Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.42457

Selekce (1.)

The Selection (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Dakarianna

Styl autorky je tak neuvěřitelně čtivý, že tuto knížku prostě každý přečte jedním dechem. Celá série je skvělá.

Ketesh

Byla jsem velice překvapena když jsem přelouskala první stránku. Líbil se mi styl, kterým je kniha psaná, ale i tak nebylo ještě vyhráno. Co se týče jazyka, nemám nejmenší ponětí o tom, jak je tomu v originále, ale český překlad je zdařilý. Ano, ano, Selekce na mě udělala dobrý první dojem. Knížku jsem přelouskala za šest a kousek hodiny a musím říct že ten pozitivní dojem jsem si udržela až dokonce.

Selekce předčila moje očekávání. Kiera Cass vykonstruovala pěkné prostředí pro děj ve kterém se celá triologie odehrává. Je poznat, že nebrala na lehkou váhu ani drobné detaily. Velice mě potěšilo, jak byli jisté věci podány. Poznala jsem i bez toho abych si o autorce dříve něco přečetla, že studovala historii - zkrátka, to jak některé věci podala bylo opravdu charakteristické. Obdivuji, že se také nebála některé věci zmínit.

violet1313

Kde začít? Kniha se čte opravdu, opravdu dobře. První hvězdíčka. Námět je vážně dobrý. Druhá. A zbytek? Nic moc.
Hlavní hrdinka je příšerná. Kdybych ji potkala v reálném životě, tak by ono setkání asi nepřežila. Chtěla jsem ji uškrtit.
Chovala se jak malá holka, naprosto neuvážně. A milostný trojúhelník byl taky dost směšný, prtože všichni věděli, jak to dopadne.
Musím ale přiznat, že se to dalo číst. Rychle. Byla to oddechovka, kterou asi ocení každý, komu nevadí stupidní hlavní postava. Nemůžu říct, že ji nedoporučuji, doporučuji. Jen prostě počítejte s tím, že to nebude veledílo.

LadyShady

Přečetla jsem ji na dva dechy. Svým způsobem romantický příběh, ale něčím jiný než kdejaká červená knihovna. Už mám před sebou druhý díl a nemohu se dočkat, jak se postavy a jejich vztahy budou vyvíjet.

Shanib

Po takovém množství kladných ohodnocení jsem se na knížku taky vrhla...a nedočetla. Takže ji ani nebudu hodnotit. Kdyby mi bylo pod dvacet, určitě by se mi líbila, ale myslím, že tohle pro mě bylo až příliš...vlastně ani nevím, jak to popsat. Spíš taková pohádka

Laki_Laki

Knížka se mi docela líbila. Pravda byla v ní kupa naivity i scén typických pro YA. Na druhou stranu splnila moje očekávání - skvělá odpočinková četba a není to červená knihovna. Až budu potřebovat odreagování sáhnu po ní znovu.

Markéét96

Předem se přiznávám, že nejsem zrovna na romantické knížky, raději čtu fantasy a podobně :D .. Kamarádka mi tuhle knížku hrozně vychvalovala, tak jsem si řekla, že to zkusím a nelituji! Na to, že to v podstatě není můj žánr jsem knížku měla přečtenou jedním dechem za chvíli :) všem doporučuji :)

dexeded

Knížka je super ;) řekla bych že spíš pro dívky než pro chlapce a spíš pro dívky než pro ženy a i když téma poněkud povrchní je, tak kniha se dostává do hloubky a já ji měla přečtenou za chvíli a už se těším na další. :)

EvikU.

Krásný romantický příběh. Sama jsem nevěděla zda chci radši aby Amerika zůstala s Aspenem nebo být s princem Maxonem. Ale pak jsem jim moc fandila. ☺

KatChiss

Ze začátku mě kniha nebavila. Styl psaní mi přišel spíše pro teenagerky, které zbožňují princezny. Po chvíli jsem si ale na styl a celkově na nový svět zvykla a zalíbil se mi. Možná jsem právě teď potřebovala romantickou oddechovku, kterou většinou nevyhledávám. Třeba někdy sáhnu po dalších dílech.

