Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajn... celý text

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.42515
Série:

Selekce (1.)

Originální název:

The Selection (2012)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (652)

Přidat komentář
Topsinka
včera

Systém kast, neodolatelný moderátor, reality show, kam se hlavní hrdinka dostane, protože chce pomoct rodině, děj v budoucnosti - to vše autorka okopírovala z Hunger Games. Jenže po chvíli čtení zjistíte, že je toho mnohem víc. Je pravda, že spousta věcí už někde byla, ale na druhou stranu, to bylo snad všechno. V příběhu je skvěle vymyšlený svět. Prince Maxona jsem si zamilovala téměř okamžitě, stejně tak Marlee a dokonce i Celestu. Jen America s Aspenem se nedostali ne seznam mých oblíbených postav. Oba mi přišli šíleně nesympatičtí.

barny99
předevčírem

Ten název neumí nic moc říci, ale autorčina fantazie je dokonalá, takový náměst se snad nikde jinde zatím nevyskytl.

Handball_Danča
22. května

Kniha, díky níž jsem začala číst. opravdu doporučuju....Zatím moje nejoblíbenější

Dragita
18. května

Kupodivu mě to bavilo. Kdybych měla příběh popsat, řekla bych, že byl opravdu milý a místy vtipný. Lehce se četl, autorka má styl, kterého se rychle chytíte. America je sice naivní, nezkušená a občas sebestředná, ale nakonec je to fajn hrdinka, co si stojí za svým. A je přirozená, hlavně při interakci s princem Maxonem.
Je to vlastně taková pohádka. Maxon je roztomilé zlato, Aspen mi šel na nervy hned od začátku. S chutí se podívám dál.
Pokud hledáte příjemnou knihu na odpočinek a nevadí vám, že tam chybí velká akce, směle do toho. Není to nic převratného,ale tady to vůbec nevadí.

karbulka
16. května

Oddechovka, která mě nadchla...hurá na další díl :)

lalikpepa
16. května

Začínám si ten žánr young adult vážně užívat:) Prostě se mi to líbilo, ač je to předvídatelné, je to milé a hezky se to čte. Hnedka se vrhám na další díl:)

sarkasim
16. května

Tato kniha se mi velice líbila. Ihned jsem se do ní zamilovala a nemohla od ní odtrhnout oči. Knihu jsem přečetla za chvíli a stala se jednou z mých nejoblíbenějších. Řekla bych, že tato kniha je spíše pro dívky, ale netvrdím, že by si ji nemohl přečíst někdo jiný. America mi občas leze na nervy, ale přesto jsem si ji oblíbila. Konec příběhu Americy a Maxona byl sice předvídatelný, ale i tak to bylo napínavé.

Evisis
15. května

Zajímavý, pěkně zpracovaný příběh. Sice si nemůžu pomoct, ale v knize jsem viděla spoustu prvků, které mi připadaly převzaté z jiných podobných knih. Každopádně jsem si knihu užila a i přes to, že mi občas některé pasáže připadaly zbytečně protahované, jsem se do ní dokázala začíst a náležitě si ji užít.

WallopX
12. května

Abych pravdu řekl.... nic lepšího jsem nikdy nečetla !! ❤ Knížka plynula rychle, vžila jsem se do hlavní hrdinky Americi a zamilovala jsem si i Maxona.

K.K33
10. května

Tuto knihu mam asi nejradsi je to ted moje nejoblíbenejsi Knížka a bylo by výborné kdyby udělaly i film

arket
06. května

Krásně romantické. Trochu se může zdát kýčovité, ale super červená knihovna. Další díly si určitě přečtu.

maisim
05. května

Knihu jsem si přečíst popravdě řečeno nechtěla, ale jelikož mě kámoška přemluvila, tak jsem si ji přečetla. Kniha pro mě nebyla nic moc (ani zbytek série). Nebyla vůbec špatná, ale mně přišel průběh málo zpracovaný. Jinak nápd byl hezký. I milostný trojúhelník byl hezký, ale jak už jsem napsala, mohl být více zpracovaný. Ja bych knížku ohodnotila tak asi 60%. Tato kniha by se líbila sepíše u děvčat (ale i kluků) které mají rádi knihy s princeznami. Ale tento názor je jen můj, ale třeba mím kamarádkám se moc série hrozně líbila.

Tofinka
04. května

Kniha mě velice mile překvapila... Úchvatný příběh.
Věřím, že se tato série stane mou oblíbenou a doufám, že si brzy přečtu další díly. :D

3lis
28. dubna

Tato knížka se ke mě dostala náhodou a jsem za to štastná. Nasledující rok jsem čekala a do teď ještě pořád čekám, než budu mít kompletní celou serii. Tato kniha se mě dostala pod kůži a patří k mým nejoblíbenějším knihám.

MaryDee23
27. dubna

Taková oddechovka pro teenagery, která je vcelku o ničem, ale dobře se čte.

Dakarianna
22. dubna

Styl autorky je tak neuvěřitelně čtivý, že tuto knížku prostě každý přečte jedním dechem. Celá série je skvělá.

Ketesh
20. dubna

Byla jsem velice překvapena když jsem přelouskala první stránku. Líbil se mi styl, kterým je kniha psaná, ale i tak nebylo ještě vyhráno. Co se týče jazyka, nemám nejmenší ponětí o tom, jak je tomu v originále, ale český překlad je zdařilý. Ano, ano, Selekce na mě udělala dobrý první dojem. Knížku jsem přelouskala za šest a kousek hodiny a musím říct že ten pozitivní dojem jsem si udržela až dokonce.

