michaelakoc michaelakoc komentáře u knih

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Tak tato kniha mě naprosto zničila, zlomila mi srdce. Úzkost jsem cítila od první do poslední stránky. Už z Prologu mi bylo jasné, že na nějaký happy end mohu v tomto díle zapomenout, ale, že to bude až tak srdcervoucí, to jsem nečekala.

Dávám 10/10, ale obávám se, že se budu z knihy nějakou dobu vzpamatovávat. Navíc netuším, kdy se u nás dočkáme 3. dílu Naše vina. Se snad kvůli tomu začnu učit španělsky.

Teď ale k ději. Stručně, jasně, bez spoilerů. Noah má své démony a rozhodně se není čemu divit, po tom všem, co prožila, v daleké i nedávné minulosti. Existuje pouze jediný člověk, který jí může z té temnoty dostat - Nick. Paradoxně si to ale jejich okolí vůbec neuvědomuje a od samého začátku jim hází klacky pod nohy a celou situaci s Noah ještě více ztěžují.

Bylo mi z toho po celou dobu tak smutno, protože jejich láska byla tak opravdová a hmatatelná, že jsem nedokázala přijmout, že se jim to všechno musí dít.

"Miluji Tě, Nicku, tak moc, až to bolí."

"Přestaň se bát, vždycky budu tvým světlem v temnotě, lásko."

Ten konec ... Nedokáži si představit, jak se z těch všech událostí a zjištění Noah a Nick dokáží vzpamatovat. Jsou v tom tak hluboko, že snad ani nevěřím, že se to za jeden poslední díl stihne.

04.06.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Miluji ten pocit, když mohu dát nějaké knize plný počet hvězdiček. V letošním roce se mi to, zatím, tolikrát nestalo a to je toto má 53. přečtená kniha v roce 2023. A tato kniha si to zasloužila. Dnes jsem ji dočetla, dala plný počet hvězdiček a už čtu 2. díl Tvoje vina.

U Noah a Nicka platí 2 definice - enemies to lovers a siblings to lovers. Chemie mezi nimi na nás tryská od první do poslední stránky a nelze je nemilovat. Nicholas je láska, i když si to o sobě ten kluk vůbec nemyslí. Postaral by se o Noah vždycky, ať by byla cizinka, dcera jeho macechy, nevlastní sestra, kamarádka, milenka nebo přítelkyně a to ji na začátku vysadil na opuštěné silnici a ujel.

Noah nám postupně odhaluje svá hrůzná tajemství a to nám jen dokazuje, jak silnou dívkou ve svých sedmnácti letech je. I Nicholas má svá nebezpečná tajemství, navíc nevěří ženám. Dokáže se Noah otevřít a začne jí věřit?

Nechci nic spoilerovat, protože tento příběh si musí každý přečíst a prožít sám. Chytí Vás a nikdy nepustí. Doufám, že se brzy dočkáme i překladu 3. dílu, protože španělsky neumím. Příští týden jde ven film tohoto dílu a já vím, že ho budu také milovat, protože casting je perfektní, mrkněte na to.

Mají stejné tetování, milují závody aut, jsou v tom sakra dobří a nemohou se nechat jen tak být. Jejich rodiče se vzali a oni se teď denně musí vídat. Nick má rád násilí, Noah má z násilí naprostý strach. Nick chce nejdříve od sebe držet Noah co nejdále, ale nakonec, aby ji ochránil, si ji chce držet co nejblíže. Ona je nevinná holka, která už dost trpěla. On je vinný muž, který už dost trpěl. Ona je dítě, on je téměř dospělý, dělí je od sebe 5 let. Jsou nevlastními sourozenci. Všechno by je od sebe mělo oddalovat, ale je tomu právě naopak.

Když Noah vyhraje závod snů, roztočí tím sled událostí, které se nakonec propojí také s její bolestnou minulostí a z naprosté tmy ji může zachránit pouze Nicholas, nikdo jiný.

Komu půjde o život? A dokáže se Nick doopravdy změnit? Co na to všechno řeknou jejich rodiče?