Dorazilka

V knize jsou zajímavé úseky, ale jinak je celkem o ničem. Navíc America se skoro pořád tváří, že se pro ostatní může roztrhat, ale furt fňuká a ztěžuje si :(

SeverusSnape

Čekala jsem trochu víc a nemůžu si pomoct,ale America je strašná fňukna....

eliska2669

Podřadná literatura, opravdu mi přijde, že hodnocení na této stránce naprosto nevypovídá o skutečných kvalitách knihy. 87% ?? Tenhle paskvil by si nezasloužil víc než 30.
Ano, chápu, že je to kniha určená pro jistou věkovou kategorii, ale přesto jí kladně hodnotí i lidé mého věku. Což nechápu.
Kniha je zábavné, to se nedá popřít, ovšem nikomu, jehož IQ je alespoň průměrné, nemohou uniknout všechny nesmysly, které kniha obsahuje.
Naprosto ohrané typické charaktery, styl psaní ještě třikrát amatérštější než u běžných YA dystopií, pokusy o vykreslení světa i s jeho historií atd se moc nepovedly, chování postav připomíná nejvíce ze všeho nějaký barbie film.
Odpad, nejhlubší dno, jen továrna na peníze, což je pro mě ovšem nepochopitelné.

Briv

Když přemýšlím, jaké napsat hodnocení, tak se musím usmívat. Knížka je totiž evidentně psaná pro určitou věkovou kategorii, do které nezapadám.
Vtip je v tom, že já obvykle vůbec nevyhledávám "sladké" knihy, tahle mi ale byla doporučena, tak jsem se do ní pustila a to dokonce s určitým odstupem.
Ano, kniha je to velmi romantická, naivní až pohádková s první láskou, prvním zklamáním a trochu pozlátková a to je na ni to krásné. Najednou jsem totiž zjistila, že ji mám celou přečtenou a přemýšlím, kdy pojedu pro další díl do knihovny. Vtáhla mě to svého světa a já mám chuť se tam znovu vydat :).

Bettybook

Knížka se mi strašně líbila.Určitě doporučuji!!!

Mikara

Nevím jestli to bylo tím, že jsem očekávala něco trochu jiného, ale tato kniha mě moc nechytla. Děj byl dost předvídatelný a suchý, samozřejmě to je pouze můj názor a chápu proč se může ostatním líbit, ale tato kniha prostě nebyla můj šálek čaje.

nikla66

Zprvu mi kniha přišla psaná až příliš pohádkově, ale během chvilky jsem se do ní začetla a musím uznat, že je opravdu povedená.

Sixtinka144

Už dlouho mě žádná kniha nezaujala jako tato!! Vážně se s hlavní hrdinkou dokážete vcítit... I když spoustu lidí nemá rádo Aspena, tak mě vůbec nevadil ba naopak mi tam přišel zajímavý :) proto dávám 5 hvězd.

TerezRa

Musím říct, že ačkoliv nejsem na tenhle typ četby, kniha mě moc bavila. Byla velmi jednoduchá - odlehčená, rozhodně si chci přečíst další díl.

dancadragneel

Kniha na odlehčení. Děj lehce pochopitelný a zápletky nijak komplikované. Knihu jsem si docela dost oblíbila i přesto nepatří mezi mé nejoblíbenější

Baji_smisek

Myslím, že série Selekce opravdu stojí za přečtení. Já mám již přečtené všechny díly a musím říct, že tato série je opravdu velmi čtivá. Příběh není sice až tak zajímavý, ale to nahradí romantika, protože hlavní postavy si opravdu zamilujete (zvláště Maxona :D)

konformita

Na první pohled jsem knihu hodila do šuplíku "odporných amerických slaďáků typu 50 odstínů". Ale jak velký byl můj omyl!! Líbí se mi to. Je to sladké a je to americké. Ale tak nějak jinak. Stojí za přečtení.

