michaelakoc michaelakoc komentáře u knih

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Knihu jsem si mohla díky @humbook_blogeri @humbook přečíst ještě před vydáním a byla to dokonalost. Mohu jen doporučit.

Od samého začátku četby mi příběh připomněl Harryho Pottera a Tajemnou komnatu a Ohnivý pohár. Později se přidala také série Krutý princ a nakonec série Skleněný trůn. Je zde doopravdy všechno.

Eira, 18tiletá čarodějka, která žije jako vyvrhel v Čarodějné věži. Má svého bratra Marcuse, nejlepší kamarádku Alyss, své strýce, tetu, ale jinak není nikdo, kdo by ji tam měl rád. Proč? Před třemi lety ve vzteku neuhlídala svou magii a zabila jiného učně. Byla očištěna a bylo jí dovoleno pokračovat ve studiu, ale ostatní učňové se jí od té doby straní a nemají ji rádi. Eira navíc slyší hlasy minulosti, které neslyší nikdo jiný.

Máme zde Vodoměje (tím je Eira i její bratr), pak Zemělamače (Alyss), Ohňonoše (Noelle, Adam) a Větroplavce (Cullen, kamarád Marcuse a Princ z věže).

Do Solarisu přijíždí elfí velvyslanci a oznamují, že se bude konat Turnaj pěti království pro čaroděje. Eira se chce stát šampionkou za Vodoměje, i když jí to všichni vymlouvají.

Cullen má své místo jisté. Kdo budou další 3 šampioni? To nám ukáže 5 úkolů.

Eira se sbližuje s vyslanci Meru, Ferrem a Deneyou. Do toho zjišťuje, že to, co si celou dobu myslela o Cullenovi, nemusí být tak úplně pravda. I on začíná Eiru vnímat jinak. Tady nám začíná zajímavý milostný trojúhelník a jeho konec bude doopravdy nečekaný.

Během četby dojde k několika odhalením a událostem. Mám pocit, že se na každé stránce něco děje. Nenudila jsem se ani na malý moment.

Já si naprosto zamilovala Cullena. Strašně mi připomíná Cardana z Krutého prince.

Toto je 1. díl. Autorka už má venku další dva díly a příští rok bude vycházet 4. Čekání na české překlady bude dlouhé. Uvidím, zda nezačnu číst v angličtině. Až tak moc se mi to líbilo.

23.08.2023 5 z 5

Sotva dýchám Sotva dýchám Rebecca Donovan

Rovnou říkám, že se mi tento druhý díl série Dýchání líbil více jak ten první. Pro mě byl tento takový více uvěřitelný.
Hodnotím plným počtem, protože se na knihu musím dívat jako na young adult román a tady to rozhodně řadím mezi maximální nadprůměr.

Emma přežila, ale na těle i na duši si s sebou jako teprve sedmnáctiletá dívka nese mnoho šrámů. Oporou jí je pořád její přítel Evan a nejlepší kamarádka Sára s její rodinou. Do toho se do jejího života aktivně vrací její matka a Emma se k ní stěhuje. Tady se na scénu dostává také Jonathan, který toho má s Emmou mnoho společného. Nebo nemá? Jen s ním je schopná mluvit o svých nočních můrách, které ji pořád sužují.

Víte, když jsem dočetla tuto knihu, řekla jsem si, že jsou doopravdy lidé, kteří mají v životě smůlu a pak se jim děje jedna špatnost za druhou a tím člověkem je Emma. Nemůže za to, co se jí děje, ale pořád tomu nemůže utéct. Zvládne jedno neštěstí a objeví se další a tak pořád dokola. Ale jak z toho ven?

Někdo řekne, že se Emma chová takově a makově, ale Emma se chová úměrně jejímu věku a tomu, co se jí pořád děje. Cítila jsem všechny její emoce a naprosto jim věřila.

Konec knihy také chápu a na Emmy místě bych udělala to stejné. Řekla to Jonathanovi správně. Jejich zpackané životy ubližují lidem okolo nich. Evana mi je líto, dělal, co mohl, ale na Emmy démony nestačil.

Jsem moc zvědavá, jak bude série ukončena, protože Emmu rozhodně čeká ještě velký kus cesty za sebeláskou, sebedůvěrou a tím dovolit si žít a nadechnout se.

"Bolí to. Bolí to tolik, že skoro nemůžu dýchat."

23.08.2023 5 z 5

(Bez)vadní (Bez)vadní Marta Łabęcka

Díky KNIHY DOBROVSKÝ jsem se mohla stát hrdou a na konci četby také dojatou Ambasadorkou této polské novinky.

Kniha si vysloužila mé nejvyšší možné hodnocení a získala si mě od první do poslední stránky. Jedná se o prvotinu polské autorky, kterou původně publikovala na Wattpadu. Toto je 1. díl trilogie a doufám, že se u nás brzy dočkáme překladu dalších dílů.

