michaelakoc michaelakoc komentáře u knih

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Za 2 dny přečteno a byla to jízda. Opět, kniha je sice objemnější, ale děj tak krásně plyne, že Vám to prostě nepřijde.
Ano, mezi Poppy a Casteelem je to chvílemi trochu zdlouhavé a opakující se, ale ono je to potřeba, protože spoustu toho nebylo vyřčeno. Poppy je mladá, nezkušená, v jejích očích ji Casteel zradil a využil a tak je pro ni jednodušší "předstírat", než aby uvěřila tomu, co je očividné.
A Casteel? Ano, je to očividné, ale měl by s Poppy narovinu mluvit, pak by možná uvěřila mnohem dříve.
Dozvídáme se toho mnohem více o historii, jak království Solis, tak Atlantie a opravdu je vše srozumitelné a pochopitelné. Akce, romantiky, napětí je tam tak akorát.
Je mi moc líto Poppy, jak se k ní chovají Casteelovi poddaní, vlastně se k ní chovají stejně jako Povznesení k nim. Změní se to někdy?
A ten konec? Čekala jsem hodně, ale že až takhle?
Hned chci začít číst 3. díl, abych se dozvěděla, jak to se všemi bude dále.
A btw, Kierana také zbožňuji, a jak tu někdo psal o té trojce, také jsem to čekala a co mě trochu zneklidňuje trochu více je to, že by mi to tam i sedělo a Poppy je doopravdy pro každou "špatnost", že by do toho asi šla. :D :D :D

19.04.2023 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Když jsem před měsícem dočetla sérii Skleněný trůn, myslela jsem si, že už dlouho nenarazím na tak skvělou fantasy. To jsem se ale zmýlila. Ve Skleněném trůnu jsem měla pár věcí, které mi tam neseděly, které se mi tam nelíbily, ale tady mi všechno sedí a já se mohla nechat unášet příběhem.

Prvních pár stránek bylo náročných, protože jsem dostala mnoho informací a některé nebyly úplně jasné. Autorka nás rovnou vhodí do prostředí království Solis a postupně rozplétá všechny informace, představuje všechny lidi, kteří tam žijí a jejich strany a postoje. V království rozhodně není bezpečno a všichni nestojí na jedné straně.

Ústřední postavou je Panna Penellaphe, která bude brzy povznesena a stane se nesmrtelnou. Co vlastně ale takové povznešení znamená? Pro Poppy, jak jí její blízcí říkají, to jsou pouze samé zákazy, pravidla a tresty. Tresty, kterými by Panna neměla být trestána a přesto se to děje. Navíc ona tak ráda pravidla porušuje.

Ona, Povznešení, Nesmrtelní, Kravenové, Odpadlí, Temný princ, Atlantia a mnoho dalšího.

Někdo usiluje o její život, o její únos. Lidé okolo ní umírají, i její osobní strážci. Přichází noví osobní strážce, Hawke, který v ní nevidí pouze Pannu a vyvolenou, ale také dívku, ženu, která má své sny a potřeby, i když by tomu tak být nemělo, protože ona je Panna. Dokáže ji snad on ochránit nebo také ne?

Kde je dobro a kde zlo? A co je vlastně pravda?

Hned dnes začínám s 2. dílem, protože jsem maximálně zvědavá, jak bude příběh dále pokračovat.

17.04.2023 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

U této knihy tedy moc nechápu relativně nízké hodnocení. Kniha se mi na začátku líbila anotací, ale trochu mě odrazovalo to hodnocení zde a o to více jsem ráda, že nakonec předčila má očekávání. YA lovestory je mnoho, zde jsou ale protagonisté trochu starší. Navíc je zde hodně zajímavých minizápletek - mrtvý přítel, rukopis/y, vztah se sestrou, vztah s bratrem, parta přátel a hlavně nečekaný závěrečný twist. Kniha je pro mě mnohem kvalitnější, než dílka Colleen Hoover, která má naopak vysoká hodnocení, ale mně se tolik nelíbí.