"Miluji tě od chvíle, kdy jsi řekla, že mě nenávidíš." Mercedes Ron ví, jak napsat dokonalou knihu. Doufám, že stejně tak bude dokonalá celá série. Doporučuji všemi deseti. Nádherná kniha, nádherný příběh, úžasní a tak opravdoví hrdinové. Děkuji za tak krásný zážitek z četby.

03.06.2023 5 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Pro mě, bohužel, nejslabší díl celé série. Kniha krátká a příběh moc uspěchaný. S ohledem na to, čím si Zoey prošla bych nečekala, že to bude taková rychlost. Dylanův příběh ok, ale nedokáži si představit, že by to před přáteli, se kterými bydlí, utajil tak dlouho.

Dojatá jsem byla vlastně pouze u shledání Coopa s jeho matkou a pak u finálové scény Masona. Přemýšlím, jakou scénu bych vypíchla u Zoey a Dylana a vlastně žádnou nenacházím. Těch pár rádoby romantických scén, které spolu měly, se mnou vůbec nerezonovaly.

01.06.2023 2 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

U této knihy se nebudu nijak více rozepisovat, protože se mi nelíbila. Pokud bych se ve čtyřiceti rozvedla, tak přesně takhle bych se chovat nechtěla ... a moc si ani nedokáži představit, že by se takhle kdokoliv choval.
Kdyby nakonec hrdinku čekal alespoň love happy end ještě bych přidala hvězdičku za romantickou linku, ale takhle ...
A už vůbec nechápu, jak podle této knihy mohl být natočený film, no.

01.06.2023 1 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Právě jsem dočetla tuto krásku a zajímá mě jediné, kdy bude v ČR další díl? Nebo budu nucena pokračovat v četbě v angličtině? To se ještě rozhodnu.

Vždy jsem měla slabost pro upírské knihy a seriály, proto jsem se moc těšila na nějaký nový příběh, nové zpracování.

Grace zemřou při autonehodě rodiče a její jediná rodina, strýc a sestřenice, bydlí na Aljašce, kde je strejda ředitelem tamní Katmerské akademie, proto se k nim Grace ze San Diega přestěhuje.

Nejdříve to vypadá, že se bude muset poprat pouze s výškovou nemocí a mrazem, ale hned při příjezdu ji místní a všemi obávaný student Jaxon Vega varuje, že sem neměla jezdit, že je zde v nebezpečí a měla by se vrátit tam, odkud přišla. Výhružka?

Grace trpí ztrátou svých rodičů, cítí, že sem nepatří. Kam ale patří?
Spolužáci, až na pár výjimek (Macy, Flint, Lia a vlastně i Jaxon), se k ní nechovají dobře a dějí se zvláštní náhody a nehody, které ji ohrožují na životě.

Vždy ji zachrání právě Jaxon. Grace k němu přitahuje touha, kterou nedokáže přesně určit a vypadá to, že ani Jaxonovi není lhostejná. Jaxona ale limituje jeho minulost a smrt bratra Hudsona.

Proč celá škola Jaxona poslouchá? Proč se studenti zdají být rozdělení do skupin? Komu má věřit? A co před ní všichni tají?

Meteorický roj, polární záře a sněhulák s horkou čokoládou jsou mé TOP scény.

Trochu mě mrzí, že jsem od samého začátku věděla, že jde o upírskou knihu, protože jsem přišla o nějaká překvapení, ale nemějte strach, další překvapení tam na Vás čekají. Hlavně poslední třetina knihy je hodně akční, plná překvapení a odhalení a neskutečně to tam letí. Konec je epický.

Od začátku se mezi řádky trochu ztrácí to, kdy a kde se Jaxon do Grace tak bezhlavě zamiloval. Je to vlastně vysvětleno až v bonusech na konci knížky. Ale jeho láska je uvěřitelná celou dobu. Grace je, možná, jenom člověk, ale je velmi statečná, to se mi na ní líbí.

"A v tu chvíli mi to dojde. Jaxon nikdy neměl být hrdinou mého příběhu ... protože já měla být hrdinkou toho jeho."