Příběh je psaný er-formou, kterou tak často nevyhledávám, ale zde mi vůbec nevadila. Autorka píše čtivě, poutavě a prokládá dostatkem dialogů.

Ústřední dvojicí jsou Josie a Chase a také jejich kamarádi Archer, Val a Ethan. Tuto partičku nelze nemilovat. V jejich posledním roce na střední škole se jejich cesty spojí a toto spojení bude pro ně všechny osudové.

Josie je nemilovaná a ponižovaná svými rodiči a jedinou naději vidí v odchodu na Harvard. Tomu podřizuje všechen svůj čas, jen se učí a kromě Val nemá žádné přátele.
Když ale Val začne chodit a Ethanem, Josie tím získá 3 nové přátele - Ethana, Archera a Chase.

Josie umí dokonale jednu věc - předstírat. Aby se nezhroutila, předstírá, že je někým, kým není.

Chase je synem narkomanky, všichni to o něm vědí. Nezáleží mu na tom, co si o něm ostatní myslí, jen přežívá. Je to ale také pouze maska.

Josie a Chase se rychle sbližují a poodkrývají svá pravá já i s bolestivou minulostí. From enemies to friends to lovers to

(Bez)vadní je kniha o první lásce, důvěře, nedůvěře, bolesti a zlu, které jsou někdy rodiče schopní napáchat na svých dětech, a co to s nimi udělá, také o předstírání a síle, protože Jose a Chase jsou neskutečně silní, oba.

Chase tě miluje natolik, že tě nechá odejít, a ty ho musíš milovat natolik, že mu to dovolíš.

Archer a jeho přátelství s Beruškou je v knize třešničkou na dortu.

Poslední stránky jsem probrečela, autorka 1. díl ukončila naprosto dokonale a dojemně, i když víme, že budou následovat další dva díly.

Rozhodně doporučuji.

17.08.2023 5 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Knihu jsem dnes dočetla a hodnotím 3,5/5, ale proč? Hodnotila bych 4/5, ale problém je v českém překladu a chybách v textu. Tolik chyb a překlepů jsem v knize dlouho neviděla a je to teda obrovská škoda, protože ta kniha je perfektní YA. Obálka je nádherná. Postavy jsou sympatické. Navíc trilogie. Budu pokračovat dále a jen doufám, že v dalších dílech si to více pohlídali.

Ale k příběhu. 16tiletá Emma žije se svou tetou, strýcem a jejich dětmi. Její otec zemřel a matka je problematická alkoholička a nebyla se schopná o Emmu starat. Emma skrývá velké tajemství, o kterém ví pouze její nejlepší kamarádka Sára. S ohledem na její tajemství se nestýká s nikým jiným, tráví čas doma, ve škole, věnuje se sportům a ostatním se straní. Emma je ve škole premiantkou, jednou z nejlepších sportovkyň a vše směřuje pouze k tomu, aby se dostala na vysokou školu a mohla za svým dosavadním životem udělat tlustou čáru.

To všechno až do okamžiku, kdy se ve škole objeví nový 17tiletý kluk Evan. Emma se mu líbí a snaží se s ní sblížit.

Nebudu zde spoilerovat romantickou linku, ani hlavní zápletku, to za mě dost dobře zvládne anotace, ale máte se určitě na co těšit a já už jsem teď zvědavá, co se bude dít v druhém a třetím díle.

Za mě je to určitě kniha o důvěře, nedůvěře, strachu, první lásce a zranitelnosti v hrdinky šestnácti letech.

TOP scéna - určitě návrat Evana a jejich společné shledání v ateliéru. Tam i slza ukápla.

Láska mě donutila bojovat - dýchat.

14.08.2023 4 z 5

CoolMom in da house CoolMom in da house Kamila Štěpánková

Hodnotit tuto knihu je pro mě trochu oříšek, protože hned od prvních řádků jsem poznala, že já vnímala a vnímám mateřství trochu jinak než autorka. Kniha je krátká, pouze 136 stránek a je to spíše takový soubor povídek.

Autorka zde píše o sobě a své rodině. Mají 2 děti, pětiletou holčičku a tříletého syna, autorka jim říká šelmy. Na začátku knihy jsou v České republice, poté se stěhují do Ameriky za prací manžela.

Na druhou stranu vím, že spousta mých kamarádek a známých vnímá mateřství přesně takto, proto by pro ně kniha byla skvělou volbou. Autorka nám vlastně říká, že narozením dětí končí všechna legrace a nastává boj o holý život. No a tady se rozcházíme. Podle mého, jaké si to uděláme, takové to máme. Mám dceru, je jí sedm let a je to to nejkrásnější období, které jsem zažila.

Čekala jsem více popisů života v Americe, ale, když už se k tomu schylovalo, stejně to skončilo u nějaké "děsivé" historky s dětmi.

Autorka v knize zmiňuje fekální humor Pepíka, já si psala do poznámek, "fekální humor" autorky, bylo toho tam moc.

