Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.42389

Selekce (1.)

The Selection (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

SeverusSnape

Čekala jsem trochu víc a nemůžu si pomoct,ale America je strašná fňukna....

eliska2669

Podřadná literatura, opravdu mi přijde, že hodnocení na této stránce naprosto nevypovídá o skutečných kvalitách knihy. 87% ?? Tenhle paskvil by si nezasloužil víc než 30.
Ano, chápu, že je to kniha určená pro jistou věkovou kategorii, ale přesto jí kladně hodnotí i lidé mého věku. Což nechápu.
Kniha je zábavné, to se nedá popřít, ovšem nikomu, jehož IQ je alespoň průměrné, nemohou uniknout všechny nesmysly, které kniha obsahuje.
Naprosto ohrané typické charaktery, styl psaní ještě třikrát amatérštější než u běžných YA dystopií, pokusy o vykreslení světa i s jeho historií atd se moc nepovedly, chování postav připomíná nejvíce ze všeho nějaký barbie film.
Odpad, nejhlubší dno, jen továrna na peníze, což je pro mě ovšem nepochopitelné.

Briv

Když přemýšlím, jaké napsat hodnocení, tak se musím usmívat. Knížka je totiž evidentně psaná pro určitou věkovou kategorii, do které nezapadám.
Vtip je v tom, že já obvykle vůbec nevyhledávám "sladké" knihy, tahle mi ale byla doporučena, tak jsem se do ní pustila a to dokonce s určitým odstupem.
Ano, kniha je to velmi romantická, naivní až pohádková s první láskou, prvním zklamáním a trochu pozlátková a to je na ni to krásné. Najednou jsem totiž zjistila, že ji mám celou přečtenou a přemýšlím, kdy pojedu pro další díl do knihovny. Vtáhla mě to svého světa a já mám chuť se tam znovu vydat :).

Bettybook

Knížka se mi strašně líbila.Určitě doporučuji!!!

Mikara

Nevím jestli to bylo tím, že jsem očekávala něco trochu jiného, ale tato kniha mě moc nechytla. Děj byl dost předvídatelný a suchý, samozřejmě to je pouze můj názor a chápu proč se může ostatním líbit, ale tato kniha prostě nebyla můj šálek čaje.

nikla66

Zprvu mi kniha přišla psaná až příliš pohádkově, ale během chvilky jsem se do ní začetla a musím uznat, že je opravdu povedená.

Sixtinka144

Už dlouho mě žádná kniha nezaujala jako tato!! Vážně se s hlavní hrdinkou dokážete vcítit... I když spoustu lidí nemá rádo Aspena, tak mě vůbec nevadil ba naopak mi tam přišel zajímavý :) proto dávám 5 hvězd.

TerezRa

Musím říct, že ačkoliv nejsem na tenhle typ četby, kniha mě moc bavila. Byla velmi jednoduchá - odlehčená, rozhodně si chci přečíst další díl.

dancadragneel

Kniha na odlehčení. Děj lehce pochopitelný a zápletky nijak komplikované. Knihu jsem si docela dost oblíbila i přesto nepatří mezi mé nejoblíbenější

Baji_smisek

Myslím, že série Selekce opravdu stojí za přečtení. Já mám již přečtené všechny díly a musím říct, že tato série je opravdu velmi čtivá. Příběh není sice až tak zajímavý, ale to nahradí romantika, protože hlavní postavy si opravdu zamilujete (zvláště Maxona :D)

konformita

Na první pohled jsem knihu hodila do šuplíku "odporných amerických slaďáků typu 50 odstínů". Ale jak velký byl můj omyl!! Líbí se mi to. Je to sladké a je to americké. Ale tak nějak jinak. Stojí za přečtení.

Petkona

Tato série mi ležela asi dva roky v knihovničce a já nakonec Selekci začala číst jen z toho důvodu že jsem nevěděla co si mám přečíst ale nakonec mě tato kniha naprosto uchvátila měla jsem ji přečtenou za pár dní protože se četla úplně sama a já jsem se od ní nemohla odtrhnout.Na hlavní hrdince mě štvalo že když se pohádala s Aspenem tak šla za Maxonem a naopak.Kniha měla trochu předpovídavý konec ale to mi ani moc nevadilo.Až sem tuhle knihu přečetla hned jsem sáhla po druhém dílu protože jsem byla zvědavá na další útoky rebelů a tak.Kniha byla hodně čtivá a byla bych moc ráda kdyby byla kniha zfilmována.Ale já si myslím že kniha je vždycky trochu lepší než film.Ale třeba by to Selekce mohla změnit...( ale to si moc nemyslím:)

KaileyBlot

Kdybych měla tuto knihu porovnávat s ostatními dystopiemi, řekla bych, že jde v podstatě o stejnou kostru akorát s jiným obalem. Tím bych jí ale křivdila a to nechci, protože mě moc překvapila svou čtivostí, že mi povědomý motiv až tak nedrásal nervy. Bylo to moc krásné a milé, sice dost předvídatelné, ale to v tomto případě nevadí.
Protože jsem nad touto knihou sama dlouho váhala a pořád její přečtení oddalovala, chtěla bych ji všem moc doporučit! Neudělejte tu chybu jako já a přečtěte si ji!

MerMinGwendol

vážně ty si to nečetla !? skvělá : -)

lud9

Hrůza, nečetla jsem.

DracoMalfoy

Selekce byla skvělá. Pravda, možná je to knížka spíše pro náctileté, jenže to nic nezmění na faktu, že bych si ji koupila znova. Jsem tu jediná co tak strašně miluje Celestu ?? Né fakt. Jedna z mála věcí co bych knize vytkla, je krása. Každý občan, každá postava zde je prostě krásná, žáfný velký nos, příliš malé oči, malá prsa... nic. Všichni perfektní. Je to takový... nepředstavitelný.

