedozví,ale stojí k zvážení některé informace, které kniha poskytuje. Kniha mě nezklamala ani když sem se vrahy nedozvěděla. Atmosféru umocňuje i spousta fotek. Autor knihu pojal dobrým způsobem, proto je dosti čtivá.
Už na mě čeká pokračování, nová fakta, či další teorie???

Příbeh římského setníka Příbeh římského setníka Gary M. Burge

Tak ve finále to nebylo úplně špatné. Něco mě bavilo víc něco míň.
Něco mi přišlo zdlouhavé ( poslední část knihy) a něco bylo pro mě nové.
Bavily mě informace ve čtvercích.
Přišlo mi to jako obsáhlejší učebnice Dějepisu na toto téma.

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Čtivé, mající spád i zajímavou zápletku, příjemné čtení a detektivka, kterou neni třeba se bát doporučit.
Autor mě převezl na na celé čáře.Rozuzlení příběhu bylo velmi zajímavé, vraha jsem čekala úplně jinde. Jediné, co bych mohla vytknout, že střední část příběhu se trošku vlekla, ale závěr to plně vynahradil.

V budoucnosti sahnu po autorovi znovu.

18.11.2022 4 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Pro mě osobně to byla oddechovka, kterou jsem měla za dva dny přečtenou.
Mezi Tate a Samem to od první chvíle jiskřilo, dá se říct, že to byla láska na první pohled. Vše se vyvinulo tedy poměrně rychle, ale zato uvěřitelně.
Aby to ale nebylo příliš jednoduché a sluníčkové, v průběhu přišel zvrat a hlavní hrdinové se na pár let odloučili. Ale po dlouhé době na sebe natrefí při natáčení filmu a můžou dostat druhou šanci.
Tate mi přišla i ve třiceti,jako malá naivní holka.
Její táta ten by potřeboval pořádně proplesknout.
A Sam i přesto co jí udělal na začátku ( a dá se to svým způsobem odpustit) mi přirostl k srdci.

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Popravdě nevím co si o knize myslet. Podle popisu jsem se těšila na příjemný napínavý příběh, u kterého se budu bát, ale skutečnost mě velmi zklamala.
Celý děj byl spíše táhlý a bez špetky zajímavosti. Kniha mě vůbec neoslovila.
Možná mi nějak unikl smysl téhle knihy, ale podle mě spíš žádný neměla.

18.11.2022 1 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Zajímavá kniha,pro mě obsahuje příliš mnoho podrobných údajů, které byly nezáživné, přesto se člověk něco nového dozvěděl.
Kniha plná domněnek žen , které se
"údajně" s Tedem Bundym setkaly. Každý se chtěl zviditelnit.

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Knihu jsem chtěla přečíst jelikož je to taková "klasika". Příběh mě nějak extra nenadchnul. Některé části byly pro mě až moc zdlouhavé, osobně jsem litovala 'monstrum' a rodinu Frankensteina. Samotný Frankenstein mi celkem lezl krkem, což ale hádám je samotná pointa knihy.

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Až uvidíš moře je krásná knížka a ve světle událostí poslední doby a přílivu uprchlíků, ji budete vnímat jinak, než byste ji vnímali dříve.
O řeckých uprchlících sem dosud nic nevěděla a jsem ráda, že se mi rozšířili obzory.
Příběh se hezky četl, vtahoval do děje a postupně vytahoval další karty se kterými se bude hrát.Jednotlivé osudy jsou skvěle propletené.
Přehledné rozdělení na jednotlivá časová období, sympatická délka kapitol.

Jsem přesvědčená, že by vás kniha určitě neměla minout. Já při dočtení slzela a věřím, že nezklame ani vás.

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Kniha byla čtivá, ale nepůsobila na mně hororově. Konec je otevřený, nevyjasněný, což má asi u čtenáře přiživit pochybnosti, co je pravda - buď je Rosemary na hlavu, nebo porodila malého satánka.
Víc se mi líbilo filmové zpracování,i sem se u něho bála.

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Člověk si při čtení říká,jestli náhodou autor netrpí nějakou duševní nemocí, nebo bere nějaký moc dobrý matroš, nebo má pan Mellick opravdu bujnou fantazii.
Celkem svižně napsaný,místy sem se opravdu bavila.