Tip k této knize. Rovnou si přichystejte druhý díl Prudký vzlet, protože tato kniha má otevřený konec a 2. díl pokračuje přesně tam, kde ten 1. skončil. Já jsem rozhodně zvědavá, jak to s Hailee a Chasem všechno dopadne.

13.04.2023 4 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

2. díl se mi líbil o špetičku více, než ten první a to hlavně kvůli Masonovi. Je to snový chlap, který na svých bedrech nese tíhu a sílu celé knihy. June mu dávala až nepochopitelně zabrat a on do poslední chvíle držel a čekal.
Kniha navazuje na 1. díl Truly a rozhodně čtěte knihy postupně, aby Vám neutekly souvislosti.
Jen jedna výtka. Už v prvním díle mi vadilo, že byl konec poměrně uspěchaný ... a zde je to stejné. Až na konci knihy se dostaneme k jádru problému, ten se vyřeší a najednou je konec.

11.04.2023 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

No, tady jsem měla vysoká očekávání, která se rozhodně nenaplnila. Dávám 3/6. První polovinu knihy jsem se pořád musela přemlouvat, abych to dočetla, že si udělám názor až na konci. A i když je druhá polovina knihy o trochu lepší, tak je to celé postavené na hlavu.
Od samého začátku mi vadil svět víl, který existuje vedle toho našeho a víla si může chodit sem a tam, únosy lidí. A naopak lidská holka, které zavraždili rodiče, žije ve světě víl, je tam spokojená, chce tam zůstat, chce být součástí a co více, chce tam mít nějakou moc. A podotýkám, je jí 17 let. Jakou by tam tak asi mohla mít moc a vliv?
Všemu bych věřila více, i tomu, kdyby se nakonec stala rytířem, jak si původně přála, ale nakonec se z Jude stane hlavní stratég celé knihy? To asi těžko. Dítě si hraje na někoho s vlivem a zkouší rozhodovat. Cardan jí odpřísáhne věrnost, na jeden rok a jeden den.
Postupně dočtu i další díly a jen doufám, že nebudou ještě horší jak tento první díl.

09.04.2023 2 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Dala bych 8,5 z 10. Rozhodně skvělý román, zajímavý příběh, krásné kulisy, extrémně sympatické postavy s velkou chemií od samého začátku. Příběh a trápení Kate je dobře uchopený, citlivě popsaný a naprosto pochopitelný. Její chování je uvěřitelné a Aiden je od samého začátku ten správný rytíř na bílém koni. Oddechovka, kterou jsem měla za 2 dny přečtenou a příjemně mě pohladila po duši, zašimrala motýlky a potěšila srdíčko.

04.04.2023 3 z 5

První První Kiera Cass

Nejlepší díl z celé série, pocitově dávám 8/10. Byla jsem hodně překvapená, protože 2. díl se mi nelíbil a nedokázala jsem si představit, že se to ve třetím změní ... a změnilo.

Zde už je America rozhodná. Pořád divoká a pořád dělá chyby, ale už je alespoň konzultuje s Maxonem a dává mu více a více najevo, že si vybrala jeho. I Maxon jí dává najevo svou náklonnost, ale pořád tu jsou ostatní dívky, Maxonův otec, rebelové a také Aspen.

Do toho je v knize i nějaká akce a nečekané události. Zde je to opět pohádka, ale už taková propracovanější a akčnější. Na konci se toho děje doopravdy hodně a člověk je napnutý, jak to celé dopadne.

Jen by mě zajímalo, co by Maxon dělal, kdyby tam nevtrhli rebelové a on musel přímo tam říct své rozhodnutí?

03.04.2023 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Mám ráda YA literaturu a proto se snažím číst většinu autorek a dělat si na ně názor. Navíc se mi často stává, že najdu mnohem zajímavější díla, než například píše Colleen Hoover nebo Anna Todd.

