Moniska2410 Online Moniska2410 komentáře u knih

Průvodce Průvodce Peter Heller

Byla jsem ráda, že mi knížka byla poskytnuta v rámci #spoluprace , protože mě zaujala svojí anotací.
Bohužel mě kniha vůbec nebavila, možná mi třeba jen nesedla, kdo ví. Já sem se s ní trápila docela dlouho a to není u mě obvyklé.

Myslím, že rybáři si přijdou na své. Sálodlouhé popisy rybaření, nahazování a vše kolem ryb, o tom je skoro celá knížka.
Krásné popisy přírody, řekla bych že autor musí mít rád jak rybaření tak toulky přírodou.

Po té pro mě dlouhé nudě přijde závěrečná strhující a velmi rychlá akce, tak asi na 50 posledních stránkách. A to bylo z celé knihy pro mě to nejlepší.

07.03.2023 1 z 5

Můj první polibek Můj první polibek * antologie

Dostáváme 20 různorodých povídek, jsou zde zastoupeny skoro všechny žánry.

Každá byla jiná, originální, ale upřímně mě se jich líbilo pár. Čekala sem víc romantické čtení podle názvu. Mě přišla většina povídek smutných.

Nejvíc se mi líbily:
Až na kraj světa ( pověra se studnou)

Polibek 2084 ( nepříliš vzdálená budoucnost a doufám, že se to nikdy nestane )

Z deníčku smrtky ( už na začátku sem si říkala, že mi to připomíná N. Shustermana a on tam byl pak i zmíněný )

Už nezapomenu ( láska kvete v každém věku)

Hladové vlaky ( povídka už podle názvu není lehká, mě to trochu připomnělo konec knížky Narodili se, aby žili)

U většiny povídek sem se trápila.

05.03.2023 2 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

Na knížku mě nalákala v prvé řadě obálka a pak i samotná anotace a to bylo na celé knize to nejlepší.
Musím říct, že kniha je docela čtivá, dala sem jí za den.
Ale postavy ani příběh samotný nebyl úplně propracovaný, žádné pořádné napětí ani překvapení se nekonalo.
Zabíjení bylo unikátní, to jsem zatím v žádné knize nečetla.
Měla sem velké očekávání, které se mi dostalo skoro až ke konci, takže za mě spíš zklamání.

Nenadchne ani neurazí

05.03.2023 2 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Na začátek musím říct....... Co to k sakru jako bylo????
Ta emocionální nálož která se na mě sesypala. Autorka si pohazovala s mým srdcem jak kdyby to byl jen nafukovací míček. Měla sem pocit, že jsem na horské dráze, smích, radost, pláč, nasrání, prostě všechno dohromady se ve mě mísilo.

Jak sem byla naštvaná na konci prvního dílu, že mi přišel konec uspěchaný a já bych ho brala o pár stránek delší, tak začátek druhého dílu mi to vynahradil. A já to vše opět prožívala s nima, jak kdybych na tom hřišti byla taky.

Lili a Aleka sem si zamilovala v prvním díle a jsem moc ráda, že i v tomto díle na ně natrefíme a to několikrát. Vždyť bez nich by to nebylo ono

Jacka sem si oblíbila už v prvním díle, takže sem se na jeho příběh nesmírně těšila, kdo by ho nemiloval. Úplně ho mám před očima a teda řeknu vám, toho chtějí všechny
Reily mi byla sympatická od začátku, ano udělala chybu, ale ruku na srdce kdo jí nikdy neudělal. A obzvlášť, když vám vyhrožují lichváři.

Opět tu je nějaké tajemství, jen tady zasáhne bulvár a jejich zprávy, které jsou, jak už to u takových novin bývá zvykem z jedné třetiny pravdivé a zbytek jedna velká lež. A i z pití vody se dá udělat alkoholik.