A Jaxon a poslední odstavec a věty celé knihy: "Musí se vrátit. Protože jestli ne, rozpadnu se na kusy. A tentokrát si nejsem jistý, jestli budu dost silný na to, abych s sebou nevzal celý svět."

Za knihu děkuji spolupráci @humbook, @humbook_blogeri a #humbookblogeri, bylo mi ctí.

30.05.2023 3 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

V lednu letošního roku jsem četla 1. díl (Tajemství v nás) a hodnotila jsme to lehce nadprůměrně, byla to příjemná romantika. Pamatovala jsem si hlavní linku Tessy a Colea, ale bohužel mi neutkvěly moc vedlejší postavy, proto jsem byla na začátku této knihy trochu ztracená a přemýšlela, čí vlastně byla Cassidy kamarádka a čím byl ten Julian zvláštní.
Ale naštěstí to pro tento příběh není tak důležité. Julian se nám rychle představí sám. A Lily je nová postava, tak je jedno s kým se skamarádí.
Máme tu tedy Lily, která se rozhodla pro nový začátek na univerzitě ve Faerfaxu, protože baletka z ní nebude. Postupně se dozvídáme, co a jak se jí stalo, kdo jí ublížil, komu ublížila ona. Nechce nového přítele, nechce nové kamarády, na druhou stranu ale vlastně neví, co chce.
Julian je kluk, který to měl těžký v rodině, se svými rodiči a teď cítí zodpovědnost vůči svým sestrám. Už nikdy nechce, aby mu někdo další ublížil, proto se neváže. Holky vědí, co u něj mohou nalézt. Má své kamarády, své sestry a fotografování, ale ani tam neví, kam ho budoucnost zavede.
Když se stanou Lily s Julianem spolubydlícími, není to vůbec jednoduché, protože jejich životy a přesvědčení se neslučují, to ale nakonec nezabrání tomu, aby se stali kamarády.
Je to krásná romance, chemie mezi hlavními hrdiny rozhodně je. Klidně bych se nebála více řešit ty problémy Lily a Juliana, protože tam toho mohlo být mnohem více.
Ale celkově se mi tento díl líbil o trochu více, jak ten první. Dokonalé bylo, jak byl Julian vnímavý vůči ženským problémům, protože sám má dvě mladší sestry, krásně se o Lily staral a měl pochopení pro všechny její stavy. A naopak Lily byla dokonalá, že chtěla dát přednost Julianovi před sebou a raději by ho opustila, než aby ho tlačila do něčeho, co by on nechtěl.
A scéna u jezera také TOP, klidně bych chtěla, aby z těch fotek byly takové, které by Julianovi pomohly v kariéře, ale už o tom pak není zmínka.
Ve 3. díle nás čeká Jamie a Ella, tak jsem zvědavá.

28.05.2023 3 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Kniha je 2. dílem série Počkám na tebe a tentokrát jsou hlavními postavami Tereza, sestra Cama z 1. dílu, a Jase, nejlepší přítel Cama. Musím dát úplně stejné hodnocení jako u 1. dílu, protože nedokáži říct, který z nic se mi líbil více.

Chvilku jsem si myslela, že se děj trochu opakuje, ale pak se dozvíme něco o Jasovi, něco s čím jsem vůbec nepočítala a to jsem si již od 1. dílu říkala, co to tají a nebyla to schopná uhodnout.

Tess má rok doopravdy na prd, dějí se jí špatné věci a ne a ne se to zastavit. To okolo Debbie bylo hodně silné a krásně to gradovalo, takže rozhodně žádná nuda nehrozí. Díky těmto náročnějším tématům není kniha pouze romantickým příběhem, ale má mnohem širší rozsah.

Občas se dozvíme nějaké novinky o Camovi a Avery, ale přiznám se, že jsem vždycky byla trochu zklamaná a chtěla více, jak moc je mám ráda z 1. dílu, ale zase určitě lepší, než kdyby se o nich nemluvilo vůbec.