Truly je takový průměr, neurazí, nenadchne.
Na začátku se příběh pomaleji rozjíždí. Všechny postavy jsou ale sympatické. Ale hlavní zápletka je taková nijaká. Andie vlastně nemá žádný problém a Cooper problém má a tak nějak od začátku tušíme, o co se přesně jedná ...

A najednou je konec, jasný a nekomplikovaný. Přečetla jsem za půl den s přestávkami, takže pohodička, je to kratší knížka.

Další díly přečtu. Myslela jsem, že se bude rozvíjet příběh Andie a Coopera, protože tam byl potenciál, i s ohledem na nemoc její maminky. Navíc Cooper nemá vyřešenou minulost.

Ale v dalším díle se přesuneme k June a Masonovi. Jsou fajn, tak se na ně těším. Jsem zvědavá, jestli si příběh udrží alespoň tuto průměrnou laťku, uvidíme.

02.04.2023 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Bohužel 2. díl mnohem slabší než ten 1. Jestli jsem měla v prvním dílu pocit, že je to taková pohádka, tak tady už je to spíše taková nepovedená pohádka. Pořád se vše točí dokola a vlastně se nic nestane - miluji Tě, nemiluji Tě, zlobím se na Tebe, naštval jsi mě, chci odejít, nechci odejít, neodejdu, odejdu, budu bojovat, nebudu.

Já bych se na místě Maxona do Americy také nezamilovala. A na místě Aspena bych se na ni také vyprdla. Teď je na tom America jako Maxon na konci prvního dílu, bude o Maxona muset bojovat. Ale očekávám, že se do toho ještě tak 5x zamiluje znovu do Aspena.

Dívím se zde tomu relativně vysokému hodnocení.

01.04.2023 2 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Od 7. dílu Martina Servaze jsem měla doopravdy velká očekávání, protože thrillery Bernarda Miniera jsou to nejlepší, co jsem kdy z daného žánru četla. A najednou tu máme Lov - neoriginální námět, dobu covidovou, nepokoje ve Francii, nedůvěra v policejní složky a už téměř od začátku jasně daného pachatele se všemi informacemi okolo. Vždy se mi u Miniera líbilo, že se v knihách také řešil sám Martin a jeho život, ale tady nic, úplně minimální zápletka, která se mě nijak nedotkla. Dávám 4 hvězdy a to pouze z úcty k Minierovi, jinak by byly 3, a doufám, že 8. díl, který teď vychází ve Francii, se zase dostane na úroveň jeho předešlých dílů.

29.03.2023 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Do knihy jsem se pustila více ze zvědavosti než s nějakými velkými očekáváními. Od samého začátku na mě kniha působí, že čtu Gossip Girl kříženou s Hunger Games. Kdyby tam nebyly asi 2 peprnější scény mezi Americou a Aspenem, řekla bych, že je to pohádka pro děti, takhle je cílovka asi 12 až 15 let, nevím. Uvidíme dále. Je to příjemná pohádková oddechovka, určitě mě kniha nijak neurazila. Mám v plánu dočíst další dva díly, Elita a První, které vypráví příběh Americy, abych věděla, jak to dopadne, ale do dalších dílů této série se pak pouštět nebudu.

26.03.2023 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Včera/dneska v noci přečteno za 7 a půl hodiny. Nemohla jsem odolat. Věděla jsem, že kniha pokračuje tam, kde skončil 1. díl a jednoduše jsem potřebovala vědět, jak to se Sage příběhem dopadne.

Na začátku mám trochu pocit, že se Luca nechová podle vzorce z prvního dílu a trochu mě to ruší. Na druhou stranu on se asi chová podle vzorce ze začátku 1. dílu, kdy v ženách nemá důvěru a nechce se s nimi sblížit. Luca ublíží Sage, ale nevydrží to dlouho, protože mu na ní pořád záleží a tak je tu pro ni, i když ne romanticky.

Sage si nepřeje nic jiného, než být s Lucou, je to jediný muž, kterému se kdy přiblížila a do kterého se zamilovala. Ale její minulost jí brání s Lucou být, protože mu nemůže říct pravdu, abych ochránila Noru.