Líbily se mi dvě věty na konci: Život je výzva. Přivítejte ji s otevřenou náručí. - Každá máme doma svoji šelmu a je jen na nás, jak ji zkrotíme.

A paradoxně mi přijde, že tato prohlášení nejdou vůbec ruku v ruce s tím, co bylo v knize.

Autorka má ale skvělý sloh a bohatou češtinu. Takže pokud máte pocit, že jste z mateřství ve stresu, že už to nezvládáte, že Vás Vaše šelmy semelou, apod., je tato kniha právě pro Vás.

11.08.2023 2 z 5

Až ti budu nablízku Až ti budu nablízku Bianca Iosivoni

Tak toto byla lahůdka a naprostá dokonalost. Toto byla Bianca, jak si pamatuji ze Strmého pádu, který řadím mezi její TOP knihy, tato velmi konkuruje.

Parkera jsem si zamilovala již v 1. dílu série Až se zase usmíříme, proto jsem se na něj zde těšila, a tak nějak jsem předpokládala, že bude tahounem knihy. To jsem ale ještě neznala Teagan, která mě naprosto okouzlila.

Zde se posouváme o 3 roky dále, Parkerovi je 24 let, je úspěšný gamer, streamer a youtuber. Nemá ale rozhodně jednoduchý život, na povrchu se tváří jako nejšťastnější a nejpohodovější člověk, ale uvnitř trpí.

Teagan je 18ti letá gamerka, která právě maturuje a ráda by studovala herní design. Její otec to ale vidí jinak. Navíc si nese z minulosti nedůvěru k lidem, protože ji všichni, na kom jí záleželo opustili - její máma, její nejlepší kamarádka a její expřítel. Otec je více v práci jak doma. Už takhle v mladém věku má pocit, že ji každý jen použije a pak odhodí, ale je s tím smířená. Je strašně silná a samostatná. Překvapilo mě, jak se dokázala se vším vyrovnat.

Parker a Teagan se nejdříve seznámí online, spřátelí se, seznámí se osobně, navštíví se podruhé, ale všechno je pouze online a na dálku. Situace by se mezi nimi mohla vyřešit a Teagan pro to dělá doopravdy maximum, ale Parkerovy problémy ho semelou a on už nedokáže předstírat.

TOP scény - první společná hra Teagan a Parkera (tančící puma), první společný stream Parkera a Teagan, gamerská akce v Texasu a jejich první objetí, polibek v hotelu, návštěva Teagan u Parkera, celá parta spolu, polibek na lehátkách, noc poté, loučení na letišti (to bylo hodně dojemné), Teagan a její hádka s tátou, Teagan s tátou na koleji, Parker, když se konečně svěřil přátelům, jeho stream, kde řekl pravdu celému světu, setkání s Teagan na promenádě.

"Jsem tvůj idiot, jestli mi to dovolíš."

Kniha ve mně zanechala moc krásný a silný pocit. Za mě rozhodně mnohem lepší jak 1. díl, ale nepřeskakujte. Abyste si tento díl mohli naplno užít, potřebujete znát i příběh Callie z prvního dílu. A už teď se těším na 3. díl, kde bude příběh Colea a Sophie, kteří se nám už trochu ukázali tady a jsou moc sympatičtí.

02.08.2023 4 z 5

Až se zase usmíříme Až se zase usmíříme Bianca Iosivoni

Callie se vrací do svého rodného města a po sedmi letech se potkává se svým nevlastním bratrem Keithem, který také může za smrt jejího otce. Callie si toho z nehody moc nepamatuje, protože měla otřes mozku a částečnou ztrátu paměti ohledně nehody, ale řídil Keith a její otec byl mrtvý. Nikdy mu to neodpustila. A neodpustila mu toho mnohem více, protože před sedmi lety do něj byla zamilovaná a on ji beze slova opustil.

Teď ho nenávidí.

Její sestra Holly si ale přeje, aby spolu všichni strávili její poslední prázdniny - sestry Callie a Holly, jejich nevlastní matka Stella a Keith.

Je zajímavé, že Callie Keitha nenávidí, ale přitažlivost zůstala. U Keitha nenávist nikdy nebyla a přitažlivost se objevila nyní.

I když jsem třeba nepochopila, proč jí Keith vypráví, že měl něco s jinými ženami v úseku 2 měsíců, to mi přišlo zbytečné a trochu divné. Také mě pořád rušilo, jak o sobě Callie mluví jako o ženě. Je jí čerstvých 21 let, studuje, spíše na mě působila jako dívka. O Keithovi mluvila jako o chlapákovi, ale bylo mu 23.

Autorka skvěle píše, to jsem zjistila u Strmého pádu, který naprosto miluji a je to pro mě její nejlepší kniha, ale v dalších knihách mi přijde, že jí trochu uniká děj a pořádná zápletka.