MíšaK.

Nádherná, čtivá, sladká pohádka. Osobně jsem asi spíš team Aspen, ale Maxona určitě neodsuzuji, naopak, pokud bude Amerika šťastná, budu i já. Překvapilo mě, že vyhodily Ashly. Jinak Celesta…. Asi no comment. Marlee jsem si zamilovala. Skvělé! Určitě zfilmovat!

Kat9

OBSAHUJE SPOILERY:Tahle knížka se opravdu krásně hladce četla. Já bych jí i dala těch pět hvězd, jenomže na to bylo zase až příliš pohádkové. Ne že bych já měla něco proti pohádkám, jenže tohle mě místy až štvalo. Přípomítalo mi to trochu Cinder od Marissy Meyer, jenže tohle mě snad štvalo ještě víc. Hlavní hrdinka byla taková ta "paní dokonalá", ve všem vyjímečná všichni o ni stáli. Samozřejmě si ihned s princem vybudovala naprosto speciální vztah. Zkrátka se to celé dalo tak nějak čekat. Možná bych od autorky čekala, žeke svému cíli bude směřovat trochu nenápadněji. Ale možná jen na Americu žárlím, že já nikdy prostě tak dokonalá nebudu. Ach jo.
Každopádně mě to rozhodně neodradí od dalšího dílu. Jsem například zvědavá, jestli tam bude i něco víc o Rebelech a o tom, co vlastně v paláci hledají, protože na to se v tomhle díle moc nedostalo.
Tahle série určitě stojí za přečtení pro každou, trochu romantickou holku :-)

izfnp

Ako necieľový čitateľ knihe nemôžem dať viac ako dve hviezdy. Je jednoduchá, vlastne až príliš, štýl písania nie je ničím výnimočný a musím povedať, že nejaká reálna záplietka by mi nevadila. Ako romantický príbeh pre mladé dievčatá to nie je zlá knižka, ale i v tomto žánre je ďaleko lepších - a mnohé z nich autorka sama očividne využila ako inšpiráciu. Ale prečítať som ju prečítala rýchlo a dokonca sa chystám i na druhý diel.

veronika1111

Knížku jsem soudila podle obalu. Myslela jsem si že mě vůbec bavit nebude a že ji budu číst jen kvůli tomu že jsem ji dostala k narozeninám ale místo toho jsem přečetla 3 díly za týden. Hlavní postava je mi moc sympatická. Když jsem knížku četla ani chvíli jsem se nenudila. Rozhodně doporučuji.

petra5585

Po knize jsem sáhla na základě hodnocení, nečekala jsem od ní mnoho... Ale naprosto mě uchvátila. Skvěle napsané, okamžitě mě vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Okamžitě začínám číst druhý díl.

Sylvanas

Tahle knížka je jako Hunger Games v princeznovském provedení. Jsou si podobné opravdu v hodně věcech, čímž Selekce dost ztrácí na originalitě. Někdy se docela vlekla, dál mi vadil milostný trojúhelník, který opravdu nemám ráda a Amerika coby království mi taky zrovna dvakrát neseděla. Celkově to ale nakonec nebylo zase až tak špatné, takže si přečtu i další díly. Každopádně je to vhodná alternativa pro ty, na které byly HG moc brutální.

hrabalikoval

Jelikož mám tyto příběhy docela ráda tak nejde knížku hodnotit jinak než na výbornou. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala a popravdě fandím víc princovi. :) Je to krásný a milý příběh. Jednoduché čtení, které krásně plyne a těšíte se na další a další stránku :) jenom jsem zvědavá jak se děj zamotá na tolik, aby se knížka rozrostla do dalších dvou. Doufám, že budu jenom mile překvapene. Knížku určitě doporučuji :)

orangerose

napřed jsem od této knížky nic nečekala ale okouzlila mně ,
úžasná knížka, bavila mně moc , nemohla jsem od ní odtrhnout oči , krásná obálka :)

- jen mně štve Aspen- nechová se zrovna hezky Americe, ale oblíbila jsem Maxona

karol0230

Úžasná knížka, určitě doporučuji, přečetla jsem ji asi za týden..

ooMARGARETHoo

Knížka pro mě byla velice příjemná oddychovka, kterou jsem měla přečtenou opravdu během chviličky. Překvapivě jsem se nad ní i zasmála. :)

sim.kit

Úžasná kniha

Klárkka

Opravdu báječná kniha. Hned jsem se do ní začetla. :D Doporučuji si ji přečíst. :) Moc se těším na další díl. :)

elisnovotna

Kniha sama o sobě má zajímavý námět, ale přišlo mi, že děj není plný, že je to takové "celé o ničem". Chtěla jsem si ji přečíst, protože všichni říkají, jak je moc super, ale mě osobně nějak moc nenadchla. Na druhou stranu je psaná jednoduše, takže se hrozně dobře čte. Přečetla jsem ji za 3 dny. Nejspíš si přečtu i další díly, ale moc od toho neočekávám.

Suou

Ja fakt neviem čo ma na tejto knihe tak dostalo :D.
Hlavná postava bola ... ako to povedať najprv milá potom strašná krava, lebo sa nevedela rozhodnúť, Maxon má celkom oslovil, čakal som ... no povedzme idiota.
Rebeli boli super nápad ale nakoniec skončili ako kulisa.
Asi najviac (ak nepočítam niektoré iné veci) ma iritovalo meno hlavne postavy... America booože... ale musím povedať, že kniha bola super, prečítal som ju asi za tri dni.
Hodnotenie: 4z5