Zvládnou Tereza a Jase překonat všechny překážky minulosti i současnosti? Jak se Tess vypořádá se svou novou rolí, o kterou nikdy nestála? Dokáže se Jase přenést přes minulost? A jaké nebezpečí čeká na Tess? A co Cam řekne na to, co se bude dít mezi jeho sestrou a nejlepším kamarádem?

23.05.2023 3 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Beth a Chase - 2 strany jedné tragédie.

Jak se rodiče vyrovnávají se ztrátou jejich dcery? Jak se Beth vyrovnává se ztrátou své sestry? A co Chase, který nikde nepřestane cítit vinu za to, co se 3 roky zpátky stalo, i když si svůj trest už odpykal? A co jejich okolí, které se jim snaží určovat, jak by se měli chovat?

Když se Beth seznámí s Chasem nemá ponětí o tom, kdo je, ale už je pozdě. Chce naštvat své rodiče, proto tu noc udělá to, co udělá. Když se pak dozví, kdo Chase doopravdy je, už není cesty zpátky.

Kniha je příjemnou romantikou spíše pro mladší ročníky. Ale citlivě zpracovává témata ztráty, viny, vzteku a odpuštění, tím je kniha jedinečná.

20.05.2023 2 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Zde pro mě bude velmi těžké hodnotit. Nechci zde nic přímého spoleirovat, tak bude hodnocení pouze v náznacích. Ale ihned musím říct, že se vůbec neshoduji s většinovým názorem na tuto knihu.
Od samého začátku knihy jsem měla několik problémů s příběhem - bohatá holka, chudý kluk, žádná chemie mezi nimi a všeho moc - rodiče nepřijmou svého syna, protože je homosexuál, oddanost k rodičům, náctiletá těhotná na střední, černoch a bílá holka, muslimská holka a sociální sítě, a pak to velké finále. Nemám problém s tématy, myslím, že to jsou skvělá a vážná témata, o kterých je potřeba psát, ale proč je všechny nastrkat do jedné knihy?
A jak říkám, toto mě napadlo hned na začátku a to jsem ještě nevěděla, o co nakonec půjde.
Mickey je skvělá holka, ale vlastně úplně obyčejná, ničím zvláštní. Ale co si budeme? Doopravdy bychom to tak lehce, kdokoliv, přijmuli?
Myslím, že hlavní postavou příběhu je spíše Julian, jak říkám, žádné jiskřičky mezi ním a Mickey jsem neviděla, tak pro mě bylo těžké se na ně nacítit.
To už jsem byla více dojatá na konci, kdy měla svůj okamžik slávy Lilly.

Do dalších dílů této série se určitě v nejbližší době pouštět nebudu, jestli vůbec někdy. A to sérii Nedotýkej se mě také této autorky naprosto miluji.

19.05.2023 1 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Včera ráno jsem dočetla Počkám na tebe (8/10, moc se mi líbilo) a Avery s Camem jsem si zamilovala, tak jsem si řekla, že se do příběhu vrátím okamžitě a přečtu si, jak to všechno viděl a cítil Cam.

Hm, co jsem ale nečekala, že najdu překopírovaný text z první knihy a mezitím pár myšlenek Camerona a úplně minimum scén, kdy není s Koláčkem, ale je například se svou rodinou nebo přáteli.

S ohledem na toto je toto naprosto zbytečná kniha. Jen pak na konci se ve 2 stránkách dozvíte, co se s Camem a Avery stalo později, ale na to jsem nemusela celý příběh číst znovu.

Dalo se to napsat tak, že se dozvíme více o Camovi, více o jeho přátelích, rodině, o tom, jak vnímal Avery, jak to na něj působilo, ale bylo toho tam úplně minimum.

Škoda.

17.05.2023 2 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Za den dočteno a hodnotím velmi vysoko. Možná bych hodnotila o něco výše, ale v letošním roce jsem přečetla knihu s podobnou tématikou, která mě chytla za srdíčko trochu více (Nedotýkej se mě, Laura Kneidl). Možná kdybych je četla v opačným pořadí ...