Finální odhalení mi zase jako takové odhalení nepřišlo. Také najednou touha Callie být někým úplně jiným.

A například u mě nefungovala chemie mezi hlavními hrdiny. Nebyli mi nesympatičtí, to vůbec, ale nějak mi tam ten jejich vztah negradoval. Kniha je příjemná oddechovka, která se doopravdy dobře čte, ale chybí mi tam nějaká větší hloubka.

29.07.2023 3 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Kniha pro mě byla milým překvapením. Vím jistě, že, až bude dceři 14 let, dám jí tuto knihu a řeknu jí, že je to nádherná kniha o první lásce.

Tato kniha je YA a je originální tím, že nás nezničí žádnými velkými dramaty, traumaty, úzkostmi, depresí, alkoholem, sexem, násilím či čímkoliv dalším. Je čistá a nevinná.

Najdeme zde ale otázky vlastní identity, důvěry, místa ve společnosti.

Navíc jsou v knize krásné popisy čínské kultury a Pekingu.

A rozhodně se nebudete ani na chvíli nudit, četlo se samo.

Za knihu děkuji @humbook_blogeri @humbook #humbookblogeri, byla radost ji číst.

22.07.2023 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Právě dočteno. Knihu jsem četla nějaké tři roky zpátky a naprosto jsem příběhu propadla, v tu dobu jsem hodnotila 9/10, možná i 10/10. Teď je hodnocení nižší, 7/10. Tady je krásně vidět, že také záleží na tom, v jakém období různé knihy čteme.

Pořád na mě příběh působí. Tentokrát mě trochu rušil vypravěčský styl autorky a také časové skoky, ale s tím vším jsem se rychle srovnala. Tři roky zpátky jsem hodně soucítila s Connellem a byl pro mě lehce tahounem celé knihy. Tentokrát to mám naopak. Od začátku až do konce soucítím s Marianne a přála bych jí všechno štěstí světa.

Ona o sobě několikrát prohlásí, že není normální, je zkažená, nezaslouží si být milována a podobné věci, ale je to právě naopak. Ona je z nich všech nejvíce normální. A navíc mám takový pocit, že kdyby ji Connell na střední neudělal to, co jí udělal, mohl pak její výběr partnerů v budoucnosti vypadat úplně jinak. Navíc jí to poté udělá ještě jednou na vysoké. A tam se to v ní vlastně celé zlomí.

A to je také jádro problému, problém jménem Connell. Tentokrát vidím, že od začátku je to právě on, kdo má největší problém a pomalu 3/4 knihy trvá, než je to oficiálně potvrzeno. Tomu klukovi záleží mnohem více na tom, co si o něm myslí lidé okolo, než to, jakého to z něho dělá člověka. Hlavně se podle toho chová, rozhoduje se na základě toho, aby se každému zavděčil, aby nevyčníval, aby někam patřil.

Smutný je i konec, kde se opět Marianne projeví jako ta rozumná.

I před třemi lety, i nyní, to ve mně vzbuzuje pocity, že bych si moc přála další díl, abychom se dozvěděli, jak to s nimi po letech nakonec dopadlo. Ale obávám se, že toho se nedočkáme.

TOP scéna - rozhodně, když Marianne zavolá Connellovi a on se jí konečně zastane před jejím bratrem. Pak také ta scéna ze střední, kdy se jí v klubu zastane před spolužáky. Ale tam to pak následně tak pokazí, že ..., škoda mluvit.

Vlastně je to kniha o tom, jak Connell zničil sobě a částečně také Marianne život, jen kvůli tomu, že mu tak moc záleželo na tom, co si myslí ostatní. Smutné, depresivní a k zamyšlení.

18.07.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Já se na knihu delší dobu připravovala a měla vysoká očekávání, s ohledem na její hodnocení a opěvování po všech sociálních sítích.
Knihu řadím mezi průměr až lehký nadprůměr v romantické literatuře. Četla jsem rozhodně poutavější romantické knihy se zajímavější zápletkou a příběhem a větší chemií mezi hlavními hrdiny.
Zde se mi velmi líbí vědecké prostředí, vtipné první interakce mezi hlavními hrdiny a vlastně tím i začátek celého příběhu a úplně nejvíce Adam, který celý příběh nese na svých bedrech a je doopravdy snovým mužem. Díky němu mohu v hodnocení uvažovat o lehkém nadprůměru.
Olive dělá jednu chybu za druhou a je to s ní doopravdy náročné, ale Adam vždy stojí po jejím boku a v každé situaci jí pomůže.
Také mě během četby točila Anh, ta to ale nakonec celé vysvětlila, proč dělala to, co dělala.
Mám moc ráda Malcolma a Holdena.

"Pověz mi, proč pláčeš, a já to napravím. Postarám se o to." Naprosto miluji.