Musím říct, že Haku sem si zamilovala, ale Tanec tak ten mě totálně pohltil, rozsekal a jen tak mě ze svých spárů nepustí.
Doufám, že bude ještě nějaká knížka o těchto namakaných ragbystů

Já se s Vámi loučím a jdu hledat letenky na Nový Zéland a Vy si knížku určitě přečtěte

Stojím za svým kapitánem

03.03.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Nenazvala bych knihu hororem, ale spíš thriller s prvky hororu. Ale to knize vůbec neubírá na čtivosti, ba naopak. Dostáváme velice originální příběh od začátku až do konce. Knihu doplňují ze začátku dětské obrázky, které časem začínají být docela děsivé, až sem z nich měla husí kůži.

Příběh začíná když Mallory dostane práci jako chůva malého Taddyho, který rád kreslí. Jak sem už psala, nejdřív to jsou dětské kresby pětiletého chlapce, které v průběhu příběhu dostávají děsivou podobu.
Mallory pojme podezření, že Taddyho posedl duch mrtvé ženy.
Svěří se rodičům chlapce, ale nevěří jí, kdo by taky věřil bývalé narkomance že?
Nechci moc prozrazovat, ať nepřijde o ten požitek, když se příběh začne rozvíjet a vše do sebe zapadat.

Autor nám naservíroval dost promyšlený příběh, od kterého se nedá odtrhnout. A konec? Tak u toho mi padla brada, to sem nečekala.

01.03.2023 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Na začátku sem měla pocit, že čtu menší kopii knihy Po stopách Jacka Rozparovače, která mě moc nenadchla. Naštěstí se to pak otočilo o 1000 stupňů a já dostala krásnou, mrazivou až tajuplnou atmosféru. Kniha mě totálně pohltila, nechybí v ní akce, nečekané zvraty a ten konec, ten sem vůbec nečekala, já měla jinou teorii.

Molly se mi líbila, pro mě to byla odvážná holka, která se nebála jít sama v noci na hřbitov. Já bych nešla ani kolem. Líbilo se mi jak si dokázala skoro se vším sama poradit. Příběh je zasazen do 19 století, to ženy neměly ve společnosti moc jednoduchý a ona si i přesto šla za svým.
Další postava která se mi líbila byl Tom. Co mě mrzelo byla romantická linka, jak rychle začala, tak rychle skončila.
Jsem ráda, že je příběh ukončený, knížek na pokračování je teď hodně.

Za možnost si knihu přecíst děkuju knihydobrovsky a Kate Valter......knizniambasador

08.12.2022 5 z 5

Provazochodci Provazochodci Josef König

Začátek knihy byl skvělý, Karel kluk z vesnice se přistěhuje do Prahy a má neskutečné štěstí na práci, bydlení i přítelkyni.

Pak ale přijde zádrhel v práci a protože při pohovoru trošku zalhal, musí udělat vše proto, aby se na to nepřišlo.

Já si Karla oblíbila, bavilo mě, jak krásně ze všech kiksů vybruslil. A ta jeho přestavba s řemeslníkem Bobíkem, tak ta mě moc bavila, takovýho packala jen tak nenajdete.

Pak přišla část, která mě moc nebavila. Docela mi vadilo, že tam bylo dost textu v jiném jazyce.

Autora jsem do této doby neznala a jsem ráda, že jsem si mohla knihu přečíst a určitě se podívám po jeho další tvorbě .

08.12.2022 3 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Zaujala mě od první stránky a musela jsem jí co nejdřív dočíst do konce. Oproti Černému telefonu opravdu skvělá.
Musím se přiznat, že ze začátku jsem se trošku bála , atmosféra se snášela nad celou knížkou. Velmi povedená duchařina plná napětí a zvratů.

Trošku mi tam vadil věk hlavního hrdiny, já si ho představovala mladšího.

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

(SPOILER) Parta kamarádů, kteří se znají ještě ze školních let, se vydá na společnou dovolenou do Beskyd. Pro mě to byly dost nesympatičtí lidé. Několikrát mě napadla myšlenka, proč spolu pořád kamarádí a někteří dokonce spolu žijí.

Bohužel špatně odbočí a tím to všechno začne.
Chvilkama to bylo dost napínavé a strašidelné a měla sem v hlavě otázky, jak to s tím zvláštním lesem teda je? Že by něco nadpřirozeného, nebo nějaký zabiják?

Po celou dobu mě knížka držela v napětí a já si říkám, tak to je skvělý a pak........ jakože cože??? Bum prásk plesk a ty nechápeš co se stalo.

