Elita

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale k... celý text

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218381/elita-218381.jpg 4.22066
Série:

Selekce (2.)

Originální název:

The Elite (2013)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (384)

Přidat komentář
anetro
20. června

Ani druhý díl mě nezklamal, ale musím však uznat že byl o něco slabší než první kniha.

booksSendy
16. června

Skvostné, hltala jsem každé slovo :)

Nikoll2
15. června

Druhý díl mě lehce zklamal a to tím, jak hlavní hrdinka neustále měnila svá rozhodnutí a byla věčně s něčím nespokojená.
I přes to se mi však kniha líbila, protože byl děj velice napínavý.

Kiwi24
13. června

Boží! Jsem napjatá, jako struna! Do háje s Aspenem, kurňa...

Bettybook
10. června

Skvělé!!Další úžasné pokračování!

pavla9879
09. června

Jakýsi přechodový díl mezi Selekcí a První, spíš natahování série než plnohodnosté pokračování příběhu. Stejně jednoduchý děj, opět velice nenáročné čtení.

Denikyy
05. června

Sice slabší, než skvělý první díl, ale stále je to fajn oddechovka.

1Světluška2
02. června

Tento díl mi přišel trochu slabší než první, ale stejně jako do prvního tak i do druhého jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Pravda, že America byla trochu vlezlá a víc sobecká než obvykle, ale Maxon byl úžasný.

betule3
01. června

Úchvatné pokračování prvního dílu. Když jsem knihu četla poprvé dost jsem se bála, že bude sloužit pouze jako přechod mezi prvním a posledním dílem. Naopak mi přišla ještě obsáhlejší, než první díl. Děj je moc zajímavý a stále se něco děje. Prostě úplně TOP, jako první díl.

karbulka
21. května

America je v tomto dile fakt na zabiti...takze hura na dalsi!

Briv
05. května

Když potřebuji vypnout a nechat vše kolem sebe plynout je tento typ literatury ideální. "Nesklouzávám" k tomu často, ale teď mi to přišlo vhod:)

3lis
28. dubna

Tak jako první díl mě tahle kniha dostala a nemohla jsem přestat číst. Zamilovala jsem se do všech postav líbí se mi představa Maxona a pokaždé jsem se dokázala až neuvěřitelně moc vžít do Ameriky. Amerika se pro mě stala mojí nejoblíbenější hrdinkou knížek, které jsem zatím poznala. Obdivuji její odvahu a cílevědomost.

Dakarianna
22. dubna

Bohužel mi přišlo, že tento díl je pouhé natahování série.

Ketesh
20. dubna

U druhého dílu série, jsem měla pocit, že je děj dost uměle natahován a spoustu věcí mi tam přišlo hodně zbytečných. Bylo by možná líp, kdyby ten děj autorka trochu osekala. A co se týče obálky, je mi mnohem sympatičtější, než obálka Selekce.

kaca3606
18. dubna

určitě si přečtu další díl, ale nespěchám na to. Hlavní hrdinka mi nesedí, je strašně naivní

greetchen
18. dubna

Z celé trilogie Selekce - Elita - První mi tato kniha přišla nejslabší. Nejen dějem (v podstatě se v knize nic moc nestane), ale i ústřední lovestory. America tu je hodně nesympatická, chová se jako zpovykaný fracek, sobec, nedokáže si vážit toho, co se jí nabízí, a proto ty omámené city ze strany Aspena i prince jsou těžko k uvěření. Chybí mi v tom chemie, ale i chytřejší dialogy mezi zamilovanými.

ooZDEŇKAoo
14. dubna

Tato kniha se mi líbí a a překvapil mě její konec.

Laki_Laki
10. dubna

Úroveň je asi stejná jako u předchozího dílu. Pro náročnější čtenáře něco ve stylu neurazí, nenadchne. Děj se tu dost komplikuje, ale zároveň se skoro neposouvá. Jinak výborná oddychová četba. Takže přes všechny nedostatky, doporučuji. ;)

dexeded
09. dubna

Dobře America mě už začíná štvát. ;) Jdu na další knihu, tak třeba si to u mě trochu vylepší.

EvikU.
05. dubna

Zdařilé pokračování prvního dílu. Je to slaďárna pro náctileté, ale neurazí ani starší.

SeverusSnape
26. března

Milostný trojúhelník a věcně ufňukaná America,která neví co chce

Tucaka
25. března

Za mě horší než první díl. Na knize mě nejvíc štvala nerozhodnost Americi mezi Aspenem a Maxonem. Sama musím uznat, že bez vysvětlení bych nad Maxonovým chováním odešla z paláce. Někdy jsem se u knížky opravdu nervovala :D jinak pěkně čtení, určitě pokračuju v sérii.

konformita
14. března

No, nemůžu než za pět! Lepší než první díl. Velmi vhodné ke čtení :-)

nikla66
12. března

První díl se mi líbil více. V Elitě byl děj až příliš komplikovaný.

ManujuSeElis
11. března

První díl se mi zdál trochu lepší, ale tato série je pro mě jednou z nejoblíbenějších.

Sixtinka144
10. března

Hodně lidí kritizuje tento díl ale mě se velice líbil! Četla jsem všechny 3 díly hnedka za sebou takže bych ani nezaregistrovala ,že se jedná o Elitu a ne Selekci. Pro mě to bylo stejně dobré jako první kniha a proto dávám 5 hvězd .

dancadragneel
06. března

Narozdíl od prvního dílu slabší část této trilogie. Děj je svým způsobem pořád to samé dokola a nudný. Rozhodně naproti prvnímu dílu tady tato kniha klesla. Škoda toho...

Nymeria_
03. března

Alespoň na posledních 50 stranách se příběh i America trochu sebraly, ale na 3 hvězdy to stejně není.

izfnp
26. února

Autorka sama zabíja i ten malý potenciál, ktorá kniha má. Najskôr som si myslela, že je to mnou - predsa len nie som násťročná čitateľka. Ale nie, je to skutočne autorkou a jej dielom, ktoré je nesúdržné, nemá žiadne ambície, nemá sympatické postavy a chémia medzi nimi nefunguje. Ak sa tu mierilo k nejakému dejovému presahu, táto snaha nevyšla. Knihu som prečítala rýchlo a prečítam i tretiu, ale nečakám, že zo série bude niečo viac ako len nie moc dobrá romantika pre mladé holky. Škoda nevyužitej zápletky s povstalcami či s kráľom, škoda hrdinky, ktorá vlastne nemá žiadnu špeciálnu vlastnosť, pre ktorú by ju mal mať ktoľkovek rád, a škoda príbehu o láske, ktorý vôbec nechytí za srdce.

Petkona
26. února

Tahle kniha mi přišla trošku horší kvůli tomu že se America pořád rozhodovala jestli Aspen nebo Maxon. To se tam trošku opakovalo ale nic hrozného abych tomu musela dát čtyři hvězdičky.Jinak kniha je úžasná ale trochu se mi plete s dalšími díly ale to je jedno jinak kniha mě hrozně vytáhla do děje. Doporučuji