V sérii budu ale určitě pokračovat hned dále, chci si příběh přečíst ještě z pohledu Cama, tak se vrhnu na knihu Důvěřuj mi.

Avery se stěhuje z Texasu do Západní Virginie, aby unikla minulosti, svým rodičům, hrůzným zážitkům a všem lidem z minulosti.

Je samotářská a je pro ni velmi těžké navazovat vztahy, přátelské i ty hlubší. Seznamuje se s Jacobem, Brittany a také Cameronem. Cameron je místní svůdník, ale Avery rychle poznává, že také může být jejím nejlepším přítelem, kterého kdy měla. Sbližují se, ale Avery nechce překročit tu hranici. Cam je velmi trpělivý a nijak na ni netlačí. Avery minulost se začíná zase připomínat a je pro ni těžké zvládnout život tady, který si zde buduje, s tím, co se stalo před pěti lety.

Od koho jí chodí výhružné zprávy? Od čeho má jizvy? Kdo ji v minulosti ublížil? Proč není v kontaktu se svou rodinou? Proč není v kontaktu s nikým ze své minulosti? Takových otázek, na které nemůže nikomu dát odpověď.

A jaké to je, když jsou na světě poprvé lidé, kterým na Vás záleží? Navíc jeden konkrétní. To pozná na večírku, kde se jí zase ukáže, jak moc zlomená a rozbitá je.

Avery svou zatvrzelostí Cama málem 2x ztratí. Najde odvahu a svěří se mu? A co udělá Cam, až se celou pravdu dozví?

Příběh je krásně vystavený a chemie mezi Avery a Cameronem skvěle funguje. Pokud máte rádi tento typ literatury, určitě doporučuji.

"Nemůže být tak zle, když je slunce na obloze a svítí."

16.05.2023 3 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Nechci Vám zde spoilerovat detailně příběh, proto budu hodnotit v náznacích a hádankách, abych Vás o žádné překvapení nepřipravila.

Kniha začíná tam, kde 3. skončila, proto jsem nemohla vydržet a čekat na konec května. Casteel se musí postavit následkům svého rozhodnutí, stejně tak Poppy, která okamžitě jedná, jako pravá Královna, která by pro svého Krále udělala cokoliv. Po boku jí zůstává Kieran, i když ani on nezvládne zaplnit prázdnotu, kterou Poppy cítí.

Poppy už ví, kým je a podle toho bude také jednat. Nebo to opět není celá pravda o jejím původu? I to se budeme průběžně během četby dozvídat. Je odhaleno více a více tajemství.

Poppy nemá tolik času, jako si myslela, aby zachránila Casteela, musí jednat ihned, s Kieranem po svém boku. Casteel se mezitím setkává znovu se svým bratrem, Malikem. Poppy zase s Tawny, která přichází s nečekanými informacemi o Vikterovi.

Prohlubuje se vztah Poppy a Kierana. Oba jsou ochotní pro záchranu Casteela udělat cokoliv, ale i jeden pro druhého. Válka ale pokračuje, i bez nich. Začíná vyjednávání s Krvavou Královnou, Isbeth, matkou Poppy. Chce jen jedno, Maleca, svou lásku a je pro to schopná udělat cokoliv, i ohrozit život Kierana, protože ví, jak je pro Poppy a Casteela důležitý. I díky tomuto dochází k tomu, na co čekám vlastně od 2. dílu a autorka to zpracovala doopravdy nádherně.

V posledních 100 stranách je akce opět na maximu a my nestačíme zpracovávat všechny informace a události, ale v dobrém slova smyslu. A konečně se oficiálně seznamujeme se Seraphenou ...

Naši hrdinové si mysleli, že tímto válka skončí, ale rychle pochopili, že válka teprve teď právě začala.

15.05.2023 5 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Na knihu jsem se dlouho těšila - líbila se mi anotace, obálka a vždy si ráda přečtu a podpořím prvotiny českých autorů.

Elena se stěhuje z Prahy na Moravu, od svého otce k matce, kde absolvuje svůj maturitní ročník. S otcem, se kterým měla vždy skvělý vztah, se nepohodla kvůli jeho nové, mladé manželce. Pohádali se a tak se rozhodla odstěhovat k matce.
Trochu unáhlené, když se pak plánuje za rok do Prahy vrátit na školu, ale stalo se.