POZOR SPOILER
Konec mi přišel přitažený za vlasy, jako vážně? Toxický něco schovaný v půdě co vám způsobí mega halušky? Proč??? Proč né něco mystického, nebo nadpřirozeného?

Co se nedá knize odepřít je její čtivost. Krátké kapitoly které končí tak, že vás to nutí číst pořád dál.

08.12.2022 3 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Mezi hlavními hrdiny Vivienne a Rhysem to jiskří od první až do poslední stránky.
„Moje srdce ti patří od chvíle, kdy jsem tě poprvý uviděl na tom zatraceným kopci, a štve mě, že jsem bez tebe promarnil devět let, ale už nepromarním ani o vteřinu víc,,.️️️

Občas mi přišla Vivi jak střeštěná puberťačka, ale myslím, že to prostě ona je. Rhyse sem si představila jako charizmatického chlapa, za kterým se ženy v jednom kuse otáčí.

Jak už anotace napovídá, jde o zastavení kletby přivolané na Rhyse, ale není to tak jednoduché jak se ze začátku zdálo. Vyplouvá na povrch dávné tajemství Rhysova předka, do kterého je svým způsobem zapletena i Vivi.
Pomoc jim musí i sestřenice Gwyn a teta Elaine.

Nechci prozrazovat moc, ať vám nezkazím požitek ze čtení......jen maličkost..........Vodka a kouzla se nikdy nemíchají.

Je to taková nenáročná oddechovka, jen tam mohlo být na můj vkus víc kouzlení.
Je to psané z pohledu Vivienne a Rhyse.
Prolog byl skvělej, hlavně zaklínání Rhyse .

Pokud máte rádi čarodějky a věci okolo nich, neměla by vás tato kniha minout.

Upřímně kdo bych nechtěl umět čarovat, ať už si třeba zajistit místo v restauraci nebo projet hladce ucpaným městem.

08.12.2022 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Jedním slovem NÁDHERA
Opravdu nádherný příběh, kde se prolínají dvě dějové linky. Jakoby postavy z minulosti nějak ovládali postavy ze současnosti.

Mě byla sympatičtější dějová linka z minulosti, kde byly vikingové a vše okolo nich. Jen škoda, že to nebylo víc popsané, ale nebyla to kniha vysloveně jen o Vikingech.

Knížka se čte velice dobře, já jí nemohla odložit a přečetla jí za jeden den.
Řekla bych, že kniha není moc vidět a je to strašná škoda a já sem ráda, že sem na ní natrefila díky knižní štafetě.

Líbil se mi dovětek - spása Vikingů, jak a proč vznikla kniha.
Vikingové se nebáli smrti, báli se pouze toho, že nezemřou se ctí. Proto to byli odvážní a pro někoho snad i nelítostní válečníci. Ale dosáhli díky tomu i úžasných věcí a jejich dobrodružný duch je vedl až tam, co pokládali za konec světa.

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Výborně promyšlený příběh s UFO. I když se tam zas tak moc nevyskytují,knize to neubírá na čtivosti. Nicméně konspirace a spád této knihy byl skvělý a vy si na konci knihy řeknete "Tak jsou nebo nejsou"

Doporučuji všem milovníkům Akta X a těm co věří v UFO.

18.11.2022 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Krásný a především zajímavý svět nad blaty, úplně to evokovalo některé pohádky a krásná slovanská mytologie.
Máme zde naše české bájné bytosti jako jsou bludičky, rusalky a jiné bytosti.

Moc sem si užila popisy močálu, paláce, Temného Navu, ale i obyčejné chalupy.

Příběh se čte výborně, stránky utíkají a vás zajímá, jak to celé může skončit.
Líbily se mi začátky kapitol, kde jsme se dozvěděli, proč si vlastně Lena vzala život a byla zde spousta důležitých myšlenek a citátů.
Našla sem pár nelogických věcí,ale prominuje, příběh mi to vynahradil.

Už mám připravený druhý díl Tma pod srdcem.

18.11.2022 3 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Tohle bylo pro mě to pravé, miluju Upíři deníky a Pravou krev.