Co se ale stane, když minulost zaťuká, doslova, na jejich dveře a Sage už nemůže zabránit tomu, čeho se nejvíce obávala. Jak dopadne setkání Sage s Alanem? Jak dopadne setkání Lucy s Alanem? Co udělá Luca, až se dozví celou otřesnou pravdu? Co udělá Alan, až zjistí, že to už není pouze jejich tajemství? Dostojí své výhružce?

Prvnímu dílu jsem dala 9,5/10, tomuto dílu dávám 9/10, ale pouze proto, že jsem chvíli trochu ztracená v chování Lucy a také protože Sage tady, až na Alana, už tak moc neřeší svůj psychický stav a například polibek s Gavinem bych nečekala, a pár dalších věcí.

Velké drama na konci a epilog, který jsme všichni chtěli.

24.03.2023 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Dnes dočteno a hned objednán 2. díl, který pokračuje přesně tam, kde první skončí. Za mě skvělý příběh a Sage věřím a chápu naprosto vše. I to, co udělala na konci, bylo pochopitelné, protože měla strach a měla pocit, že musí ostatní před svou minulostí ochránit. Jsem ráda, že autorka děj neuspěchala, protože to, co Sage řeší, nezmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Rozhodně kvalitnější YA literatura a za mě například lepší i jak tolik opěvovaná Colleen Hoover.

22.03.2023 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Ke knize mě přivedly 2 důvody - nádherná obálka a podobná tématika jako v knize Kde zpívají raci.
V první polovině knihy přemýšlíte nad tím, zda ti mimozemšťani existují nebo ne, v druhé polovině pochopíte, jak to bude v tomto příběhu.
3 osudy - Ursa, Jo a Gabe -, které se propojí.
Příběh dopadl nějak, je Ursa mimozemšťanka nebo ne?, ale já bych asi brala ten druhý možný konec.

Jako oddechovka dobré, ale žádnou velkou literaturu nečekejte. Ve srovnání s Kde zpívají raci je toto jen slaboučký odvar.

20.03.2023 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

A jsem na naprostém konci celé série. Začala jsem číst 1/3/23 a dnes dočtena poslední stránka 7. dílu. Jsem moc smutná a nejraději bych dále zůstala ve světě Aelin a jejích přátel a nepřátel.

SPOILER:
I 7. díl dával naprosto smysl a bylo poznat, jak má každou událost autorka skvěle propracovanou. Začátek byl hodně silný, když byla Aelin mučená a následně byla osvobozena. Miluji také příběh Manon. Chaol s Yrene si mě nakonec nezískali a to, že poslední velká akce Aelin byla při záchraně Anielle mi nakonec vadilo, i když jí to přineslo spojence, ale myslím, že by s ní šli tak jako tak. To, jak to nakonec dopadlo s klíči a co tam udělala Aelin mi nedává smysl, proč obětovat zničení Erawana za záchranu duše Eleny? Myslím, že by to Aelin neudělala, tak to na mě v jejím příběhu působilo. A Yrene coby zachránkyně celého světa, no nevím. A souboj Aelin s Maeve jsem nakonec čekala mnohem více epický. A například, jak se dostal Dorian z Morathu a unikl Maeve, také mi to nepřišlo moc věrohodné.

Konec jako takový všech postav se mi líbil, ale asi by se k tomu dalo dojít i jinak.

Ale celkově hodnotím ságu 10/10 a doopravdy je to jedno z nejlepších fantasy, které jsem kdy četla. Vím, že se k příběhu jednu vrátím a přečtu ho celý znovu.