Na Moravě si ihned nachází přátele, dvojčata Jáchyma a Anežku a jejich kamarády. Na škole se pohybuje partička "zlobivých" kluků, kteří pořádají mejdany, randí a spí s holkami a rozhodně to nejsou ideální společníci pro Elenu, hezkou, hodnou a chytrou holku z Prahy.

Já osobně bych si vždycky vybrala Jáchyma, pokud bych měla volit bad boye byl by to téměř od začátku Danny, bohužel Tadeášovi nevěřím ani nos mezi očima.

Elena dělá jedno špatné rozhodnutí za druhým.

U mě je asi největší problém, že necítím chemii mezi Elenou a Tadeášem. Problém s otcem mi přijde malicherný. Na After jsem si také hned vzpomněla. A ten konec mi přijde unáhlený.

Námět ale není špatný a oceňuji české prostředí. Autorka má navíc velmi příjemný styl psaní. Možná se jednou dočkáme 2. dílu.

15.05.2023 2 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Poznámek mám k této knize hodně, až moc, ale, když se dostanete až na konec, zjistíte, že to bylo celé zbytečně složité a překombinované.

Prolínají se nám dvě dějové linky. Jedna se týká June a Micka a ta druhá jejich 4 dětí - Niny, Huda, Jaye a Kit.

Jejich rodiče se seznámí, zamilují, ale Mick jako známý zpěvák není zrovna rodinný typ. Mají spolu 4 děti. V životě je potkají nějaké tragické události a jejich děti se s nimi pak musejí v dospělosti vypořádat.

A celý děj vrcholí závěrečným mejdanem v Malibu, který je plný zbytečných osob, informací a do toho jsou zamotány závěrečné události rodiny Rivových. Na konci to už byl slušný chaos a naprosto zbytečný, šlo to napsat lépe.

13.05.2023 2 z 5

Aneb jak jsem se propracovala k maximální lásce ke Cardanovi.

Krutý princ se mi nelíbil a nemohla jsem se začíst, Podlý král na tom byl první polovinu knihy stejně, ale od druhé poloviny se to začalo lámat, byl tam děj, akce, pletichy, strategie, politika a prohlubovala se romantická linka. Ve třetím díle, Královna ničeho, to celé vygradovalo a já knihu četla na jeden zátah a doopravdy se mi moc líbila, že jsem nemohla Zemi víl, Cardana a i Jude dostat z hlavy, proto jsem si hned pořídila tuto doplňkovou sbírku povídek.

Po jejím dočtení této knihy Vám okamžitě dojde, že Jude s Cardanem si byli souzení od samého začátku. Kniha je sbírka 11ti povídek, kde začínáme a končíme přítomností, a uprostřed se podíváme do minulosti. Do událostí, které utvářely Cardana.

V přítomnosti se Cardan a Jude musí vypořádat s nějakou nestvůrou v lidském světě.

V minulosti vidíme Cardana jako dítě ve stáji, nikdo se po něm neshání a on se setkává s trollí čarodějkou, která mu vypráví postupně 2 velmi podobné příběhy o chlapci, který neměl srdce.

Pak už vzpomínáme na příchod Cardana k Balekinovi, na přátelství Cardana, Nicasie, Locka a Valeriana. Na zradu Nicasie a Locka a co to zase udělalo s Cardanem. Vidíme, že Cardan Jude vnímal od samého začátku. Dozvídáme se, který z jejich momentů pro něj byl ten osudný. Vždycky chtěl, aby se mu Jude podvolila, to ale ona nikdy neudělala, až z toho začal obdivovat její sebevědomí a její nenávist se mu dostala pod kůži.

I zpět v přítomnosti se Cardan podivuje nad tím, že mu Jude zůstala, že neutekla. Chystají se vyřešit ten problém s nestvůrou v lidském světě, každý má ale trochu jiné řešení.