16.07.2023 3 z 5

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

Za mě musím říct, že trochu zbytečné pokračování 1. dílu. Kniha Vše, čím jsme se stali už nenavázala atmosférou na 1. díl. Chybělo tam hodně - oceán, surfování, pláž, Axelův dům a nějaký zásadnější problém jako tomu bylo v prvním díle.
Tam se řešil velký psychický blok Leah a poté vztah Axela a Leah, ale tady ve druhém díle se vlastně neřeší nic.
Jsme o 3 roky dále v ději a za tu dobu se Leah s Axelem neviděli. Leah se trápí, Axel se trápí. Leah ho miluje, Axel ji miluje. Proč se neviděli dříve?
Nakonec i Oliver souhlasí s jejích vztahem, také Axelova rodina.
440 stránek o tom, aby na konci byli samozřejmě spolu, jen si mezitím střihneme nějaké výstavy, jednoho Landona, trochu vzteku a cestu do Paříže a zpátky.
Hodně je vyčítáno, že se Leah dlouho hledala, ale ono to ani nebylo o tom, že se hledala, ale potřebovala odpustit Axelovi to, co jí udělal na konci prvního dílu.
Promrhali naprosto zbytečně 3 roky jejich životů.
Ale první díl je nádherný, ten moc doporučuji.

05.07.2023 2 z 5

Příliv - Temné hlubiny Příliv - Temné hlubiny Lucie Schánělová

Včera jsme dočetla také Temné hlubiny. Líbily se mi o desetinku méně, jak první díl Příliv, ale to jen z osobních důvodů, že se mi v prvním díle neskutečně líbilo surfařské prostředí, surfování, oceán, Kalifornie a to vše okolo. Ty popisy byly dokonalé.

Tady v tom díle dostaneme o trochu méně Kalifornie, trochu Aljašky a ještě méně Havaje, ale pořád to jsou části knihy, které jsem si doopravdy vychutnávala.

Temné hlubiny jsou odkazem na Danielovu minulost, na jeho psychický stav a také na fázi jeho zotavení, je to velmi trefné přirovnání.

Nicole se zvládá vyrovnat s Danielovou minulostí, i když to má někdy doopravdy těžké, ale v momentě, kdy se jeho temná stránka přenese také do přítomnosti, to už ani Nicole nezvládá a je to pochopitelné, i když Daniela miluje a doopravdy by pro něj udělala cokoliv, nemůže snášet vše a věčně.

Cesta na Aljašku nedopadne podle jejich představ a to, co si Nicole vysnila pro sebe a Daniela, se možná nikdy neuskuteční ... a to jen kvůli jednomu okamžiku ve vlnách. Nicole si to dává za vinu a v hádce jí to za vinu dá také Daniel ... a to je poslední kapka pro jejich vztah.

Dostaneme trochu Johna, prohlubuje se přátelství mezi Jamesem a Nicole a také se dozvíme, jak je to s rodinou Daniela (jeho rodiči a jeho sestrou Eileen). To je také zajímavá část knihy.

TOP scény - doopravdy jsem Danielovi lásku k Nicole věřila, restart po té trojce, rozhovor Daniela a Johna, tandemové surfování Nicole a Daniela, jejich stejné tetování z Havaje, Nicole a začátek jejího sportování, to ráno po spaní pod širákem u oceánu, poslední scéna. Miluji.

Rozhodně vezměte tyto 2 knihy na dovolenou a ponořte se do četby. Dostanete lásku, sex, oceán, surfování, Kalifornii, hudbu, adrenalin a nádhernou romantickou linku. Série se mi zaryla hluboko a vím, že ji budu číst brzy znovu a pamatovat si ji a její příběh budu už napořád. Děkuji za dokonalý čtenářský zážitek.

29.06.2023 4 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Tak ale toto byla dokonalost. Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji autorce za dokonalý čtenářský zážitek. Knihu jsem objevila na základě poutavé anotace a řekla jsem si, že ji musím přečíst, o to více, když je od české autorky.

Neměla jsem žádná očekávání, ale od prvních stránek jsem byla naprosto unešena a drželo mě to až do té nejposlednější stránky. Hned také začnu číst druhý díl, od toho se nedá odtrhnout.

Rozhodně knihu doporučuji teď na léto, okamžitě budete chtít do Kalifornie, surfovat a užívat si místní atmosféry.

Já jsem milovnice silných a originálních romantických linek, to zde dostaneme, mezi Nicole a Danielem chemie přímo jiskří. Zápletka mezi nimi není nijak složitá, ale Daniel rozhodně složitý je. Většinou k těmto temným mužům netíhnu a hledám hrdinkám jiné mužské protějšky, kteří budou více hodni jejich lásky, ale Daniela schvaluji všemi deseti, i s jeho temnotou. Věřím, že ve druhém díle bude vše ještě více a lépe vysvětleno.

Pro Nicole je stěhování z Aljašky do Kalifornie náročné, ale díky Danielovi rychle zjišťuje, že i zde může najít své místo.