Selekce předčila moje očekávání. Kiera Cass vykonstruovala pěkné prostředí pro děj ve kterém se celá triologie odehrává. Je poznat, že nebrala na lehkou váhu ani drobné detaily. Velice mě potěšilo, jak byli jisté věci podány. Poznala jsem i bez toho abych si o autorce dříve něco přečetla, že studovala historii - zkrátka, to jak některé věci podala bylo opravdu charakteristické. Obdivuji, že se také nebála některé věci zmínit.

violet1313
18. dubna

Kde začít? Kniha se čte opravdu, opravdu dobře. První hvězdíčka. Námět je vážně dobrý. Druhá. A zbytek? Nic moc.
Hlavní hrdinka je příšerná. Kdybych ji potkala v reálném životě, tak by ono setkání asi nepřežila. Chtěla jsem ji uškrtit.
Chovala se jak malá holka, naprosto neuvážně. A milostný trojúhelník byl taky dost směšný, prtože všichni věděli, jak to dopadne.
Musím ale přiznat, že se to dalo číst. Rychle. Byla to oddechovka, kterou asi ocení každý, komu nevadí stupidní hlavní postava. Nemůžu říct, že ji nedoporučuji, doporučuji. Jen prostě počítejte s tím, že to nebude veledílo.

LadyShady
18. dubna

Přečetla jsem ji na dva dechy. Svým způsobem romantický příběh, ale něčím jiný než kdejaká červená knihovna. Už mám před sebou druhý díl a nemohu se dočkat, jak se postavy a jejich vztahy budou vyvíjet.

Shanib
14. dubna

Po takovém množství kladných ohodnocení jsem se na knížku taky vrhla...a nedočetla. Takže ji ani nebudu hodnotit. Kdyby mi bylo pod dvacet, určitě by se mi líbila, ale myslím, že tohle pro mě bylo až příliš...vlastně ani nevím, jak to popsat. Spíš taková pohádka

Laki_Laki
07. dubna

Knížka se mi docela líbila. Pravda byla v ní kupa naivity i scén typických pro YA. Na druhou stranu splnila moje očekávání - skvělá odpočinková četba a není to červená knihovna. Až budu potřebovat odreagování sáhnu po ní znovu.

Markéét96
07. dubna

Předem se přiznávám, že nejsem zrovna na romantické knížky, raději čtu fantasy a podobně :D .. Kamarádka mi tuhle knížku hrozně vychvalovala, tak jsem si řekla, že to zkusím a nelituji! Na to, že to v podstatě není můj žánr jsem knížku měla přečtenou jedním dechem za chvíli :) všem doporučuji :)

dexeded
07. dubna

Knížka je super ;) řekla bych že spíš pro dívky než pro chlapce a spíš pro dívky než pro ženy a i když téma poněkud povrchní je, tak kniha se dostává do hloubky a já ji měla přečtenou za chvíli a už se těším na další. :)

EvikU.
05. dubna

Krásný romantický příběh. Sama jsem nevěděla zda chci radši aby Amerika zůstala s Aspenem nebo být s princem Maxonem. Ale pak jsem jim moc fandila. ☺

KatChiss
28. března

Ze začátku mě kniha nebavila. Styl psaní mi přišel spíše pro teenagerky, které zbožňují princezny. Po chvíli jsem si ale na styl a celkově na nový svět zvykla a zalíbil se mi. Možná jsem právě teď potřebovala romantickou oddechovku, kterou většinou nevyhledávám. Třeba někdy sáhnu po dalších dílech.

Dorazilka
25. března

V knize jsou zajímavé úseky, ale jinak je celkem o ničem. Navíc America se skoro pořád tváří, že se pro ostatní může roztrhat, ale furt fňuká a ztěžuje si :(

SeverusSnape
22. března

Čekala jsem trochu víc a nemůžu si pomoct,ale America je strašná fňukna....

eliska2669
21. března

Podřadná literatura, opravdu mi přijde, že hodnocení na této stránce naprosto nevypovídá o skutečných kvalitách knihy. 87% ?? Tenhle paskvil by si nezasloužil víc než 30.
Ano, chápu, že je to kniha určená pro jistou věkovou kategorii, ale přesto jí kladně hodnotí i lidé mého věku. Což nechápu.
Kniha je zábavné, to se nedá popřít, ovšem nikomu, jehož IQ je alespoň průměrné, nemohou uniknout všechny nesmysly, které kniha obsahuje.
Naprosto ohrané typické charaktery, styl psaní ještě třikrát amatérštější než u běžných YA dystopií, pokusy o vykreslení světa i s jeho historií atd se moc nepovedly, chování postav připomíná nejvíce ze všeho nějaký barbie film.
Odpad, nejhlubší dno, jen továrna na peníze, což je pro mě ovšem nepochopitelné.

Briv
18. března

Když přemýšlím, jaké napsat hodnocení, tak se musím usmívat. Knížka je totiž evidentně psaná pro určitou věkovou kategorii, do které nezapadám.
Vtip je v tom, že já obvykle vůbec nevyhledávám "sladké" knihy, tahle mi ale byla doporučena, tak jsem se do ní pustila a to dokonce s určitým odstupem.
Ano, kniha je to velmi romantická, naivní až pohádková s první láskou, prvním zklamáním a trochu pozlátková a to je na ni to krásné. Najednou jsem totiž zjistila, že ji mám celou přečtenou a přemýšlím, kdy pojedu pro další díl do knihovny. Vtáhla mě to svého světa a já mám chuť se tam znovu vydat :).

Bettybook
15. března

Knížka se mi strašně líbila.Určitě doporučuji!!!