Kdo milujete sérii Krutého prince, i například s trnitou cestou, jakou jsem měla já, tuto sbírku povídek si musíte také přečíst. Já bych byla nejraději, kdyby byl celý příběh napsán znovu z pohledu Cardana.

12.05.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Začátek četby této knihy jsem nějakou dobu odkládala, cca 2 měsíce, ale jak jsem teď ráda, že jsem ji konečně začala číst a za 2 dny ji také celou přečetla.
Je to má první zkušenost s touto autorkou a tedy musím říct jedno velké wou!
Prvních 100 stránek se začítáte a mnoho věcí okolo Jasmine je nejasných, ale v momentě, kdy začnou tréninky, kniha Vás vtáhne a už nepustí. Přesně to se stalo mně.
Nezáleží na tom, zda se Jasmine a Ivan nenávidí, přátelí nebo milují, Vy je milovat budete.
Jasmine má trnitou cestu krasobruslařky a už to vypadá, že její kariéra je možná u konce, i když doopravdy ještě nezačala, ale ona se s tím nechce smířit.
Ivan naopak dokázal jako krasobruslař už vlastně téměř vše, je úspěšný a oblíbený. Jasmine je neúspěšná a nese si nálepku problematické krasobruslařky.
Navíc se nenávidí, nenávidí se, co se znají.
Co se stane, když se na 1 rok spojí jejich cesty a oni se stanou sportovním krasobruslařským párem?
Jasmine celý život usilovala o to být úspěšnou krasobruslařkou, až s Ivanem je šance, že se svému snu přiblíží, ale cesta to nebude jednoduchá, protože Jasmine se pořád ději ty špatné věci.
Nevěří si, její otec ji shazuje, okolí ji nebere, fanoušci nejsou vždy tak ukáznění, smůla se jí lepí na paty. Ivan ji učí, jak si začít důvěřovat, jak začít důvěřovat jemu a svému talentu.
V knize spolu mají tolik nádherných scén, že chcete další a další.

TOP scény - jejich společné nahé focení, Jasmine se cítí jako největší loser, Jasmine je nemocná a Ivan se o ni stará, Ivan se dozvídá o stalkerovi, Ivanovo přiznání a proslov o důvěře, Ivan brání Jasmine před jejím otcem, Jasmine a její zranění, to, jak se omlouvala Ivanovi, to, jak jsi Ivan myslel, že to byla jeho vina, přiznání, že to on chtěl brečet, když ji na tom ledě viděl, Jasmine si uvědomuje, co vlastně k Ivanovi cítí, ale ví, že po roce jejich společná cesta skončí, zjištění, že už v minulosti Ivan na Jasmine dohlížel, jejich první závod, jejich první milování, epilog.

Vím jistě, že tuto knihu si brzy přečtu znovu - dokonalá, nádherná, uvěřitelná, romantická.

07.05.2023

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tato kniha je z celé série jednoznačně nejlepší, nejnapínavější a nejlépe zpracovaná. I tak ale zůstal prostor pro mnohem propracovanější příběh. Na to, jaké je okolo celé série, halo, musím říct, že autorka to pojala hodně lehce a jen se některých témat dotkla, ale mohla je propracovat mnohem hlouběji. To už se nestane.

Toto je jediná kniha, kde je akce od začátku až do konce, kde se dějí zajímavé a nečekané věci a konečně je trochu více rozvedená i romantická linka, i když by to šlo mnohem hlouběji.

Já už od konce 1. dílu, během 2. a celý 3. mám ráda hlavně Cardana, v této knize opět perlí. To, co dělá, jak mluví, jaké názory a postoje zastává, z něj dělá nečekaně doopravdy dobrého krále.
Jude beru až v druhé polovině této knihy, na začátku je to s ní zase trochu náročné, no.
Sestry Jude se tady trochu vykoupily a už nejsou tak nesnesitelné, hlavně tedy Taryn.

Madoc je samozřejmě negativní charakter, ale od 1. dílu až do konce dodává sérii šmrnc a nebýt jeho, moc by se tam toho nedělo.