15.03.2023 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Včera dočteno. S tímto dílem jsem měla trochu problém, protože Chaol ztratil v minulých dílech mou důvěru a proto věnovat mu celou knihu pro mě nebylo zrovna nejšťastnější volbou. Příběh se docela dobře četl a byly v něm pro celou ságu důležité informace, ale za mě bych díl spojila s 5., s tím, že by se normálně prokládaly kapitoly Chaola, Yrene, Nesryn a Sartaqa s kapitolami ostatních, tak jak to vlastně autorka celou dobu dělá. A měli bychom 5. a 6. díl tak, jak jsme zvyklí. Chaol a jeho nedůvěra k Aelin mě doopravdy otravovala. A tak, jak jednou miloval Aelin, tak teď miluje Yrene. To, co mu vadí u Aelin, mu nevadí u Doriana a teď i Yrene. Nevím, za mě to nebyla úplně kniha jeho vykoupení, ale byla to pro mě kniha typického Chaola, tak jak jsme ho mohli poznat. Teď už jsem zpět v příběhu v 7. knize a tam už to zase plyne, jak má, asi i s ohledem na to, že je to poslední díl.

Mnoho lidí by si zasloužilo svou vlastní knihu (Dorian, Manon), ale tam to autorka neudělala, nevím, proč zrovna Chaol. Navíc, když se příběh odehrává souběžně s 5. dílem.

Ale vynechat to fakt nejde, ty informace musíte mít. Já doporučuji číst souběžně 5. a 6. díl a kapitoly číst na střídačku a doplňovat si tím příběh, pokud právě začínáte číst a narazili jste na tento problém.

13.03.2023 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

(SPOILER) Dneska ráno dočteno ..., a i když jsem tento prozatímní konec čekala, dostalo mě to a konec Aelin byl doopravdy tragický. Všechno do posledního puntíku vyřešila, vymyslela a připravila pro ostatní a pak sama ..., je s ní Fenrys, ale ten toho moc nezmůže.

Myslela jsem si, že nejlepší díl bude 4. ale teď to povyšuji na tento 5., dokonalost. A jak má autorka vše vymyšlené do posledního detailu, nic se tam neděje pro nic za nic.

Jen teď moc nevím, jak se mám začíst do 6. dílu, který je vlastně souběžný tomuto a podle všeho bude celý o Chaolovi, když bych chtěla vědět, jak bude příběh pokračovat.

07.03.2023 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Před chvilkou jsem dočetla tento díl ... a jsem ho plná. Je to, zatím, nejlepší díl celé série. Četla jsem si několik komentářů dole a pod mnoho se mohu i já podepsat. V této knize je už skvělá také Manon, Třináctka a jejich dějová linka. S Dorianem jsem doopravdy trpěla. Aelin je jako Královna dokonalá a bez Jeřába a jeho výcviku a blízkosti by nebyla tam, kde je. Proto je dobře, že se k ní vrátil.

Největším zklamáním je pro mě, pořád, po prvním díle a začátku druhého, Chaol. Nevím, zda je to chyba autorky nebo doopravdy Chaola, ale vždyť to měla být velká, osudová láska, jak se to mohlo tak pokazit? Scény Chaola s Aelin mě doopravdy ranily. Myslím si, že když se vrátila, nebyla ještě rozhodnutá, zda za láskou k Chaolovi udělá tlustou čáru, ale potom, co jí řekl, vyčetl a jak se k ní choval, bylo rozhodnuto.

04.03.2023 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Pro mě, zatím, nejlepší díl série, mám přečtené 3 a teď už čtu 4. Ale zároveň hodně smutný a emociálně náročný. Konec jsem probrečela. O to více, když už vím, jak probíhá celý 3. díl a co se stane na začátku 4. Autorka luxusně pracuje s příběhem a vše tam má své jasné místo a čas a člověk si to kolikrát uvědomí až o nějakou tu knihu dále. Miluji tento příběh.

03.03.2023 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Dávám 5 hvězdiček ze 6ti, ale pouze proto, že jsou hlavní postavy od sebe, moc spolu nekomunikují a je představeno hodně nových postav, tak pro mě bylo občas těžší se do příběhu začíst, ale i tak je to pořád hodně vysoký standard.
Mé pořadí dílů je zatím 2., 1. a teď tento 3., hned jsem začala číst 4., tak uvidíme.
Propracované to má autorka neskutečně.

03.03.2023 4 z 5