První povídka mohla být podle mě kratší, určitě neotřelý nápad, jak se dostat do jiné dimenze přes vagínu.

Druhá povídka tam být nemusela,ta mě vůbec nebavila.

Třetí je vcelku zajímavá. Samozřejmě je taky dost bizarní, ale má moc zajímavou myšlenku.

Asi sáhnu po jeho dalších knížkách.

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Kniha byla velmi čtivá, má zajímavý děj.
Začátek byl naprosto hororový, lidé umírající na epidemii, rozkládající se mrtvoly v bytech, hladovějící děti.
Hodně smutné čtení bylo vyprávění ze sirotčince.
Paní Hudsonová byla tak milá,až to bylo k nevíře.
Naopak Bernice byla zosobněné zlo.
Pia, hlavní postava, trpělivá, snášenlivá i obětavá. Všechno čím si prošla, jí pomohlo stát se člověkem kterým se stala.

Moc dojemná a surová knížka a určitě se podívám po dalších knížkách od autorky.

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Začátek byl pro mně těžký, nemohla jsem se do knihy začíst. Teprve v druhé části knihy si mně příběh židovské dívky Mileny a esesmana Franze získal.
Ačkoli se děj odehrává na nejhorším a nejkrutějším místě na světě, příběh je velice silný a je důkazem, že láska je silnější než to největší zlo.
Kdo zachrání jeden život, zachrání celý svět, pravilo židovské rčení.
Jak nelidsky se dovede člověk chovat a jak zoufale se o svůj život dokáže rvát.
Jen si přeju, aby se takové zlo už nikdy neopakovalo.

Ač je tento příběh fikcí, je založen na skutečných událostech, které se opravdu staly.

Národ Národ Terry Pratchett

První knížka od Pratchetta a zklamalo mě to na plný čáře.
Dočteno s obtížemi.
Možná jen nejsem Prachettovský typ.
Podivně utahané, nezajímavé a prázdné.
Postavy mě vůbec nezaujaly.

18.11.2022 odpad!

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Když sem si četla anotaci, netušila sem, že knížka je vlastně scénář k muzikálu.
Taková malá jednohubka, dobře a rychle se četla.
Zajímalo by mě jak by muzikál vypadal ve skutečnosti.
Krásné texty které vykouzlí jak úsměv tak i smutek.

Pichlavá láska Pichlavá láska Jane O'Connor

První polovina knížky se tak nějak táhne, hlavní hrdinka Sylvie mi lezla dost na nervy.
Od druhé půlky se dozvídáme, co vězí za strašným chováním Sylvie, až jí začnete mít i trochu rádi.
Konec byl třešnička na dortu, chtěla bych být u toho když odjíždí a profesor s milenkou na ní čučí.

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Před mnoha lety sem viděla film a až teď přečetla knihu. Při čtení mě lehce mrazilo a občas mi mezi řádky problikávály hrůzostrašné scény z filmu. Někde byla hluší místa, ale napínavé to bylo až dokonce.
Nejsilnějším okamžikem z celé knihy byl pro mě její závěr,kdy hlavní hrdina řeší dilema, zda zachránit lidstvo nebo obětovat svojí rodinu.
Pokud jste milovníkem napětí a strachu v knihách a mávnete rukou nad Suzukiho hororem s tím, že jste přece viděli jeho zfilmování, uděláte zásadní chybu.
Proto radím a doporučuji PŘEČÍST.

Chlap na roztrhnutí Chlap na roztrhnutí Liane Mars

Pěkná, pohodová knížka přečtená za jeden den.
Vtipná zápletka, kterou ale nikdo zažít určitě nechce.
Bylo to vtipné a ke konci i slzička ukápla.

Pán mého srdce Pán mého srdce Jo Beverley

Jako nemusela by to být špatná kniha, jen kdyby měla o půl stránek míň.
Občas mi to přišlo chaotické a ani hlavní hrdinové mi nějak nesedli.
Po dalším díle opravdu nesáhnu.

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Takový jednoduchý, lehce erotický románek ve kterém nechyběly i prvky humoru.
Nic složitého,nic závratného, ale pěkné čtení na odreagování a odpočinutí.
Krásný a krátký příběh na jedno odpoledne.