Cardanovy nejlepší momenty v knize - výslech "Taryn" a to co následuje, záchrana Jude z vojenského tábora, Cardanovo odhalení přede všemi, kým Jude doopravdy je, Cardan dostává facku od Jude, boření zdí, které si okolo sebe oba s Jude postavili, Cardan a jeho proslov k lidu, v temnotě viděl pouze Jude, korunovace a důvěra v Jude, Cardan v lidském světě.

Jude a její nejlepší momenty v knize: Jude zpět v říši víl pro Taryn, Jude bojuje s Madocem a utrží smrtelnou ránu, Jude letí ochránit Cardana, rozhovor s lady Ashou, Jude sedící s hadem v trůním sále, Jude na konci dělá rozhodnutí, kterým chce "zachránit" a "ochránit" Cardana, Jude konečně řekne Cardanovi pravdu o tom, jak se s ním cítila a co k němu doopravdy cítí.

04.05.2023 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

První polovina knihy se nesla v duchu prvního dílu, který se mi nelíbil a už jsem byla přesvědčená o tom, že se do 3., závěrečného, dílu nepustím. Druhá polovina knihy přinesla akci a trochu se začíná vyjasňovat to, co je nebo není mezi Jude a Cardanem, i když na konci knihy je to zase celé úplně jinak.

V knize se mi líbí, že Cardan se už konečně začíná chovat jako král a také se dozvídáme více o jeho minulosti a o tom, proč je takový, jaký je.

Opravdu hodně nepříjemná mi je sestra Jude, Taryn.

3. díl dočtu a uvidím, jak budu hodnotit sérii jako celek.

02.05.2023 2 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Tak, jak se mi 1. díl doopravdy líbil, tak byl tento naprosto zbytečný. Příběh Hailee a Chase a jejich starostí a ztrát má skvělý námět, který byl luxusně zpracován v 1. díle. A tak jsem si říkala, jak autorka uchopí ten druhý díl. Vlastně od začátku do konce jsem se nudila a nestalo se vůbec nic zajímavého. Hailee na začátku knihy udělá něco a na konci zase pravý opak, to je celé. Chase celou dobu řeší něco a pak to vyřeší na konci tak, jak jsme všichni čekali. Nebudu se zde více rozepisovat, tato kniha pro mě byla zklamáním.

26.04.2023 2 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Někde jsem zde četla názory, že je tento díl pouze výplňový, ale s tím nemohu souhlasit. To už byl spíše výplňový ten 2., ale i tak nezbytný. Za mě se zde událo mnoho důležitého, od samého začátku až do konce. Pro mě byl tento díl, zatím, ten nejlepší.
Začátek, kdy byla Poppy vězněna bych klidně prodloužila, mělo to zbytečně rychlý spád, ale to všechno, co pak následovalo, jako že wou, těžko by to někdo čekal a navíc, těžko by někdo čekal, jak to dopadne.
A ta trojka s Kieranem, já na ni pořád čekám a v této knize už to snad 3x pomalu bylo, ach,jo. Ale, jak jsem psala u 2. dílu, trochu mě děsí, že na to doopravdy čekám v pozitivním smyslu.
Poppy se ale nestala tím, čím se měla stát. Kdo je? Dozvídáme se mnoho o jejím skutečném původu.
Poppy se musí rozhodnout, zda přijme to, co jí bylo předurčeno. Do toho s ní ale přijede vyjednávat její bratr, Ian.
Královna chce s Poppy a Casteelem vyjednávat, ale současně hrozí novými monstry, které stvořila.
Poppy se rozhodne přijmout to, co jí právem náleží a pak udělat to, co jí poradil Ian, který není tak úplně ztracený, jak si myslela.
Závěrečných 200 stránek je plných akce a informací. Dozvídáme se doopravdy hodně zásadních informací, o Poppy, o obou královstvích, o Bozích, je tam toho hodně.
A ten konec - někdo je zrádce, někdo bude zabit, někdo se vrací, někdo je uvězněn a někdo je ztracen.
Jdu hned číst 4. díl, v angličtině.

21.04.2023 5 z 5