Příběh nás zavede na Versailleský Dvůr,kde vládnou upíři. Upíři, bestie bez citů a morálních zásad.

Hlavní hrdinka Johanami byla od začátku sympatická. Vydává se za šlechtičnu Dianu, protože jí vyvraždili rodinu a ona se chce pomstít. Proto odjíždí s vikomtem Alexandrem de Mortangem ke královskému dvoru, kde bude bojovat o královský doušek.
Pokavaď vyhraje, dostane se ke králi a bude moct pomstít svojí rodinu.
V knize nechybí intriky,láska a závist.
Konec mě dostal, i když při jeho čtení sem s ním tak nějak počítala, jinak by vlastně pokračování, které je plánované nemělo význam.
Už teď potřebuju další díl,jsem zvědavá jak si Johana se vším poradí.

Knihu jsem četla v rámci společného čtení #ctemedvurtemnoty od @knihydobrovsky a @kate_valter, moc děkuji za knihu.

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Během čtení mi několikrát běhal mráz po zádech.
Příběh zasažený do jedné rodiny byl mrazivý a atmosféru té doby autorka popsala skvěle.
Příběh nám také v několika zmínkách ukáže v jakých podmínkách Cristian a jeho vrstevníci žijí, jaké mají vyhlídky do budoucna a nevyhýbá se ani každodenním problémům jako je nedostatek jídla, odposlouchávací zařízení, cenzura, dodávky elektřiny.
Krátké kapitoly přidávají na čtivosti, nutí nás číst dál a dál.
Díky téhle knize se dozvíte, jak lidé trpěli v područí diktátora a zbytek světa o tom neměl ani ponětí.

Věta která vystihuje vše " Jestli komunismus je ráj, k čemu potřebujeme zdi, ploty s zákony, aby lidé neutíkali.

Na konci jsou navíc reálné fotografie, které odkazují na skutečnost z této doby.

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Velmi čtivé, takové lehké zimní postapo.
Kniha se mi líbila víc než jsem čekala.
Děj nebyl příliš komplikovaný a vůbec mě nenudil. Moc příjemně se mi kniha četla a krátké kapitoly jsou velké plus.
Najdete zde vše, akce, napětí i trochu té romantiky.
Hlavní hrdinka Lynn byla okouzlující, houževnatá, vynalézavá a drsná zároveň

18.11.2022 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ze začátku jsem vůbec nevěděla, jakou bude mít kniha pointu a o co v ní půjde.
Začátek tak nějak plyne a pak přijde zvrat, naprostá pecka a nestíháte zírat.
Autorka si vybrala opravdu hodně těžké téma, není to vůbec lehké čtení.
Říkala sem si, jestli mám s hlavním hrdinou sympatizovat a stát na jeho straně, nebo jestli mám mít pochybnosti. Sám se s tím pral a odreagování našel ve zvelebování zahrady.

18.11.2022 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

To bylo tak milé čtení, plné krásných myšlenek.
Krásná kniha o lásce nejen ke knihám.
O tom co nám knihy přináší, o přátelství, o naději.Od Knihonoše jsem toho moc nečekala, ale dostala naopak hodně.
Carl a Šaša se pro mě stávají nezapomenutelní knižní přátelé a navždy zůstanou v mém srdci.
"Já půjdu sám a ty sama vedle mě."

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Pokud očekáváte, že se u knihy budete bát, jste na omylu. Ani bych to nenazvala hororovými povídkami, ale je pravda, že autorka to psala před mnoha lety a nyní jsme zvyklí přeci jen na něco drsnějšího.
Nijak moc mě povídky nezaujaly, až na Modré čočky, ta byla víc než vtipná, jak tohle mohlo někoho napadnout.

18.11.2022 1 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Jak sem se na knihu těšila,tak sem dost zklamaná.
Já sem strašně nudila a dočetla spíš z "povinnosti" a obě hlavní postavy byly strašné. Nevím kdo z hlavních hrdinů měl větší kulky.
Škoda,že nebyl pořádně popsán novodobý Olymp.
Kniha měla potenciál, který skončil v řece Styx.
Jestli bude další díl ušetřím, určitě nekoupím.

18.11.2022 1 z 5