Petkona

Tato série mi ležela asi dva roky v knihovničce a já nakonec Selekci začala číst jen z toho důvodu že jsem nevěděla co si mám přečíst ale nakonec mě tato kniha naprosto uchvátila měla jsem ji přečtenou za pár dní protože se četla úplně sama a já jsem se od ní nemohla odtrhnout.Na hlavní hrdince mě štvalo že když se pohádala s Aspenem tak šla za Maxonem a naopak.Kniha měla trochu předpovídavý konec ale to mi ani moc nevadilo.Až sem tuhle knihu přečetla hned jsem sáhla po druhém dílu protože jsem byla zvědavá na další útoky rebelů a tak.Kniha byla hodně čtivá a byla bych moc ráda kdyby byla kniha zfilmována.Ale já si myslím že kniha je vždycky trochu lepší než film.Ale třeba by to Selekce mohla změnit...( ale to si moc nemyslím:)

KaileyBlot

Kdybych měla tuto knihu porovnávat s ostatními dystopiemi, řekla bych, že jde v podstatě o stejnou kostru akorát s jiným obalem. Tím bych jí ale křivdila a to nechci, protože mě moc překvapila svou čtivostí, že mi povědomý motiv až tak nedrásal nervy. Bylo to moc krásné a milé, sice dost předvídatelné, ale to v tomto případě nevadí.
Protože jsem nad touto knihou sama dlouho váhala a pořád její přečtení oddalovala, chtěla bych ji všem moc doporučit! Neudělejte tu chybu jako já a přečtěte si ji!

MerMinGwendol

vážně ty si to nečetla !? skvělá : -)

lud9

Hrůza, nečetla jsem.

DracoMalfoy

Selekce byla skvělá. Pravda, možná je to knížka spíše pro náctileté, jenže to nic nezmění na faktu, že bych si ji koupila znova. Jsem tu jediná co tak strašně miluje Celestu ?? Né fakt. Jedna z mála věcí co bych knize vytkla, je krása. Každý občan, každá postava zde je prostě krásná, žáfný velký nos, příliš malé oči, malá prsa... nic. Všichni perfektní. Je to takový... nepředstavitelný.

MíšaK.

Nádherná, čtivá, sladká pohádka. Osobně jsem asi spíš team Aspen, ale Maxona určitě neodsuzuji, naopak, pokud bude Amerika šťastná, budu i já. Překvapilo mě, že vyhodily Ashly. Jinak Celesta…. Asi no comment. Marlee jsem si zamilovala. Skvělé! Určitě zfilmovat!

Kat9

OBSAHUJE SPOILERY:Tahle knížka se opravdu krásně hladce četla. Já bych jí i dala těch pět hvězd, jenomže na to bylo zase až příliš pohádkové. Ne že bych já měla něco proti pohádkám, jenže tohle mě místy až štvalo. Přípomítalo mi to trochu Cinder od Marissy Meyer, jenže tohle mě snad štvalo ještě víc. Hlavní hrdinka byla taková ta "paní dokonalá", ve všem vyjímečná všichni o ni stáli. Samozřejmě si ihned s princem vybudovala naprosto speciální vztah. Zkrátka se to celé dalo tak nějak čekat. Možná bych od autorky čekala, žeke svému cíli bude směřovat trochu nenápadněji. Ale možná jen na Americu žárlím, že já nikdy prostě tak dokonalá nebudu. Ach jo.
Každopádně mě to rozhodně neodradí od dalšího dílu. Jsem například zvědavá, jestli tam bude i něco víc o Rebelech a o tom, co vlastně v paláci hledají, protože na to se v tomhle díle moc nedostalo.
Tahle série určitě stojí za přečtení pro každou, trochu romantickou holku :-)

izfnp

Ako necieľový čitateľ knihe nemôžem dať viac ako dve hviezdy. Je jednoduchá, vlastne až príliš, štýl písania nie je ničím výnimočný a musím povedať, že nejaká reálna záplietka by mi nevadila. Ako romantický príbeh pre mladé dievčatá to nie je zlá knižka, ale i v tomto žánre je ďaleko lepších - a mnohé z nich autorka sama očividne využila ako inšpiráciu. Ale prečítať som ju prečítala rýchlo a dokonca sa chystám i na druhý diel.