Víte, co mě na knize baví ale úplně nejvíce? Ta surfařská atmosféra, oceán, surfování, závody - to se autorce povedlo vykreslit naprosto dokonale. Miluji.

Jo a také James, to je láska, mohlo by ho být v celé knize mnohem více.

TOP scény - miluji, jak je Daniel přímý a upřímný, od začátku Nicole jasně řekne, na čem u něj je, žádné vytáčky, když si ji nesl z pláže na rameni domů, když ji učil surfovat, těch scén bych tam chtěla mnohem více, pečení jablečných koláčů, vylitá omáčka a následné události, společné bruslení, přátelství s Jamesem (Nicole a James), Nicole za volantem Danielova auta, finální záchodová scéna a pak i ta na pláži.

27.06.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Monu Kasten miluji. Mám přečtené obě její předešlé série (Začít znovu a Zachraň mě), proto jsem se moc těšila na 3. sérii Scarlet Luck. Kniha Osamělé srdce nezklamala, ale zároveň byla taková nějaká krátká. Nezdálo se Vám? Do 3/4 knihy jsem si říkala, že je to nějak moc slow-burn, navíc Rosie a Adam byli většinu knihy od sebe ... A najednou jsme tu měli konec a ten byl zase moc rychlý. Nevadilo by mi, že máme otevřený konec, kdybychom v knize dostali trochu více, což se nestalo.

Hodnotím jako lehký nadprůměr, určitě si přečtu pokračování, ale ideální by bylo, kdybychom ho už měli.

Rosie moderuje svou rádiovou show a konečně se dočkala toho, že její nejoblíbenější kapela Scarlet Luck souhlasila s rozhovorem, měl by to být tedy splněný sen a nejlepší den v jejím životě, ale nakonec se ten den stane naopak jedním z nejhorších v jejím životě. To, co se stalo, by jí mohlo zničit kariéru a navždy uzavřít dveře k její nejoblíbenější kapele.

Adam, "Beast", je velmi komplikovaný a jeho fungování s kapelou visí na vlásku, všichni okolo něj chodí po špičkách a musí ho chránit. Po prvním setkání s Rosie jí opovrhuje, po druhém jí lituje a navíc zjišťuje, že toho mají hodně společného, ale čím více ji poznává, tím více ho zajímá.

Oba trpí záchvaty paniky a učí se s ní žít. Navíc Adam má silné deprese, protože se mu v minulosti něco stalo. Paradoxem jejich vztahu je to, že se sblíží, i když jsou od sebe tak daleko.

TOP scény - Rosie s Adamem ve skladu (jejich 2. setkání), rozhovor u bazénu, nabídka Adama, aby se Rosie nastěhovala k němu do domku pro hosty a jejich tel. rozhovor, kdy Adam Rosie dovolil, aby se ho dotýkala alespoň takhle na dálku.

Ach ten Epilog ..., jak říkám, pro mě kniha skončila ještě dříve, než doopravdy začala. Škoda. Chemie mezi nimi funguje, příběh je sympatický, ale mám pocit, že jsem dostala pouze polovinu knihy.

24.06.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Já teď měla od Colleen asi roční pauzu. Četla jsem více jejich knih, ale u žádné se nekonal wou efekt a pořád jsem nechápala ten boom okolo ní. No, můj názor na knihy této autorky se nezměnil ani po dočtení této knihy.

Postavy jsou sympatické, přejete jim štěstí, to na chvíli přichází a pak je tu zvrat a velké finále. Klidně bych to nechala tak, ale my se posuneme o 4 roky dále. No, nebudu spoilerovat.

Zase nějakou dobu na Colleen nesáhnu, třeba zase někdy.

22.06.2023 2 z 5

Ztracená láska Ztracená láska Tess M. Puffrová

Celou sérii hodnotím hodně vysoko. Všechny 3 díly jsem přečetla za 4 dny a byla to doopravdy jízda, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a potřebovala jsem vědět, jak to s Annou a Maddoxem dopadne. Tento díl pro mě byl na úrovni toho 1., nejméně se mi líbil 2., ale byl potřeba, abychom se dostali do velkého finále.

Když budu hodnotit pouze tento díl, tak prvně musím říct, že jsem pyšná na Annu, jak moc se za celé 3 díly posunula a jak se všem problémům dokázala postavit. Ona jí to v tomto díle také řekla Patty, Anna si prošla peklem, ale vždy se dokázala zvednout a jít dál, takže smekám.

To Maddox se se svými démony pere hůře, ale také si toho na svých bedrech nesl z minulosti mnohem více.

Děj navazuje přímo na 2. díl - Anna je zoufalá z událostí toho večera a Maddox je ve vězení. Doopravdy zmlátil Roba tak, až ho málem zabil? Pokud to nebyl on, tak kdo? Ale dá se i tak omluvit či odpustit to, co udělal?

Ať se stane cokoliv, Maddox to pak zase vyřeší tak, jak to umí jen on - první bude jednat a teprve pak se nad tím zamyslí, ale to už bude pozdě.

Anna se podvolí jeho přání a oba si pak nesou následky tohoto rozhodnutí.

I když se dějí další a další strašné věci a oni se rozcházejí a scházejí, vzdalují a sbližují, jejich láska pořád drží. Ale je hranice, kterou Anna není schopná odpustit. A já se jí nedivím. A dokazuje to také fakt, že najednou přátelé Maddoxe nestojí za ním, ale všichni do jednoho stojí za Annou.

Nakonec Maddoxovi zbyde pouze Chad a Gia? Jak to s nimi doopravdy je?

Jakou roli v tom všem hrají a budou krát Eric a také Raymond? A co Anny rodiče, jak si s nimi teď stojí?

Co autorka doopravdy umí jsou finále. U každého dílu to bylo TOP a plné napětí, akce a neskutečných událostí, třetí díl je tomu králem. Přečetla jsem to na jeden nádech a nečekala jsem nic z toho, co a jak se stalo.

A za co jsem doopravdy ráda? Že se Maddoxovi splnilo největší přání, které ohledně Anny měl už od prvního dílu. Víte, co to bylo?

16.06.2023 3 z 5

Zlomená láska Zlomená láska Tess M. Puffrová

Dnes v noci dočteno. Je zajímavé, že zde na DK má 2. díl vyšší hodnocení jak díl 1., ale já to mám naopak, určitě se mi více líbil 1. díl. Uvidím, co 3., který jsem hned začala číst, pak ráda hodnotím jako celek.

"Proč nechceš, abych tě opustila, ale děláš vše pro to, abych to udělala?" Tak asi touto citací bych definovala celý 2. díl. Maddox mě zde vytáčel od začátku až do konce a nepomohly ani kapitoly z jeho pohledu.

Já pochopila na začátku, co ho trápí a jak se to snaží řešit, ale pak už dělal věci a vytvářel situace, které se netýkaly Emily a toho, co se mu honí v hlavě. Anna s ním měla obrovskou trpělivost a já bych se s ním rozešla v momentě, kdy byla ta party u něj doma a hráli Nikdy jsem ..., to byla poslední kapka a tam bych mu už neodpustila. A všichni víme, jak to dopadlo.

Závěrečné události byly drsné, ale s ohledem na minulost s Chadem a Giou se dalo čekat, že se něco podobného stane. Nevěděla jsem, co přesně, ale tragédii jsem čekala.

Nechci teď ještě dělat žádné definitivní závěry a počkám si, co přinese 3. díl. Jsem otevřená všemu, když to bude mít rozumné opodstatnění.

15.06.2023 3 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Miluji prvotiny českých autorek a občas jsem po přečtení spíše zklamaná, protože to prostě nebylo tak poutavé jako knihy od zahraničních autorek, tady je tomu ale úplně naopak. Za A) bych vůbec nepoznala, že se jedná o prvotinu, protože je to doopravdy dobře a poutavě napsané. Příběh rozhodně není pouze romantický, ale má mnoho jiných vrstev. Za B) kdyby mi někdo řekl, že to napsala nějaká zahraniční autorka a jedná se o překlad, věřila bych tomu.

Na příběhu miluji úplně všechno a nenudila jsem se ani chvilku. O to více jsem překvapená, že nás čekají další 2 díly, protože 1. díl skončil uzavřeně. Ale jsem natěšená, protože vidím, že zde na DK mají další díly vyšší hodnocení, tak mi něco říká, že to bude stát za to.

Už jen první interakce, rozhovor a doteky mezi Annou a Maddoxem jsou elektrizující a příběh začne hned zostra. Líbí se mi lehce kriminální zápletka, líbí se mi stalking na univerzitě, miluji temnou stránku Maddoxe a lituji Anny a toho, jak se k ní chová její vlastní otec.

Ptáčátko k Anně prostě patří.

To, jak Maddoxe všichni škatulkují pouze podle vzhledu, je smutná pravda, ale on dokazuje od samého začátku, jaký doopravdy je. Rozhodně to není typický bad boy, má charakter, zásady a nic nedělá bezdůvodně.

Anna potřebuje konečně dospět a to se jí s Maddoxem pomalu daří.

Vedlejší postavy mě také moc bavily, i ty negativní - rodiče Anny, matka a ségra Maddoxe, Hannah, Eric, Patty, Juanita, Kyle, Kenny, Emily ..., všichni.

Spoilerovat konec rozhodně nebudu, protože celou dobu jsem si myslela, že se stane něco a ono se stalo úplně něco jiného. Byla jsem doopravdy překvapená, takže další plusové body.

A má TOP scéna z celé knihy, když vynechám to nervy drásající finále? Opět nebudu spoilerovat, o co jde. Ale napíši soud, Anna, sníh, sukně, halenka, party, Maddox a jeho "Máš kam jít a taky jsi přišla."

Jediné, co trochu vytýkám, je opakující se děj, kdy je příběh vyprávěn nejdříve z pohledu Anny a poté Maddoxe. Mám ráda, když se střídají 2 hlavní postavy, ale tak, že příběh pokračuje a ne že se vracíme v ději vždy o kousek zpátky a poté si zopakujeme, co se stalo, jen z druhé strany. A celkově mám asi raději části Maddoxe, protože Anna byla relativně lehce čitelná, Maddox tolik ne, proto jsem si jeho kapitoly užívala o něco více, ale kdyby se tam neopakoval ten děj.

14.06.2023 3 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Kniha se čte rychle, krásně plyne. Popisy Axelova domu, oceánu, australské přírody a umění jsou nádherné, to se autorce doopravdy povedlo. Tím je kniha taková poetická.

Příběh jako takový je jednoduchý a předvídatelný. Axel se má na jeden rok postarat o sestru svého nejlepšího přítele, která se stále nevzpamatovala ze smrti jejich rodičů. Leah je 19, Axelovi 29. Leah žije v temnotě, nechce vidět barvy, Axel by zase rád viděl tu starou Leah, nespoutanou umělkyni, kterou byla před tím. Rozhodne se, že ji z té temnoty za každou cenu vytáhne.

Jejich soužití je od samého začátku náročné, ale Axel, když si něco umane, se nikdy nevzdává. Jejich rodiny si byly vždy blízké, Oliver je pro něj jako jeho vlastní bratr a všichni by pro sebe udělali cokoliv, proto i on se do záchrany Leah doopravdy ponoří.
Nějak si ale neuvědomil, že před tou nehodou do něj byla mnoho let platonicky zamilovaná. Když ji tedy žádá, aby konečně zase začala něco cítit, neuvědomuje si, co to v Leah vyvolá.

Axel se tomu brání, ale je to silnější jak on. Možná bylo celou dobu dáno, že se do ní také jednou zamiluje. Spadnou do toho tak rychle, i když jejich láska bude trvat krátce.

Leah by pro něj obětovala všechno, i svou budoucnost. Oliver ale obětoval svou budoucnost pro Leah, aby měla život, finance a mohla studovat umění na univerzitě v Brisbane. Co se stane, až se o jejich nespoutané a vášnivé lásce dozví Oliver a Axela rodina? Jak se realitě postaví Leah? Dokáže se tomu postavit? A Axel, upřednostní sebe nebo Leah?

TOP scéna: jejich společný obraz plný vášně, lásky a jich dvou.

"Chybí mi ta holka, cos byla předtím. Víš, co myslím, chybí mi vidět, jak maluješ, jak se usmíváš, vtipkovat s tebou ... Nevím jak, ale já tě odtamtud dostanu, ať jseš kdekoliv, a přivedu tě zpátky."

"A když jsem si ji prohlídl, tak surově obnaženou před mýma očima, měl jsem jasno, že láska má příchuť jahod, je jí devatenáct a má oči barvy moře."

11.06.2023 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Právě dočteno. Četla jsem hlavně kvůli vysokému hodnocení zde a kvůli tomu, že jsem často někde knihu viděla mezi doporučovanými. Anotace se mi líbila, tak jsem do toho šla. Dlouho mě odrazovala ta obálka, to nešlo dát na titulku hokejistu, něco s hokejistou, zamilovaný pár, cokoliv, když už tam musel být člověk, ale takhle ta obálka působí dost lacině a myslím si, že mnoho lidí to odradí od četby.

Příběh nebyl špatný, postavy byly sympatické. Já tedy hned na prvních stránkách pochopila, jakým směrem se bude příběh ubírat a také tomu tak přesně bylo, no.

Hanna - hodná holka, zpěvačka, která byla znásilněna. Nečekejte typický problém, který většinou hrdinky s tímto osudem mají, Hanna v životě funguje velmi dobře, ale jeden problém má.

Garrett - kapitán hokejového týmu, hodný kluk, oblíbený na škole a mezi holkami, ale rozhodně se nehodlá vázat, navíc má problematický vztah se svým otcem.

Tyto dva spojí škola, Garrett požádá Hannu, aby ho doučovala a nabídne jí za to něco na oplátku, pomůže jí sbalit kluka, do kterého je zakoukaná.

Dále už psát nebudu, abych nevyzradila děj. Garrett je fajn, vtipný, někdy už je to se sex. narážkami trochu přes čáru, ale proč ne. Hanna mu stačí a rozhodně se nenechá jen tak něčím vyděsit.

Pokud si chcete odpočinout, občas se zasmát, tak určitě přečtěte, ale rozhodně nečekejte dílo, o kterém budete další dny přemýšlet. Brzy si určitě přečtu pokračování, abych věděla, jak to s celou partou dopadne.

08.06.2023 2 z 5